Čeká nás první IVF

laola
28. pro 2007

Prosím, nevkládejte odkazy na jiná témata. Toto téma zakládám pro holky/ženy, které se v množství informací na internetu ztrácejí... a v již založených tématech nemohou najít to, co je právě zajímá.

ilci
30. pro 2007

teri, musíme celé znova
dagino - ICSI je napíchnutí spermie do vajíčka

dagina
30. pro 2007

Ilci, no vždyť říkám že jsem z toho jelen 🙂 . ICSI je tedy napíchnutí spermie do vajíčka - spermie opl. vajíčko, ale proč se za to připlácí jako za nadstandart, to je snad standartní postup, né?!

ilci
30. pro 2007

to není standard, bez ICSI se pouze vajíčka a spermie vloží do misky a spermie si už musí najít cestičky sami 😉
ICSI začalo před pár lety, pokud se spermijky nehýbali, museli mít ženy v dřívějších letech dárce

dagina
30. pro 2007

Houby, tak to čučím jak blázen 😕 . To by v té misce také mohli hledat cestičku třeba týden 😖 .

ilci
30. pro 2007

záleží, jaký máte spermiogram - normálně v těle si taky spermijky to vajíčko musí najít 😀 😀
jinak v případě ICSI je vysoká pravděpodobnost, že mužský potomek bude mít problémy s plodností, což je asi logické, protože to může zdědit po otci

dagina
30. pro 2007

My máme špatný spermio 😒 . Už je mi to snad jasné 😉 .

marinka
30. pro 2007

dagi, tak to si určitě za ICSI připlaťte!! A to naříznutí embrya je ten asistovaný hatching, za ten se taky připlácí..

dagina
30. pro 2007

Marinka, to asi budeme muset 😒 , hlavně když to k něčemu bude. A nemůže se stát, že se u asist.hatchingu vajíčko omylem "prořízne"??? Já vím, blbá otázka 😲 . To je snad poprvé co se na mrchu těším, už aby tady byla. 😉

marinka
31. pro 2007

dagi, tak to nevím, stát se to asi může, ale ještě jsem o tom neslyšela, dělají to profíci 😉 Jestli se vám to IVF povede, tak budeš mít taky říjňátko, jako já 🙂. Já jsem minulý rok prožívala to co ty, taky jsem po Vánocích čekala na mrchu a dostala jsem ji 2. ledna a 18.1 už jsem měla embryjka v bříšku 🙂

Jinak tady máš pěkně vysvětlené celé IVF: http://www.crmzlin.cz/page/1761.in-vitro-fertil...

dagina
1. led 2008

Ahojky, no manžel by byl rád kdyby to bylo "říjňátko", také je nar. v říjnu. Třeba by to vyšlo i na stejný den 🙂 . Jinak přeji všem krásný nový rok. 🙂

juliet
3. led 2008

mě po narkoze vůbec nic nebylo
po odběru mě trošku bolel podbříšek, asi tak do večera a trošku jsem krvácela, taky tak dlouho ... pak už to bylo dobrý ... jen pak hodně pijte a jezte bílkoviny aby jste neměly hyperstimulační syndrom
Puregon jsem píchala večer, v 7 hodin ... je to jedno jestli ráno nebo večer, jen to už pak musí být pravidelné
tady jsou videozáznamy a fotky ... je tam ISCI i AH http://www.neplodnost.cz/web/verejnost/fotogale...

marinka
3. led 2008

juliet, kde bydlíš, že jsi okres Vsetín? Já jsem vsetíňačka 🙂

juliet
3. led 2008

já jsem taky ze Vsetína

dagina
3. led 2008

Ahojky, Juliet, tak moc držím pěstičky ať příště bijou i srdíčka 😉 . Prosím tě, po odběru vajíček je neschopenka až do kdy??? U dvojčat už do práce ani nepůjdeš, viď .

laola
autor
4. led 2008

Ahoj holky,
kdy se vůbec začíná s pícháním těch injekcí na stimulaci? Někde jsem četla, že první den MS, jinde psali, že 23 DC... 😕

juliet
4. led 2008

Dagi, já jsem si nechala napsat neschopenku při transferu na 14 dní než jsem šla na krevní test. A v den, kdy mi z krve potvrdili těhotenství jsem dostala novou neschopenku a tu budu mít až do nástupu na mateřskou.

Laolo, to záleží na tom, jestli máš dlouhý nebo krátký protokol. Já měla krátký a začla jsem píchat 3 DC. Při dlouhém je to zřejmě ten druhý údaj který jsi uvedla, ale to nevím přesně.

laola
autor
4. led 2008

Aha, Juli, díky. Já bych měla mít ten dlouhý, tak uvidíme, kdy s tím budeme moct začít.
Jak je tobě? Davájí o sobě mimísci řádně vědět? 🙂

dagina
4. led 2008

Ahojky, dík Juliet. Nevím jestli jsem psychicky připravená že se už do práce možná nevrátím 😒 , nejsem zvyklá nepracovat 🙂 . Já si mám píchat druhý DC.
Laola, stimulovat budeš ještě v lednu???

murasek
4. led 2008

ahoj holky, muzu se pridat? Juliet - velke gratulace 😉 krasne jste to zvladli. Ja si picham 2.den gonal. Juliet. muzes mi prosim napsat, jak dlouho jsi stimulovala, jak ultrazvuky a odber a transfer? nas ceka ICSI, doktorka nam skrtla asist. hatching, asi neni potreba. Jak to bylo u vas? Diky za odpovedi.

murasek
4. led 2008

marinko, krasne ti to vyslo, zacala jsi se stimulaci zacatkem ledna a 18. jsi uz mela embryjka ? to je parada. Doufam, ze i my budeme tak uspesni 😉

juliet
4. led 2008

Laola, dávají o sobě znát celé dny, je mi špatně pořád a navíc nemám vůbec chuť k jídlu ... ale jestli se mi potvrdí v pondělí srdíčka, tak jim to určitě vyčítat nebudu 🙂

Dagi, já taky nejsem zvyklá nepracovat, ale představa, že bych vstávala v půl 5, šla na bus, jela 40 minut a pracovala od 6 do 4 a pak hoďku zase domů je pro mě teď nemyslitelná. Někdy i 2x denně zvracím a dělá mi špatně auto natož autobus. Ale kdyby mi bylo dobře od 2. trimestru aspoň na chvíli bych ještě chtěla jít pracovat ... jenže mi končí prac. smlouva a mám obavu, že mi ji už stejně neprodlouží.

Murasek, přečti si můj příspěvek na 1. stránce, myslím je 3. zhora. A když ještě něco budeš chtít vědět, určitě napiš, ráda odpovím.

laola
autor
4. led 2008

Juli, tak to je super, že jsou tak čilí 😀 V pondělí na tebe budu moc myslet, určo bude všechno v nejlepším pořádku 😉
Dagi, zda stihnu stimulaci ještě v lednu, nevím. MS by měla dojít ještě před návštěvou CRM, tak nám to asi nevyjde. A údajně by seještě mělo řešit schvalování IVF pojišťovnou.... Tak uvidíme 🙂
Holky, já se na jednu stranu moc těším a na druhou stranu se strašně bojím... Ne injekcí, ale toho, že se to nepovede... ☹ Ale tak to máme asi všecky...

murasek
4. led 2008

juli, diky za odpoved, ja tam pak koukla a mas to tam vypsane dost dopodrobna, ale presto kolik dni cca ubehlo od zacatku stimulace do prenosu embryjek, vim, ze je to u kazde individualni, ale jen pro predstavu.
Laolo, vim, co myslis, kdyz pises o obave nebo strachu- ale jednou ten prah prekrocit musime, a proc ne zrovna letos a neupinej se na spatne myslenky, treba to nevyjde, ale my do toho jdeme kvuli te druhe moznosti, ne? 😀 😀 krasne sny, jdu do hajan.

laola
autor
4. led 2008

murasku, jasněže kvůli té druhé možnosti 😀
taky přeju pěkné sny, dobrou

marinka
5. led 2008

murasek, děkuju a držím palečky!! V této době před rokem už jsem píchala injekce 😉 Taky jsem začala 3 DC..

Jinak já jsem byla na neschopence celé těhu, i když jsem neměla žádné problémy, akorát dost nevolnosti první 3 měsíce, ale dohodly jsme se s mou dr., že nemá cenu to riskovat, když bylo mimi tak vytoužené a po IVF, že radši budu v klidu doma, než se stresovat v práci a riskovat nějaké problémy.. Těhu jsem si moc krásně užila, byla to pohodka a myslím, že i to přispělo k supernímu porodu 😉

snehurka11111
5. led 2008

Ahoj holky, máte některá zkušenosti s Pregnylem?

marinka
5. led 2008

sněhurko, já jsem píchala pregnyl. co potřebuješ vědět?

murasek
5. led 2008

marinko, taky bych si to tak predstavovala.kolikaty den jsi byla na ultrazvuku? a potom na odberech? krasny den

Snehurko, pregnyl neznam, ty ho mas?

juliet
5. led 2008

Murasek, 3. DC jsem začala píchat Puregon, 12. DC jsem píchala poslední dávku + večer v 10 jsem si píchla Pregnyl (pokud potřebujete něco vědět, ptejte se), 14. DC manžel odevzdal spermie a mě odebrali vajíčka a 19. DC mi zavedli oplodněná vajíčka zpět. Měli jsme prodlouženou kultivaci, proto mi zavedli oplodněná vajíčka až za 5 dní. Někde je zavádějí už za 3 dny, tedy 17. DC

laola
autor
6. led 2008

Juli, injekce sis píchala sama?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru