CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

betysek
7. led 2012

@lnk My právě byli u Dr. Vlašína. Ani jsem netušila, že ten screening dělá i někdo jiný. Myslela jsem, že ho dělá pouze on.

betysek
7. led 2012

@jimmy1 Mně můj gyn. rovnou řekl, že UTZ ve 20tt dělá sám, ale jen u těhotných, kde se už v předchozích těhu nevyskytl nějaký problém. Jelikož Eli měla při narození srdeční vadu (teď už je naprosto v pohodě - srovnalo se to samo), tak mi řekl, že bude lepší, když půjdu na nějaké specializovanější pracoviště. Mají tam lepší přístroje a i víc zkušeností.

betysek
7. led 2012

@mihule111 My jsme byli na Unice taky spokojeni. Na první pokus to hned vyšlo a teď jsem v 18tt. Prvního cvrčka máme přirozeně, tak že se dá asi říct, že já nějaký vetší problém nemám. Manžel má horší spermiogram.
Příjemní doktoři, většina sestřiček taky. Taky jsme se potkali se všemi doktory.

ivetule
7. led 2012

@teri81 Ahoj Teri taky si tě pamatuju. 🙂 Já jsem zvědavá co bude na prcka říkat náš malej. 😉

andinecka
7. led 2012

@betysek
Vlašín je úžasnej ( sice nepatří k hovorným ☹ ), ale jako diagnostik - je suprovej. Už ve 13tt nám řekl, že čekáme holčičku a taky mi dával naději, že dcera bude zdravá ( protože já nemohla na amnio ze zdr. důvodů) 😵 😵 , ptala jsem se, zda by na mém místě do ní šel a on mi řekl, že ne a tak nás několikrát důkladně vyšetřil. Kdo má ale největší zásluhu na Zuzance je 😵 😵 Mudr. Gerychová z Bohunic 😵 😵 - je to nejlepší doktor, co znám, hlídala mě od půlky těhu u ní v rizikové poradně

lucifirek
7. led 2012

@teri81 ahojky,jak se má malá.My asi taky půjdeme na KET.Teda u ledu už čtyři roky,to letí co. No my vlastně dva no.

vodni
7. led 2012

@betysek @andinecka s námi dr. Vlašín celkem hovorný byl a vtipkoval, také nám v 13tt řekl kluka a máme ho 😉 A jeho dcera na OBI je taky super 😉

betysek
7. led 2012

@vodni Taky se nás dr. Vlašín ptal, jestli chceme vědět, jestli to bude kluk nebo holka. Vždycky jsem si myslela, že je brzy ve 13tt určit, co to bude, ale asi už mají tak dobré přístroje a hodně zkušeností, že už to jde. Já to vědět nechtěla. Chci se nechat překvapit. U Eli jsem to taky nechtěla vědět. Manžel by to rád věděl, tak jsem říkala, že půjdu pryč z ordinace a ať mu to doktor řekne, ale asi to manželovi přišlo blbé. Tak že bude zase překvápko. 😉 Eliška by chtěla sestřičku. Já mám takové tušení, že to bude klukčina. 😉

mihule111
7. led 2012

@lena5 Dííky 🙂

mihule111
7. led 2012

@teri81 Dííky, sice je to už pár let, ale snad žádná změna není a stále mají s 207 smlouvu ...
Když chcete další mimi, tak opět zavítáš do Unicy, když tam máte mrazáčky ??? 🙂

mihule111
7. led 2012

@bobecek79 Ahooj, máš pravdu něco takového jsem slyšela ... nebo tedy četla ... Ale myslím si, že každý se rozhodne sám a tím pádem Tě někdo nemůže do nečeho tlačit. Spíš jsem slyšela, že když jsou hodnoty spermigramu nic moc, tak ženskou už moc nevyšetřují a doporučí IVF.

mihule111
7. led 2012

@lnk Ahoj, je pravda, že když někdo chce, tak si všude něco najde ..nějakou chybu a taky někdy se Ti poštěstí dostat se k doktorovi co nemá zrovna dobrou náladu ...
Tak to je super, že se zadařilo 🙂 Blahopřeji, je to fajn vidět, jak se daří a všichni pomalu, ale jistě otěhotníte ... 🙂

mihule111
7. led 2012

@vodni S takovým spermigramem vám nabídli hned IVF ?? Tak hlavně, že se zadařilo 🙂

mihule111
7. led 2012

@jimmy1 😀 😀 rozčiluje u knížky ?? To jsi mě pobavila ... takže další úspěšná mamina z Unicy 🙂
To je bezva 🙂 Taky jste podstoupily jen IVF, nebo jste vyzkoušely i IUI ??

vodni
7. led 2012

@mihule111 No my jsme věděli, že nic jiného než IVF+ICSI pro nás nemá smysl, o dítě jsme se snažili 8 let, a už jsme věděli své, nebylo co řešit...

mihule111
7. led 2012

@vodni Tak to my se snažíme teprve rok ... uvidíme co bude ...

jimmy1
8. led 2012

@mihule111 u nás nic jiného než IVF/ICSI nemělo smysl... když se ty naše mršky spermijky nederou dopředu a jen se točí dokola, tak by se k vajíčku prostě nedohrabaly ☹ Ono záleží hodně na tom spermiogramu.
Při prvním IVF mi odebrali 16 zralých vajíček. 12 jsme jich nechali přímo napíchnout (ICSI) a ta zbylá 4 jen smíchat se spermijkama (IVF) a žádná mrška spermijka se sama do vajíčka neprovrtala. Takže u nás to ICSI bylo na místě.
Při druhém IVF už byla k dispozici metoda PICSI (lepší výběr spermií), tak jsme ji využili 😵 a... momentálně jsem 14tt 😵 no ale uvidíme jak to dopadne, ještě nemám vyhráno, výhra je až zdravé narozené dítě!
Jo ale taky jsem samozřejmě napřed přemýšlela o IUI 😉 jenže, když jsem pak nastudovala ty naše výsledky, tak bylo jasno, že u nás jen ten nejtěžší kalibr 😎
Kdyžtak písni jak jste přesně na tom se spermiogramem vy 😉

bobecek79
8. led 2012

@mihule111
a zeptám se....jinde v CAR,třeba v Reprofitu ženskou před IVF kompletně vyšetří????? Ptám se,protože s jiným CAR zkušenosti opravdu nemám.... 😉

patrinka
8. led 2012

Ahoj holky, muzu se vas prosim zeptat?Ja tak prolezam ruzne diskuze,abych si udelala obrazek...Gynekolozka me dala doporuceni do Unicy,tak zvazujeme,jestli tam pujdeme. Manzel jeste pred rokem daroval spermei,taak si myslim, ze urcite bude mi don´bry SPG,ale jak jsem procitala vasi diskuzi,mam dojem, ze v Unice delaji jenom ICSI.Nebo se to tam da oplodnit i normalne-jako ze se nechaji vajicka a spermie ve zkumavce dohromady?Dekuju za info

patrinka
8. led 2012

Jo a jeste jsem se chtela zeptat,jestli mi hradi PGD pojistovna,to je pronas take celkem dulezite,ja jsem totiz po trech potratech:(

jimmy1
8. led 2012

@patrinka ahoj, to že manžel daroval před rokem spermie bohužel vůbec nemusí znamenat, že teď budou úplně OK... ale určitě dělají i jen IVF 😉 akorát my jsme se tu tak nějak zatím sešly se špatnýma spermiogramama 🙂
co se týká PGD tak mám pocit, že to hradí pouze v konkrétních případech, kdy se jedná o genetickou poruchu... to si budeš muset zjistit asi přímo na pojišťovně jestli ti to v tvém případě uhradí.
Každopádně přeju hodně štěstí a ať se brzy zadaří 😵

mihule111
8. led 2012

@jimmy1 Nooo, my jsme na tom spermiogramem nic moc. manžel má dg. oligospermie ... právě se chystáme na konzultaci a chceme i nový spermiogram, aby jsme věděli, jestli je výsledek stále stejný, ale myslím si, že žádná změna nebude ... tak jsem zvědavá co nám poví, co by bylo dobré dál podstoupit,
jestli vůbec IUI má cenu ....
Tak Ti držím palečky, aby těhotenství bylo v pořádku a narodilo se zdravé mimčo 🙂

mihule111
8. led 2012

@bobecek79 Takto nevím, já mám za sebou jen IUI ....

teri81
8. led 2012

Cauky holky,

Lucifirek, take Te moc zdravim,to to leti,tak Vy uz se chystate pomalu taky na mrazacky?

Ink, tak to jsi me povzbudila,ze cekate drobecka po KET,jupiiiii 🙂

Jimmy,take si Te pamatuju,ahoj 😉

Jinak ja byla ve 20 tt u Vlasina a souhlasim,ze je uzasnej,vlastne jsem u nej byla i na NT+ ve 12 tt, ve 30 tt mi to uz delal dr. Gogela normalka v ordinaci.

Pokud pujdem na KET,ujistim se,ze mi udelaji UTZ sliznice predem a myslim,ze zustanem na Unice,i kdyz moje kamaradka si mrazacky prevezla do Reprofitu,pac se ji Unica proste nezdala a ma chlapecka.
Ale mi mame z Unicy krasnou holcicku a vzdy se chovali perfektne, my jsme tam spokojeni.
Min . tyden jsem volala do laborky ,jak je to s tim novym zakonem,ze budou zavadet jen jedno embryo,ale rekli mi,ze to jeste neni uzakonene a ze stejne na nanucky se to nevztahuje,tak jsem rada,mame dva a opravdu bych jedno nemohla proste vyhodit,mame je zamrazene v jedne pejete.
Take mi rekli,ze ta dlouha doba zamrazeni nema vliv,akorat trochu rozdil v sanci je ten,ze ta metoda,kterou se zamrazuje ted je tak dobra,ze je sance skoro stejna jak s cerstvymi,ale my to jeste meli zamrazene tou starsi,takze sance je mensi nez s cerstvymi,ale podle dr. Gogely si nemam rikat,ze sance je mala,ze pry je dost velka, zvlast proto,ze uz jsem rodila a take psychika bude lepsi,kdyz uz dite mam. No uvidime uvidime
Tak vsechny zdravim,paaaaaaa

jimmy1
9. led 2012

@teri81 my máme Martínka taky z mražáku 😉 pobyl si tam sice "jen" 10 měsíců, ale taky to bylo určitě mražené ještě "postaru" v r.2008 😉 ten KET je mnohem míň náročnej, to je super 😵 už máte nějaký konkrétní termín??

lnk
9. led 2012

@vodni
@betysek
ahojte holky, no tak to asi bude ten rozdíl mezi Vlašínem a tou doktorkou. ta nám totiž pohlaví zatím neřekla. asi to nedokáže tak dobře určit. a my s manželem byli tak natěšení a manžel byl tak zklamanej, že to zatím nevíme... 😀 ale slíbila jsem mu, že až půjdem v únoru na 20tt, tak už nám to určitě řekne, tak v to doufám, protože pak už se to asi nedozvíme... 😀

lnk
9. led 2012

@teri81 jo jo, máme nanučka, v mrazáčku byl 3 roky.. 🙂 a zatím se má čile k světu, tak doufám, že mu to vydrží až do kočárku 🙂

lnk
9. led 2012

@teri81 u toho KET mě třeba mrzelo, že UTZ před transferem už nedělají, oni ho dělají před MS. a vzhledem k tomu, že já mám sliznici dost špatnou, tak jsem nikdy nevěděla, jak na tom jsem, ale asi to nakonec dobře dopadlo, když se uchytil 🙂

mau
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
betysek
9. led 2012

@lnk Určitě vám to už ve 20tt řeknou, tam jsem měla spíš problém rychle zabrzdit doktorku, aby nám to neřekla. Včera jsem se bavila se sestřenkou, do poslední chvíle jim tvrdili, že to bude holka. A ejhle, při porodu na ně vykouknul klučina. 😀 Hlavně převědčuj mrňouse, aby byl dobře natočený, aby to doktor viděl. 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru