CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

jimmy1
9. led 2012

@lnk my jsme byli u Dr. Vlašína a o pohlaví se vůbec nezmínil... takže pro nás zatím taky velká neznámá 😎 spíš to někdy jde vidět a někdy ne, naše mrně mělo nožky u sebe a vůbec se nenatočilo, i když do něj šťouchal ultrazvukem.

patrinka
9. led 2012

@jimmy1 Ahoj,dekuju za info.Ty myslis,ze se spermie muzou tak rychle zhorsit?ja doufam, ze to bude dobry. Manza zije docela zdrave,tak snad...No ja nemam najitou zadnou genetickou poruchum,tak to mam asi smulu. Cetla jsem tady v diskuzich,ze nekde se to PGD hradi pojistovnou.Myslim v Repromede a V Heliosu.Tak ja se zkusim zeptat tam.Je to docela dost penez,tak kdyz uz je ta moznost...Ale jinak skoda,od sestrenice jsem mela dobry reference na Unicu ☹

lnk
9. led 2012

@betysek
@jimmy1
no já doufám, že pak už to půjde vidět, protože bychom to chtěli vědět. 🙂
teď právě se hodně vrtěl, nezastavil se na chvilku, tak jsem si říkala, že by to mohlo být vidět, ale asi ještě bylo brzo, tak uvidíme, jak se ukáže za měsíc, jestli se ukáže nebo nás bude ignorovat 🙂

jimmy1
9. led 2012

@patrinka no pokud to není indikované, tak si myslím, že ani v Repromedě a Heliosu ti to PGD jen tak neudělají... ☹

teri81
9. led 2012

Ahojda vsem,

Jimmy, Ink,to jste mi udelaly velkou radost, ze mate miminka z mrazacku,takze sance teda je 🙂 , i kdyz ja si vyzadam ten UTZ sliznice pred KET a zaplatim si ho asi,protoze to beru jako posledni sanci v zivote ( pokud teda zustanu stale se stejnym partnerem) a proste pro to chci udelat maximum,ale jeste se poradim.
Termin nemame,ale mame je zaplacene v mrazaku do zac. kvetna,takze tak v dubnu bych to videla,ale jeste uvidime.
Stejne mi to prijde divny,ze po takovy dobe,kdyz jsem sem prestala psat,protoze uz jsem konecne mimco mela a uz se me to proste tolik netykalo, se zase tema mimi pro me stalo aktualni a zase jedu s Vami na diskuzi 😀

Ivetulko caaaau, uplne jsem Te zapomnela vcera pozdravit. Co Vy? Poridite malemu nejakeho partaka?

Patrinka - to PGD urcite delaji jen,kdyz je to vazne indikovane,tzn pokud mate v rodine vadu ci nemoc vazanou na pohlavi,jinak myslim,ze ne, je to pry proti etice.

Holky ,mne se Vlasin ve 20 tt zeptal,co bych si prala v tom brise mit,tak jsem zakunkala,ze je mi to jedno ( bylo mi blby rict, ze bych si prala holcicku - ale i za kluka bych samozrejme byla stejne rada,akorat holcicka byl muj zivotni sen), no a on povida "No vidim tam prcinu, takze je to pekna holka" 😀 a bylo to, u nas to bylo hrozne dobre videt, pak mi jeste delal UTZ Gogela nekolikrat a navic jsme byli na 4D UTZ (doporucuju) a proste bylo hrozne krasne videt,ze to bude holcicka. 🙂

lnk
9. led 2012

@teri81 já jsem chtěla jít původně v srpnu na nativní KET - tam není tolik léků, ale právěže kvůli špatné sliznici mi nativní KET nedělali a musela jsem si nasadit na září antikoncepci a v říjnu byl teprve KET se vším všudy... tak nevím, jestli je dobré nechávat to až na poslední chvíli, ale odrazovat tě nebudu... 😉

ivetule
9. led 2012

@teri81 Ahoooj už jsem se lekla,že jsi mě nepamatuješ. My už jsme se snažili a ted jsem v 15tt. Tak snad v červenci se nám narodí bud bráška nebo sestřička. Tobě samozřejmě budu držet palečky at ke krásný princezně se podaří druhé. A náš Milda je taky s Ketu takže mu moc věřím. 🙂

kiru
9. led 2012

@patrinka od nového roku mají PGD u čerstvých v ceně cyklu 😉

kiru
9. led 2012

@teri81 Taky jsme měli KET a 15. nebo 16.den cyklu změří sliznici,podle toho ordinují KET protokol a za 3 týdny je přenos🙂

teri81
9. led 2012

Cauky Ivetulko,pockej,takze to jste se jako tak snazili,az jsi otehotnela prirozene 😲 , ty jo,gratuluju,to je krasne, to my se teda asi dost nesnazime 😀 .
Uplne jsem zapomnela,ze je Milda z KETu,ty jo,to uz jsi treti z nas par,co tu ted pisem,to je parada,ja se tesim,akorat musim rict,ze pri predstave,ze bych sla znovu rodit je mi velmi slabo 😝 ,ale to uz je na jine tema,nebudu tady delat nerviky 😀 .

No holky, mne prave Dr. Gogela rikal,ze ted uz delaji KET v nativnim cyklu,takze bez tech pripravnych hormonu.
Ja teda pokud vim,tak od ty doby,co jsem prestala kojit,tak ovuluji (teda aspon to citim a MS mam presne na 30 dni,driv jsem neovulovala vubec a MS temer nemela,az porod mi to upravil),takze mi to asi budou delat fakt v prirozenym cyklu,musim tam zavolat a na vsechno se vyptat.
Kdyz bych sla v dubnu,tak to abych tam radsi zac. brezna volala,abych vedela co a jak ,ne?

Holky,co jste tehotne po KET, kolik prcku Vam zavadeli? A jak to bylo z rozmrazenim? My mame dve casne blastocysty a pry sance je velka,ze se rozmrazi obe dve,ale radsi si nedelam velke nadeje,ale kdyby se aspon jeden bobek chytl,to by bylo radost. Ala nase mala prohlasila,ze zadnyho kluka tu nepotrebujem, ze chce jenom holku,takze to musi byt holka proste 😀
Tak dobrou, paaaa

jimmy1
10. led 2012

@teri81 u Martínka jsme měli v jedné pejetě 2 embryjka, ale jedno se den před transferem přestalo vyvíjet, takže zaváděli jen jedno a vyšlo to 😉
Tentokrát (po 2. čerstvém IVF) jsme schválně nechali zavést jen jedno embryjko a ono se drží 😉 ještě máme 2 v mražáčku zamražené taky po jednom, ale třeba už je nebudem potřebovat 😵
Jinak Ivet se to nepovedlo doma, ale opět na Unice 😉 ale to je fuk, hlavně, že se zadařilo 😵

lnk
10. led 2012

@teri81 jak už jsem psala, pokud máš sliznici v pořádku a budeš mít nativní KET, tak tam není žádná zdržovačka.. 🙂 mně to bohužel nevyšlo, a znovu jsem musela absolvovat vše včetně antikoncepce a hormonů při KET. čímž se to samozřejmě natáhlo..
My měli zamražené 4 kompakt.morule, z toho jedna vůbec nezvládla rozmražení a další dvě to v následujích dvou dnech před transferem vzdali, takže nám zaváděli jednu blastocystu, která se zatím drží... 🙂 tak hodně štěstí při rozmražení 🙂

lucifirek
10. led 2012

@teri81 m y máme zamražené tři prďolky všechno blastocysty,tak jsem zvědavá,jestli vydrží rozmražení. Doufám,že ano. A když kouknu do těch papíruů,tak se to všechno člověku vrací,hrozný,jak člověk rychle zapomíná.
Ale stálo to za to. Ten prďola,co tady ted lítá je něco neskutečného. 🙂

lucifirek
10. led 2012

Budu vás tu muset více sledovat 🙂 už jsem nějak vyšla ze cviku 😀

lucifirek
10. led 2012

Jo a Jinak my tenkrát na NT screeningu byli u VLašína,to nebylo ještě nic vidět. A nechala jsem se tam objednat i na ten utz ve 20tt,na srdíčko a tak. A to jsme byli také u Vlašína a byl na prosto skvělej. Všechno prohlídl,zajel i mezi nožičky a pak ukazoval manželoovi,jestli něco vidí a co to bude 😀 No tak já jsem si tipla dobře,to se nedalo přehlédnou,manžel nevyděl nic. 😀 A ted dělají NT už i u nás v nemocnici nebo moje gyndr. Ale i tak bych zřejmě jela do Brna. Tady je to NT podstatně teda levnější,myslím 500,-. Ale přijde mi,že je to tady krátce a v Brně jsou prostě kapacity. Uplně si vybavuju.Jak jsme v tom 20.tt jeli na ten utz a pak byl zároven veletrh pro dítě a tak jsme si tam vybrali kočárek. Manžel byl uplně nadšenej,že to bude kluk

betysek
10. led 2012

@lucifirek Myslím, že je určitě lepší jet do Brna. U nás dělají taky NT v sousedním městě, ale můj gyn říkal, že je lepší do nějakého většího centra. Krev Ti vyšetří všude stejně. Ale ve větších centrech mají lepší přístrojové vybavení na UTZ a určitě více zkušeností. Taky jsem raději jela do Brna.

betysek
10. led 2012

Teď mi volala sestřenka, že u jejich dcer ve škole v sousedním městě se objevily příušnice, tak doufám, že to někde nechytnu. Eli je očkovaná, tak snad nic nedonese. Prý to dostávají i starší očkovaní, ale četla jsem na netu, že někdy ta vakcína už kolem 15 let nepůsobí. Tak jsem sestřence řekla, ať jsem raději nechodí na návštěvu, ať jsem holky něco nedonesou. Říkala jsem si, že ji radši nechám doma, až bude chřipkové období. Přeci jen ještě nemá takovou iminitu, tak abych já nedostala pak nějaké vysoké teploty. Někdy mi připadá, že moc plaším.....

teri81
10. led 2012

Cau holky,
Betysek,Tys nemela v detstvi priusnice? 😲
Jestli ne,tak bych taky poprosila sestrenici,at radsi nechodi,pokud je taky nemela,ale bud v klidu,urcite to bude v poradku,hlavne,kdyz je ockovana Tvoje mala a to jsou vsechny deti,tak to bude dobry.

Take bych na NT vzdy jela zase zase do Brna na Veveri,jak pisete,jsou tam kapacity.
Ja tam dokonce byla ted v zari na UTZ prsou,prislo mi,ze mam v prsu neco,tak jsem si to hned spojila s IVF,jak se rika,ze z tech hormonu muze byt rakovina prsu,ale vsechno v poradku, je to normalni tkan,dr. byl uzasnej a prijemnej a ujistil me,ze to s IVF nema co delat, ze mam klidne jit na cely dalsi pokus (ja se proste rozhodla po nasich pokusech,ze uz do dalsiho IVF celeho nejdu prave z toho duvodu),tak mi to udelalo radost,ale do celeho IVFka bych uz asi nesla,tak se modlim za mrazacky.
Kamaradka mela zmrazene tri kazde zvlast a byla na trech transferech (ale na jine klinice, ne u nas) a nevysel ji zadny,ale rozmrazilo se pokazdy dobre,tak doufam,ze se nam aspon jedno rozmrazi taky,musiiiiii. ]-
Ivetulko, tak to joooo, no to je jedno,jak clovek otehotni,ale hlavne,ze jsi tehotna,to je fakt super.

ivetule
10. led 2012

@teri81 Koukám ,že Jára mě předběhla v odpovědi. Bohužel samo to nešlo,ale máš pravdu že na tom tolik nezáleží hlavně ,že se zadařilo. Nám zaváděli taky dvě u Ketu a chytlo se jenom jedno a to byl Milda. Tentokrát se to chytlo s čerstvých a máme ještě tři mrazáčky. 🙂

lucifirek
10. led 2012

@teri81 tak jsem zvědavá,jak se nám rozmrazí. Jen jsem si uvědomila,že nás se neptali,jak je chceme zamrazit,tak si myslím,že jsou všechny v jedné pipetě. ☹

ivetule
10. led 2012

@lucifirek taky se nás u Mildy neptali a dali nám tři do jedné pijety až ted se nás ptali a radila mi embryoložka ,že je lepší do dvou pijet. 😒

patrinka
10. led 2012

@jimmy1 AHoj holky, diky za info.Ja jsem si volala do Heliosu,pani v podstate rekla ze do indikaci spada i potrat nebo spatny SPG.Me nastesti moje gynekolozka posila na PGD kvuli tomu,ze uz mam za sebou treti potrat...Jinak PGD u cerstvych v cene cyklu je taky super 🙂 Ale zase ja bych chtela vysetrit i pripadne mrazacky 🙂

patrinka
10. led 2012

@kiru Holky porad mi ta Unica vrta hlavou,rikam si, ze bych to zkusila, kdyz teda rikate,ze u cesrstvyho embrijka mam PGD v cene...akorat si rikam, jak to je,kdyby zadne to embrijko nebylo zdrave? To to budu muset platit cele? A nevite jeste nahodou,kolik se plati PGD za ty embrijka,ktery nejdou na cerstvy transfer? Teda doufam, ze jsem to nezkomolila, na to ja su expert 😀

betysek
10. led 2012

@teri81 Právě že příušnice jsem ještě neměla. Měla jsem zarděnky, neštovice, ale příušnice ne.

kiru
10. led 2012

@patrinka ne-prostě pokud by nebylo zdravé,tak Ti je nebudou transferovat-platit to nebudeš

patrinka
10. led 2012

@kiru Tak to je dobry...takze vlastne zaplatim jen ty co bymi vysetrili,co zamrazi? 😵

kiru
10. led 2012

@patrinka přesně tak si myslím,že by to mělo být 😉

jananovacek
11. led 2012

Ahoj holky, nahodou jsem narazila ve vasi dikuzi na PGD. Ja jsem mela PGD na 6 embryich a mela jsem jenom 3 dobry, ale spis by me zajimalo, jakou se to dela metodou, kolik se vysetruje chromozomu, nevite nahodou?

patrinka
11. led 2012

@jananovacek To nechapu,ono je vice metod?

jananovacek
11. led 2012

@patrinka No je metoda FISH, kterou se vysetruje 5 chromozomu, a pak je CGH a tou se vysetruji vsechny chromozomy, tak se ptam, jestli nevite, jakou metodou to delaji v Unice.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru