CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

sagema
18. črc 2017

@kopretina0512 my jsme v Podolí od začátku června a také zatím žádné imuno testy nedělali.

@girafkag snažíme se něco přes rok, ale vzhledem k našemu vyššímu věku (já 39, partner 41) jsme už nechtěli déle zkoušet sami.

girafkag
19. črc 2017

@sagema chápu. Mám nejmladší sestry o 17 a 19 let 😃

sagema
20. črc 2017

tak jsem po 1. IUI (včera). Musím říct, že embryoložka, sestra i laborantka, které u toho všechny byly, vytvořily úžasnou a pohodovou atmosféru. Teď si mám zavádět Utrogestan a za 18 dní těhotenský test 🙂 A doufám, že budu patřit mezi těch 10-15 % úspěšných ;)

luuucatko
20. črc 2017

Ahoj holky, dnes jsme byli po druhe s partnerem na odberech. Minule nam vysledky přišly po mesici a pul, pry tam na to byla doktorka sama, tak jsem se chtela zeptat jestli nevite aktuálně jak dlouho jim trva odeslání vysledku, dekuji 🙂

miracleelcarim
20. črc 2017

@sagema budu drzet palce 🙂 ten utrogestan po iui asi predepisuji automaticky vid,i kdyz je HP ok?ja uz se nemuzu dockat,pristi tyden dovolena a po navratu se do toho snad uz taky pustime.ale mam strach,aby to vyslo a neprekazil nam to vikend jako minule ☹

jezz1e
23. črc 2017

@sagema Držím palce, ať to vyjde!
Ano, utrogestan je taková klasika, co se předepisuje vždy, občas možná trochu spíš jako placebo pro uklidnění ženy, že se jako doktoři snaží 😉
My bychom měli začít dlouhým protokolem zhruba za 14 dní.

jezz1e
23. črc 2017

@kopretina0512 Na imuno mě poslala doktorka na mou opakovanou žádost s tím, ať tam moc neříkám, že ty 2 potraty byly z různými partnery. Prý by se možná vztekali, že na ní ještě nemám nárok ☹ Takže s imunologií se fakt šetří :-/. U mě možná hrál roli i věk, v případě dalšího neúspěchu bych jí už na pojišťovnu asi nestihla, tak se slitovali a napsali mi jí.

kopretina0512
23. črc 2017

@jezz1e Nooo, tak to se mám tedy na co těšit. A právě že mě to teda vůbec netěší. Každopádně díky za reakci. A přeji brzký úspěch.

miracleelcarim
1. srp 2017

Tak jsem byla dnes na ultrazvuku a zitra me ceka iui 🙂 folik krasny,sliznice je pry nizsi,ale asi to neni takova hruza,kdyz iui probehne,pak budu mit taky utrogestan.nevite jaka by mela byt idealne vyska?jsem teprve 9dc,tak nez pripadne vajcko doputuje,tak snad sliznice jeste povyroste :-/ a jak jste na tom vy?nejake novinky nebo rovnou tehulky? 🙂

sagema
1. srp 2017

@miracleelcarim já na výsledek, jestli se IUI zadařila, ještě čekám. Ve čtvrtek by mi měla přijít MS a doufám, že nepřijde ;) a v neděli si budu dělat TT 🙂 Nicméně jsem mezi tím chytla zánět močových cest, takže jsem dnes dobrala poslední antibiotika. Snad to nemělo vliv...
Budu držet moc palce, ať Ti to vyjde 🙂 hlavně jít do toho pozitivně naladěná.

@miracleelcarim ano, dávají ho preventivně všem. Na podporu udržení případného těhotenství.

@jezz1e dlouhým protokolem myslíš genetiku?

miracleelcarim
1. srp 2017

@sagema tak to uz se brzy dockas 🙂 budu drzet pesti....jee tak to je zakon schvalnosi,ja na mocak taky dost trpim... jsem plna ocekavani a nadeje,akorat me vrta hlavou ta sliznici,tak uvidim,zkusim se zeptat zitra pri vykonu

jezz1e
1. srp 2017

@miracleelcarim Holky držím palce. Sliznice má mít myslím minimálně 8 mm. já mám začít stimulovat teď v pátek. Dlouhý protokol je stimulace která začíná už v předešlém cyklu, takže budu 20 DC. Jestli jsem to dobře pochopila, v podstatě mi teď úplně utlumí vlastní činnost vaječníků (chemický přechod) a po menstruaci je zas nastartují. Údajně se tím dá lépe celý proces regulovat, ale zas mě děsí, že se doporučuje spíš u mladších žen s dobrou ovariální zásobou a zvyšuje riziko OHSS a mně je 38 (AMH mám teda v normě) :-l

nita1984
1. srp 2017

@jezz1e já měla taky dlouhý, AMH nízké, FSH naopak vysoké. Stimulovala jsem fostimonem a 9 krásných vajíček 8 embryí. Takže bych se toho nebála, ví co dělají.

nita1984
1. srp 2017

@miracleelcarim sliznice ideálně 8-10mm, já měla v minulém cyklu 6-7mm, ale protože je dr zvyklý, že mám fakt pěknou, kolem 10mm, rozhodl se KEt neprovést a počkat na další cyklus, aby se mělo embryo kam uhnízdit.

miracleelcarim
2. srp 2017

@nita1984 dekuji za info,ja mam ted prave tech 8mm ale da se rict,ze jsem 9dc/28dc,tak predpokladam,ze jeste trochu povyroste,nez vajicko doputuje,ale nepotesilo me to..tak uvidime....hodne stesti

nita1984
2. srp 2017

@miracleelcarim 8mm je dobrý, to bych viděla jako pohodovou hodnotu 9DC. U IVF se dává embryo přímo takže to je "rychlejší". U IUI je to téměř jako běžný sex, takže je "čas". Tobě taky hodně štěstí.

miracleelcarim
2. srp 2017

@sagema tak uz mam iui za sebou,bohuzel jsem nemela takove stesti na tym jako ty ☹ jen sestricka byla opet vesela a vstricna...utrogestan mam zavadet take a za 18dni testovat.a co ti prosim rekli k utrogestanu,jak dlouho se ma uzivat??ma se vysadit az za tech 18dni pokud bude test negativni?nebo driv?doktor nic nerekl a ja se zapomnela zeptat ☹

nita1984
2. srp 2017

@miracleelcarim me vždycky řekli do krve nevysazovat.

jezz1e
2. srp 2017

@miracleelcarim
Hodně štěstí! 🍀
Urogestan se vysazuje až po krvi podle toho, jestli se potvrdí těhotenství, pokud ano, bere se obvykle dál, až zhruba do 12 tt.

sagema
2. srp 2017

@miracleelcarim tak moc držím palce, ať se zadaří! Utrogestan určitě brát pořád a bude se brát i po potvrzení těhotenství. Jak píše @jezz1e asi do 12 tt. Akorát se teda neobejdu bez slipových vložek. Samozřejmě vytéká ven a pěkně lepí 🙂

@jezz1e taky bych se toho nebála. Přeci jen oni vědí nejlíp, co dělají. A zkušeností mají habaděj 🙂

girafkag
2. srp 2017

@sagema mooc držím palecky. Já jdu zítra na vyvolávačku a pak až přijde MS tak ten clostylbegit a snad to bude ok.

girafkag
2. srp 2017

Nemáte zkušenost, zda když budu brát příští cyklus clostylbegyt tak jestli jned udělají IUI nebo až další cykly?

nita1984
2. srp 2017

@girafkag clostilbegyt funguje daný cyklus, takže IUI se dělá v daném cyklu, pokud tělo reaguje správně.

girafkag
2. srp 2017

@nita1984 díky, tak snad 😀

miracleelcarim
3. srp 2017

@sagema tak to se ten cyklus asi o par dni prodlouzi.pocitam spis s neuspechem,abych pak nebyla zase az moc zklamana.nejvic se bojim,abych se pak netrefila zase do vikendu...jeste me napada,holky pisou o krvi,ale my po iui mame delat jen domaci papirovy test ne?co jsem cetla,tak krev je pri ivf?jestli mi teda neunikla dalsi informace ☹ hodne steti,drzim palce,uz se ti to blizi 🙂

sagema
3. srp 2017

@girafkag moc děkuju a taky držím palce! Prostě už to vyjít musí ;)

@miracleelcarim já mám taky udělat jen papírový test, krev asi až pak na potvrzení. O ní ani nemluvili. Tak uvidím. Zatím čekám, MS zatím nedorazila, ale je ještě moc brzo to hodnotit 🙂

Všem držím palce, ať se zadaří 🙂

jezz1e
4. srp 2017

Ahoj, tak dneska jsem nafasovala Zoladex a za 14 dní bych měla začít stimulovat. 🙂
@sagema Tak už? Nebo fakt vydržíš do neděle? 🙂

sagema
6. srp 2017

@jezz1e držím celé pěsti!
Vydržela jsem to, test negativní. Ale MS ještě nepřišla. Měla přijít ve čtvrtek. Asi jsem si to tak moc přála, že jsem si ji posunula 🙂 Zítra jdu volat do Podolí, jestli ještě jedno IUI a nebo už IVF. Ale pořád si říkám, že třeba taky mohl selhat TT 🙂

sagema
6. srp 2017

Napadla mě ještě jedna věc. Holky které jste braly Utrogestan a test vám vyšel negativní, dostaly jste MS? Když je to progesteron, tak jestli to tak není běžné, že MS nepřijde.

kopretina0512
6. srp 2017

@sagema ano, bývá to tak, ze Utrogestan menzes zadrží. Ale je to individuální. Někdo to dostane v termínu, někomu zadrží, já například začala špinit a naplno se spustila až po vysazení.