CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

jesie28
25. únor 2016

@soleilll tak to jsou hrozný peníze. My taky máme už 3 IVF vybraný a přemýšlím co dál ☹ Přirozeně se nám pořád nedaří, tak nevím...

soleilll
26. únor 2016

@jesie28 Tak samozřejmě záleží na vaší finanční situaci, ale pochybuju, že to někde najdeš levněji...

meliskaa
26. únor 2016

@soleilll a na obilnaku si platila jako samoplatce a kolik te to vyslo?

meliskaa
26. únor 2016

@jesie28 Mne se teda zda cena dobra, v Repromede nam nabidli 38 tis a k tomu zamrazeni embryi, takze pocitat tak cca 45 tis, coz mi prijde hrozne ☹ a kam chodite vy?

soleilll
26. únor 2016

@meliskaa Na obilňáku jsem absolvovala svůj třetí plný IVF cyklus, jak jsem psala výše, tzn. bylo to hrazené pojišťovnou. Ale měli jsme hodně nadstandardních postupů (prodlouženou kultivaci, ICSI, PICSI, hatching), vynásobených poměrně vysokým počtem získaných vajíček a navíc jsem spotřebovala velký množství stimulačních hormonů nejvyšší kvality (tzn. nejdražší preparát), tedy nemá smysl se bavit o konkrétní sumě. Každopádně nás to vyšlo dráž, než jako samoplátce miniIVF. 🙂 Proto mi 25 nebo 30 tis. za cyklus nepřijde tak moc. Při každém předešlém "hrazeném" IVF jsme dopláceli víc.

siocka
19. bře 2016

@soleilll Omlouvám se, možná to někde v diskuzi už je, ale když porovnáš reprofit a obilňák, koho byste doporučila? Čeká nás IVF, zatím jsem objednaná do RF. Děkuji.

soleilll
19. bře 2016

@siocka To se fakt těžko posuzuje. Na Obilňáku jsem byla naposledy skoro před dvěma lety na nepovedeným KETu, proto nemůžu být objektivní. Nicméně se mi zdá, že při porovnání téměř totožných cen, je RF daleko příjemnější (hlavně prostředím) a mám pocit, že se mi víc věnovali - měli na mě víc času.

siocka
21. bře 2016

@soleilll Děkuji. Mě nešlo ani moc o finanční srovnání, jak o přístup - jestli se pacientovi věnují a zkoumají, kde je problém.

chanellka
25. dub 2016

Ahojky Holky, předem se omlouvám za narušení konverzace ale nevím, kde jinde se zeptat než přímo u zdroje.. Holky čekáme mne vyšetření sono - hsg pan primář mi řekl, že by bylo lepší zakoupit místo kontrastní látky, která se dává běžně při tomto vyšetření, echovist.. Máte s tím někdo zkušenosti stojí to za to? Vzhledem k ceně 1500-2000kč... Jsme teprve na začátku léčby a mám strach, že později bude každá koruna dobrá ale zase na druhou stranu kdyby to pomohlo... No nevím... Budu ráda za každou radu 🙂

wwerru
3. kvě 2016

ahoj holky ja mam zkusenost s Repromedou tam nas hned tlacili do nejdražší varianty IVF a pak s Obilnakem a tam nam aspon delali vic testu a zkousime zatim IUI. Cekame na vysledky genetiky. Lepsi luxusnejsi prostredi v Repromede ale jinak hlasuju vsema deseti pro Obilnak.

chanellka
16. kvě 2016

Ahoj holky, ceka nas v pristim cyklu iui na obilnaku, prozradite co me ceka? Na co se pripravit a jak to probiha? Moc dekuji 😉

wwerru
17. kvě 2016

@chanellka ahojky, ja jdu na druhou IUI na Obilnaku zitra. Davali me clostilbegyt na ovulaci a pak me dva dny pred vykonem pichli pregnyl a po IUI beru vzdy do MS gynprodyl. Ale ja mam skr zdravotni duvody zakazanou vetsi stimulaci tak mozna nekoho jinyho stimulujou vic to nevim. samotnej zakrok byl pro me dost neprijemnej a trochu me i bolel ale da se to prezit. Zitra druha IUI pak uz jen posledni treti pokus a pak uz ivf. Jak to mas naplanovane ty?

chanellka
17. kvě 2016

@wwerru ahoj dekuji za reakci.. 😊 ja jsem ted uprostred cyklu a beru utrogestan abych vubec ms dostala... Pak mi predepsali take clostil od 3-7 dne ms a pak objednat na utz a uvidi se jestli vubec budu na stimulaci reagovat, mam brat rovnou dve tablety.. No pokud to pujde dobre tak by jsme se rovnou domlouvali na iui... Ja jsem teprve na zacatku, jsem z toho celkem nervozi... 😊jak jsi spokojena s pristupem v caru? Ja jsem zatim spokojena ale jak rikam, jsme teprve nazacatku zjistili mi pco 😁

wwerru
18. kvě 2016

@chanellka co je to pco? zatim jsem spokojena vsichni jsou trpelivi s myma otazkama a sestricky u IUI jsou moc hodny. me clostilbegyt zabral. je to silnej prasek urcite zabere i Tobe. Drzim pesti. Kolik ti je a snazite se o prvni?

chanellka
18. kvě 2016

@wwerru pco je syndrom polycystickych vajecniku😔 Snazime se uz skoro dva roky ale mame uz jednoho prcka 4 roky... Je mi tricet, takze zadna mladice 😉 Taky ti drzim pesti aby se co nejdriv zadarilo, mas uz nejakeho prcka? Muzu se Te jeste zeptat, jestli se neco plati? ☺️ preji hezky vecer ☺️

wwerru
20. kvě 2016

@chanellka jeste nemam žádného prcka o to je to horsi no. Platila jsem za kazdou IUI 700 kc. Uz mam po druhym pokusu tak jen doufam. A prvni prcek sel prirozene? Taky je me 30. Uz mam nejvyssi čas mit prvniho prave.

meliskaa
20. kvě 2016

Holky, plati se za IUI neco? Ja ted chodim do reprofitu, ceka nas druhy pokus a rikali tri a pak IVF, jenze je 6 pokusu za rok, tak premyslim, ze ty tri bysme jeste zkusili nekde kde se neplati. Plati se na obilnaku?

chanellka
21. kvě 2016

@wwerru prvniho jsme meli uplne v pohode hned ale brala jsem pred tim strasne dlouho antikoncepci tak asi proto... V tehotenstvi jsem mela trombozu a pak mi antikoncepci zakazali... Drzim ti moc pesti aby ti to vyslo, musis prubezne informovat, doufam s tebou, ze to vyjde 👍🏻😊

wwerru
21. kvě 2016

@meliskaa 700 kc

wwerru
21. kvě 2016

@chanellka dekuju moc ☺ je moc hezky vedet ze na tebe nekdo mysli a preje ti at to vyjde ☺taky na tebe moc myslím a taky davej prubezne info jak to s vama vypada ☺ drzim pesti!

chanellka
23. kvě 2016

@wwerru ahooj Wwerru ja ted dobiram utrogestan jeste tri dny a pak budu cekat az prijde ms, muzu poprve rict ze se uz docela tesim az to dostanu, protoze se to konecne nekam posune 😉 Jak si na tom ty kolikaty mas den po iui? ☺️ Jak se po tom citis? K jake chodis doktorce, ja jsem byla u mudr. Halaszove zda se mi celkem v pohode ☺️ Preji ti hezky vecer ☺️

wwerru
23. kvě 2016

@chanellka ahojky taky chodim k Halaszove..a taky se me zda v pohode. mam dnes teprve 5.den po druhe IUI a popravde necitim nic ze by bylo neco jinak nebo nejaky priznaky. To vubec. Od minule stredy za 14 dni jdu na krev tak uvidim hnedka no. Testovat pred tim asi nebudu, nevim. Prvni inseminaci me delala Halaszova ale druhou uz jina doktorka a domluvit pred IUI nebo po me posila zase za jinym doktorem. Tak nevim jak to tam maji nastaveny ale vsichni me prijdou v pohode tak me to ani moc nevadí 😉 drzim pesti at vam to vyjde ☺

chanellka
23. kvě 2016

@wwerru muzu te uklidnit, kdyz jsem byla tebotna se synem nemela jsem zadne priznaky tehotenstvi, prakticky kdyby mi nevynechala menstruace a nerostlo bricho tak o tom ani nevim.. Tak to nemusi byt smerodatny 😊 drzim ti pesti jako blazen aby vam to vyslo 👍🏻 muzu se te zeptat, v den kdy jdes na iui mas volno v praci nebo si normalka jen odskocis a pak se zase vratis do prace? Nebo se treba doporucuje nejaky klidovy rezim? A co partner? Jak to zvlada, muj muz to zatim nejak neproziva 😂

wwerru
24. kvě 2016

@chanellka aha dekuju za info 😉 jsem momentalne bez prace takze to nemusim resit ale klidovy rezim me nikdo nerikal ani doktorka ale po IUI nechodim treba cvicit pac tam hodne skacu takze jsem si naordinovala sama takovej klidovej rezim..manzel je to samy jako tvuj taky to nijak zvlast neproziva 😉) pristi stredu jdu na krev tak se uvidi..

chanellka
25. kvě 2016

@wwerru do strdy to utece jako voda a hned budes vedet, co a jak 😊 dnes uz je streda a ja uz odpocitavam dny do vikendu kdy budu mit dva dny volna a nebudu muset do prace 🙈

wwerru
26. kvě 2016

@chanellka no jo budu vedet...jenze ja z toho mam strach to vedet..bojim se zklamani vis. Ze to vezmu spatne. Pac IVF je pro me dost otazkou pac mam adenom na jatrech a nesmim mit stimulaci tak nevim jestli by mela ivf nebyla chyba. takze IUI je dost důležitý a hrozne moc bych si ptala aby to vyslo. to ale kazdej ze. tak drzim pesti a kdy ty jdes na IUI?

chanellka
26. kvě 2016

@wwerru to ja prave jeste nevim, vcera jsem dobrals posledni utrogestan tak ted budu cekat az to dostanu, prvni den ms mam zavolat a objednat se na ultrazvuk jestli se tam po uzivani toho clostlu neco deje a kdyby to na me fungovalo, tak by jsme se pak domlouvali na pripadnem iui.. Takze ja vubec nevim jestli vubec budu iui absolvovat.. Nekde jsem cetla ze snad muzes iui absolvovat 6x do roka tak ani kdyby se ted nepovedlo tak minimalne nejaky dalsi urcite klapne... Ja prave taky kvuli tromboze nemuzu hormony, presto mi je nasadili kvuli stimulaci, tak doufam ze vi co delaji 😊 myslim ze i ve tvem pripade by se nasla uspesna cesticka k ivf aby jste se dockali prcka.. V dnesni dobe dela medicina obrovske zazraky akorat je to nekdy na dlouhy lokty, no chce to nadhled a pevne nervy 😊👍🏻

space
27. kvě 2016

Ahoj, je tady nekdo, kdo teď chodí do Caru Obilný trh? V pátek máme první konzultaci a chtěla bych vědět, zda to byla dobrá volba .

wwerru
27. kvě 2016

@chanellka presne ☺ mas pravdu a dekuji za podporu. Aha tak to drzim pesti at mas ovulaci a at jdete hned na IUI. Me clostyl okamzite pomohl. Tak na sebe budem myslet a posilat si pozitivni energii. ☺ Nejhorší po IUI je to zklamani kdyz to nevyjde. Porad doufas a pak rana pod pas. No ale nadeje umira posledni ze tak se musim snazit verit ale jde to tezko.

wwerru
27. kvě 2016

@space ahojky jj je to tam v pohode podle me. sice se na me stridaji doktori ale ani me to moc nevadi. Vsichni jsou normalni a da se s nema mluvit o vsem.