Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

tonytony
13. pro 2010

@ejviska No, tak na hory máme taky ještě v lednu jet- jenže 1) díky tomu posunu IVF se mi to pěkně zkomplikuje, protože v té době budu zrovna muset min. 2x do Caru na krev atd., takže buď nepojedu- to manžel nechce ani slyšet nebo pojedu a stejně budu muset tam odtud přes celou republiku do Caru, což je jet tam na noc, někde tam v hotelu přespat a druhý den zase zpět na hory- takže na dvě věci☹ No a 2) jen teď už vím, že tam budou 2 těhulky- s jednou z nich jsem loni na horách řešila, že s ejim taky nedaří☹- no a teď za 2 měsíce má rodit..., takže pro mě taky nic moc stav☹ Takže se mi nikam nechce☹

ejviska
13. pro 2010

@tonytony v te druhe diskuzi, kam chodim, tak kazdy tyden snad otehotni neci kamaradka a vsechny to prozivame stejne. Kazdy vi, ze "prej a bude ti prano", ale nekdy je to hodne tezke, pocity vselijake. I kdyz to clovek vsem preje, samozrejme!

tonytony
13. pro 2010

@cepecek Čepečku, to je mi moc líto☹ Tuším, že to musí být zápřah s dvojčátky plus další a maminky dvojčáítek obdivuju, ale vím, že to Ti moc nepomůže☹ Nemáš nikoho k ruce? Sakra, to je mi fakt líto☹ Třeba aspoň na svátky bude manžel víc doma, ne? Zvládni to, holka!

tonytony
13. pro 2010

@ejviska Já to všem přeju, ale moc závidím- byť v dobrém... Téhle holčině to přeju moc- vím, že to taky měla složitý... hůř to nesu u holek, co fakt otěhulí na 1.skok a pak mají ještě nevhdoný poznámky, že na tom nic není a že kdyžtak poradí atd., byť ví, že máme problémy☹ Fakt teď těžce nesu těhulky, hlavně jejich seskupení a snažím se jim vyhýbat- fakt mi to nedělá dobře a chci být aspoň trošku v pohodě☹

tonytony
13. pro 2010

@fiallinka Šikulky🙂 Doufám, že už z Tebe všechen nastřádaný stres spadl a užíváš si malé Berušky🙂

tonytony
13. pro 2010

@ejviska Jinak kolem mě od září každý týden snad taky někdo otěhulí nebo rodí, včera tady byla švagrová- má 8měs. mimi a už mluvila o druhém- otěhotněla na 1.pokus týden po svatbě- taky mi to neudělalo dobře☹ Mrzí mě, že to teď takhle mám, musí to být fajn, moci si naplánovat miminko a hned se podařit, ještě si vybrat roční období porodu a pohlaví- to fakt nechápu, jak to dělají🙂 Ale mluví ze mě bledá závist a to fakt nezávidím nikomu peníze, majetky ani nic jiného- všemu dle zásluh, ale tohle není o zásluhách a už mě sere, že to štěstí sedá pořád v jiných hnízdech🙂

ejviska
13. pro 2010

@tonytony ja ti rozumim, jak to myslis. Taky tam jedna holka psala, ze jeji kolegyne v praci - vecne nemocna, ATB, na hormade, gynekol. zanety a tehotna hned. Je to zajimave.
To teda nechapu, kdyz tvoji znami vi, ze se snazite, proc jeste do toho "rypou". Nam se takovy trapas taky povedl pred lety, kdy manza vykrikoval, jaky je kanour, ze mame mimino na 1. pokus 🙂 a ani jsme netusili, ze nasi kamaradi se uz dlouho snazi....ale ted uz s holkama o tom v pohode mluvime, takze vime, kdo jak na tom je a je to o moc lepsi. Zadni z kamosu to nemeli jednoduche... bud po clostiku nebo tem jednem se uz dlouho 2. dite nedari, uz byli v CARu, takze jsou na tom jak my.

tonytony
13. pro 2010

@ejviska No o IVF o nás nikdo neví( těch důvodů je víc), ale ví, že máme problémy otěhotnět od začátku, co jsme spolu, že jsem potratila opakovaně, že v těhu jsem krvácela a hrozil další potrat, i teď ví, že se snažíme apořád nic a že mám problémy s cyklem atd.- jak říkám, neví vše- resp. o IVF- to neví ani rodina, ale základ jo... Nevím, nechápu to, buď mají poznámky- tak kdy my, že už nemáme moc času(= jsem stará) a když řeknu, že to u nás není jednoduchý, tak hned obrátí, že vlastně máme jedno dítě a že když další nebude, tak se svět taky nezboří(= pro ně ne) a hned pokračují, že u nich teda to je průser, že budou jako cikáni, že se jim stačí otřít o slipy a je TO☹ No, tak to prostě nevydejchávám- ano, při chvilkovém setkání to dám aspoň před nimi a pak teda dva dny z toho jsem mimo, ale právě třeba na těch horách, kde bych to musela poslouchat x hod. denně a neměla kam odejít, to fakt nevím, zda bych dala☹

ejviska
13. pro 2010

@tonytony ja toto posloucham u muzovi rodiny. Oni vi, ze chceme druhe dite, vi to uz leta. A POKAZDE se zeptaji "A co vy? " nebo "Neplanujete druhe?" Ja bych po nich skocila nejradsi. A ted mam v umyslu rict, ze ne, ze neplanujem, ze chcem jedno. A az budu tehule, tak jim to nereknu, az me uvidi s brichem 😠

tonytony
13. pro 2010

@ejviska No, tak to mě se zase u tchánů neptají raději vůbec- tam totiž by nejraději, kdyby už další nebylo, takže i proto to o IVF vůbec neventilujeme☹

ejviska
13. pro 2010

@tonytony me se vuuubec nikdy nepta tchyne! Jako driv mela kecy typu " tak terezko letos uz posledni vanoce, kdy jsou darky jen pro tebe, na rok uz se budes delit s braskou" Ale to ji preslo a uz se nepta. MYslim, ze proto, ze vsechno vi od sve dcery, moji svagrove, se kterou to teda probiram dost. Proste ta vi o vsem ;) Ale to si zase na tchynce cenim, ze se nepta.

jani2
13. pro 2010

cepeček - to chudnutie nie je moc dobré, ale ako píšu dievčatá, určite to bude z vyčerpania a z toho neustáleho krvácanie...ale to by som už za gyndošom zašla, to je dosť dlho! 😒
...nuž a postrehla som, že mnohé nemáte ani upratané, či vyzdobené na Vianoce....tak sa pridávam, nič nestíham, prichádzam domov po 16:00 hod, ledva niečo urobím na večeru, chvíľu sa pohrám s Jankou,.....a ani nemám na nič náladu, z práce som vyšťavená ako slivka 😢 .
No a zajtra volám do CAR, ruším toto KETko, v Jankinej skôlke sú kiahne, tak čakám že ich Janka akurát na Vianoce dostane 😒 a keďže moja mamina nevie, či som ich už mala, tak nechcem riskovať tehu s kiahňami. Takže tento rok bolo moje snaženie ...na prd! (prepáčte za ten slovník, ale som fakt naštvaná na celý osud!)

ejviska
13. pro 2010

@jani2 vy jste chteli jit do VAnoc jeste na KET? Hele, vis co rikala ta KLudska, pristi rok bude hodne plodny ;) TAk to nechte na rok 🙂

Ta PAja snad nekde slavi, ja jsem na ni tak nedockava ;)

jani2
13. pro 2010

@ejviska - tak aspoň nejaká pozitívna správa! 😉 🙂 🙂 ...a kto je to tá KLudska?

ejviska
13. pro 2010

@jani2 no takova ta vestkyne, z karer, horoskopy....Dagmar Kludska. V CR je znama 🙂

kukucka78
13. pro 2010

@jani2 dakujem dnes som po transfere tešim sa

ejviska
13. pro 2010

@kukucka78 budu drzet palce! Ty se mas, ze uz mas dve ratolesti 🙂

tonytony
13. pro 2010

@jani2 To je mi teda líto, ale tohle bych taky raději neriskovala☹ Bojím se i blbých viroz teď v zimě, co běhají kolem☹ Ale Tvpoje nasr... naprosto chápu...
@ejviska Taky nakukuju, kde aje doufám, že bude dbrá zprávička...

tonytony
13. pro 2010

Jinak já se konečně dočkala, MS je tu- aspoň to teda na WC tak vypadalo, že se to už rozjíždí červeným směrem!

kukucka78
14. pro 2010

@ejviska dakujem a nebojte sa kočky všetkým sa nám to podarí len nesmieme stresovať ja viem to sa povie ale zvládneme

eyael
14. pro 2010

@kukucka78 - držím palečky, ať ti dni do testování utečou jako voda! A hlavně ať jsou pak na testu dvě krásné dálnice!
¨
já už se trochu otřepala, dávám si závazek, že vyperu záclony a závěsy v celém bytě 😵 okna v tomhle mrazu mít teda nebudu, nehodlám nastydnout, jen je zevnitř trochu přeleštím 😉
jinak manža přijel z hor se zprávou, že jeden z lidí z práce, co tam s ním byl, má pásový opar 😨 Tak se docela děsím, jestli to nepřitáhne domů 😖 , musel ho mít už než tam jeli - inkubační doba je 7-14dní 😠 jsem na tohle náchylná, už jsem ho měla asi 5x. A navíc Anet teď je po očkování na neštovice, se docela děsím, že na Vánoce tu budeme marodit. To by byl pěkný průšvih, to by se KET v lednu tedy nekonal!

eyael
14. pro 2010

@tonytony - gratulace k mršce červený, kdo by řekl, že se na ní budeme těšit 😉
@ejviska - lidi dokáží být dost neomalení! Živě jsem si na to vzpoměla, když jsem ještě čekala dvojčátka, otázky od cizích lidí na to, jestli je čekáme přirozeně nebo po umělém oplodnění mě fakt dostávaly 😠 🤐

tonytony
14. pro 2010

@eyael No, to je radost- asi bych manžela nepustila domů🙂 a vyhnala ho zase zpět na hory🙂)Tak držím palce, ať se tomu vyhnete!

eyael
14. pro 2010

@tonytony - no on je to jeho kolega z práce, takže spolu byli i v době když to někde chytil, může to být až 14dní zpět 😖 . Teď už kolega jen po inkubační době s projevy na kůži ☹ což je samozřejmě taky infekční, ty puchýřky 😨

kukucka78
14. pro 2010

@eyael dakujem aj ja tebe na to naplanované a nech ťa obydu všetky bacili ...kedy sa môže doma testovať? kedy by tam už malo niečo byť vidieť?

eyael
14. pro 2010

@kukucka78 - hodně záleží jak stará miminka ti dávali do pupíku 😉 mimísek se standardně zahnízďuje 7-10den od oplodnění. Ale asi nemá smysl testovat dřív než v den očekávané menstruace 😉

kukucka78
15. pro 2010

v piatok ich oplodnili a v pondelok bol vklad

eyael
15. pro 2010

@kukucka78 - já bych asi nevydržela a zkusila testnout 7den po oplodnění 😉 ale rozhodně tě nechci navádět, je samo lepší testovat dýl, než abys byla zbytečně zklamaná, protože by bylo na testování brzy. 😀 😵 pokud budeš čekat dvojčátka, tak budou // vidět dřív než když se uchytí jedno 😎

fiallinka
autor
15. pro 2010

@kukucka78 no, po tom týdnu už to fakt vidět být může, ale nemusí... já osobně bych testovala tak 9. den... znám se 🙂

kukucka78
15. pro 2010

@eyael ahoj dakujem za odpoved ....dvojčiatka čakať nebudem lebo mi vkladali len jedno embrijko ja som tak chcela