• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čeká nás první IVF

25. června 2013 
teri, musíme celé znova
dagino - ICSI je napíchnutí spermie do vajíčka
30. pro 2007 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ilci, no vždyť říkám že jsem z toho jelen :slight_smile: . ICSI je tedy napíchnutí spermie do vajíčka - spermie opl. vajíčko, ale proč se za to připlácí jako za nadstandart, to je snad standartní postup, né?!
30. pro 2007 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
to není standard, bez ICSI se pouze vajíčka a spermie vloží do misky a spermie si už musí najít cestičky sami :wink:
ICSI začalo před pár lety, pokud se spermijky nehýbali, museli mít ženy v dřívějších letech dárce
30. pro 2007 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Houby, tak to čučím jak blázen :confused: . To by v té misce také mohli hledat cestičku třeba týden :confounded: .
30. pro 2007 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
záleží, jaký máte spermiogram - normálně v těle si taky spermijky to vajíčko musí najít :grinning: :grinning:
jinak v případě ICSI je vysoká pravděpodobnost, že mužský potomek bude mít problémy s plodností, což je asi logické, protože to může zdědit po otci
30. pro 2007 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme špatný spermio :unamused: . Už je mi to snad jasné :wink: .
30. pro 2007 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
dagi, tak to si určitě za ICSI připlaťte!! A to naříznutí embrya je ten asistovaný hatching, za ten se taky připlácí..
30. pro 2007 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marinka, to asi budeme muset :unamused: , hlavně když to k něčemu bude. A nemůže se stát, že se u asist.hatchingu vajíčko omylem "prořízne"??? Já vím, blbá otázka :astonished: . To je snad poprvé co se na mrchu těším, už aby tady byla. :wink:
30. pro 2007 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
dagi, tak to nevím, stát se to asi může, ale ještě jsem o tom neslyšela, dělají to profíci :wink: Jestli se vám to IVF povede, tak budeš mít taky říjňátko, jako já :slight_smile:. Já jsem minulý rok prožívala to co ty, taky jsem po Vánocích čekala na mrchu a dostala jsem ji 2. ledna a 18.1 už jsem měla embryjka v bříšku :slight_smile:

Jinak tady máš pěkně vysvětlené celé IVF: http://www.crmzlin.cz/page/1761.in-vitro-fertilizace-ivf-/
31. pro 2007 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, no manžel by byl rád kdyby to bylo "říjňátko", také je nar. v říjnu. Třeba by to vyšlo i na stejný den :slight_smile: . Jinak přeji všem krásný nový rok. :slight_smile:
1. led 2008 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě po narkoze vůbec nic nebylo
po odběru mě trošku bolel podbříšek, asi tak do večera a trošku jsem krvácela, taky tak dlouho ... pak už to bylo dobrý ... jen pak hodně pijte a jezte bílkoviny aby jste neměly hyperstimulační syndrom
Puregon jsem píchala večer, v 7 hodin ... je to jedno jestli ráno nebo večer, jen to už pak musí být pravidelné
tady jsou videozáznamy a fotky ... je tam ISCI i AH http://www.neplodnost.cz/web/verejnost/fotogalerie/videozaznamy/ah/
3. led 2008 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
juliet, kde bydlíš, že jsi okres Vsetín? Já jsem vsetíňačka :slight_smile:
3. led 2008 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem taky ze Vsetína
3. led 2008 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, Juliet, tak moc držím pěstičky ať příště bijou i srdíčka :wink: . Prosím tě, po odběru vajíček je neschopenka až do kdy??? U dvojčat už do práce ani nepůjdeš, viď .
3. led 2008 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,
kdy se vůbec začíná s pícháním těch injekcí na stimulaci? Někde jsem četla, že první den MS, jinde psali, že 23 DC... :confused:
4. led 2008 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dagi, já jsem si nechala napsat neschopenku při transferu na 14 dní než jsem šla na krevní test. A v den, kdy mi z krve potvrdili těhotenství jsem dostala novou neschopenku a tu budu mít až do nástupu na mateřskou.

Laolo, to záleží na tom, jestli máš dlouhý nebo krátký protokol. Já měla krátký a začla jsem píchat 3 DC. Při dlouhém je to zřejmě ten druhý údaj který jsi uvedla, ale to nevím přesně.
4. led 2008 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Aha, Juli, díky. Já bych měla mít ten dlouhý, tak uvidíme, kdy s tím budeme moct začít.
Jak je tobě? Davájí o sobě mimísci řádně vědět? :slight_smile:
4. led 2008 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, dík Juliet. Nevím jestli jsem psychicky připravená že se už do práce možná nevrátím :unamused: , nejsem zvyklá nepracovat :slight_smile: . Já si mám píchat druhý DC.
Laola, stimulovat budeš ještě v lednu???
4. led 2008 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, muzu se pridat? Juliet - velke gratulace :wink: krasne jste to zvladli. Ja si picham 2.den gonal. Juliet. muzes mi prosim napsat, jak dlouho jsi stimulovala, jak ultrazvuky a odber a transfer? nas ceka ICSI, doktorka nam skrtla asist. hatching, asi neni potreba. Jak to bylo u vas? Diky za odpovedi.
4. led 2008 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
marinko, krasne ti to vyslo, zacala jsi se stimulaci zacatkem ledna a 18. jsi uz mela embryjka ? to je parada. Doufam, ze i my budeme tak uspesni :wink:
4. led 2008 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Laola, dávají o sobě znát celé dny, je mi špatně pořád a navíc nemám vůbec chuť k jídlu ... ale jestli se mi potvrdí v pondělí srdíčka, tak jim to určitě vyčítat nebudu :slight_smile:

Dagi, já taky nejsem zvyklá nepracovat, ale představa, že bych vstávala v půl 5, šla na bus, jela 40 minut a pracovala od 6 do 4 a pak hoďku zase domů je pro mě teď nemyslitelná. Někdy i 2x denně zvracím a dělá mi špatně auto natož autobus. Ale kdyby mi bylo dobře od 2. trimestru aspoň na chvíli bych ještě chtěla jít pracovat ... jenže mi končí prac. smlouva a mám obavu, že mi ji už stejně neprodlouží.

Murasek, přečti si můj příspěvek na 1. stránce, myslím je 3. zhora. A když ještě něco budeš chtít vědět, určitě napiš, ráda odpovím.
4. led 2008 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Juli, tak to je super, že jsou tak čilí :grinning: V pondělí na tebe budu moc myslet, určo bude všechno v nejlepším pořádku :wink:
Dagi, zda stihnu stimulaci ještě v lednu, nevím. MS by měla dojít ještě před návštěvou CRM, tak nám to asi nevyjde. A údajně by seještě mělo řešit schvalování IVF pojišťovnou.... Tak uvidíme :slight_smile:
Holky, já se na jednu stranu moc těším a na druhou stranu se strašně bojím... Ne injekcí, ale toho, že se to nepovede... :frowning2: Ale tak to máme asi všecky...
4. led 2008 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
juli, diky za odpoved, ja tam pak koukla a mas to tam vypsane dost dopodrobna, ale presto kolik dni cca ubehlo od zacatku stimulace do prenosu embryjek, vim, ze je to u kazde individualni, ale jen pro predstavu.
Laolo, vim, co myslis, kdyz pises o obave nebo strachu- ale jednou ten prah prekrocit musime, a proc ne zrovna letos a neupinej se na spatne myslenky, treba to nevyjde, ale my do toho jdeme kvuli te druhe moznosti, ne? :grinning: :grinning: krasne sny, jdu do hajan.
5. led 2008 v 00:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
murasku, jasněže kvůli té druhé možnosti :grinning:
taky přeju pěkné sny, dobrou
5. led 2008 v 00:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
murasek, děkuju a držím palečky!! V této době před rokem už jsem píchala injekce :wink: Taky jsem začala 3 DC..

Jinak já jsem byla na neschopence celé těhu, i když jsem neměla žádné problémy, akorát dost nevolnosti první 3 měsíce, ale dohodly jsme se s mou dr., že nemá cenu to riskovat, když bylo mimi tak vytoužené a po IVF, že radši budu v klidu doma, než se stresovat v práci a riskovat nějaké problémy.. Těhu jsem si moc krásně užila, byla to pohodka a myslím, že i to přispělo k supernímu porodu :wink:
5. led 2008 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, máte některá zkušenosti s Pregnylem?
5. led 2008 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
sněhurko, já jsem píchala pregnyl. co potřebuješ vědět?
5. led 2008 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
marinko, taky bych si to tak predstavovala.kolikaty den jsi byla na ultrazvuku? a potom na odberech? krasny den

Snehurko, pregnyl neznam, ty ho mas?
5. led 2008 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Murasek, 3. DC jsem začala píchat Puregon, 12. DC jsem píchala poslední dávku + večer v 10 jsem si píchla Pregnyl (pokud potřebujete něco vědět, ptejte se), 14. DC manžel odevzdal spermie a mě odebrali vajíčka a 19. DC mi zavedli oplodněná vajíčka zpět. Měli jsme prodlouženou kultivaci, proto mi zavedli oplodněná vajíčka až za 5 dní. Někde je zavádějí už za 3 dny, tedy 17. DC
5. led 2008 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Juli, injekce sis píchala sama?
6. led 2008 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek