Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

ejviska
26. dub 2011

@monnn vysledky byly hned, proste je to OK 🙂 Ja uz ted zadna vysetreni mit nebudu.
No on ten dr. chodil nejak o tridu vys nebo tak nejak, proste jsme spolu navstevovali restauracni zarizeni v dobe studia 😀 😀 😀 😀
Zavolal me na vysetrovnu jmenem a pak rikal, ze koukal na jmeno, no a kdyz videl jmeno meho muze, tak uz to bylo jasne. 🙂 Tak uz jsme se na sebe zrovna smali a rekli si "ahoj" a ze je to prima setkani, ale jsou i lepsi mista 😀 😀 😀
A taky rikal, ze se nemam stydet bo mi nic jineho nezbyva 😀
Popravde, ja kdyz jdu nekam prvne, tak se uz obvykle desim, koho tam potkam 🙂

monnn
26. dub 2011

@ejviska 😀 se nedivím,medicína je medicína,no jo ta restaurace by byla zajisté mnohem příjemnější,no a měl pravdu nic ti nezbývalo 😀 když měl zrovna operační den a Ty byla nachystaná 😀 😀 😀 ,hele tohle taky občas trochu řeším,ne jak Ty-já jsem oborem hoooodně daleko 😀 😝 ,ale se stydím a pak si řeknu,no co on si vybral(a)tohle povolání 😉 Tě nemuseli ani uspávat jste si mohli poklábosit o hezkých časech,když jste chodili do restaurace 😀 😀 ,hele a Tobě dělali jen tu hysterku nebo k ní ještě něco málo přidali?

ejviska
26. dub 2011

@monnn tak ja samoyrejme vim, ze ten doktor na to opravdu kouka jinak... to je jasne.
Nic jine mne nedelali, ale oni to tam nejak proplachuji, jestli jsou tz vejcovody pruchodne asi. Protoze rikal, ze tekutina, se dostane do bricha.

tonytony
26. dub 2011

Ahoj holky, nestíhám, vše se děsně zamotalo, pokomplikovalo, MS pozlobila, měla jsem 2 těhu testy pozitivní- ale bohužel falešně, ale nakonec se vše o měsíc dokonce urychlilo- nevím, zda to bude k dobrému, ale od soboty jsem v akci a píchám první injekce, od čt bych měla začít druhé a jestli jsem to dobře pochopila od dr., tak kolem půlky května budeuž OPU a ev. ET, jestli teda bude, co zavést... Mám nějaký poupravený protokol- kratší, ale ne vyloženě krátký nebo co, tak se jen trošku bojím, aby to nebylo fiasko už od začátku hl. stran počtu vajíček, neb u nás je "velký odpad" na konci díky PGD... Takže se Vám jdu jen nahlásit... Stále jsem z toho ještě v šoku, bylo to takový zmatený, urychlený a tak si to ještě ani nestíhám pořádně uvědomit, měla jsem ještě na ten měsíc tolik věcí na splnění, tak teď mám, co dělat a ani nemám čas na akci moc myslet- tak třeba to tak je lepší.... Uvidíme... však ono ty nervy ještě dorazí, to se zase teda nebojím...
Všem moc držím palečky v jakékoli fázi boje a budu nakukovat zase častěji a dočítat🙂

ejviska
27. dub 2011

@tonytony falesne pozitivni test? A to jako jakto?

dicinka1
27. dub 2011

AHOJTE..dnes som bola na odber krvi,ale vysledky budu az v pondelok,kedze to posielaju do KE..nebola som u Hermiho,ale u svojho gyndoša.. ale už viem,že to bude negativne..

tonytony
27. dub 2011

@ejviska Nevím, prostě jak MS nešla a po vysazení!!!Utrogestanu, který jsem brala na úpravu cyklu 16.-25. den se od 26.dne BT vyskočily nahoru a držely se tam týden, tak už jsem byla nervozní a byť jsem rozumem věděla, že těhu není reálný, tak jsem si udělala test, co jsem měla původně připravený až po IVF- poprvé jsem si pořídila Mamatest Comfort plastový 10ku- no a ten první měl //, jen teda ta druhá se objevila po limitu a fakt slaboučká, ale prostě jo... Tak to bych brala- že byla po limitu a že to prostě hold mohl být blbý test, jenže mi to nedalo a díky tomu, že jsem další den měla jet do Caru pro léky na IVF a domlouvat akci, nutně jsem tohle potřebovala vědět a nebýt tam za debila, takže jsem si ten samý test udělala druhý den znova( spolu s dalšími 2 druhy, co mi manžel nakoupil, abych prostě měla jistotu neb jsem nevěřila, že by to bylo těhu) a buch ten MT Comfort opět // a ještě v limitu!!! a ostatní 2 nic, bílo a těhu fakt nejsem, takže já už prostě na 10kové testy fakt z vysoka kašlu a nevěřím jim- představa, že bych si je nechala až na to IVF a pak takové zklamání, úplně mi z toho je zle a ty nervy teď beru jako pozitivum právě v tom, že jsem je byla nucena dky tomu všemu udělat už teď, kdy šlo o nic... No a objednala jsem si přes net 25kové, kterým věřím a tady už je ale nemám šanci sehnat... Tož tak☹
Testy mám schované, fakt tam jsou //- nezdají se mi, i manžel je tam vidí, jen mě posílal kamsi, ty dny, co jsem tady s nimi pobíhala, že mi hrabe, že mi přece musí být jasný, že těhu nemůžu být, což bylo, ale... No, bylo to pěkný psycho☹

tonytony
27. dub 2011

@ejviska Sluší Ti to, kočko, na nové fotečce🙂 Jako modelka ze žurnálu🙂 Ty chceš, aby se embryjku u Tebe líbilo, viď?

ejviska
27. dub 2011

@tonytony to je teda divne 😕
Diky, no uz jsem si na tmavou zvykla, je to dobry!

tonytony
27. dub 2011

@ejviska No, hodně divný, byly to fakt 2 dny naprostýho šílenství a já už se bála, že se celé IVF zase posune neznámo kam a když pak na mě dr. vybalil, že startujeme o měsíc dřív, tak jsem byla v šoku a stále v něm ještě jsem a nestíhám si to uvědomovat, byť už píchám☹

fiallinka
autor
27. dub 2011

@ejviska ha, nové vlasy 🙂, super změna! Mimochodem, znám tu z Koňa ženskou, která šla na hyster., a ještě jí oddělávali nějakou přepážku v děloze - o nechráněném styku před operací nemluvili, hcg nebrali, říkali, že nevadí, že se zákrok dělá před ms...ona 3 roky neplodka... přepážku oddělali, vše ok, ms nedošla ani měsíc po operaci... až tehdy ji napadlo udělat test, na něm dálnice jak kráva a dnes už je to pěkný půlroční kluk 🙂. Prostě se chytil před operací, a celou dobu musel být ukrytý někde ve vejcovodech nebo někde na krajíčku dělohy... skoro zázrak 🙂

veruleg
27. dub 2011

@ejviska fakt hezka fotka, moc Ti to slusi 😉 jsem rada ze uz tu hyster. mas za sebou. Tak treba to profouknuti pomuze a ani nbudes muset do Caru 🙂

@tonytony ahoj, tak drzim pesti at to vyjde 😉

Jinak screening dopadl dobre. Sice u kluku dopadl kdysi jeste lip, ale hold starnu 😕 Delal mi to Dr. Vlasin a rikal, ze vse vypada naprosto v poradku. Tak snad tomu i tak bude.

ejviska
27. dub 2011

@fiallinka
@veruleg holky diky! Jeee, Vlasin je super, to je velky odbornik.

monnn
27. dub 2011

@ejviska 🙂 já to beru z mího hlediska,jsem u Dr. vždy nesvá,tak se uklidnuji tím,že když si to povolání vybral tak...... 😅 člověče změnila jsi se nám ,no jo modelka 🙂 ,hlavně aby Těpoznal manža,ten tu v ČR s vámi není,že jo a kdy,že to vyrážíte směr UK?

ejviska
27. dub 2011

@monnn 🙂 manza me videl v Milane 🙂 Letime uz zitra

monnn
27. dub 2011

@ejviska to jsem si myslela,a odlétáte z Phy? já jen že zítra jedu brzy ráno do Phy 😉 ?ale vy asi busem nejezdíte co?tak štastnou cestu a třeba v létě už budeš mít i pupík,když Tě tak profoukli 😀

ejviska
27. dub 2011

@monnn jee, skoda. Ty jedes na tu HSK d Prahy? Delaj to ve vasem CARu, jo? Hlavne drzim palcaky, at je to OK 😉

My letime zitra z Bratislavy, ale nejcasteji litame z Brna. Z Prahy je to za trest. Ale obcas tam prilitame, to pak jedem vlakem, takze fakt desny 😝 Tentokrat jsem tam prilitli a nasi nas vyzvedli, ale to jenom, ze zrovna navstivili brachu. Jinak je to opruz ta cesta...

ejviska
27. dub 2011

@monnn ja myslela, ze u HSK jenom kouknou do delohy, ale dr. rikal, ze to nejak proplachnou, ze se tekutina dostane do bricha, takze to jedine vejcovody, tak asi se to trosku "profoukne" 🙂 Ja mela jenok HSK, bezne to delavaji dohromady s laparkou

monnn
27. dub 2011

@ejviska dík za info 😉

medved09
28. dub 2011

Ahoj děvčata, tak si pomalu zvykám na "jiný stav".
Mám děsnou zácpu - prý to dělá velká dávka Utroše - jsou to fakt muka.
Příští týden se chystám na pár týdnů do práce. Učím na VOŠ a tak budu mít 2-4 hodinky denně.

medved09
28. dub 2011

@ejviska moc pěkná fotka! Sekne Ti to 🙂

eyael
28. dub 2011

@ejviska - jj, pěkná fotečka 😉

tonytony
28. dub 2011

@veruleg Gratuluju ke screeningu🙂 Ať se Vám dobře vede🙂
@ejviska Tak šťastnou cestu, modelko🙂 A ať profuk udělá zázraky🙂

ejviska
28. dub 2011

@tonytony
@eyael
@medved09 dikes! 😉

Uz jsem zpatky, je tu nadhene, slunicko, vsechno kvete 🙂

tonytony
1. kvě 2011

Ahoj holky,jdu si pro radu, prosím... S manželem se o nás pravděpodobně pokouší angína vč. horečky, bohužel mám obavy, že to bez atb nedáme- zkoušíme vše možné na to,ale je nám fakt zle☹ Nevíte, jestli to je velký problém nebo co to může znamenat, když máme za cca 10 dní jít na OPU? Můžou se brát ATB nebo to je průser a stuimulka se musí stopnout? Jako je mi jasný, že spermio díky tomu bude jasný propadák- to máme i z min. kontrolního spg potvrzeno, že po nemoci a atb to jde rapidně dolů, ale ne snad na nulu, tak snad něco vyberou, ale s tou stimulkou a OPU se trošku bojím☹ Kdybyhcom si dali třeba ta jen 3 denně ATB hned teď, myslíte, že by to byl problém za ten týden jít na OPU? Nemáte někdo zkušenost? Moc děkuji...

medved09
1. kvě 2011

@tonytony určitě bych to nenechávala na později a řešila okamžitě - nejlépe pohotovost. U Tebe nevím, ale spermijkám to dá zabrat dost. My máme spermio normálně OK, jednou byl manžel po chřipce a bylo zle. Držím palce!

tonytony
1. kvě 2011

@medved09 No, to já vím, že spermio bude špatný☹ Taky po nemoci a atb šel počet manželovi z 63mil. na 1 mil☹ Ale tam spoléhám trošku na to, že přece jen to nebude na nule a dají se spermijky vybrat, ale nepřidá to☹ Ach jo, já jsem naštvaná na celý svět, proč se to zase musí nějak sr.t:-(?

ejviska
1. kvě 2011

@tonytony to nemusi byt vubec angina, ale jenom virosa, na tu se ATB nedavaji.
Co vam presne je?
Ja myslim, ze pri stimulce narostou folikuly, i kdyz jsi nemocna. A nez bude OPU, tak budes davno fit.

tonytony
1. kvě 2011

@ejviska Doufám, že fit budu, v to věřím, ale spermijky půjdou rapidně do háje, to je fakt☹ No, myslím, že to je jasná angína, v krku bílé povlaky, není pochyb☹

ejviska
1. kvě 2011

@tonytony a byli jste na pohotovosti?