CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

martina_z
25. únor 2011

Dr. Darebneho mi bylo v pondeli skoro az lito. On jak je takovy sympatak a v porovnani s duem dr. Rezacova a dr. Krcmar sdilny, tak jsem vyuzila momentu a kladla dotazy. Nadnesla jsem tema pravdepodobnost a on se pak urcite podival do karty na os. udaje, co mu to tam prislo za posahanou matfyzacku 😀

@eva_r Swim up u nas nereseli, ani nic nerikali. Jen o tom poctu (okol 12mil. plus minus autobus)

martina_z
25. únor 2011

@pikusa R. ma dovolenou minimalne tento tyden, ale myslim, ze i ten dalsi. Treba je v Egypte a snorchluje 🙂

pikusa
25. únor 2011

@martina_z no aha,to jsem nevěděla,že má dovču....
jo on říkal...pěstujete si hezky tu sliznici???
a á ano ano,poctivě 😵

eva_r
25. únor 2011

@martina_z Řezáčová je na dovolené do dneška, od pondělí zase je. Myslím, že nebyla na dovolené, ale pracovně, sestřička něco takového říkala, ale možná to spojila s dovčou, nevím. V každém příp. od pondělí už je, měla jsem tam jít, ale nakonec jsem byla u Darebného.

Řezáčová je přemýšlivá, tolik toho nenamluví, tak to působí odtažitě, ale když se člověk ptá, tak odpovídá, alespoň to je moje zkušenost. Chodila jsem doteď také k ní, byla nám jiným Dr. z Podolí doporučena jako ta nej. Holt každý není ukecaný a vtipkuje 😉

Nemáte některá výsledky spermio doma? Já si je nechala vytisknout a tam je kolonka. Nicméně před těma 4 - 5 rokama mu taky nebyl dělán 😒

pikusa
25. únor 2011

@eva_r někde doma spermio vytištěné mám....ale válím se a jsem líná to jít ted hledat 😔 🙂

martina_z
25. únor 2011

@eva_r Rezacovou mam rada jako ostatne vsechny racionalni typy zen. Jednou teda byla trochu protivna, ale co ja vim, jestli zrovna predtim neslouzila nocni. Nikdo neni na 100%. Podle me musi byt dobra uz jen proto, ze se dokazala jako zena prosadit v muzskem svete.

pikusa
25. únor 2011

@martina_z taky na ní nedám dopustit.....
sice je někdy "jiná"ale kdo není že---svoji práci dělá suprově a to je hlavní

loretana
25. únor 2011

ahoj holky, ozývám se po delší době... Dnes jsem byla u dr. Darebného, pr. dr. ěrezáčová má dovolenou, 12 DC a měl radost, že už je tam folikul 15mm a i ta sliznice je lepší (brala jsem Clostibegyt 5-9 den cyklu 2x), tak mi předepsal, ať si v neděli píchnu Ovitrele a úterý středa snažení a pak od pátku brát Utrogestan 2x denně... holky, já jsem z toho nějak rozhozená... na jednu stranu jsem hrozně ráda, že to začneme zkoušet a léčba zabrala, na druhou se děsně bojím zklamání:(
Byla jsem z toho tak nějak rozhozená, že jsem asi ani pořádně nepochopila pokyny, vlastně nevím, kdy přestat Utrogestan brát - nebo mám dobrat obě balení celé? a test si mám udělat za 18 dní, tím myslel asi 18. den od pohl. styku, je to tak? Omlouvám se, že tím takhle otravuju, ale nechci nic pokazit....

martina_z
25. únor 2011

@loretana Pristupuj k tomu pragmaticky. Bez leku bys mela sanci otehotnet skoro nulovou, ted mas sanci neco mezi 15-20%. Jestli bude test negativni, Utrogestan vysad, at Ti zbytecne nebrzdi prichod menstruace (ma prijit tak za 2-5 dni po vysazeni). A jestli budou //, tak si zavolej do CARu a tam Ti urcite reknou, co a jak a jestli s Utrogestanem pokracovat dal.

loretana
25. únor 2011

@martina_z Děkuji moc za radu.... Když bude negativní, což je pravděpodobnější varianta, vysadím Utrogestan a opět se tedy objednám do CARu... Znamená to ale, že s dalším cyklem už nebudu brát Clostík, protože ten mi dr. Darebný už nepředepsal... tak teď nevím, aby tedy ten další cyklus nebyl zbytenčně promrhaný bez léků, nebo myslíš, že ty vaječníky budou nastimulované tak, že v dalším cyklu nebude clostík potřeba?
Co se týká té injekce, sestřička mi to vysvětlovala, jen nevím - tu jehlu pod úhlem 45 stupňů píchnout tak, že si mám podržet špíček (to mě pobavilo, když to řekla sestřčka🙂 ) a tu jehlu tam píchnout celou nebo jen část? to bude dílo, doufám, že to zvládnu🙂
A poslední věc - snažení... dr. říkal - pohl. styk úterý a středa, znamená to, že je největší pravděpodobnost v těchto dnech, ale může se to podařit i třeba před tím nebo potom? jde mi spíš o to, jestli tak intezivně, jak se o to budeme snažit ty zmiňované dva dny, jestli máme postupovat stejně i dny následující🙂🙂🙂 jestli zkártka může k ovluaci dojít i později:..
To je dotazů, to je hrozný🙂

martina_z
25. únor 2011

@loretana Jehlu zapichni urcite celou. Ale je tenoucka, skoro to neucitis (teda jestli nejsi hodne stihla a jestli mas aspon nejaky spicek - mne se to pichalo krasne). jj, nejvetsi pravdepodobnost je, kdy rekl pan doktor. Spermie moc dlouho nevydrzi, rozhodne ne vic jak tri dny, ackoliv nas pred 15 lety na sexualni vychove presvedcovali o tom, ze muzou prezit i tyden a ze muzeme otehotnet i po jedne jedine kapicce 😀 Ovulace by mela byt do 36 hodin po pichnuti Ovitrelle.

A s tema pravdepodobnostma se moc netrap (i kdyz ja mam co rikat, jak jsem tim posedla a jak jsem se dozadovala nejakeho matematickeho modelu). Je pravdepodobnost 1 ku 7 milionum, ze do cloveka uhodi blesk, a do jednoho Americana uz prastil sedmkrat a pokazde prezil. Ale hodne zalezi, jak casto chodis za bourky ven 🙂

loretana
25. únor 2011

@martina_z tak to jsi mě pobavila🙂🙂🙂
děkuji moc za vysvětlení... tak teď už se jen děj vůle boží, jestli to zabere, budeme se snažit... předpokládám správně, že kvantita ve snažení za den neznamená kvalitu?🙂 nebo funguje přímá úměra - čím častěji, tím větší pravděpodobnost? to jsou hrozný otázky, co?🙂
moc děkuji za rady Marti!!!

martina_z
25. únor 2011

U normalniho spermiogramu pry plati cim casteji, tim lepe. U patologickeho to chce nejaky cas na regeneraci a frekvence styku by mela byt diskutovana s lekarem 🙂 Toliko radce fertilityfriend.com

pikusa
25. únor 2011

@loretana martinka ti už vše napsala...
tak jen--injekce se neboj,je to malá a tenká jehlička,to zmákneš 😉

loretana
26. únor 2011

@martina_z
@pikusa holky moc děkuji za rady... opravdu moc.... tak budeme zkoušet a uvidíme, hlavní je pozitvní přístup, tak se to tak pokusím aplikovat🙂
a jak jste na tom teď vy?

pikusa
26. únor 2011

@loretana já stimuluju na KET...taky jsem byla v pátek v Podolí 🙂 hned ráno v 8.15...

macous
26. únor 2011

Ahoj,

@pikusa od pondělí do středy nebudeme doma, tak ti budu držet palce, ale myslím, že není důvod, proč by se měl růst sliznice najednou zabrzdit 😵 ve čtvrtek se juknu a věřím, že budeš už po transferu 😵 😵

@eva_r tak to udělají ISCI a bude to vyřeno (napíchnou spermii přímo do vajíčka) 😉
@martina_z tak když si teďka hodíte pauzu na pohodu, tak se možná v Podolí i uvidíme, taky se tam pomalu a jistě chystám, nejpozději na podzim zkusíme KET, ale bude muset být stimulovaný a mám jenom 3 mrazáčky a to nebyly už před zamrazením úplně ideální, takže tomu moc nevěřím 😀 Taky se chci vyptat na Nativ, jestli by nebyl třeba pro mě dostatečný, máme už pak jen poslední IVF hrazené a prd - pak už budeme všechno pěkně cálovat 😖

pikusa
26. únor 2011

@macous díky moc..... 😵

macous
26. únor 2011

@pikusa to já ráda, pak mi to třeba časem oplatíš 😵 😵 už se těším na utz snímečky 😀 a jak to vlastně máte, chtete radši holčičku nebo klučíka - já vím, že je to jedno, hlavně zdravíčko, ale já bych možná pro sebe chtěla tu holčičku pomocnici, co se jednou bude více vracet domů než kluk, ale pro Matýska bych zase chtěla brášku 😀

pikusa
26. únor 2011

@macous no já bych brala zase kluka 🙂 🙂
partáka pro matese.....a já tak nějak vždycky chtěla 2 kluky
ale doma říkám,že si jedu pro Leontýnku 😵

macous
26. únor 2011

@pikusa tak to je dobrý 😀 😀 😀 mě je to vlastně docela jedno, i kdybych si vybrat mohla, tak bych nevěděla 😀 přeji si hlavně aby se druhé dítko zadařilo 😵

pikusa
26. únor 2011

@macous taky mi to je jedno....
chci kluka a mám jméno jen pro holčičku 🙂

macous
26. únor 2011

@pikusa to je něco s klučičíma jménama, prdlajs výběr, na holku by se mi jich líbilo hned několik, ale na kluka nevím nevím 🙂

pikusa
26. únor 2011

@macous no to jo....
mě se líbí Jonáš,David......a dál nevím

macous
26. únor 2011

David je opravdu hezké jméno, ale to bohužel dát nemůžeme 😠 Líbí se mi ještě Štěpán, Filip, Kryštof, ale Štěpána taky dát nemůžu (mají to už 3 naši kamarádi) a Kryštofovi zase můžeš říkat jenom Kryštofe nebo Kryštůvku a to je dost málo 😅 takže snad jen ten Filip a ten se zase pro změnu teď narodil kamarádce 😕 takže to bude jednou taky boj 😀 Davida bych dala hned, je to flexibilní jméno a hezké, jenže tak se jmenuje manžela bratranec a i jeho syn - no nemám peška? 😀 😀 😀

pikusa
26. únor 2011

@macous máš 😀
Štěpán je super,i Šimon je hezké...
no máme čas ještě na jména 🙂

macous
26. únor 2011

Tak ještě se mi docela líbí Samuel a Oliver, ale to by zase asi neprošlo u manži......

macous
26. únor 2011

to máš pravdu, ale znáš to, štěstí přeje připraveným 😀 😀 😀 každopádně doufám, že tuhle starost budu mít 😵

pikusa
27. únor 2011

@macous jooo samuel je taky super...
no joooo příprava musí být 🙂

loretana
27. únor 2011

@pikusa tak to držím palečky, a kdy na to jdeš? stejně je úžasně, že když už máte embrijka, jde to takhle rychle, to je úžasné! Držím moc a moc palce!!!