CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

m.e.l
5. zář 2008

Nevím, my PK měli. Zbyli nám z 5ti dvě embrýska a ty se uchytila, teda nevím jestli dvě nebo jedno, ale ňáký tam si je, když jsou //! 😀

macous
5. zář 2008

Mel, když u mě to bude asi na dlouhý lokte, po OPU jsem měla tu volnou telkutinu v břiše, tak mi dvě nedají ani náhodou - zkusím je kdyžtak přemluvit, ale minule jsme tam seděli od rána od 7 a to jedno mi dali až ve dvě, do té doby se radili co se mnou :o))) Snad se těch // taky dočkáme 🙂 s tím KETem teďka moc nepočítám, nevím, jestli to vůbec ty 2 sněhuláčci rozchodí po rozmažení ☹

m.e.l
5. zář 2008

marcous, to je fakt blbý. Ale sněhuláčci jsou prý silnější než čerství. . . Ikdyž koukám, že to asi není až tak pravda. 😠 Určitě se dočkáš, neboj. Držím palečky a posílám bacílky! 😀

macous
5. zář 2008

Melíku díky moc, já jdu teď na brusle, pořádně se protáhnu a třeba ta mrcha už konečně přijde, abych mohla jít dál na ten KETík a ty si naopak hoď nožičky nahoru 🙂 🙂 🙂 pak sem ještě juknu pááááááá

m.e.l
5. zář 2008

marcous, tak utíkej. Nožky mám nahoře skoro furt a na nich položený notebook. 😀

pikusa
5. zář 2008

Ahojky 🙂
MEL,taky jsem poprvé hledala pokladnu 🙂
Macous,já bych taky hned jela na brusle 🙂 ty mi teda chybí 😒
Jinak já měla 19 vajíček a u 7 byla PK a jedno z tech 7 se nám po 5ti dnech zastavilo ve vývoji.

m.e.l
5. zář 2008

pikus, Kalka hledala pokladnu, já ne. Docela jsem tenkrát popis od sestřičky pochopila.. . . 😀

pikusa
5. zář 2008

Aha,tak promiň 😀 nějak jsem to poletla 😝

m.e.l
5. zář 2008

piku v poho. . . . 😀

pikusa
5. zář 2008

😀

lucijda
5. zář 2008

Mel mám dotaz jak jsi vykoumalakolikátého máš jít na UZ? Asi jsem nějak neposlouchala či co ale tohle mi fakt uteklo 😅

m.e.l
5. zář 2008

luci, vykoumala jsem to tak. Že při transferu mi doktorka Řezáčová řekla, že za 15 dní na krev a při pozitivním výsledku za dalších 10 dní na UTZ. Takže to vychází na 20.týho což je sobota, takže to vidím na pátek 19.týho.

macous
6. zář 2008

Ahoj holky,
mám mrchu - huráááááá, to je radosti - tak mi ty brusle pomohli 😀 😀 😀
Melíku, to bysme se možná mohli v Podolí i potkat, mě to vychází kolem 20tého na další KETík, jestli ovšem budou mrazáčci po rozmražení v pohodě, z čehož mám největší strach, je to skoro až depka - nechci depku fuj 😀
Jo a já pokladnu nehladala, protože jí hledal manža 🙂

m.e.l
7. zář 2008

macous, to je radosti s jednou mrchou! 😀

bekynka
8. zář 2008

Ahoj všem, mám za sebou první návštěvu v CARu v Podolí. Žel k mé smůle jsem narazila na Dr. Žáčkovou a celou cestu domů jsem bulela jako tele. Měla jsem pocit, že mě vůbec nevnímá. Mluvila hrozně tiše a ještě zády ke mě, jak pozorovala monitor. Byla úplně bez úsměvu, skoro se na mě nepodívala. Přišlo mi to hrozně neosobní na to, jak citlivá se tam řeší témata. No byla jsem z ní úplně hotová. Ale jinak je to tam super, sestřičky hodné. Jen ta doktorka. Nebyla vyloženě nepříjemná, jen neosobní. Rozhodilo mě to.
Ale děkuju za vaše příspěvky tady - už vím, že se mám objednat ke konkrétnímu doktoru -Darebný nebo Řezáčová. Jdu tam zase tuto středu - minule jsem ještě špinila, tak mi nemohla vzít vzorky na testy a ani udělat vyšetření. Jen mě štve, že mi dělá vyšetření, která mi už jednou dělal můj gyndař. Protáhne se to zase o 2 měsíce. Ale tvrdila, že už jsou ta vyšetření (z krve, hormony) stará a navíc potřebuje z krve udělat i další testy. tak se asi nedá nic dělat. Jsem zvědavá, ke komu ve středu půjdu. A příště už se objednám ke konkrétnímu doktorovi.

m.e.l
8. zář 2008

bekynko, na dr. Žáčkovou jsem naštěstí narazila jen jednou. Dělala mi UZ a myslela jsem, že ji vykopnu bolestí obličej. Jinak trochu neosobním dojmem působí i dr. Řezáčová, ale zase na cokoliv se zeptáš tak prostě odpoví, vysvětlí. Darebný (s manžou říkáme Darebák) je úplně super, protože i hned ve dveřích podá ruku. . . No u něj se cítím asi nejlépe, akorát během stimulky jsem na něj narazila jen na chodbě. Já musela taky projít veškerýma vyšetřeníma, chtějí mít svoje vlastní rozbory a závěry, to se není čemu divit. Z první návštěvy jsem taky byla vyplesklá, asi každý je.

bekynka
8. zář 2008

m.e.l
mě je jasné, že chtějí asi aktuální a svoje vyšetření a výsledky a taky to chápu. Možná je to i dobře, protože jsem přesvědčená, že mám málo progesteronu (nestejné luteální fáze - poslední jen 7 dní), ale můj gyndař mi tvrdil, že je vše O.K. a pořád by na něco čekal, jen proto, že už jedno dítě přirozeně a naprosto bez problémů mám.
Jen mě rozhodilo, že se to zase prodlouží, že budu kvůli krvi čekat dva měsíce, atd. Ale už jsem to vstřebala a beru to. Je to potřeba. Asi jsem myslela, že vlezu do CARu a vylezu těhotná 😉 No už jsem zase nohama na zemi. Zkusím příště pana doktora Darebného - snad nebude moc vytížen. Doufám, že ta vyšetření teď ve středu nebude dělat žáčková. Jsem trošku silnější a tak, aby mě prosvítili UTZ, většinou to bolí. Snad se mnou budou mít soucit 😀

m.e.l
8. zář 2008

bekynko, já taky nejsem hubeňour - koukni do alba, zásadně všem dělají vnitřní UZ, takže je vidět vše dobře. To bylo pvní co nám Darebák na první návštěvě řekl, nepředstavujte si, že sem přijdete a odejdete těhotní! No vlastně poprvé jsme tam byli tuším v listopadu a po dupnutém IVF jsem po 10 měsících na začátku 5tého týdne těhotenství.

bekynka
8. zář 2008

m.e.l
Ona se mnou ta žáčková komunikovala jen když musela. Vlastně jsem víc mluvila já. Sleduju své cykly už x měsíců, měřím bazální teplotu, mám se docela napozorovanou. Přinesla jsem jí grafy, jen je skoukla a že jsou nepřesné. Upozorňovala jsem ji na krátké luteální fáze, problémy MS (dlouhé špinění), dlouuhé a prodlužující se cykly (ovulace až mezi 24-28 dnem cyklu a pak jen 10-7 dní do MS). A ona prostě nic. Asi fakt nechtějí děla závěry bez vyšetření. Ona mi to v podstatě řekla. Ale kdybych já nemluvila, tak je tam pořád ticho 😒
Tak nějak by se mi dost hodilo otěhulit do ledna, protože v lednu mi končí mateřská, ale co s tím zmůžu? NIc 😢

bekynka
8. zář 2008

Jinak s tou figurou jsme na tom tak asi stejně 😉 🙂

m.e.l
8. zář 2008

bekynko, nic s tím neuděláš a nervíkama nespravíš. Já měla anovulaci jak vyšitou, nemusela jsem se grafama ani namáhat. Ke všemu jsme před tím byli ještě na imunologii, vše je ve zkratce popsáno v mém albíku. Já potřebovala otěhotnět dříve, než v práci začnou propuštět účetní, což se snad podařilo, teď jen aby to bylo zdravé a donosila jsem to.

m.e.l
8. zář 2008

beky, no vidíš. . . 😀 Ale ty můžeš říct, že to máš po dítěti. . . Já ne. Částečně to mám si myslím po pozdní diagnóze - snížená funkce štítné žlázy. Až loni když se začalo dít něco kolem mimi, tak mi gyn udělala hormonální profil. Myslím, že kdyby mě léčili už jako dítě, tak jsem nemusela být tam kde jsem. 😠

bekynka
8. zář 2008

m.e.l
Moc držím palečky, aby ti to vyšlo a miminko jsi donosila. Já bych už tak hrozně chtěla být těhotná. Už jedno dítě mám, chlapečka skoro 4 roky. Byl "hotový" hned během 6 týdnů. Ale pak jsem měla ošklivého císaře s komplikacemi (křečové žíly na děloze) a jsem uvnitř hodně šitá. Tak si myslím, jestli tam není nějaká mechanická překážka. Manžel byl na spermiogramu a má výborný výsledek - 120mil/1ml , 80%pohyblivost kvality A i B.
Já jsem z výsledků gyndaře taky vpořádku. Uvidíme výsledky z CARu, co řeknou. Budou dělat i něco, co gyndař nedělal. Tak tomu holt nechám volný průběh a uvidíme. Máš pravdu v tom, že s tím stejně nic neudělám. Ale neumím si poručit. Posledních pár měsíců pořád jen bulím. Každé bříško mě rozhodí. A opakovat si, že na tom nejsem tak špatně, když už mám svého chlapečka a že jsou na tom jiné hůř mi moc nepomáhá.

bekynka
8. zář 2008

m.e.l
já to nemám po dítěti, ale z toho, že jsem rozežraná 😝
Naopak, v těhu jsem 11 kg zhubla, ale po porodu jsem to zase nabrala 🙄 😒 😠

m.e.l
8. zář 2008

beky, je to těžké. Je možný že máš srůsty na vejcovodech a proto vajíčko nechce putovat. . . Já byla před první návštěvou CARu na laparoskopii s hysteroskopii, moje doktorka to vzala hódně pocitvě, než mě poslala do samotného CARu. 😀

bekynka
8. zář 2008

taky myslím nejvíc na srůsty ☹
Jenže můj gyndař pořád, že počkáme, a na laparku mě neposlal - poslal mě do CARu, ať mě na laparku pošlou oni. Myslela jsem, že to udělají hned, když mi gyndař dělal ta vyšetření, jenže ne a budou další 2 měsíce dělat další vyšetření. NO nedá se nic dělat. Už jsem to skoro strávila. 😒

m.e.l
8. zář 2008

beky a nakonec je možný, že tě pošlou na laparku a nakonec to půjde samo. Uvidíš věř, já se taky bála, že nebudu mít děti a hle, první pokus IVF a zadařilo se. Moje doktorka nechala rok ať to necháme přirozeně, pak začal bláznivý kolotoč doktorů.
Co ti říkal doktor na to, že místo aby jsi v těhu přibírala tak jim hubneš?

bekynka
8. zář 2008

nic, já začala těhu s 30 kg nadváhy, takže to nikdo moc neřešil. Já nehubla, jen jsem celé těhu zůstávala na stejné váze, jako když jsem otěhotnila. Z počátku jsem 3 kg zhubla, pak jsem je zase nabrala, dlouho jsem byla na stejné váze a až těsně před porodem jsem 4 kg nabrala. Po porodu jsem měla o 11 kg méně, než když jsem otěhotněla.

m.e.l
8. zář 2008

beky, tak nějak podobně začínám těhu já se 30 kg nadváhy. No uvidíme, třeba si mimísové budou brát ze mě, rozhodně hodlám jíst zdravě a za jednoho, není psáno, že když jsem těhu tak musím jíst za tři. Ke všemu mě stejnak téměř po všem pálí žáha. . . .

bekynka
8. zář 2008

mel
já jsem v těhu neměla problémy jíst zdravě - motivovalo mě miminko. Takže jsem pořádala kilogramy ovoce (zelenina mi moc nejede). Je mi líto, že jsem to pak nedržela dále, jedla jsem opravdu velmi zdravě. Myslím, že kdybych stejně změnila jídelníček, tak hubnu i teď. jenže chybí ta vůle. Ach jo.
Dám ve středu vědět, jak jsem v CARu dopadla, u koho jsem byla a jak to vůbec šlo. Manžel jde se mnou (poprvé tam se mnou nebyl a žáčková se hrozně divila, že jsem tam sama - nepřidalo mi to) a pak jedeme spolu domů. Docela se začínám i těšit... A 22.9. letíme na dovolenou k moři. Ovu mi asi vyjde těsně před odletem nebo na den odletu, tak jsem na to všechno zvědavá 😉