Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

ejviska
31. led 2011

@cepecek no holka, nemas to lehke :( My meli ohledne krtin taky trosku spory, prvni jsem rikala brachovi, porad se nevyjadroval, pak rekl, ze jsem ho "dostatecne nepozadala", no....Tak nakonec je kmotrou moje svagrova, muzova sestra. A je to tak v poradku. Ja ani nevedela, ze chodi za kmotry i babicky.
A u vas nehrozi, ze by jste si nasli samostatne bydleni? Asi to je ted financne naprd, co? Ale teda to je pekna krava, zbytecne se rozcilovat, vis, co se rika, "na kazdou svi...se voda vari" 😉

ejviska
31. led 2011

@tonytony to je pekne, ze je porad 8,ne? Mne to prijde dost! Urcite neco zbyde, musi!!!!

tonytony
31. led 2011

@ejviska Jo, čísilko to je hezký, kdybych nesrovnávala s minulým pokusem, kdy jich v tohle dobu bylo 11 a zbylo nakonec jen 1☹ ale chci věřit a bojovat- ještě aspoň ty 3 dny- musím, nic jiného mi stejně nezbývá...

paja1
31. led 2011

@cepecek A u tvých rodičů jsi bydlet nemohla?Muž jim neumí nic říct?Já vím jsou to jeho rodiče a oni to nechcou vidět,ale to je hrozné.Kdyby jste měli alespon svůj vchod.A udělat si zvlášt topení-at máte svoje a můžete se ohlídat sami na sebe.Cítím stebou,ale měl by j tím muž něco udělat,ozvat se.Jinak si nedá pokoj a tebe trefí.Je to hrozné a těchto případů je hodně.Co ty tchýně blbnou?Ale ozvala bych se.Nebo se odstěhovala i do podnájnu,klidný život je důležitý.I když problémy máme taky a každý nějaké má,ale tohle je sila.To snad ani není matka.Vidí ,že máš 3 děti a k tomu dvojčátka ,ísto aby ti nabídla pomoc tak.....................Jsem věřící a věřím,že se jim to všechno jednou vrátí.Nemyslím to zle,ale příjdou nato třeba až bude pozdě.drž se.

ejviska
31. led 2011

@paja1 jak je? 4-nasobna matko ;)

paja1
31. led 2011

@ejviska Pobavila jsi mě.na dceru řvu ,že je pořád na počáku a já jí vůbec nejdu příkladem.dnes čekáme vízo,tak jsem napnutá,i když člověk ví co očekávat.+-?

Pobolívá mě zase spodek jako na mrchu.Hlava zatím přešla.No nevím,je to čekání,co naděláme.

Prý 4-násobná matka?Poslouchá se to ,ale hezky.Já bych si fakt nechala vše co by šlo,pokud by nebyl problém.Vždycky jsem měla ráda akce -pionárské tábory atd.Ještě by to nebyla klabzubova jedenáctka?

ejviska
31. led 2011

@paja1 stejne u nas! "Nemuzes porad cumet na DVD nebo pocitac" a sami se o to perem a kazdy amme svuj 😝
Vlastne 5-ti nasobna matka 🙂
Ja uplne zapomnela, ze je dnes vyzo! No to budu sondovat jak ty moje deticky ( od kamosek) dopadly 😉

fiallinka
autor
31. led 2011

@tonytony já vím, že u vás hrozí problém u toho pdq, ale já taky měla napodruhé místo 12 embryí jen osm a výsledek byl nakonec ještě lepší - zůstalo pět vynikající kvality, předtím taky pět, ale tři byly horší.

@cepecku, když to tak čtu, tak jsem fakt ráda za svoji rodinu 🙂. Jo, a musím potvrdit, že mít to druhé dítě je tak nějak víc "v pohodě", já to těžko srovnávám, protože minule jsem byla dlouho prostě mimo, ale přesto je to teď super, že už vím, co a jak. Taky si říkám, že teď by ty dvojky byly lepší než jako první 🙂. A právě teď mi obě děti spí, tak se cítím jako super matka 🙂. Rozhodně mně nijak zvlášt nepřijde, že by tu Kája převrátila režim, prostě jde to... 🙂

tonytony
31. led 2011

@fiallinka Fiali, kéž by i u nás to tak bylo...

paja1
31. led 2011

@fiallinka To se ti to píše mamino,když máš rozdíl dětí asi 2roky od sebe.Co bych dělala já?po 14-letech bych asi potřebovala nějakou navigaci 😀 😀 😀

ejviska
31. led 2011

@paja1 tak to ja uz po 6-ti 🙂 Kolikrat uz ani nevim, jak se "to" chyta do ruky 🙂. Ktery den jsi?

paja1
1. únor 2011

@ejviska Dnes asi 6den.Dělali mi ho ve středu 26.1. 🙂

ejviska
1. únor 2011

@paja1 utika ti to ;)

paja1
1. únor 2011

@ejviska Jo,ale už začínám raplit.Asi kdybych byla po 2-3.tak ne ale to se už nedá nešílet.

tonytony
1. únor 2011

@paja1 Já raplím ato jdu podruhé... Jsme hrozná☹

Já jsem si dnes doma vše připravila, kdyby se jelo na ET už zítra, ale spíš to vidím, pokud teda bude co, na ten čt, jak říkali... Jsem docela grogy... Holky, já mám břicho jak v 6. měsíci- nekecám, vidět mě někdo, tak mi prostě neuvěří, že těhu nejsem☹ Což by mi teď teda fakt nepřidalo☹ To je děsný, kdyby jste to viděly... Kamarádka je v 7, měs. a zdaleka takový pupek nemá... Kdyby to byl těhu pupík, vůbec by mi to nevadilo, ale takhle to je teda docela dostat se do zbytečných problémů a spekulací!
Zítra se tak bojím toho telefonátu, že si to neumíte ani představit, mám obavy, aby tam pro nás nějaký Bobíček vydržel... Je to tak dlouhá doba, co tam jsou beze mě, samotný☹

katy2
1. únor 2011

Ahojte 🙂
Po straaaasne dlhej dobe sem zasa nakukam... Maminkam aj ich detickam prajem vsetko najlepsie, tehulkam blahozelam a prajem prijemne a bezproblemove tehu a cakatelkam na // drzim palce a snazilkam prajem skore splnenie snickov....
My sme snahu o druhe babo po neuspesnych KEToch zabalili, ale nakoniec sme sa predsa rozhodli, zeeste jedno IVF (v poradi tretie ale plne hradene) este predsa len riskneme.... Tak uvidime.... Strasne by sme si priali este pre malu surodenca....

ejviska
1. únor 2011

@tonytony ja na tom byla stejne, mela jsem po OPU silene bricho, i jeste po ET se prifouklo, des, fakt 6.mesic. Ja nosila elastaky a volne trika, tak se to zamaskovalo.

eyael
1. únor 2011

ahoj holky, zas po čase nakukuju, jak se máte?
@ejviska - máš pravdu, taky si na sebe vzpomínám, že jsem dlouho vypadala jak těhule pořád stejně, měla jsem strašně velký břicho! Měla jsem při OPU kolem 30ti folíků, stačí si to spočítat, o kolik se břicho zvětší, když jeden má při normální ovulce kolem 2mm...
@tonytony - držím palečky! určo to bude dobrý, musí! 😉 😵
@paja1 - taky na tebe myslím, ty nervy jsou strašný a hrozný, ať jdeš poprvý nebo po třetí 😉 už se ti to čekání ale krátí, budeš alespoň vědět na čem jsi 😎

tonytony
1. únor 2011

@ejviska No, já moc volných věcí nemám, mám normálně 48kg a jsem zvyklá nosit dost obtažený věci, volné mám jen ty z těhu a to by bylo podezřelý, takže ani nevím, jak pojedu na ET- to bude masakr... Jak to kolem nás nikdo neví, tak fakt nevím, jak tohle zamaskovat...

tonytony
2. únor 2011

Tak k PGD vyšetření jsou jen 4 embryjka... Dnes ET nebude... Zítra budu vědět ráno po tel. zase víc a padne pak definit. verdikt... Je mi na nic... Navíc mě od včera pořád škrábe v krku, manžel i malá kašel, rýma☹

veruleg
2. únor 2011

@tonytony neboj, drzime pesti vsichni at to dobre dopadne. Bud rada i za ty 4 kousky a nech se prekvapit 😉

tonytony
2. únor 2011

@veruleg Díky, moc ráda bych byla překvapená...mile...

fiallinka
autor
2. únor 2011

@tonytony tony, čtyři je pořád dost, navíc je všichni virtuálně podporujeme 🙂... no a jinak asi zamaskuješ břicho jen tím, že nebudeš vylézat ven a v zimě holt nos tlustý svetr 🙂... já jsem byla po stimulaci ok, ale při tom ohss to byl mazec - já sjem se cítila hrozně nafouklá, ale nikdo to nepoznal, já jsem ale jiná váhová kategorie

@katy2 no jo, ony ty kety mají fakt malou úspěšnost ☹... ale rozhodnutí jít do ivf chválím a držím palce 🙂

ejviska
2. únor 2011

@tonytony no dyt to je super, mit 4ks!! Moc moc drzim palce!
@fiallinka jak nad tim premyslela dneska, ze jsem se citila desne nafoukla, uplne silene, ale muj muz tvrdil, ze ten "pupek" mam jak normalne 😝 😀 Takze to bricho nebylo vizualne tak velke, jak pocitove. Ovsem ja jsem taky jina vahova kategorie ;)

katy2
2. únor 2011

@tonytony drzim palce 😵
budeme na to +-rovnako... ja ma zajtra OPU a asi v pondelok ET..... to je dobre, ze nebudem cakat sama....

tonytony
2. únor 2011

@fiallinka
@ejviska
@katy2 Jo, jo, kdyby byly 4 na zavedení, tak jásám- 2 do bříška a 2 na KET, ale to je právě to, že u nás z toho po PGD bude možná jedno, spáš nic☹ To je právě těn průser☹

katy2
2. únor 2011

@tonytony netrap sa dopredu... na dietatko staci jedno embryjko... tym nechcem povedat, ze ti prajem len jedno, ale treba verit... nesmies stresovat dopredu.... psychika robi svoje... snaz sa byt v co najvacsej pohode, aj ked viem, ze to nie je lahke.... drzim palce, aby embryjok bolo co najviac....

paja1
2. únor 2011

@katy2 Tak přeju hodně vajuch a hlavně at se pěkně oplodní a jsou super kvality,raději mín a lepších.drž se. 🙂

paja1
2. únor 2011

@tonytony Neblázni,ty máš i tak velkou šanci,že se chytne protože to teda bude kvalitička...........jupíííííííííííííííííí,se máš radovat,to bude prověřené a na nejlepší cestě až do 9-měsíců. 🙂

katy2
2. únor 2011

@paja1 dakujem 🙂 je to nas posledny pokus....