CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

pikusa
2. únor 2011

marti to mě moc mrzí.drž se .
@aja38 přeju ti ať to vyjde.já zase jen nakukuju přes telefon.stále nejde net.snad už to zítra půjde.

aja38
2. únor 2011

MARTINA: teda to mě moc mrzí Marti až si mě rozplakala ☹ a kolik jsi jich měla jedno nebo dvě ??? a ještě mi holky řekněte co je to KET , to mi nějak uniklo

pinkydez
2. únor 2011

Ahoj holky! Nevite, jestli tady nekde probehla diskuze ohledne poctu zavedenych embryi? Zajimalo by me, o kolik je vetsi sance na otehotneni, pokud se zavedou dve (ze se ujme treba aspon jedno) a jak je velky riziko potratu a komplikaci pri porodu (nizka porodni vaha, predcacny porod atd) pri dvojcatkach? A jaky je pristup lekaru v CARu? Jaky poce embyi doporucuji zavest?

martina_z
2. únor 2011

@aja38 Ale no tak, nemysli na to, at ty Tvoje mrnata nemaji stres. Mela jsem 2 osmibunecna, po tridenni kultivaci, a byly pry jinak dost sikovny a od zacatku hezky kompaktovaly (proto mi je taky dali uz treti den). Mam jeste dve ctyrdenni moruly zamrazene - to je ten KET, kryoembryotransfer. Zamrazi, rozmrazi, transferuji.

Pinky, se 2 neni problem, davaji je skoro automaticky, pokud nechces jinak a nebo jestli Ti nehrozi zdravotni komplikace. 3 nedavaji, aspon ne standardne. Pravdepodobnost otehotneni u prenosu 2 kvalitnich embryi se blizi k 50%, respektive, ze se chytne jedno. 10- 20% je pak pravdepodobnost na dvojcata. A to si pis, riziko potratu a predcasneho porodu je pomerne vysoke, v procentualni mire ale nevim.

aja38
2. únor 2011

pinkydez: Ahoj jestli tu proběhla diskuze nevím, uplně všechno jsem nepročítala, ale je jasny , že pokud se zavedou dvě tak je větší šance , že se jedno z nich uchytí a embryoložka mi řekla, že rádi zaváděj dvě a že šance na dvojčátka je jen dvacetiprocentní.A riziko potratu pokud se ujmou obě je samozřejmě větší a porod pry jednoznačně císařem říkala mi dr. Jinak přístup doktoru i všech sester je super

aja38
2. únor 2011

MARTI : dekuju, aha tak ty jsi je měla až takhle šikovny , no tak o to je to ještě smutnější,taky mi říkala embryoložka, že je mam od začátku bez komplikací, prodlouženou kultivaci jsem teda neměla, ale zbylo mi tam taky jedno zamražené (to se může delat asi až po třech měsících vid?)a musejí tě taky nějak asi nastimulovat vid?

martina_z
2. únor 2011

@aja38 KET muzes mit hned. Mne snad leky davat nebudou, kdyz mam cyklus jak hodinky, normalni hormonalni profil a sliznici ok. Mozna jen Ovitrelle, aby lepe nacasovali ovulaci, protoze rozmrazit embrya neni jako rozmrazovat doma kure 🙂 Pikuska to ma jinak, musi brat leky na sliznici. Min. 3 mesice je potreba rozestup od dvou IVF.

aja38
2. únor 2011

aha ja prave myslela , že před KET se taky berou nejaky hormony a stimuluje se, ja mam sliznici taky OK (tak, že v podstatě i finančně je to skoro asi zadáčo vid??)(jen škoda, že jsem neměla ještě aspon dvě )Ale asi bych toho chtěla už moc 😉 zaplat buh za to jedno. A jak dlouho se ty mršky rozmražují ???nevíme 😉 ?

martina_z
2. únor 2011

@aja38 KET stoji 5tis, za to by byly dvoje krasny boty, ale clovek to moc rad da. Ty embrya musi rozmrazovat hodne pozvolna, jsou zmrazeny skoro k -200 stupnu, ale jak dlouho to trva, to nevim - zeptam se na to, protoze me to hodne zajima. Kdyz je mrazi, tak pouzivaji nejake chemicke slouceniny a musi je z embryi vymyt. Jeste je pak chvili trapi v misticce, aby se videlo, jestli jsou v pohode a jestli se muzou transferovat.

Ajo, doufam, ze KET nebudes potrebovat, drzim palce.

aja38
2. únor 2011

Martina:Taky doufam ☹ aha 5 tisíc tak to jsem teda ani nevedela, myslela jsem, že když se zamrazí a platí se za to zamražení tak , že pak se platej už jen popř. nejaky leky . Hm tak dekuji za info aspon kdyby náhodou pak se nebudu už divit, zatim pa

martina_z
2. únor 2011

@aja38 Porad lepsi nez cely IVF cyklus. My meli ICSI 7tis, prodlouzenou kultivaci 3tis a mrazeni 3tis. K tomu 4tis za Gonal a cca 300 za Ovitrelle a Utrogestan. Podoli ma jeste solidni ceny - holky ze soukromych center na Morave plati vic, treba mrazeni tam stoji 5tis. a ICSI je taky vyrazne drazsi.

aja38
3. únor 2011

Martina: jo to maš Marti úplnou pravdu já vím, mam strašně moc kamarádek kolem sebe , které byly na IVF a každá někde jinde, tak, že jsme to porovnaly a zjistily, že ty soukromé centra jsou ohodne dražší a v podstatě , že Podolí a Apolinář jsou nejlepší. Na těch soukromých se platí i ruzne ty prohlídky atd. ☹

pikusa
3. únor 2011

Ahojík...tak konečně mi jde net....¨Marti,fakt mě to moc moc mrzí......není naděje,že aspon jeden bobek zůstal?????

martina_z
4. únor 2011

@pikusa To spis bude v pekle snezit a cert pojede na bruslich. 😉

pikusa
4. únor 2011

@martina_z ale j vidět,že tě humor neopustil....a to je dobře......
tak hned na KET ju???? 🙂

downhamka
4. únor 2011

Pikusa koukam ze matysek roste jak z vody tak at to tak pokracuje! Vsem holkam v CARU hodne stesti a par drobecku hodne brzo! 😉

pikusa
4. únor 2011

@downhamka no joooo roste....
kde jsou miminka vid....

martina_z
4. únor 2011

@pikusa Co jineho mi zbyva? Kdyz jsem zacala v utery spinit, ve stredu krvacet a test s citlivosti 10 byl negativni, tak jsem to samozrejme obrecela. Tem potvoram embryim jsem fakt verila, ale proste smula. Neni ovsem konstruktivni brecet jak zelva nekolik dni a porad se v tom patlat, tim nicemu nepomuzu a spis si tim ublizim. Cetla jsem zacatek diskuze a vim, ze Macous si tim taky prosla a nakonec to dobre dopadlo. Uz vis priblizne, kdy bude KET?

pikusa
4. únor 2011

@martina_z ještě nevím...zatím jen čekám na mrchu......

martina_z
4. únor 2011

@pikusa Mam to negativni, aspon tak - mimodelozni nebo neprosperujici tehotenstvi by bylo horsi. Uz jsem 3dc, takze jdu pristi patek na UZ a uvidi se co dal.

pikusa
4. únor 2011

@martina_z tak šup,do dašího boje Marti 😵

martina_z
4. únor 2011

@pikusa A co ta mrcha u Tebe? Doufala jsem, ze pujdeme na KET spolu a dame rec offline...

pikusa
4. únor 2011

@martina_z jsem dnes nějaký 25.den cyklu.....
a mívám dlouhé,tak 38-45 dní,takže to ty asi stihneš dřív

downhamka
4. únor 2011

@pikusa jsme ve Francii, my se mame taky fajnove! 🙂

pikusa
4. únor 2011

@downhamkaco tam děláte???????????? 😀

macous
4. únor 2011

Ahoj holky,
jsem tu na skok, dočíst nestačím, min. čtvrtek dostal malej očko a hned dva dny na to ho schvátila nějaká viroza, od neděle horečky jak blázen + rýma + kašel, vůbec mi nejí a je úplně zbědovanej, alespoň že pije, jinak už bysme skončili asi v nemocnici ☹ každopádně doufám, že už se to zítra zlomí, alespoň ta viroza, k tomu má asi taky reakci na to očkování, dneska už jsem nad ním i bulela 😔

Marti, KETík bude za 14 dní, to je cobydup 😉 Mám z tebe radost, že jsi optimista, jak jsem říkala já: "netřeba hned házet flintu do žita" 😀

Zdravím i ostatní 🙂

pikusa
4. únor 2011

@macous přeji at je malému brzy dobře....
a věřím,žes brečela,já v týdnu taky brečela u Matese.......horečka jako hrom a on tak miloučkej,mazlivej....ale prostě nemocnej a maminko.....mám holečku mi říkal

macous
5. únor 2011

@pikusa hm, je to hnus, když dětem není dobře, Matýsek si pořád bral mojí ruku a dával si jí na hlavu a říkal bebí, ale nebrečel 😔 včera v noci mu asi nastoupila reakce na očkování, ze spaní tak jakoby pískal a dýchal, jak když běžel maraton - ale dneska už se mu to zlomilo, teplota už jen do 38, tak mám radost, sice to na nás prsknul, ale to neva 😀 😀

pikusa
6. únor 2011

@macous tak Matyášek už je v poho,ale jako by mi vyměnili dítě....je neeee nechciiiiiii pořád se vzteká 😒
Tak přeju at jste zdraví všichni co nejdřív

macous
7. únor 2011

@pikusa tak se stalo, jak jsem čekala, Matýsek už je z toho venku, já jsem to rozchodila a manža ulehnul, on totiž děsně blbě snáší rýmu, vždycky celej oteče a v jednom kuse mu teče z nosu, kdybych to neviděla, tak neuvěřím, že je to možný 😅 každopádně se už jenom zoufale směju, protože: min. týden byl manža v Alpách na pánské jízdě s klukama, pak se doma z toho dva dny vyspával (přes den na svahu, v noci pařby), další den mu Dr. rozřezal nohu, takže jsem mu dělala převazy a svařovala řepíček na koupele, do toho Matýsek onemocněl a teď zase rýmička 🙂 kdyby si dneska hodná tchýně nevzala Matýska na hlídání, tak už padnu, byl tam od deseti do čtyřech, takže jsem uklízela a pak si četla - paráda 😀 😀 😀 jenom manža mi to kazil posmrkováním a funěním 😝 😝 😀

A o tom vztekání mi ani neříkej, malej se mi úplně prohýbá do mostu a řve nenenene, na procházce si s ním připadám jako nemožná matka, která mu ubližuje, občas sklízím takové pohledy okolí, krom jiných maminek, ty se koukají jakože vědí o čem to je 😵