Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

veruleg
9. únor 2011

@ejviska jo to znam, kdyz uz se to pak rozjede tak je na jednu stranu lip ze. Ja skoncila nemcinu minuly tyden.Zkousku jsem zvladla na jednicku, ale jinak mi ten kurz nic nedal.Nic moc efektivita za dost penez. Tak zitra pujdu vyzkouset konverzaci u jedne starsi pani, co porada setkani s cizinci....to bude zadarmo. Jsem zvedava.

ejviska
9. únor 2011

@veruleg tady je kurz pro cizince na College, vloni to stalo 10 liber rocne a za zkousku se platilo 30 liber. Ale letos to stoji 50 liber a je v tom i zkouska. Ale to je vlastne za 1500kc za cely rok!! To je paradni cena, je to 2h tydne. Ja teda chodim 2x tydne, tak platim jednou tolik, ale i tak... A dava mi to hrozne moc...protoze je tam super ucitelka. A taky dobra parta lidi.

paja1
9. únor 2011

Ahojky takže krev negativní.Už nejdu a říkal mi doktor kdybych chtěla at dojdu ,ale ne a kdyby náhodou asi bych jela už jinam.Zatím nebudu .pa kuknu večer. 🙂

ejviska
9. únor 2011

@paja1 to me fakt mrzi, prece jenom porad sance malinka byla, ze bude prekvapko. ☹

tonytony
9. únor 2011

@paja1 Pájí, taky nakukuju, jak jsi dopadla, je mi to moc líto, přece jen malinkatá jiskřička naděje je vždy až do konce... Přeju moc síly na další cestě, ať je už jakákoli...

Já jsem dnes 6.den po ET... odmítám se zbytečně pozorovat, neb vše může znamenat vše a navíc u nás ta šance je fakt tentokrát díky ambryjku minimální, jen musím konstatovat, že se stejnými léky mám úplně jiné příznaky než při 1.IVF- tenkrát mě skoro vůbec nebolelo břicho, nebyla jsem vůbec nadmutá, prsa ani trochu nebolely, bylo mi pořád na zvracení, nechuť k jídlu, mdlo a děsně bolela hlava... Teď- první dny po ET jakobych sežrala kýbl čočky- nadmutá, břicho bolelo fest, od včera bolí prsa( před tím ty první 4 dny po ET vůbec nic) a břicho už míň, ale tak nějak pořád jako na MS, pořád bych ale jedla, nic na zvracení, žádný mdlo... Takže koukám, že je to fakt zvláští, jak mi se stejnými léky je úplně jinak? Měly jste to taky někdo takhle úplně jinak?

medved09
11. únor 2011

musím se trochu vypsat, neb osud nás docela zkouší.

Já jsem dnes byla na UZV v Podolí a zase nic dobrého. Podkožní tyčinku na začátek stimulace mi nedali, prý mám jakýsi obrovský neprasklý folikul. Tak se musí počkat do menstruace, zda praskne. Snad... Takže budou (pokud to prasne a zmizí) stimulovat - či spíše nejprve 15 dní tlumit a pak až stimulovat. Čili se to zas minimálně o 15 dní posouvá. Mám fakt už pocit, že to jsou znamení, abychom všecho nechali..... No, nevím. Jsem z toho docela rozhozená - o manželovi ani nemluvím, hrozně se o mě bojí. Z hormonálních smrští není moc nadšen, ale to asi nikdo, že?
Fakt už začínám pochybovat, zda tudy vede cesta.....
Jinak Tonytony moc držím palce!

ejviska
11. únor 2011

@tonytony co ty? Zitra 9.den ;)
@medved09 no ja ti reknu, ze se totalne desim toho, jit v lete na dalsi IVF. A pritom jsem to zvladla standartne. Proste ty hormony... i vidim, ze dalsi 3 mesice se fakt telo vzpamatovavalo..nebo mozna jeste vzpamatovava.
Tak kdyz mas folikul, tak to teprve bude ovule, ne? Nebo je to cysta..?

veruleg
11. únor 2011

@medved09 musime vydrzet, jde nam prece o to nejsladsi na svete 😉

@tonytony kdy budes testovat. Taky moc drzim palce. Uz se to tady nekomu musi podarit prece 😠

Ja byla dnes u toho gynekologa. Tak normalni prohlidka v poho. Na ultrazvuku nic neobvykleho, ukazal mi i jizvu po cisari, to slo krasne videt na deloze. Pak mi rikal, ze mam dost vysokou sliznici jako pred menses a zlute telisko nevidel. Nevite holky jak to je, ja s tim nemam zadne zkusenosti jak to je se sliznici ci s teliskem. Neco jsem si pocetla na netu, ale jsem z toho jelen. Menses pristi sobotu zrejme, podbrisek uz citim ted. Jo Ejvis ptala jsem se kdy mam brat ten pocatek cyklu jestli to zaspineni nebo az kdyz je to poradne tak pry az se to poradne rozjede. Tak dobrou holky 😵

medved09
11. únor 2011

@ejviska no vypadá to na ovulaci, snad... Já mám dlouhý cyklus min.30 dní i víc a ovu až ke konci. Dnes jsem 20 DC. Ale je mi smutno... Manžel právě uspal našeho raracha (potvora - synek- v poledne nenadále vytuhl na 2 hodiny a nyní řádil skoro do 10). Tak si jdem pustit filmík a uvidíme... 🙂
Dík za podporu.

ejviska
11. únor 2011

@medved09 ja mam cyklus 31 dni a ovu 17dc. Ja vcea koukala na LIbas jako Buh. No moc se mi to libilo. Kaiser me tam prekvapil.

tonytony
11. únor 2011

@veruleg Ahojky🙂 No plán je neděle(10.den po ET)- nechci si zkazit Valentýna a počernit ten datum, jinak bych testovala raději až v pondělí... Ale nevím, zda to dám, pravda je, že bych nejraději šla až rovnou na krev... Bojím se moc toho sněhobíla- minulá zkušenost ve mně vypěstovala děsný stavy, jen když vidím TT tady u někoho na fotce, jsem na omdlení☹

tonytony
11. únor 2011

@ejviska Je to můj milovanej film, jak jsme teď marodili, pouštěli jsme si ho pořád dokola, Kaiser je borec🙂

tonytony
11. únor 2011

@ejviska Jo, jo, teprve 9.- ještě ne! Nejdřív fakt ta neděle- mám to tak i psáno v papírech- oficiálně TT 10.den po ET...

ejviska
11. únor 2011

@tonytony taky vzdycky koukam na ty tehu testy od jinych ;)

fiallinka
autor
12. únor 2011

Holky, chcu vám říct - vydržte, vydržte, vydržte... ale mně se to říká, že? Já jsem kromě toho ketu měla u ivf vždycky štěstí...

medved09
12. únor 2011

tedy - tonocí se stébla chytá, ale níže článek... Těžko říci, zda je to novinářská kachna. Schválně jsem napsala naší největší kapacitě v oboru reprodukční imunologie, co on na to (MuDr. Jinřich Madár - léčíme se u něj). Tak Vám pak dám vědět.

http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/208281-...

paja1
12. únor 2011

@tonytony Moc ti držím pěsti.uvidíš,a hlavně se nestresuj testni až před kontrolou.I když to neovlivníš,ale budeš v klidu.Věř si. 🙂

Taky mám ráda film Líbáš jako bůh.A ještě pohádku Anděl páně.
Holky jdu spát jsem po 12 a zítra mám taky celý den už začínám v 5hod,musím to mít vždycky vše i s kafíčkem v práci tak at se pak nehoním a končím v 18.ooh

Tak se držte.myslím na vás.

tonytony
12. únor 2011

@paja1 Pájí, díky moc🙂 Asi zítra... snad to dám a nesložím se totálně jako minule...
Já Anděla páně viděla letos poprvé a byla jsem moc mile překvapená, mně se ty nový pohádky totiž vůbec nelíbí, ale tahle teda byla suprová🙂

tonytony
13. únor 2011

Je tam- prostě tam je doušek!!!!Řvu tady jak blázen, že se mi to snad zdá!!!!!!!!!!!!!!!Já šla testovat s tím, že prostě nic, že to je jasný.... Manžel to ještě neví, chci mu to říct až zítra k Valentýnovi, jestli to teda vydržím.... Vůbec ale vůbec jsem tomu nevěřila a nevěřím ani teď Strašně se ale musím stále bát, jak říkal dr.- u nás tohle ještě zdaleka není výhra a velké riziko potratu nebo vady bude až do konce nebo min. do plodové vody, ale jsem šťastná i za ty nádherný //. Já se snad zblázním... Strašně moc Vám děkuju za dávaní naděje a velkou podporu, bylo by to krásný, kdyby tenhle zázrak fakt dopadl až do konce... Vím, že se nemůžu ještě zdaleka radovat, ale jsem šťastná za každý další krůček k mému štěstí- takhle šťastná jsem od porodu dcery ještě nebyla a že už to je doba! Budu se teď tolik bát, aby se to nepokazilo, ale chci moc bojovat... Moc všem děkuju, jsem úplně mimo...

Všem držím palečky, ať prožijí tu chvilku štěstí s //, která už nikdy neskončí

tonytony
13. únor 2011

ještě se zeptám, kdo berete nebo jste u ivf braly ten prednison, kolik ho berete? já beru po ET celých 10mg, jestli to nemám teď už trošku snížit? já si to beru sama, u nás v caru to norm. nedávají...

katy2
13. únor 2011

@tonytony 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 strasne drzim palce 😵 😵 😵 😵 😵
Ja som dnes objavila // pekne ciarky... Som 6.den po ET, ET bol na 4.den od OPU, vlozene dve kvalitne moruly, ale co ma trochu matie je, ze som 12.den od Pregnylu (10000)... Nechcem sa tesit predcasne....

tonytony
13. únor 2011

@katy2 je,tak to moc gratuluju taky, dnes je prostě šťastný den, byť 13.ho:-)

katy2
13. únor 2011

@tonytony dakujem... ale kolko sa drzi v tele Pregnyl? nemoze to byt z toho? len si myslim, ze na 12.den od pregnylu by uz nemali byt nejake silne //.... neviem.... ak je to tehu, tak su to asi dvojky....
a tesim sa s tebou..... 😵

veruleg
13. únor 2011

@tonytony super super super 😵 😵 😵 😵 Normalne jsi me po ranu dojala. To je nadhera 😉
@katy2 taky moc moc velka gratulace. Holky jste sikulky, moc vam to preju

to ja prozvracela celou noc 😢 tehu to ale nebude, neb manzel zvracel taky. Takze jsme dve matohy.Nastesti aspon Vikus je v pohode. Holky mam z vas fakt radost 😵

tonytony
13. únor 2011

@veruleg Třeba s Tebou jen manžel drží basu, ani o tom neví🙂 Moc díky za gratulaci, ale je před námi ještě moc bitev než by byla válka vyhraná... Bohužel... Takže vzhůru do boje!

ejviska
13. únor 2011

@tonytony Gratulace!!!! U nas se myslim bral ten prednison az do 12tt, jako ted ho nesnizuj urcite
@katy2 taky gratuluju! Teda ale 6.den po KETu a kdyz to byly jenom moruly, tak to se mozna chytli obe. Ten pregnyl muze byt az do 10-teho dne. No tezko rict, kazdy to ma individualni.

tonytony
13. únor 2011

@ejviska Děkuju, no uvidíme, teď ho ještě nechám na těch 10 a po srdíčku, když bude, ho ev. pomalinku začnu snižovat, asi ho mám fakt možná moc☹

katy2
13. únor 2011

@veruleg @ejviska dakujem
necham sa prekvapit... zajtra testnem zasa a uvidim, co to spravi....

medved09
13. únor 2011

katy2, tonytony - oběma moc blahopřeji a držím palečky, ať jsou od Vás i nadále jen a jen dobré zprávy!!!!!

fiallinka
autor
13. únor 2011

@tonytony no to je krása, vidím, že tvoje metoda na úspěšné ivf je - co nejvíc pesimismu, pak to vyjde... ale mám fakt radost .-). A řekni mi, co na tom embryu vlasntě bylo špatného, že strašili amniocentézou?

@katy2 super!!! No, nechceš nám tu hodit fotku testu, ať se pokocháme a odborně 🙂 posoudíme sílu čárek? Můj názor je, že pregnyl by ti tam nevyčaroval silné čárky 🙂...jak máš citlivý test? Ze síly čárek je těžko usuzovat na cokoliv, ale myšlenka na dvojčata je neobytná... holka, ony to můžou být i trojky 🙂 🙂 🙂

Ale mám z vás radost, holky, úplně vidím, jak jsem // viděla já 🙂. Já to snad chci ještě 🙂