CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

betysek
16. kvě 2012

Já, abych se nenudila, jsem si včera chytila klíště. 😒 Asi se ještě nestihlo přisát, ale kousnout mě stihlo, tak že mám pěkný štípanec. Něco mě štípalo, tak se podívám a chytím klíště. Tak doufám, že nebylo nakažené, nebo že za tu chvíli nemělo čas do mě něco pustit. To by mě ještě chybělo.

bibi24
16. kvě 2012

Kocky ahojte,

prosim vas, nemate niektora kontakt na Prof. Maleho, alebo na nejakeho lekara z Unica. Som po 4. neuspesnom ivf a potrebovala by som skonzultovat niektore postupy. Kedze som ale zo slovenska, radsej by som to riesila mailom a pripadne az nasledne konzultacia.
velmi pekne vam dakujem.

tevi
16. kvě 2012

@bibi24 ivf@unica.cz
na ten mejlík by ti určitě někdo odpověděl.

martinazpk
16. kvě 2012

Ahojte dievčatá, už dlho som nebola na koníkovi, ale chcela by som sa popýtať a budem veľmi rada ak mi niektorá odpoviete do pošty, že ako je to s ICSI v Brne, je tam viac centier, tak som úplne bezradná, že kam sa vrhnúť a aké sú ceny???? Na Slovensku sme absolvovali 8xICSI a všetko neúspešne a tak ešte jeden pokus teda skúsime, ale chceli by sme v Brne, ale neviem ktoré centrum vybrať a budem rada za akúkoľvek infošku, lebo vôbec neviem ako na to.

lnk
16. kvě 2012

@bibi24
ahojky, na prof.Malého: 543 421 410 nebo 543 421 414, mail: maly@unica.cz
na Dr. Frgalu: 543 421 411, mail: frgala@unica.cz
na tyto dva mám vizitky, tak snad jsou ještě funkční 😉

lnk
16. kvě 2012

@betysek mimčo se už otočilo 🙂 což jsem tušila, protože mě poslední dobou hodně kopal pod žebrama... 😉 doktorka říkala, že má nejlepší postavení k porodu, co může být, tak aspoň něco, tak doufám, že tam hezky vydrží a nebude se točit jinam... 😉 je to pěknej neposeda... minulej týden nějak nemohl zaujmout správnou polohu, tak mi břicho lítalo ze strany na stranu, musela jsem se smát, nevím, co tam vyváděl... 😀

lnk
16. kvě 2012

@martinazpk poslala jsem ti IP

betysek
17. kvě 2012

Tak mimčo už se otočilo a je hlavičkou dolů. 😉 Příští týden půjdu na monitor. A za 2 týdny ho doktor prý zase zváží, jestli není moc velký obr. 😉

lnk
17. kvě 2012

@betysek tak blahopřeji, že se mimčo otočilo 🙂 tak hlavně, aby tak zůstalo 🙂 kolik teď váží?

betysek
17. kvě 2012

@lnk Doktor říkal, že hlavička už je v té poloze zafixovaná a že se už tedy mimčo neotočí. Teď máme 3 kg. 😉 Nemám už moc přibrat, aby prcek taky nenabral. Přibrala jsem doteď 11 kg a poslední měsic už jen snad půl kg. Stejně si myslím, že to nemá na velikost mimča vliv. Jsme prostě všichni vysocí, tak bude mimčo taky velké. Můj brácha měří přes 2m. Když jsem říkala tetě, že Eli byla cvalík a doktor mě furt straší, že druhé bude mít taky kolem 4kg, tak se mi smála, že její třetí mimčo mělo při narození 5 kg a celá porodnice se chodila dívat, jak je veliký.

mmirunda
18. kvě 2012

Tak a odedneška patřím k Vám ..... Včera jsme se dozvěděli, že kvůli katastrofálnímu spermiogramu mého partnera nás čeká IVF. Jsem z toho pořád ještě špatná .....

lnk
18. kvě 2012

@betysek tak to je dobře, že prďolka už se neotočí 🙂 Já jsem přibrala zatím 7 kg a malej má 2 kg - ono to fakt nemá vliv - já jsem měla při narození 4,10 a moje máma taky nepřibrala kdovíco, takže tím to podle mě není... a doktorka mi teď říkala, že bude mít minimálně 3,5 kg, že ještě poporoste, takže spíš to bude dědičné si myslím

lnk
18. kvě 2012

@mmirunda ahojky, tak tě vítám mezi nás. držím pěstičky, aby vám to IVF klaplo hned napoprvé 😉 nevěš hlavu, zezačátku je to vždycky rána, když se to člověk dozví, že to jinak nejde, ale musíte to překousnout a jít do toho s plným nasazením 🙂 moc vám držím palce

mmirunda
18. kvě 2012

@lnk Děkuju moc, každá rada a útěcha bude pro mě fajn .... jen se z toho musím vzpamatovat a "ukrást" někde peníze, ale půjdeme do toho. Prověří to náš vztah, ale vím, že kdyby byla chyba ve mě, tak mě partner taky podrží .... Budu vděčná za všechny rady

betysek
18. kvě 2012

@mmirunda Taky držím moc palečky, ať to vyjde hned na poprvé. Už jste rozhodnuti, že půjdete do Unicy, nebo zatím jen hledáte info?

mmirunda
18. kvě 2012

@betysek No tak já do Unicy chodím už deset let, jako ke svému gyndařovi, takže zůstaneme tam. Mám tam k nim důvěru. Teď jen partner chce počkat cca dva měsíce, jestli se mu nepodaří spermio trošinku spravit ....

lnk
18. kvě 2012

@mmirunda to víš, že tě tady všichni podpoříme, všichni si tím prošli a vědí, jaké to je... ať teda zkusí manžel nějaký vitamínky. nevím sice, co je na to dobré, ale snad holky tady poradí. u nás byl primární problém ve mně, takže manžel nic nezobal 🙂

mmirunda
18. kvě 2012

@lnk Děkuju moc .... Ano vitamíny zkusíme, hned od pondělka, v práci mu nějaké namixuju 😉. A tobě to vyšlo na kolikátý pokus jestli se můžu zeptat?? Hned na první?

mmirunda
18. kvě 2012

@lnk A hlavně, jsem bolestín a bojím se bolesti, kterou to sebou přinese ☹

lnk
21. kvě 2012

@mmirunda nám to bohužel vyšlo až napočtvrtý, ale problém byl u mě. Bolesti se neboj, říkej si, že to děláš pro mimčo 😉 uvidíš,že to bude dobré 😉

mmirunda
21. kvě 2012

@lnk Taky si to říkám celou dobu, že to musím vydržet, prostě se bojím, že budu jak vagon 😀 když ještě přiberu, ale důležité je aby se u mě mimískovi líbilo.

lnk
21. kvě 2012

@mmirunda no je fakt, že já jsem přibrala 3 kg, který už jsem pak neshodila. ale jelikož nepřibírám v těhu, tak si říkám, že třeba až porodím, tak zhubnu i ty 3 kg, co mi zůstaly po IVF 😀

radule21
21. kvě 2012

Ahoj holky, tak Vás po nějaké době zdravím.Dnes jsem píchla poslední injekcë a ve čtvrtek už jdu na odběr. Doufám,že to vyjde zatím má 20 vajíček ,tak doufám,že se u mě zase jako pokaždé nerozjede OHSS. No tentokrát to vypadá nadějně ,určitě nejsem tak nastimulovaná jako v předešlích pokusech.Tak Vám všem co čekáte na mimíska hodně štěstí a kdo čeká na IVF tak se toho zase tolik nebojte je to pohodička. 😉

radule21
21. kvě 2012

@mmirunda Ahoj ,tak já se ze začátku taky bála,ale injece to je na pohodičku,Určitě to zvládneš. Jsou to jen takové včeličky a já už to snad ani necítím . Dneska jsem si píchala tři a fakt to nic není.Horší je to čekání jak dopadne těhotensky test a pak jestli je miminko v pořádu.A to že malinko stloustneš teď momentálně neřeš já byla vždy jak proutek/53kg/ a teď jsem asi jak ten vagon,ale máme jednoho zdravého syna a teď čekáme jak dopadnou odběry vajíček a další trnsfér.. Měj se a držím pěstičky.

mmirunda
21. kvě 2012

@radule21 Moc děkuju. A jak jsi v Unice spokojená??? Já tam právě už dlouho chodím k dr.Gogelovi ( asi 10 let), jako na normální gyndu a teď teda tam podstoupíme i to IVF. Začneme asi až v sprnu 🙂 Tobě držím pěstičky aby bylo vajíček co nejvíc. A ještě máš dlouhej nebo krátkej protokol? A brala jsi před stimulací antiko?? A co všechno necháte udělat? PK, AH, PICSI? Mám spoustu otázek, tak se omlouvám. Zatím sbírám informace ...

7bambulik9
21. kvě 2012

Ahojte baby, neviete mi niektorá povedať čo stojí v Unice embryoscope? Dik

lnk
22. kvě 2012

@radule21 ahojky, tak držím pěstičky, ať to vyjde 🙂

7bambulik9
22. kvě 2012

Ahojte baby neviete ktoré centrum je lepšie či reprofit alebo unica?

radule21
22. kvě 2012

@lnk Ahoj moc děkuji, veřím , že to dopadne dobře,Pak Ti písnu snad OHSS nepříjde. Držím pěstičky ať vše dobře dopadne už to máš za pár. 🙂

lnk
23. kvě 2012

@7bambulik9 ahoj, poslala jsem ti IP

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru