Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

ejviska
8. lis 2010

@fiallinka myslis, ze kdyz vysadim ty leky, tak budu mit zase ms? Toto jsem mela dva dny a preslo to, to bylo malo.

fiallinka
autor
8. lis 2010

@ejviska doktor ti ukáže na papíře číslo a ty jsou stejné, ne? 🙂 Ale s lékama nevím... nevím, co to krvácení bylo zač, podle mne to dostaneš, ale asi to bude celé rozhozené...

ejviska
8. lis 2010

@fiallinka no ja chtela jen krevni odber, ale prej musim prvni k doktorovi. To neni gynekolog, je to obvodak. TAkze pak si pro vysledky dojdu. Oni tu maj beta hcg, ale to bude to same. Ja si taky myslim, ze to budu mit jeste jednou, poradne.

medved09
8. lis 2010

ahoj, tak poslední KET skončil dříve než začal. Dnes ráno jsem volala do laborky, kdy máme dorazit na transfer a ani jedno ze 4 mrazáčků se neprobralo OK. Takže NIC NIC NIC a to jsme jich měli celkem 12!
Takže jsme se dohodli, že přes vánoce zarelaxujeme a v lednu půjdem do klasického IVF. Tak zatím....

fiallinka
autor
8. lis 2010

@medved09 sakryš, vidím, že se to tu hemží neúspěchy ☹, to je mi líto... ale taky vidím, že jste přehodnotili plány na ivf a to naopak zavání úspěchem a příští rok už pod stromkem budou mimoši 🙂

eyael
8. lis 2010

@medved09 - to je mi líto! Je dobře, že si dáte trochu klidu, člověk vyčistí hlavu a přijde na jiné myšlenky. Jak dlouho jste měli embryjka zamražené? A kolika denní byla?

medved09
8. lis 2010

@eyael zamraženo bylo 2 roky a kousek, byly to moruly

medved09
8. lis 2010

@fiallinka jj přehodnotili jsme - máme stranou posledních 20 000 - tak je do toho investujem..........

fiallinka
autor
8. lis 2010

@medved09 no, já bych asi jednala stejně... my jsme měli plán, že vybereme dlouholeté stavebko, naštěstí na to nedošlo...

jani2
8. lis 2010

@medved09 - to je mi ľúto, ja sa tak nejak upínam ku KETu a keď čítam o neúspechoch pri ňom, tak je mi z toho smutno 😔 Ale je fajn, že naberáte druhý dych....a možno je tak lepšie, predsa len čerstve embryjka sú kvalitnejšie! 😉 S nimi sa už zadariť musí!
..inak ja už papám tabletky pred KETom...no a zas som nerozhodná, či jedno alebo dve embryjka, však uvidím 😉

leneclenec
8. lis 2010

Ahojky Všem, omouvám se, že Vám sem lezu, ale zatím jsem se neodvážila napsat, i když tuto diskuzi hodně dlouho sleduji. Já byla v roce 2007 - 2008 2x neúspěšné IVF- 1. IVF jen dvě embryjka a žádní mrazáčci, druhé IVF 7 embryjek, dvě hned zavedli zpět a 5 zamrazili a z toho se 3 použili na 1x neúspěšný KET, kdy rozmražení přežila jen 2 embryjka. Má dg. pro IVF je lékařsky diagnostikována neprůchodnost vejcovodů a polycystická ovária.V říjnu - listopadu 2008 jsem se chatala jít na 2. KET (změnila jsem CAR a převezla z Prahy do LBC poslední dva bojovníčky), ale nějakým zázrakem jsem otěhotněla přirozeně. Teď už je Lucince 16 měsíců a tak bych chtěla druhé mimi (snažíme se přirozeně od jejího 3. měsíce, ale bohužel nic). Teď v listopadu jsem tedy byla na KET, brala jsem jako přípravu Prednison, Estrofen, Anopyrin a 6. dní před KETem Utrogestan. Embryjka byla pěkná, rozmrazila se bez problémů (měla jsem strach, že po takové době to nedopadne dobře, ale naštěstí jo) a vkládali mi je jako blastocysty 120 hodin staré. Byla jsem teď 2.11 a transferu, ale jsem srab a nevydržela to a dnes večer, když manžel odešel do práce, jsem se testla. No, test byl sněhobílý. Vím, že je to ještě brzy, ale nedávám si velké naděje. Je mi to líto, ale taky Vám snížím úspěšnost ☹
to: medved09 je mi to líto, že to ani tobě nevyšlo,snad se podaří příště, musíme doufat, ale vím jak ti je. Já to taky už obrečela 😠
Já jsem připravená jít co nejdříve na poslední pokus IVF a doufám, že Lucince požídíme sourozence 😉

eyael
9. lis 2010

ahoj holky, tak mrška červená dorazila, s týdenním zpožděním, ale je tu. Takže teď měsíc počkáme, ať jsem fit po ATB a příští měsíc zkusíme KET. Uvidíme, jak to vyjde časově, snad se netrefíme do doby, kdy bude mít CAR přes vánoční svátky zavřeno. To by pak znamenalo v lednu.

ejviska
9. lis 2010

@medved09 to me mrzi. :( Ale to IVF v lednu je urcite vetsi sance!
@jani2 ahoj!
@eyael skoda. Ale zase tehu a ATb, to taky neni nic moc.
@leneclenec ahoj, tak vitej. Dobre , ze jsi se odhodlala napsat 🙂 S muzskejma si clovek o tom doma nepokeca 🙂
Tak, ale 7.den na testu nic byt nemusi, sama vis 😉 Ale je pekne, ze se vam to mimuso povedlo prirozene. 🙂

ejviska
9. lis 2010

Tak ja byla dnes u OL na tu krev. No desne se divil, proc chteji krev 14 dni po ET, kdyz tady nechteji krev ani jednou za cele tehu 😀 😀 😀 No jak jsem cekala...;) A to jsem zamlcela negat. test z moci, i to krvaceni, on by mi to nevzal snad. A nejlepsi je, ze vysledek zavola telefonem ve ctvrtek 😀 , takze potes koste, protoze v telefonu rozumim uplne prd. 😀
A kazdy se ptal, jestli to je moje prvni IVF? Ale strasne mi drzi palce 😀

veruleg
9. lis 2010

@ejviska tak ja nakukuju jak jsi dopadla a on nas ten doktor bude napinat az doctvrtka 😕 A neboj urcite tomu porozumis, tomu co Ti rekne 😉 Ja tady ted taky bojuju s tou nemcinou a to jsem se ucila snad cely zivot 😠

leneclenec
9. lis 2010

@ejviska to máš pravdu, že s chlapama si o tom člověk nepopovídá. S tím mým obzvlášť. On totiž druhé mimčo moc nechce. Já totiž studuji doktorandské, chodím na částečný úvazek do práce (učím na VŠ) a ještě dělám v jednom grantu a pak ještě Lucinka, tak mi stále říká, že bych dvě děti nezvádla, když te´d říkám že nezvládám ani jedno. Ale kdyby se mi to povedlo, tak bych skončila v práci, v tom grantu končím v prosinci a na státnice bych chtěla jít hned po novém roce a na obhajobu dizertačky někdy před prázdninama, tak bych to vše stihla a mohla bych se věnovat jen mimískovi a Lucince.
On někdo řekne, že to je děsný, takové vytoužené miminko a já se mu nevěnuji, ale ono to bylo trochu zamotané. Když se nepovedly 3 pokusy umělka, tak jsme požádali o adopci, já byla přijatá na to doktorandské, prostě jsem zaměřila psychiku jinam a najednou jsem byla v tom a už bylo zase blbé školu přerušit. Všechny zkoušky už mám, ale musím jezdit po konferencícha publikovat, to mi moc nejde, protože jak jsem jen doma, nemám o čem moc psát 😒
tak jsem na tebe zvědavá, jak doktorovi porozumíš. A ty už jsi tedy zase doma (v zahraničí)? To taky nemáš jednoduché, že? 🙂

ejviska
9. lis 2010

@veruleg 🙂 tak ja myslim, ze on rekne " I am sorry" , toz to pochopim 🙂

ejviska
9. lis 2010

@leneclenec to ze mas spoustu aktivit neznamena, ze se mimcu nevenujes, prece ;)
Nahodou to teda mas dobry zaprah, klobouk dolu. Manza se asi boji, ze ho vic zaprahnes doma 😀 😉
JA musim letet na anglinu, napisu pak....jeste jsem toho chtela vic napsat.

veruleg
9. lis 2010

@ejviska to bude jednoduche...rekne yes, you are pregnant 😵

leneclenec
9. lis 2010

@ejviska Tak si pěkně pokecej na angličtině, at bezvadně ve čtvrtek porozumíš panu doktorovi, že jsi těhulka 🙂

veruleg
9. lis 2010

@leneclenec ahoj leneclenec, taky klobouk dolu. Na to jak mas male mrne, tak toho zvladas vic nez dost. To ja kdyz byla tehu tak mela plany jak si udelam statnice ze svedstiny a pak jsme zjistili ze mimousi budou dva tak z toho seslo a pak kdyz to nedopadlo a mame jen Vikyho, tak stejne neni nejak cas 😠 Jaky mas obor?

veruuu_kadlecova
9. lis 2010

Ahoj holky,
taky se snažíme o druhé miminko. Loni jsem po umělém oplodnění porodila velmi předčasně dvojčátka (24+6tt). Chlapeček nám po třech dnech zemřel a nám doma zůstala alespoň teď už roční holčička. Chtěli bychom ještě jedno miminko, ale už mám strach znovu podstoupit umělé oplodnění, aby to opět nebyli dvojčátka a nám se neopakovala ta nepříjemná zkušenost z loňského roku. Mátě někdo zkušenosti s opakovaným umělým oplodněním?

Verča

leneclenec
9. lis 2010

@veruleg Ahojky, já mám obor sociální politika a sociální práce. Zrovna dělám na dizertačce, už mám 70 stran 🙂 Ale jde to velmi ztuha. Lucinka po narození nadýchala, byla kříšená, jednalo se o klešťový porod, 2x šňůra kolem krku a tak dle dr. měla následky a tvrdila mi, že je opožděná a tak jsme chodily na neurologii a pan dr. mi stále dokola opakoval, že je motoricky retardovaná a cvičily jsme Vojtu. Ale co čert nechtěl, vyskytly se dle dr. nežádoucí účinky a Lucinka začala trpět nespavostí, chodila spát kolem 2 - 3 hodiny v noci, přes den spala 2x 30 minut, tak jsme asi po 3 týdnech přestaly. Ale naštěstí mám skvělou mamku a tak jsem si to moc nepřipouštěla. Já se prý otočila na bříško až v 6ti měsících, to bych musela být taky retardovaná. Lucinka začala v 11 měsících sama chodit a myslím si, že je naprosto OK. Ale asi bych nemohla tohle všechno dělat, kdyby nefungovala babička s dědou, bydlí v jednom městě a oba jsou v invalidním důchodu, tak když potřebuji, hlídají. Lucinka má u nich druhou domácnost, všechno máme dvakrát, dokonce tam Lucinka i spinká.
Máme asi stejně staré dětičky Lucince je zítra 16 měsíců a Viktor má taky 16 měsíců.
Mohla bych se Tě na něco zeptat, vím, že je to moc citlivé, a jestli nechceš, nemusíš mi odpovídat, Eriček odešel hned při narození nebo tu s Vámi chvilku pobyl?

fiallinka
autor
9. lis 2010

@veruuu_kadlecova vítám tě tady, vidím, že jsi tady napsala úplně poprvé 🙂 a trefila ses do správné diskuze - jak vidíš podle názvu, tak vlastně všechny (asi) jsme ivf zažily, nebo ho zažíváme teď při druhém dítěti... jen mi připadáš podle fotky povědomá, to asi není možné, že 🙂?

Víš, nevím, jak je to možné...při tvém příspěvku mi vyskočila husí kůže, protože zároveň ses celkem náhodou dostala do diskuze, kde už jsi čtvrtá s velmi podobným osudem ohledně dvojčat, a to je hrozně divné - protože takových věcí se stává poměrně málo, asi je to mnou, nebo co, že jsem to tu založila... Já, Jani2 i Veruleg jsme přišli o jedno z dvojčátek před narozením nebo krátce po něm (a já v podstatě 2x), Meleri a Eayel taky čekaly ze začátku dvojčata, ale ta to vzdala v prvním trimestru... a jediné Čepečkovi se to podařilo dotáhnout do šťastného dvojčatového konce.... myslím, že mluvit o tom tady rozhodně není tabu, my všechny jsme to spolu řešily, takže pokud chceš, klidně se svěř s tímhle...

Ale jinak o tom ivf - pokud máš strach z dvojčat, nech si vložit jen jedno embryo, šance, že se rozdělí a budou to jednovaječné dvojčata je fakt minimální, podobná jako v "přírodě"... ale touhu mít další dítě co nejdřív naprosto chápu, já jsem to tak taky chtěla. A dvojčat jsem se až tak nebála, protože příčina úmrtí O. byla spíš "náhoda", ale přesto, že pořád nesnáším podobné výroky a věty, už se asi prostě musím smířit s tím, že mi nebyly souzeny.

veruuu_kadlecova
9. lis 2010

@fiallinka Děkuju za podporu 🙂 A já jsem si myslela, že jsem jediná , které má takovouhle smůlu. Předčasně jsem porodila po odběru plodové vody, takže teď alespoň vím, čemu se vyvarovat, ale stejně ve mě ten strach zůstává.
Dodává mi energii, když vidím, jak jste všechny silné a máte tu snahu bojovat 🙂
S tím IVF-děkuju, asi do toho půjdeme, protože ráda bych Terezce pořídila sourozence a manželovi vysněného syna. U nás byla příčina úmrtí krvácení do mozku, protože po tom odběru se "drala" Terezka na svět jako první a tím Honzíčkovi tlačila na hlavičku a pak už to šlo celkem rychle. Ale vidím, že asi opravdu patřím mezi ty výjimky a už by mě to snad nemuselo potkat znovu.
Děkuju za dodání odvahy, jsem ráda, že jsem sem napsala 🙂
A jsem ti povědomá? 🙂 Odkud ty jsi?

fiallinka
autor
9. lis 2010

@veruuu_kadlecova ze Vsetína 🙂... a ta tvoje fotka je vůbec podezřelá, vypadáš jak modelka totiž 🙂

Veru, to se neděje s dvojčatama tak často, my jsme se tady spíš tak potkaly, spíš je problém někoho takového najít. Silné nejsme, to by ti řekla asi každá, jen to nevzdáváme a to samé děláš i ty, jinak by se asi žít nedalo. Ale na druhou stranu - Za ty dva a něco roky nebyl asi ještě jediný den, kdy bych na to nemyslela...

Tys vlastně měla ohromné štěstí v neštěstí, že se malou podařilo tak brzo vypiplat, je to jak zázrak... já jsem donosila malé do 36. týdne, vše v pohodě a pak bác, jeden nežije a bylo to. Podruhé jsem čekal po ivf dvojčata taky, ale vlastně jsem po nich toužila 🙂, ale špatná genetika i ultrazvuk a tak jsem nakonec na tu plodovku šla i za vědomí všech rizik, potvrdil se Downův syndrom a šli jsme ještě do šílenějšího 20% rizika, že když přijdeme o jednu holčičku, nezvládne to ani druhá - no, zatím to potvůrka zvládá krásně, ale ještě to se mnou musí 3 týdny vydržet...

A proč je u vás vlastně to ivf, ve tvém věku?

veruuu_kadlecova
9. lis 2010

:D Modelka? :D Je to jen jedna předsvatební 🙂 Já jsem z Prahy, tak to nevím, jestli se známe.

Tak to ti budu moc držet palce, je vidět, že to taky nemáš jednoduché.

Manžel je v pořádků, problém je u mě. Nejdřív mi tvrdil, že to bude kvůli tomu, že jsem kdysi měla akutní zánět slepého střeva. Zůstaly mi nějaké srůsty, které se pak odoperovaly a já myslela, že už to teda půjde. Pak mi ale řekli, že problém bude v tom, že mám alergii na sperma. Byla jsem v šoku, protože jsem ani nevěděla, že něco takového existuje. Proto jsme se rozhodli pro tohle řešení. Poprvé neúspěšně, podruhé rovnou dvojčátka.

Mám z toho opravdu strach, manžel mi pořád říká, že zbytečně. Ale je pravda, že dneska už jsem si tu přečetla asi 30 článků a dodává mi to velkou odvahu.

fiallinka
autor
9. lis 2010

@veruuu_kadlecova no to víš, že se neznáme 🙂

... a jinak, pokud jsi porodila po amniocentéze, to se opakovat nebude... ale dvojčata jsou riziková v každém směru, po přechozím těhu a tom, co sis musela zažít, bych asi radši šla jen do jednočetného těhotenství 🙂... ale stejně bych tipovala, že vám se klidně může zadařit i doma, ale ty chceš asi děti brzo po sobě, že?

veruuu_kadlecova
9. lis 2010

@fiallinka Nechci je zase moc brzo po sobě, protože malá nám ještě dává pořád zabrat. Tím, že je extrémní nedonošenec, tak má oslabenou imunitu a má často bronchitidu, takže teď ještě čekáme na výsledky z Motola kvůli CF. Sice to má být dědičné a co já vím, tak u nás v rodině nikdo CF nemá, ale prý může být jeden z nás tzv. "nosičem". Při naší smůle už bych se ničemu nedivila, ale snad nám to dobře dopadne.

Je pravda, že teď už vím, čemu se vyvarovat, takže by to snad mohlo být dobré. Chtěla bych otěhotnět přirozeně, ale nevím, jestli se nám zadaří. Každopádně zatím to nechávám náhodě a až malé budou tak 2 nebo 3 roky, tak bych kdyžtak zkusila znovu IVF.

Strašně mě mile překvapuje, jak ke všemu i po tom, co se ti stalo, přistupuješ tak pozitivně 🙂 Možná ti to i závidím, ze mě se totiž stal tak trochu malý pesimista. Vím, že je to špatně, ale zatím s tím nedokážu nic dělat. I když, když se tak podívám na malou, tak si říkám, že jsem stejně šťastný člověk, že nám jí takhle krásně zachránili.

fiallinka
autor
9. lis 2010

@veruuu_kadlecova tak to je možná dobře, že to nechceš ještě teď, kdo ví, jestli se to fakt nepodaří samo, protože ono do těch imunologických příčin nikdo až tak dokonale nevidí a kdo ví, třeba dojde ke změně.

Ale jinak nejsem optimista, právě naopak, řekla bych, ve všem vidím to černé... akorát už toho mám za sebou celkem dost a vzhledem k tomu, že už jednou jsem hledání informací podcenila a věřila jen doktorům, tak mám všechno načtené o ivf, dvojčatech, amniocentéze a trombofilii 🙂, takže teď se spíš snažím dívat se na to realisticky, nikoho, ani sebe planě neutěšuju, přesto ve svém okolí vidím, že to, co se děje nám, jsou spíš velké výjimky... v konečném důsledku mají skoro všichni krásné zdravé děti, že.. a taky mi hlavu zatemňují těhotenské hormony, sice se strašně bojím, aby všechno dobře dopadlo, ale stejně asi tělo trošku bojuje proti tomu, abych se strachy úplně po...