CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

pikusa
30. bře 2012

@zelvik taky myslím,že jen odběry a transfery.......
ale zavolej si tam a sestřičky ti řeknou....jsou moc fajn

zelvik
30. bře 2012

Díky moc, holky.

malinka_02
1. dub 2012

@pikusa no to pak znamená že když budu stimulovat na IVF nebo IUI a vyjde to na víkend tak mi to udělají nebo ne?

pikusa
1. dub 2012

@malinka_02 jojo zákroky dělají i o víkendu
měla jsme na papíře,že pokud mi KET vychází na víkend,mám volat v pátek.....ale osobní zkušenost nemám...

zelvik
2. dub 2012

@pikusa Ahoj, obracím se na tebe s dalším dotazem🙂Dneska jsem nafasovala v Podolí chemický arsenál a jdu do toho🙂 Dali mi už i žádanku na "předoperační vyšetření" - před OUP. Začalo mi to šrotovat v hlavě až když jsem odešla. Že jsem se chtěla zeptat, jetsli mi ty odběry krev, moč nemůžou udělat oni? Sestřička říkala, že tohle budu řešit se svým obv.lékařem. Jenže já mám právě problém s laborkou u nás. Vedoucí tam dělá moje tchyně, už léta se s nima s manželem nestýkáme a to poslední, co bych chtěla je, aby viděla, co se děje :( Nevíš, nedá se to zařídit v Podolí přímo? Moc díky.

pikusa
2. dub 2012

@zelvik hele tak to netuším......
Možná by to šlo jinde než je tchyně a třeba jako samoplátce......co to může stát?????
Tchyně je přímo v laborce????

pikusa
2. dub 2012

Jinak gratuluju k akci 😵

zelvik
2. dub 2012

@pikusa Bohužel... a je to tam taková "slepičárna", že i kdyby u toho nebyla ona osobně, tak kolegyně podle jména a data narození z mé žádanky, by ji hned informovaly, o to se nebojím 😠
Díky za gratulaci - no a vyplatilo se počkat ten měsíc🙂 protože jsem hned na začátku ušetřila asi 800,- 🙂 Podle nové vyhlášky (platné od včerejška) je Menopur BEZ doplatku, takže zdarma. Dobrý, co?

pikusa
2. dub 2012

@zelvik hele a co zavolat do podolí,že tvůj dr.má zrovna dovolenou a jestli to nedělají oni......ale já myslím,že nedělají.....protože dr.by měl záskok že

ivkaj
2. dub 2012

@zelvik myslíš, že by tchýně poznala z odběru krve poznala co se děje? Napadá mě ještě si zajít do jiné laboratoře na odběr nebo požádat o Dr. aby to poslal jinam?

zelvik
2. dub 2012

@ivkaj Určitě - dostane se k nim žádanka s kódem, nač ty odběry jsou. Že je to vyšetření pro odběr oocytů. no zkusím to někde jinde, ale nevím, nevím... Díky za rady!

pikusa
2. dub 2012

@zelvik myslíš?????je to jen žádanka na předoperační ne????kvuli narkoze....tam je někde psáno odběr oocytů??

zelvik
2. dub 2012

@pikusa Jojo, je, mám to v ruce a koukám na to:(

pikusa
2. dub 2012

@zelvik aha....to je blbý......hele a co....kašli na to......jdi prostě k dr. a na tchyni se můžeš víš co

nikoza
4. dub 2012

Ahoj holky dlouho jsem tu nebyla. Za tu dobu se toho hodně u Vás stalo. Ani jsem to nestihla vše pročíst. Měla bych jeden dotaz jestli mi poradíte. Od té doby co jsem tu nebyla jsem absolvovala 2.IVF 7 vajíček z toho jen jedno na zavedení a nechytlo se bylo mi řečeno že byly nekvalitní vajíčka takže nic k zamražení. teť v březnu 3.IVF s dlouhým protokolem 17.vajíček z toho 5 kvalitních embryjek 2 zavedené a zase nic . Zbytek zamražen. Takže už poslední šance. Přemýšlím ještě před poslení šancí o laparoskopií (vlastně ani nevím na co by tím mohli přijít ale už mě nic jiného nenapadá čím by to mohlo být) ale nevím zda by to mělo nějaký smysl a nevím zda to dělají na IVF v Podolí a nebo jestlli musím na gyndu. Obávám se totiž že mi zase řeknou přidtě za měsíc takže bych se na to zeptala. Už je to poslední pokus a nechci jen tak promarnit.

maja1111111
4. dub 2012

@pikusa Ahojky ,tak jsem dnes byla s manžílkem u Mudr.Řezáčové...ptala jsem se ,na imuno vyšetření a vzhledem k mé endometrioze je lepší hned začít s prvním pokusem..Tak dám naní...Mám zvyšený prolaktin ,tak mi dala prášky(pul prášku dvakrát tydně..)a 20 den cyklu mám jít na sono a začne se stimulací...chci se zeptat ,ty jsis to píchala injekčně sama?možná bude nejlepší ta propiska ne(ale musí se to hradit 2000,-tak nevím co si vybrat... 😖 jinak vyhlídky moc dobré nemám ..nor.šance je 40% a já mám 25%..to nezní moc povzbudivě 😖 no uvidíme ,budu doufat 😵

maja1111111
4. dub 2012

@nikoza Ahoj já jsem diky laparoskopiI(V PODOLÍ) zjistila ,že mám nepruchodné vejcovody a jsem zato ráda..jinak bychom to zkoušeli asi do nekonečna...ted alespon vím načem jsem ,ikdyž to zjištění byl šok..

zelvik
4. dub 2012

@pikusa Vyřešeno 🙂 Vezmou mě v Hloubětíně, kde mám svého gyndaře a byla jsem tam i 2x na laparce a před ní mi tam tyhle vyšetření taky dělali. Jsou tam zlatí 🙂 Ufff, tak o jedny nervy méně🙂

pikusa
4. dub 2012

@zelvik no paráda......a je to 😵
@maja1111111 já měla to pero.....a to jsme si píchala sama a teda při první injekci se mi ruce klepaly.....ale pak už v poho...pak jsem přidala Orgalutran,takže jedna strana jeden píchanec a další strana od pupíku druhej píchanec......dá se to 🙂
Laparoskopie....pokud jdeš na KET je zbytečná.....tam jde o embrya,jejich kvalitu,sliznici a zavedou až do dělohy
ALE zeptala bych se na to......pokud máš ovulaci a aspoň trošku normální spermio,třeba by to po ní klaplo přirozeně 😵

nikoza
4. dub 2012

Díky tyky si myslím že na KET je to zbytečné ale kdyby to nevyšlo asi budem zkoušet sami protože další pokusy jsou moc finančně náročný. Ovulaci jsem dřív neměla ale tet asi po tech všech stimulacích a hormonech mi příjde že ji mám a dokonce jednou na ultrazvuku mi řekl Darebný že mi proběhla ovulace. Spermie jsou pomalejší ale neni to úplně nejhorší takže nějaká šance je.

pikusa
4. dub 2012

@nikoza tak to jo.....tak co laparku nejdřív a pak zkusit KET??

pikusa
4. dub 2012

@nikoza jo a mrzí mě,že to nevyšlo ani jednou 😒

malinka_02
4. dub 2012

@maja1111111 ahojky, tak to je super, chtěla jsem se zeptat jakto že tě poslali rovnou na stimulaci?
My jsme byli na krvi mě zjistili slebší štítu a zvýšený prolaktin, poslali mě na endokrinologii ale dala mi leky jen na štítku a na prolaktin vubec nic, že mám za měsíc přijít na další krev a pak mě pošle bud na rezonanci nebo uvidíme, ale léky mi nedali a v CARU mi řekli že mám přijít až to dořešíme na ty endokrinologii .. a manžel spermio má 30 mil a má jít na další.. Tak nevím proš mě nepošlou aspon na IUI nenbo aspon nedají nějaká leky když samo se to nevyřeší..takhle jen čekám.. ☹

nikoza
5. dub 2012

@pikusa Děkuji já ale stejně doufám že jednou to vyjít musí akorád škoda že neni víc pokusů ☹ S tou laparkou právě nevím jestli by to mělo nějaký smysl´nějak se jí bojim. A navíc bych chtěla ten KET stihnout na jaře protože v květnu lońského roku se zrovna kET povedl ale jen na 5 týdnů ☹ . A pokud bych jí chtěla před tak si myslim že to bude zase čekání a čekání. A nevíš jestli ji dělaj přímo na IVF nebo by mě poslali jinam?

ivkaj
5. dub 2012

@nikoza laparku dělají jinde než na IVF.Čekala jsem na "konzultaci" a pak termín (chodí se po MS), takže 1-2měsíce. Pak doporučují !dodžet šestinedělí", tak nevím za jak dlouho by jsi se dostala ke KETu.
Ale jestli ti to pomůže ke klidu, tak proč ne.

pikusa
6. dub 2012

@malinka_02 na prolaktin si kup v lékárně pupalku dvouletou......ono to za měsíc na krvi může být zase v pohodě...taky mi prolaktin lítal....Hmmmm mě se taky loni povedl.....ale stejně jako tobě..na 6 týdnů 😒

maja1111111
6. dub 2012

@malinka_02 Ahojky no také jsem se divila,že je to nějaké rychlé...prolaktin mám zvyšený a prý hodně ,ale leky to srovnají...jinak mám jit 22den cyklu na ultrazvuk a kdyz bude ok ihned nasadí leky na stimulaci...pochopila jsem ,že tím že jsem po operaci a revizi je asi nejlepší šance...tím ,že mám ještě endometriozu,která se muže časem zhoršit )mám největší šanci právě ted.Už jsem se začala i modlit 😀

maja1111111
7. dub 2012

Poradíte prosím jaké leky na stimulaci mám zvolit...prý jsou normální a čištěné netuším co je lepší...pokud se to vubec dá říct... 😒

pikusa
7. dub 2012

@maja1111111 jedny jsou zdarma myslím a jedny s doplatkem....já měla Puregon.....
ale těžko říct,co je lepší.......

zuzij
7. dub 2012

Ahoj chodime s manzelem do CAR v Podoli.ceka nas genetika a kontrolni ultrazvuk pred stimulaci na IVF ICSI. Muze nekdo rict co bude vysetreni obnaset? Diky predem za rady 🙂