Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

veruleg
24. led 2011

@tonytony drzim palecky at je embryjek co nejvic 😵
@cepecek ahoj cepecku, tak co krtiny? A co jinak prcci jak rostou?

tonytony
25. led 2011

Ahoj holky, tak jsem z dneška pěkně vynervíkovaná, protože malá vypadá, že bude nemocná, něco na ni leze, tak se bojím, abyhc to taky nechytla- zrovna teď, jak na potvoru- rok byla 100% zdravá ani rýma a teď to vypadá blbě, uvidím, zda to bude na to jít k dr., kde můžu chytit ještě větší svinstvo, navíc jsem si malovala, jak mi ji pohlídá mamka, až pojedeme na OPU a pak ET, ale pokud bude nemocná, tak to taky nepůjde- naši nic neví, takže nějaký důvod, pokud bude zdravá si v pohodě vymyslím, ale když bude nemocná, tak těžko☹ Takže se vše zase pěkně komplikuje, do prčic☹ Fakt jak naschvál... Už mám taky pocit, že mě bolí v krku, beru ten Prednison- o to spíš se s ním něco chytí a nemůžu ani nic na imunitu, kterou si jím cíleně potlačuju na přijetí mimíska, je zto fakt k vzteku☹

paja1
25. led 2011

@tonytony ahojky,já prošla hodně,ale to PICSI,?nevím co to je?

tonytony
25. led 2011

@paja1 No, to vybírajíspermie ne na základě toho, jak se dobře pohybují a vypadají pouhým okem, ale přidají k nim nějaký gel, která´ý más tejné složení jako vnitřek vajíčka a ty spermie, které se na ten gel nalepí, tak jsou zdravé a ok a těmi se pak vajíčka oplodní, takže je větší šance, že bude embryjko ok( teda pokud není problém ve vajíčku- což u nás nevíme a nikdo nám t neřekne)... Kdežto u ICSI to vybírají jen pouhým okem, které s ejim jeví nejlepší- nejrychlejší, tvarově ok atd., ale nevidí "do kvality" spermie, do jejího DNA...

paja1
25. led 2011

@tonytony tak už jsem chytřejší.tak držím pěsti.

tonytony
25. led 2011

@paja1 No, já furt nevím, jetsli do toho jít nebo ne, takže se to ve mně teď pere... Kdyby s tím někdo měla spoň jěkaé zkušenosti, ale ani na netu nic nenacházím- víš, mylsím, osobní zkušenost...

paja1
25. led 2011

@tonytony A neporadí TI LÉKAŘ?Já teda nevím kolik se za to platí,ale asi je to rozumnější mít úplně super nej,než aby se pak nechytli.?A je pravda .,že u zavadění čerstvých je nejvyšší šance.at se nám to líbí nebo ne.Ve Zlíně jsem už vlastně psala měli před vánoci úspěch přes 70% na čerstvých.To jen mě nějak nejde.A prober to s tvým mužem.Já bych raději málo ,ale úplně super kvality.Nějaká holčina už,ale této metodě psala tady na koníkovi,ale nevím kdo a na které diskuzi.Každopádně,pokud má manžel dobré sperma?A jestli ne tak se to dá taky řešít.Ale myslím si,že to už jdeme hodně daleko a nakonec to skončí výborně.uvidíš.A kdyby měl být odběr?

tonytony
25. led 2011

Odběr asi v sobotu 29.- na tuty se to dovím zítra v Caru... Pak ET asi 4.2.
No, já se o tom včera bavila zatím s embryoložkou, nebyla proti, prý se to může zkusit půl na půl, kdžy bude dost embryjek, ale prostě já nevím no... Stojí to 3tisíce, což už v těch položkách u nás je prd... Ale... prostě nejsem o tom přesvědčená, ayto nebylo spíš ku škodě... Málo se o tom ví, nic se nedočteš... Neznám nikoho, kdo by to měl a pomohlo to...

tonytony
25. led 2011

@paja1 Odběr asi v sobotu 29.- na tuty se to dovím zítra v Caru... Pak ET asi 4.2.
No, já se o tom včera bavila zatím s embryoložkou, nebyla proti, prý se to může zkusit půl na půl, kdžy bude dost embryjek, ale prostě já nevím no... Stojí to 3tisíce, což už v těch položkách u nás je prd... Ale... prostě nejsem o tom přesvědčená, ayto nebylo spíš ku škodě... Málo se o tom ví, nic se nedočteš... Neznám nikoho, kdo by to měl a pomohlo to...
A jak Ty bojuješ???

paja1
25. led 2011

@tonytony Já jdu zítra na ET ,a čekám kolik jich teda bude.Radši bych opravdu mín a kvalitních,tak uvidím.dám vědět.

tonytony
25. led 2011

@paja1 Určitě dej vědět a přeju štěstí! Jo, mně by taky stačilo jednodvě, ale dobrý, co se chytí a nepustí- až za 9 měsíců🙂

paja1
25. led 2011

@tonytony Moje řeč.Tak snad bude tento rok přát-jak bylo předpovězeno.

paja1
25. led 2011

@tonytony Dej si ve vyhledávači na foru to co chceš.Já jsem to ted udělala dala tam to PICSI a je tam odkaz píšou si o tom.kukni.

tonytony
25. led 2011

@paja1 Jo, to jo, najdeš o tom lecos, ale osobní zkušenosti a úspěšnost ne☹

tonytony
25. led 2011

@paja1 Jo, taky se tím uklidňuju, že je prý plodný rok a navíc 11 je moje šťastné číslo... Ale, jestli to tak bude... uvidíme... Zítra se drž!

paja1
25. led 2011

@tonytony Jsme jen ženské,nejsme doktoři a snad Ti co jsou v branži a věnují se tomu,a věřím ,že to dělají někteří nezištně a rádi tak by ti měli poradit co bude pro Vás nejlepší. 🙂

paja1
25. led 2011

@
@tonytony Ted mě napadlo jak píšeš tu 11 štastnou.Je pravda a upřímně už od učnáku mám štastnou 13.A jdu po 13..No uvidíme.

medved09
25. led 2011

@tonytony držím palce, PICSI za 3000 je levné, v UPMD Podolí ho dělají za 8000! a k tomu 7000 ICSI - takže docela rozdíl. My tedy PICSI nepotřebujem, máme jen potíž s imunitou, na to stačí ICSI. Navíc na stimulaci jdem až příští cyklus. Tak Aťse zadaří!!!!

veruleg
25. led 2011

@paja1
@tonytony obema vam holky drzim pesti tento tyden, at to vyjde 😉 konecne. Myslim ze potrebujem aby tu nekdo spustil lavinu 😵

ejviska
26. led 2011

@paja1
@tonytony holky, moc drzim palce!!!!! 😵

tonytony
26. led 2011

Tak už jsem tu z posledního UZ v Caru- překvapení se nakonec konalo! Posunuli mi OPU ze so už na pátek- pozítří, asi mám už folíky naducaný před prasknutím... Takže jsem byla pěkně v šoku, ale což, jen musím pracně teď sehnat hlídání- máma v pátek pracuje, takže to by ta sobota byla lepší... NO, neva, nějak to musíme už udělat. Hlavně aby to dobře dopadlo, to ostatní je vedlejšíTakže dnes už budu píchat PregnylA už začínám být nervozní...

paja1
26. led 2011

Holky tak z 10 embryjek zůstali jen 1x expandující blastocysta,1x blastocysta obě jedničkové kvality a pak ještě chteli asi vyhodit 2x trojkové,ale já jsem si je tam nechala dát k nim.Takže mám v bříšku 2+2.

Jinak všem co mají zítra něco důležité OPU,NEBO et,ketTEST držím pěsti.Jdu spinkat hojky zítra.

veruleg
26. led 2011

@paja1 teda 2+2 chapu to dobre ze mas v brisku 4 kousky? Moc drzim pesti at se minimalne polovina z nich chytne 😵 nebo treba vsechny ? 😉

ejviska
26. led 2011

@tonytony no, dobra nosnice 🙂 😉
@paja1 no to by bylo, aby nebylo!!!!! expandujici blastocysta je NEj NEJ, tak tfuj tfuj, z toho neco proste musi byt!!!!! 😵 Drzim vsechno co mam 🙂

paja1
27. led 2011

Jste holky zlaté,uvidíme.No já se držím při zemi,minule byli v tom říjnu taky 4 a nic.To je těžké to ovlivnit nemůžeme.Ale věřit musím.A musí se dařit všem,zasloužíme si to tady každá. 🙂

fiallinka
autor
27. led 2011

Pájo, tak ty jedeš na čtyřčata, jo? To bych ti teda fakt nepřála 🙂 😎 , ale jinak držím palce...

paja1
27. led 2011

@fiallinka Já vím,ale jak jsem psala ty dvě byli super a ty dvě špatnější a dost.Mě bylo proti srsti je vyhodit.

fiallinka
autor
27. led 2011

@paja1 ale jo, já bych to tak taky udělala, jen vím, že Smilers taky měla dva embrouše výrazně horší a jaké má pěkné trojčata 🙂

paja1
27. led 2011

@fiallinka Holky než žádné tak radší i tři.Já vím je to kuráž tu napsat,ale raději tak než zase to zklamání. 😀

veruleg
27. led 2011

@paja1 no Pajo netroškař...co kdyby se ještě každé rozdělilo...to by byli osmerčata 😀 😀 😀 Fakt přeju ať se něco chytne a ať jsi první v tomto roce 😉