CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

kalka
6. čer 2008

Lussi držím pěstičky!!!! A dej co nejdříve vědět! jsem napnutá jak struna 😉 Holky holky holky.. tak pomalu to běží... příští čtvrtek jdu zase do Podolí a budem se domlouvat na tom IUI.. a protože příští čtvtek budu 23DC, tak zase budeme muset čekat a čekat na další .. nejraději bych chodila na IUI každý týden.. nebo ne.. raději obden 😀 😀 😀 Holky neděláte některá v Český spořitelně????.. nebo v nějaké dceřince Český spořitelny???..

buresinka
6. čer 2008

Lussi, také držím pěstičky. 🙂

Jinak s tím testováním, také jsem si říkala, že testnu a pak jak se to blížilo, tak jsem vždy odolávala a posledně jsem netestla také vůbec. Ale pak o to bylo horší to zklamání, tak teď nevím, jestli testnout a připravit se na eventuální výsledek. Jinak mně se to neskutečně táhne. A dnes ráno jsem mluvila s manžílkem a úplně v pohodě a najednou jsem začala brečet. Mám hrozný strach z toho, že se to zase nepovede. Už takto čekám posedmé a je to fakt na palici.

Murečku, to je fajn, že se začne něco dít.

Kalko, také držím pěsti a neboj, jak budeš na něčem domluvená, tak to pak rychle ubíhá a jestli Tě netrápí nepravidelná MS, tak najednou budeš mít IUI za sebou ani se nenaděješ. 🙂

A ostatní zdravím. 🙂

lussi
6. čer 2008

Ahojky, hlásím, že krev je negativní. Hned 2. DC začnu brát zase Estrofem a pak 2KET, snad budeme úspěšnější 😉 Doufám, že mrcha dorazí brzy.

lussi
6. čer 2008

buresinko a ty mi prosím řekni, jestli ti dělali nějaká další vyšetření, např. jestli třeba nemáš protilátky na embrya apod. nebo jeslti ti taky jenom řekli, že máš všechno super a ukázkový akorát se prostě nedaří. Já se tak předběžně ptala Řezáčové co se děje před dalším pokusem a ona mi na to řekla jen, že se to prostě zkouší dál, ale její peníze to nejsou a já nehodlám bezdůvodně střílet na slepo 😒

buresinka
6. čer 2008

Lussi, tak to je mi moc líto. ☹ Ale určitě se nevzdávej. Jednou to vyjít musí. Jsem na sebe zvědavá příští týden. Jinak mě mrcha většinou dorazila do 3 dnů po vysazení všeho. Tak snad Tě nebude napínat.

lussi
6. čer 2008

bures taky doufám, že nebude další zdžovačka, držím Ti palečky 😉

pikusa
6. čer 2008

Ježiš,Lussinko,ted jsem ti poslala do IP a koukám,že už je to tady napsané.Mrzí mě to,já věřila,že ti to vyjde,ale jsi holka šikovná a KET bude co nevidět a ten už bude uspěšnej 🙂
Jen at ted mrcha dorazí a mužete zase na věc 🙂

buresinka
6. čer 2008

Lussi, ono opravdu na poprvé se nedá dělat závěry. Protože přeci jenom úspěšnost není 100%. No já jsem byla po pěti neúspěšných Ketech na hysteroskopii. A teď jsem měla tu speciální přípravu s Prenidsonem a ještě nějakými prášky.

zulik
6. čer 2008

lussi, já mám po 1.IVF,což bylo 1x ET a 2x KET neúspěšně a až teď jdeme na kontrolní imunologii po 4,5 letech,jinak máme vždy vše OK,prostě idiopatická neplodnost.bohužel, peníze to stojí nemalé ☹

lussi
6. čer 2008

bures já byla na laparo+hystero ještě před stimulací na IVF 😅
zulik a ta imunologie je v rámci horm. profilu? Nebo co to je za vyšetřeni? Mě totiž brali krev pouze na horm.profil a pak ta laparka s hystero s výsledkem - průchodnost vejcovodů nejasná, tak taky nevím co si mám z toho vyvodit 😀
pikus, už jsem ti odepsala 😉
A uvažovali jste některá o zavedení 3 embryí?

murecka76
6. čer 2008

Lussi, je mi to moc líto, hlavně ať teď mrcha dorazí včas a můžeš zase do dalšího kola. Hodně štěstíčka.
Nemá některá z vás zkušenosti z Puregonem? Sestřička mi říkala, že je potřeba ho píchat mezi 14 - 18hod. No a já se dostanu domů těsně před 18hod. 😒

pikusa
7. čer 2008

Ahojky a dobré ránko 🙂
Murečko,tak Puregon jsem píchala,ale o tomto jsem neslyšela,jen že se má píchat ve stejnou dobu.A já ho píchala v 19hod.A kamarádka ve 21hod a je těhule 🙂 takže to zase tak vážně neber,jen si urči hodinu,aby ti vyhovovala a bylo to stejně každý den 🙂

lucijda
7. čer 2008

Ahojik, lussi moc mě mrzí že ivf nevyšlo, jen mě překvapuje že Ti imunologii nedělali hned před IVF nás tam hnali a to jsme ještě zkoušeli IUI a genetiku máte hotovou? Určo si o imuno vyšetření požádej jestli ho ještě nemáte hotové.

lussi
7. čer 2008

luci děkuji za info, já se na to ptala a Řezáčová tvrdila, že se to prej teď bude zkoušet a pak se uvidí, ale zkusím si to vydupat. Genetiku nám taky nedělali. Naposledy ani nevěděla, že máme zamražena embrya ve stadiu prvojader(volala mi na večer domů na mobil, že si nemám brát prášky, že myslela, že máme vícebuněčná).....Já se samozřejmě nadopovala hned ráno tak jak mi řekla a ona na to, že to teda necháme už tak...Nicméně po tom telefonátu mi bylo jasné, že z toho nebude nic, jinak by kolem toho nedělali takový humbuk.
Abych řekla pravdu, tak se mi v Podolí přestává líbit, není to poprvé co byli takhle mimo 😒
A ta imunologie je přesně co? To je to vyšetření na protilátky proti embryím apod?🙂

Murecko já si Puregon píchala taky v 19hod a sestra říkala, že je důležité ho aplikovat ve stejnou dobu, čas si stačí vybrat 😉

pikusa
7. čer 2008

Ahoj lussinko,ted jsi mě docela překvapila s tou genetikou,nám řekli,že bez ní IVF nedělají 😒 tak jsme jí museli mít........

lussi
7. čer 2008

pikus ahojky🙂 A to ti brali jen krev nebo jak to vyšetření probíhá? Mě brali jenom krev 😅 Nikdy nic jiného 😅

lussi
7. čer 2008

...ledaže by si mě pořád pletli s tou paní co se jmenuje úplně stejně jako já a mysleli si, že ta vyšetření mám 😀 To už se jim stalo 2x, ale naopak - chtěli po mě horm. profil a podruhé manžu hnali na krev a přitom už jsme to všechno měli vyřízený 😀

pikusa
7. čer 2008

Lussinko,nejdřív jsme byli u genetičky na pohovoru a ta si namalovala náš rodokmen,zjištovala nemoci v rodinách a tak.A pak asi až za měsíc jsme šli na krev a za 5 neděl pro výsledky.
Mě se taky stalo,že volali moje příjmení a zvedla se jiná paní.....a to ho mám docela neobvyklé 😒

m.e.l
7. čer 2008

Ahoj holky, mám maličkatej dotaz. Chodím taky do CARu, vtip je, že máme před nástupem za sebou imunologii, při první návštěvě jsme absolvovali krevní testy na přenosné choroby a já na hormonální profil. 3x jsme měli domácí snažilkování a1x IUI. Naposledy jsem se s doktorkou domlouvala, že už chci při nepodaření IVF což mi napsala do karty. Načež jsem tam před cirka 14ti dny volala, že teda jsem dostala MS a nevím co dál. Sestra řekla, že když už chci IVF (přečetla si to v kartě), tak mám přijít na konci cyklu (jdu tam 17.týho) a doktor mě seznámí s léky na trhu, sestřičky poučí o tom ostatním a od 2.dne cyklu začnu stimulovat. Připadá mi to strašně rychlý, sestra na dotaz o schvalování od pojišťovny řekla něco v tom smyslu, že to nějak není třeba schvalování od revizního lékaře, že je to teď jinak. . .Jsem z toho zmatená, jaké jsou vaše zkušenosti???

lussi
7. čer 2008

pikus no joooo vlastně, já si už vzpomínám, že jsi mi to psala! Jsem hlava děravá. Já se na to všechno poptám a pak písnu co mi řekli 🙂
mel já to tak rychlé neměla, protože se mi dělaly cysty a nemohla jsem začít se stimulací, ale kdyby se cysty nedělaly tak si myslím,že by to byla stejná rychlovka jako v tvém případě 😉 Co se týče pojišťovny, tak o té jsme se tam ani nebavili a jak to dělaj, to netuším 🙂

pikusa
7. čer 2008

Ahoj m.e.l.tak pravda je že v Podolí se na schválení od pojištovny nečeká.Já šla na konci cyklu taky na UTZ,pak ještě 2.den cyklu a pořád jsme nevěděli,jestli bude stimulka kvuli cystám.nakonec jsem hned ten 2.den cyklu dostala léky bez nějakého schvalování pojištovnou.

zulik
7. čer 2008

m.e.l., chodím do Podolí už 4 roky a zkušenosti mám opravdu jiné.tohle mi připadá opravdu rychlé, řekla bych, že je to jako "byznys".Než jsem šla na první IVF, které se nakonec anulovalo, schvalovala mi pojišťovna léky cca 1 měsíc, jsou to ale už 2 roky.Vloni jsem si platila injekce sama, tak to bylo rychlejší ale stejně zase tak rychlé ne.Před každým IVF probíhal hormonální profil, kontrolní spermiogram partnera...

m.e.l
7. čer 2008

No kvůli kontrole cyst jdu na kontrolu toho 17.týho. To budu cirka 23 den cyklu. Jo a zapoměla jsem, že mám taky za sebou laparku před nástupem do CARu (moje gynekoložka byla hodně poctivá či co). Jo a genetiku nemáme! Pokud se nepočítá výslech na imuno! Připadá mi to fakt šíleně rychlý až se radši krotím v radosti, že bych za chvíli začala se stimulací!

pikusa
7. čer 2008

Zulíku,no vidíš a my měli jen jeden SPG a to před skoro rokem 😒 před stimulkou nic.

m.e.l
7. čer 2008

Zuli: Spermiogram manžel měl naposledy tuším v dubnu. Při poslední IUI. A byl úplně perfektní.

m.e.l
7. čer 2008

Začínám mít pocit, že záleží na věku a důvodu proč přistoupit k IVF. U nás je jediný problém - moje anovulace. 😠

lussi
7. čer 2008

... my byli na SPG taky před IUI, což bylo minulý rok a vzhledem k tomu že to bylo ok, už to nezkoumali 😒 No mám pocit, že to tam tak trochu flákaj. Ostatně zulik může posoudit, když už tam chodí tak dlouho 😅

m.e.l
7. čer 2008

Já tam chodím od listopadu. Nemůžu si vůbec stěžovat. Zatím byl přístup naprosto perfektní. Nejlepší bylo, když mě doktorka upozorňovala, že se platí jenom 3 pokusy. Ujistila jsem ji, že to vím. A hlavně jde mi o to, zda mám vůbec vajíčka, jestli nějaká IUI není ztráta času. Na to mi doktorka řekla, že v 90ti procentech když je folikul tak jsou vajíčka. V duchu jsem si řekla - a co když já jsem v těch deseti??? 😠

lussi
7. čer 2008

...a na tom věku asi také záleží, jak píše m.e.l

zulik
7. čer 2008

podle toho, co se tady píše mi opravdu přijde tak, jak se říká, že to tam stříhají "jak Baťa cvičky".my to tak zbrklé opravdu nikdy neměli, nám totiž stále dr.řezáčová říkala, že není důvod, proč bych neměla otěhotnět bez pomoci a tak se pokračovao pomaleji.já už dítě mám.