CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

girafkag
5. pro 2017

@jezz1e to má být máma, táta a dvě děti 🙂

jezz1e
6. pro 2017

@girafkag Mne to došlo 😉 Akorát přítel byl z možnosti dvojčat trochu vyděšený a jak zapíjel, že už je vlastně skoro táta, tak z toho postupně byly čtyřčata, protože se přece dvojčata určitě ještě rozdělí. A už se viděl, jak se udře k smrti, aby nás uživil 😀 Tak mě ten obrázek v souvislosti s tím dost pobavil.
No budeme si držet palce, ať máme pod stromečkem aspoň fotku ježíška, viď! 🙏

jezz1e
11. pro 2017

Ahoj holky, 10 den po ET dvou morul je test čistě bílý. Takže nás čekají další smutné Vánoce. Pravděpodobně zkusím další pokus v jiném CARu a rovnou začneme domlouvat i využití darovaných vajíček.
Všem přeji, ať se brzy dočkáte svého štěstí!

girafkag
11. pro 2017

@jezz1e to je mi líto 😔 ale buďte šťastní, že máte jeden druhého. Mám teď smutný příběh v okolí. Užijte si vánoce, něco podnikněte a po novém roce s čistou a odpočatou hlavou. Jak dlouho jsi v Podolí?

jezz1e
11. pro 2017

@girafkag Děkuji. To jo, v sobotu umřel kamarádovi brácha na rakovinu, doma žena a dvě děti, to je větší peklo :-/

No jo, vyvětrám si hlavu na horách, snad se aspoň dostanu na běžkách do formy, ty dva roky těhotnění/netěhotnění se na mé kondici nehezky podepsaly. 😉
Akorát bohužel sama, přítel jede s kamarády do zahraničí. Když to pánové v létě domlouvali, ani nás nenapadlo, že tou dobou nebudu ještě těhotná..

Co ty? Vydržela jsi netestovat?

miracleelcarim
11. pro 2017

@jezz1e tak to me mrzi ☹ ale mala nadeje jeste je,nekomu se test vybarvi treba az treba 12.den...pristi rok uz to musi vyjit 🙂

miracleelcarim
11. pro 2017

Jinak ja cekam na ms a zacnu s clostilbegytem.akorat uz je vic nez jasne,ze mi kontrolni ultrazvuk a pripadne iui vyjde na vikend a svatky.tak nevim co se mnou udelaji.nevite jestli o svatcich funguji?ale po uzivani clostilbegytu musi byt kontrola ne?ja na to mam fakt stesti ☹

jezz1e
11. pro 2017

@miracleelcarim Děkuji.
Teď jsem mluvila s Darebným, přes svátky tam jsou, ale IUI se jim asi moc dělat nechce :-/. Chtěla jsem se právě domluvit, jestli by mi neudělali aspoň to, že pošlu přítele, ať si nechá sperma před odjezdem zamrazit. Ale Darebný se na to moc netvářil.

miracleelcarim
11. pro 2017

@jezz1e dekuji za info.stejne to nechapu,kdyz uz tam jsou,tak proc nedelaji vsechny vykony,co jsou potreba...kdyz mi dr.Rezacova davala recept,tak mi nerikala,ze bych mela dat pozor aby to nevyslo nejak blbe,tak nevim ☹ a ted vam to nemuzou zamrazit?nez budou svatky?

jezz1e
13. pro 2017

@miracleelcarim Právě se tvářil ,že je to komplikované - mrazit, pak čekat, jestli se IUI trefí někam mezi svátky ☹ V podstatě mi stejně doporučil přejít někam, kde dělají IVF s darovanými vajíčky. Takže jsme se rozloučili a pevně doufám, že se brzy potkáme v porodnici.

miracleelcarim
13. pro 2017

@jezz1e ach jo ☹ tak budu drzet moc moc palce,aby se jinde brzy zadarilo...a uz jsi koukala po jinem centru?ja kdyz jsem to tak studovala,tak se mi libilo iscare a gennet,dost si to tam chvalili,ale nevim,jak na tom jsou ohledne darcovstvi...

miracleelcarim
13. pro 2017

@girafkag tak jak se dari?uz se objevil pozitivni testik? 🙂

jezz1e
13. pro 2017

@miracleelcarim Děkuji. Jsem objednaná do Gennetu, zkusím tam ještě jeden pokus s vlastními a pak uvidíme. Bohužel Gennet negarantuje u darovaných vajíček blastocysty, ale jen 2 třídenní embrya, což se mi moc nelíbí (třídenních jsem měla sama 8 a pak odpadly). Přece jen představa, že dám 88 t a řeknou mi "pardon, embrya se nedovyvinula" mě docela děsí. Kdyby došlo na darovaná, asi bych upřednostnila Cube nebo Prague Fertility Centre(to má dobré reference, ale je tedy pekelně drahé).
Pořád doufám, že se třeba zadaří přirozeně po vánocích 🙏
@girafkag Taky jsem napnutá 😉

girafkag
14. pro 2017

@jezz1e @miracleelcarim no samozřejmě jsem nevydržela a včera testovala - v jiných centrech říkají testovat po 14dnech což včera bylo a sněhobílo... vánoce dáme klid a v lednu pořešíme 1.IVF

jezz1e
14. pro 2017

@girafkag Ach jo ☹ Třeba se ještě něco vyklube. Užijte si svátky a další rok bude určitě pro všechny úspěšnější.

miracleelcarim
14. pro 2017

@girafkag tak to me mrzi ☹ tento rok nam nebyl souzeny...ja jdu 22.na kontrolni ultrazvuk,iui nejspis kvuli svatkum nebude,takze alespon rizene poceti.jinak my pujdeme do ivf asi v unoru.leden bych nezvladla,v praci to bude hodne narocne...

girafkag
14. pro 2017

@miracleelcarim to bychom mohli mít podobné 🙂 Uvidím, na kolik nás to vyjde...

miracleelcarim
15. pro 2017

@girafkag ta castka me taky desi ☹ rozpeti doplatku je velke.ale nejak se uklidnuji,ze kdyz je vse v poradku,tak by nemusel byt tak velky,ale kdo vi... na jednu stranu se mi do ivf nechce,na druhou stranu uz nechci dal cekat a verit,kdyz uz jsme verili tak dlouho a zbytecne ☹ navic ani ivf nemusi vyjit hned a to je u nej vetsi sance...porad o tom premyslim,neni to jednoduche rozhodnuti...

girafkag
18. pro 2017

@miracleelcarim bylo by vtipné se v únoru potkat třeba při et. Taky chci počkat až na únoroviu vyplatí muže. Ted mu končila zkušebka a teprve od ledna budou bonusy... Mě rodičák skončil 😔

miracleelcarim
21. pro 2017

@girafkag u nas to brzdim spis ja pracuji v uctarne,takze leden je jedna velka nocni mura,takze by to bylo dost narocne...zitra mam kontrolu,jak jsem dopadla s clostlbegytem,co jsem ho jedla,tak me porad boli bricho jako pri ms,tak snad to bude v poradku..

girafkag
22. pro 2017

@miracleelcarim náš čas přijde. Jsem objednaná na 16.1.

jezz1e
23. pro 2017

@miracleelcarim A jak dopadl ultrazvuk? Podaří se IUI nebo s boží pomocí zaděláte na mimčo doma?

miracleelcarim
23. pro 2017

@jezz1e budeme se snazit doma :-/ po clostilu se udelal jeden folikul,ale sliznice jen 5mm,tak alespon,ze cysta zadna.jen jsem si myslela,ze folikuly by se mohly udelat treba dva a ne pouze jeden...tak nevim,jestli brat closil i vlednu nebo ne,bez stimulace mam taky jeden folikul a alespon vyssi sliznici.v unoru chceme ivf,tak aby pak nebyl problem se sliznici neno treba cystou a nemuselo se to posouvat :-/ a cy? A jak se dari tobe?uz jsi byla v gennetu na konzultaci?

miracleelcarim
23. pro 2017

@girafkag to uz budete resit teda ivf?ja jsem doktorce rikala,ze bychom chteli jit v unoru,takze se pry domluvime po novem roce,kdyz nedopadne ted domaci snazeni,tak na konzultaci...

jezz1e
23. pro 2017

@miracleelcarim Určitě vám to vyjde doma. Držím palce, ať na IVF už vůbec nemusíte 🍀
Do Gennetu jdu až začátkem února, takže teď máme měsíc pauzu a v lednu to zkusíme taky sami.

girafkag
25. pro 2017

@miracleelcarim jojo, budu chtít řešit, ať se něco děje...

Krásné svátky všem 🙂

miracleelcarim
29. pro 2017

Ahoj,porad premyslim nad ivf,ktere nas asi nemine.zajimalo by me par veci
- dela se pred vyberem protokolu hormonalni profil?premyslim,jestli me bude cekat kratky nebo dlouhy protokol a podle ceho ho vlastne vybiraji
- kolikrat jste tam byli na kontrole?a dela se jen ultrazvuk nebo i krev?
- cim jste stimulovali a kolik jste doplaceli?

V souvislosti s doplacenim leku jsem zjistila,ze ovitrelle v podoli je za doplatek cca ke 200kc,uz presne nevim a v lekarne mimo jsem za nej nedoplacela ani 1 kc.ted je to v podstate pakatel,ale u tech stimulacnich leku jsou to uz vyssi castky,tak premyslim, jak se ty ceny lisi v car a mimo....

Doufam,ze jete si uzili hezke Vanoce 🙂

girafkag
30. pro 2017

@miracleelcarim nemám zatim zkušenosti, ovitrelle jsem brala vždy v lékárně ani nevím že u sestřiček se platí. Jediné co jsem zatím zjistila, že pokud nestačí léky na pojišťovnu, existují jiné se stejnou účinnou látkou s menším doplatkem. A ještě že IVF pokus se bere ikdyz se neudělají vajíčka, ale stimulovalo se, prý se pak ale dají doplatit léky a stornovar na pojišťovně pokus

miracleelcarim
30. pro 2017

Nene v jejich lekarne jsem vzdycky doplacena necelych 400 kc,cca 200 ovitrelle a 200 za utrogestan... a nevis,jestli se muze zacit stimilovat,nez to schvali pojistovna?cetla jsem,ze zo trva i mesic ☹

jezz1e
31. pro 2017

Ahoj holky, na schválení pojišťovnou se nečeká, ta s tím nedělá problém. Horm. profil mi dělali jen na začátku po nástupu do CARu, přímo před IVF ne, ani v jeho průběhu nebrali krev. Všechny kontroly byly jen utz. poprvé jsem měla dlouhý protokol - zoladex 22 dc, pak kontrola za 14 dní a začátek stimulace Menopurem 300 jednotek. Za ten jsem na 10 dní doplácela 4460,- Kč a pak každých 900 jednotek cca 4 000,-. Další kontrola byl za týden a pak zhruba po 3 dnech. Bohužel jsem nejdřív nereagovala, takže jsem nakonec stimulovala asi 17 dnů a celkem jsem za léky zaplatila asi 15000,- Kč. Ovitrelle opravdu cca 200,- Kč. Podruhé jsem měla krátký protokol s Ovaleapem 300 jednotek, tam jsem stimulovala myslím 12 dní a doplatek byl celkem cca 7 000,- Kč (900 jednotek navíc za 2900).
@girafkag Myslím, že do změny léků v průběhu jednoho pokusu se lékařům moc chtít jít nebude, i když je samotná účinná látka je stejná.