CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

erijan
19. led 2016

@lnk tal to je vyborne...super ze tak sa podarilo ze si mala vela oplodnenych vajicok

lnk
19. led 2016

@erijan já bohužel neměla zkušenosti s IVF. nikdo v mém okolí to nepodstupoval, takže do Unicy mě odeslala moje gynekoložka. teď už těch informací je více, takže bych příště zkusila spíše Reprofit.

erijan
19. led 2016

@lnk a podla coho si si vybrala Unicu? Myslis ze je to najlepsie centrum v Brne?

lnk
19. led 2016

@erijan píšu ti IP

erijan
19. led 2016

@lnk aha...myslis ze Reprofit je lepsi?

erijan
19. led 2016

@lnk oki dakujem

andela01
19. led 2016

@erijan tak nám taky vyšel až 3.pokus a máme ještě 2 mrazáčky na KET 🙂 Tak snad nebudeme muset jít do posledního 4.pokusu 😉
A co se týče výběru Unicy? Prostě mě to nějak nadchlo a šla jsem tam na doporučení svého gynekologa, že má s nima dobré zkušenosti. A za mě rozhodně spokojenost 🙂

erijan
19. led 2016

@andela01 cize az 3. Ivf ti vyslo?

andela01
19. led 2016

@erijan jojo, třetí

erijan
19. led 2016

@andela01 tak to si musela byt tiez na nervy z toho... ale super ze sa to nakoniec podarilo... mala si dlhy protokol?

andela01
19. led 2016

@erijan no nám se to povedlo celkově po neuvěřitelných 15ti letech. Takže co ti budu povídat, nervy to byly teda 😉 A s tím protokolem už nevím, jak se to jmenovalo, ale od vstupní návštěvy to byly možná dva měsíce? Asi tak nějak bych řekla. A jestli se to jmenuje dlouhý protokol, tak to se omlouvám, to netuším 😉 😀

erijan
19. led 2016

@andela01 ooo jemine po 15tich rokoch...tak to museli byt ine nervy...dlhy protokol je taky ze si zacnech pichat hormony na nejaky 20 dc a pokracujes do dalsieho cykli...kratky protokol je taky ze zacnes s hormonmi od 1 dc a vsetko aj odber aj vklad sa udeje v priebehu jedneho cyklu...ty si mala asi dlhy protokol

andela01
19. led 2016

@erijan tak to se přiznávám, že netuším. Ale ono to asi není podstatný, že? 😀

lnk
20. led 2016

@erijan myslím, že v unice standardně dělají jen dlouhý protokol.

erijan
20. led 2016

@lnk tak dobre, uvidime co mi povedia buduci tyzden... dakujem za vsetky informacie
@andela01

boba245
25. led 2016

@andela01 ahoj. a ako to cele asi trvalo ? myslim od prvej navstevy az po vlozenie embria ? dakujem 🙂

boba245
25. led 2016

@erijan ahoj. toto by zaujimalo aj mna, ze ako si zeny vyberali, lebo ja som dnes dostala odporucanie od mojej gynekologicky, ale ona tam pozna majitela, tak neviem nakolko jej mam verit. a vraj sa zmenili majitelia. ze teraz to maju kanadania. alebo len cast kliniky. neviem. ty mas tiez od niekoho nejake odporucania na Unicu ?

andela01
25. led 2016

@boba245 ahoj, uz nevim presne, ale do dvou mesicu. Zalezi taky, jak reaguje telo na hormony 😉

erijan
25. led 2016

@boba245 ahoj, Unicu nam odporucil kamarat mojho manzela, ktorym sa tam podarilo hned 1.ivf, resp.nie hned prvy ET ale hned prvy KET. Boli po 3 neuspesnych IVF na SK, tak sa rozhodli ist do Brna na 4. pokus. A potom este jeden gynekolog mi odporucil prof.Maleho. Ty uz mas za sebou nejake IVF?

boba245
25. led 2016

@erijan dakujem za odpoved 🙂 . nie ja nemam za sebou este ziadne IVF. s priatelom sa o babo pokusame viac ako rok a nedari sa. pred 2 rokmi mi vyberali myom a teraz mi dr. objavila na lavom vajecniku zvacsenie vajecniku, tak ma poslala na kontrolne usg vysetrenie do starej nemocnice (som z KE) pretoze si nebola ista ci to nie je endometrioza (priznaky ako bolesti a zvysene krvacanie nemam) . doktor na kontrolnom vysetreni potvrdil cystu na lavom vajecniku a jeho odporucanie je vybrat cystu, pripadne IVF. tak sme sa s priatelom rozhodli pre IVF, kedze mam uz 35r. a tehotenstvo by mohlo tu cystu zmensit. kliniku Unica mi odporucila moja gynekologicka. na slovenske centra som necitala velmi pozitivne ohlasy az na centrum v Martine, takze radsej chceme rovno skusit v Brne. len som na vazkach ci Unica alebo Reprofit, kedze na nich je tu viac recenzii. moja dr. povedala, ze v Unice sa dlho necaka a ze maju vysoku uspesnost a pekny pristup

boba245
25. led 2016

@andela01 dakujem za info 🙂 . este som IVF nikdy nepodstupila tak ma zaujima ako dlho to prebieha

andela01
25. led 2016

@boba245 psala jsem to myslím na předchozí stránce. Je vstupní vyšetření, pak rozpis + léky, pak kontrola, jak vaječníky reagují, nějaké ultrazvukové kontroly pro přesné určení odběru, punkce, transfer a potvrzení těhu 😉 Nejsem si jistá, ale myslím, že víc jak 10 návštěv to nebylo. Ale opravdu ten počet nezaručuji. Už je to nějaký ten pátek, co jsme tam byli 😀

andela01
25. led 2016

@boba245 a kdy jedete?

boba245
25. led 2016

@andela01 mne to dr. odporucila len dnes, takze sme este len vo faze vyberu kliniky. rozhodujeme sa medzi Unica (na odporucanie mojej dr.) a Reprofit. a cakam tiez este info od mojej zdravotnej poistovne. no chceli by sme to absolvovat hned ako sa bude dat.

andela01
25. led 2016

@boba245 tak moc drzim palecky, at uz se rozhodnete jakkoliv 😉

boba245
25. led 2016

@andela01 dakujeme 🙂 ... aj vam nech sa dari 🙂

erijan
25. led 2016

@boba245 ano rozumiem ti...tiez som sa nevedela rozhodnut kde ist,ci Unica alebo Reprofit... ja som tiez z Ke a neviem si velmi predstavit cestovat do Brna na kazdu kontrolu, baby co chodia do Reprofotu pisali,ze konteolne ultrazvuky im mohol robit ich gynekolog doma,tak keby to aj v Unice dovolili,bolo by super. My mame za sebou 2 IVF a jedno aj v Martine a to tiez nedopadlo dobre, ste horsie ako v Ke. Daj vediet ako si sa potom rozhodla.

erijan
25. led 2016

@boba245 a povedala ti gynekologicka ze maju vysoku uspesnost? Odkial to vie?

erijan
27. led 2016

@andela01
@lnk este som sa chcela opytat aky je prof.Maly? Aky ste z neho mali pocit? Povedal Vam ze sa Vam pokusi pomoct alebo Vam povedal ze to vude u Vas problem a povedal vsetky negativa a ze to nevidi velmi ruzovo?

boba245
27. led 2016

@erijan tiez sa obavam tolkeho cestovania do Brna, ale tuzba po dietatku je silnejsia a v Bratislave mam kamaratky, tak mozno si cesty rozdelim a budem cestovat z Bratislavy, ale to skor asi nie ako ano. Nemam predstavu kolko krat tam budeme musiet ist. Priatel vyber kliniky nechal na mna, tak som sa rozhodla pre Unica.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru