CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

pikusa
12. led 2011

@martina_z no jenže já mám stěží 165 😀
Matese naštěstí neberu,spí u babičky a já až ráno přijedu,jdu pro něj a ona pak do práce......
Taky jsem si brala knížku sebou

pikusa
12. led 2011

jedu tak v půl 6......abych byla zase brzy doma

pikusa
13. led 2011

Tak hlášení.....
krev odebraná a příští týden ve čtvrtek na UTZ a konzultaci a uvidíme....
Jinak cesta tam šílená--tma a dost pršelo,zpátky už pohoda.
sestřičky úžasné jako vždy 😉

martina_z
13. led 2011

Pikus, taky mam odebranou krev, byla jsem na predoperacnim a zitra si pred UZ musim vyzvednout zpravu. Kupodivu ani na me nekoukali jako na exota, ze jdu na IVF, akorat o tom lidi mimo obor vedi zalostne malo. Porad chteli vedet, kdy ze jdu na ten odber, a nechteli pochopit, ze to zalezi na reakci mych vajecniku. Zkouseli na me, ze vysledky z odberu budou az pristi utery. Tudle nudle, musi byt trosku vic flexibilni.

pikusa
13. led 2011

@martina_z Já když jsem byla na předoperačním a na krvi,tak mi za 2 dny volali,že se jim moje krev starila...a že musím zase 😠
Tak ti budu držet palečky....
byla jsem tam po 7 ráno a nikdo tam nebyl 🙂

macous
13. led 2011

Ahoj holky,
tak máme za sebou dvoje hory a konečně mám chvilku čas vás sem dojít pozdravit 😀

Piku, koukám, že jsi nastoupila do dalšího procesu v Podolí, tak držím palce, určo bude brzy KETík 😵 😵
A tou váhou mě dost podobný, před těhu 63, přibrala jsem 16 kg a doteď mám 67 a nejde to samo dolů, nic pro to teda nedělám, ale nepřecpávám se (nikdy jsem to nedělala a ani žádné diety nedržela) 😀 😀 😀

pikusa
14. led 2011

@macous a jak bylo na horách??a tady nebo v cizině???
jojo rozjetý další pokus a uvidíme 😉

martina_z
14. led 2011

Zdravim a hlasim 2*7 folikulu, Ř. mela dobrou naladu a uvidime se v utery na OPU. Teda doufam, ze mi to bude delat ona, kdyz je to "moje" doktorka.

pikusa
14. led 2011

@martina_z 27?????nebo 2 a 7 😀 🙂
a mě OPU nedělala.....i když byla moje dr.dělal mi to dr.darebný....
a tranfer mi taky pak nedělala ona...

martina_z
14. led 2011

2*7=14

Ve vysledku je to jedno, ja jim verim vsem. Je to dobry oddil 🙂

pikusa
14. led 2011

Jo 14...to je super počet 😉
a jojo věř jim 😉

loretana
14. led 2011

Ahoj holky, tak jsme byli dnes u dr. Řezáčové s manželem po všech vyšetřeních - hormonální profil, stěry, krev, manžela, spermio... a závěr je, že manžel je úplně v normě, v pořádku a problém u mě - Syndrom polycystických ovarií. Dr. Řezáčová mi napsala léky, odnášela jsem si plnou igelitku🙂 Budu brát Clostilbegyt 5. - 9. den cyklu (netuším při mých dlouhých cyklech, kdy se dostaví), s ovulací si píchnu injekci a také budu brát Utrogestan.
Podle toho, co jsem četla, je to celkem běžný postup, jen by mě zajímalo, jako dlouho (pokud neotěhotníme) to budeme takto zkoušet, kolik cyklů takhle opitmálně "léčí" a také, jestli některá z Vás má pozitvní zkušenost s touto léčbou, jestli některé nepomohla k otěhotnění...
Moc děkuji za reakci a držím všem palečky!!!!

pikusa
14. led 2011

@loretana ahojík....
tak já ti moc neporadím,taky mám PCO,ale my k tomu měli špatné spermio....takže IVF-ICSI
cykly mám kvuli tomu taky dlouhé.......
tak se jukni,na jak dlouho ti léky vycházejí.

martina_z
14. led 2011

@loretana V kolik jste tam byli? Mozna jsme se potkaly, ja prisla v 10:30 a hned jsem sla na radu, ani kapitolu jsem nedocetla. PCOs je teda diagnoza jak noha, v Podoli se s tim leci manzelova kamaradka a maji to presne jak Vy. S leky zkusili 2krat IUI a bohuzel nic, takze ted si na chvili od leku odpocine, bude cvicit Mojzisovou a pak asi jeste jedno IUI a pokud nevyjde, tak IVF. Ale neboj, byvala kolegyne s PCOs otehotnela hned v prvnim cyklu, co brala leky a co byli na IUI.

pikusa
14. led 2011

@martina_z hele,měla jsi říct---moment,dočtu kapitolu 😀

martina_z
14. led 2011

A zrovna je to ted takovy napinavy! Doctu az vecer, ted musim dohanet spoustu veci v praci :S Zvlast kdyz tu v utery nebudu. Pikus, jak ses citila druhy den po OPU? Vim, ze Ti toho brali vic, ale jen tak pro orientaci, jestli nemam radsi zustat doma i ve stredu.

pikusa
14. led 2011

Marti...mě bylo ouvej......
jako do práce bych to nedala.....doma jsem jen ležela a pila a pila a na WC chodila v předklonu...
chtěli mi dát neschopenku hned----ale já dělala ve škole,takže jsem měla prázdniny..
ale jak píšeš,já měla 30 golíků....

pikusa
14. led 2011

Folíků 😀

loretana
14. led 2011

@martina_z já tam byla už na 9, a máš pravdu, měla doboru náladu! no právě, je to tak nevyzpytatelné, může to trvat měsíc, ale i 2 roky... říkala, že nám naplánuje pohlavní styk, takže zatím ne IUI... půjdu tam 11 den cyklu a UTZ a uvidíme...
Ještě se zeptám, nevíte náhodou, jak časté jsou kontroly a UTZ při hormonální léčbě a hlídání ovulace? Půjdu tam 11 den cyklu a pak za několik dnů znovu? nevíte náhodou jak často?
Hezký den přeji.....

martina_z
14. led 2011

Lori, tak to nevim, ja byla pri kratkem protokolu s antagonisty na UZ dvakrat. Takze to muze byt podobne - dojdes na zacatku cyklu a pak v prubehu lecby. To by Ti meli rict, kdy si mas dat hCG shot.

martina_z
14. led 2011

@pikusa To me sice moc neuklidnilo, ale jsem na pulce, co jsi byla Ty, navic se uklidnuju, ze jsme kazda jina. Ma smysl brat si vlozky? Asi trochu krvacet budu, coz? Zapomnela jsem se na to zeptat.

martina_z
14. led 2011

Ale jinak se nebojim vlka nic. Vis jak to je: pri honu maji vyplasene kachny nejmensi sanci. Aneb, jak rika tata: kdo se boji, se*e v sini.

zulik
14. led 2011

@martina_z může se stát, že po OPU budeš trošku špinit, podle toho, kolik toho odeberou a stane se, že trošku škrábnou do sliznice, stačí slabá vložka-pro sichr.

@loretana s ultrazvukem je to různé, když někdo špatně reaguje na stimulaci, může tam jíz i 4-5x.

macous
14. led 2011

Ahoj,
Piku, byli jsme tady u nás v ČR - Krkonoše, bylo tam fajn, ještě vyrazíme jednou koncem února - pokud bude počasí a sníh 😀
Loretana, dlouhé cykly mám taky, jsem téměř bez ovulace, takže u nás proběhla dvakrát inseminace a pak jsme šli na IVF, teď se taky snažíme o druhé, zatím doma, ale na jaře si možná skočím do Podolí na KET, pokud to mrazáčci přežijí 🙂
Marti, to máš pravdu, bát se nemá smysl a taky vlastně není čeho, když máš normální počet folíků, tak už vůbec ne, já jich měla při prvním IVF taky moc, takže hyperstimulační syndrom, asi tak jako Piku, ale při druhém IVF už si to Řezáčová pohlídala a byla to pohoda, jeden dva dny mě trochu bolelo břicho, ale jinak vůbec nic 😉

pikusa
14. led 2011

Marti...jasan,neboj se nic....
ä já měla OHSS proto mi bylo ouvej....tobě bude dobře 😉
@macous tak to je super,že si takhle užíváte.....já jsem nelyžař a zimu nemám ráda 😒

martina_z
14. led 2011

🙂 Pikus 🙂 U toho myho protokolu je pry riziko OHSS nizke, ale i tak radsi budu pit jak duha. Aspon budu mit pekne hydratovanou plet, coz pro zenskou po tricitce neni k zahozeni. 😉

@macous S tou zimou a s lyzovanim jsem na tom uplne stejne jako Pikusa. Rodice me k tomu nevedli a pak uz bylo pozde ☹ Je fajn. kdyz se to decka nauci, dokud nemaji strach.

pikusa
14. led 2011

@martina_z n o já u první stimulace stopka.....OHSS jao hrom a moc moc folíků....
pak min,dávky a stjně....
a plnej mrazák embryí 😀

martina_z
14. led 2011

@pikusa Kolik jsi jich mela prve? To je haluz. A mela jsi pred tim ovulacni cykly a nebo ne-e, kdyz mas PCOs? Kamaradka ma prave anovulaky a byla rada, ze s clostilbegytem vypotila dva folikuly.

pikusa
15. led 2011

@martina_z no předtím nevím,nedosšlo ani k OPU.....stopka před odběrem.....ale když ted 30 tak teda jich muselo být
A taky anovuláky....a píchala jsem Puregon,minimální dávky

martina_z
15. led 2011

Zvlastni, jak jsme kazdy unikatni 🙂 Plno holek bylo pri stimulaci dost zle, sestrenice i zvracela, ale ja jsem zatim v pohode. Obcas teda boli vajecniky, hlavne v noci, takze jsem dnes usnula az ve 2 rano. Od ctvtka, kdy pridavam. Cetro, je mi trochu hur a nateklo mi bricho. Na sex ani pomysleni, ale stejnak mame ode dneska stopku. Manzel rika, ze ta abstinence neni ani tak kvuli kvalite spermatu, ale hlavne kvuli tomu, aby to pak chlapum netrvalo moc dlouho 😀 Docela me to pobavilo.