Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

luciferka29
17. říj 2011

@mufinka26 opravdu ti to moc přeji a budeme si porovnávat břicha 😀

mufinka26
17. říj 2011

@luciferka29 tak jooo, na to se moc těším 😀 ikdyž já mám břicho veliký od mých kyleček 😀

luciferka29
17. říj 2011

@mufinka26 taky nejsem žádná vižle ale kus baby

ejviska
17. říj 2011

@mufinka26 holka drz se! At carka sili!

mufinka26
18. říj 2011

@ejviska Ahojky, děkuji. Dneska sem zase testla, ale čárečka je pořád stejná jako ta včera, uvidíme zítra 😀 ono někde sem četla, že se má testovat obden, že je pak ten skok vidět 😀 já se musela utvrdit, že se nám nestratila 😉 jinak ukazuje se hnedka do minuty, to je dobré znamení, že? 🙂

luciferka29
18. říj 2011

@mufinka26 ty testovací maniaku 😀

mufinka26
18. říj 2011

@luciferka29 to víš holka já se bála, že se nám stratila, jako předminule, ale je tam 😉 tavíš, to sem já 😀

luciferka29
18. říj 2011

@mufinka26 neboj chápu tě a mooooooc ti to přeju 🙂 😲 😲 😲

medved09
18. říj 2011

@mufinka26 držím palce ať je to čára jak hrom 😎

mufinka26
18. říj 2011

@medved09 děkuji 😀 v to doufááám 😀 zatím to vypadá hodně slibně 😀

ejviska
18. říj 2011

@mufinka26 jj, az ob den!! 🙂 Ja kdyz mela biochemicke, tak se carka ztratila az za dobrych 5 dni, to taky neni hned.

fiallinka
autor
18. říj 2011

@mufinka26 paráda, snad se neztratí ...

@luciferka29 už jsem to psala jinde... ale já mám tak blbé zkušenosti s dvojčaty a znám už tolik lidí, kteří o dvojčata přišli nebo o jedno z nich, nebo se narodily děti hrozně brzo, že bych asi taky už za této situace šla jen do jednoho, protože jednovaječná dvojčata jsou navíc riziková opravdu hodně ☹. A neboj, znám víc lidí, kteří ten samý zákrok za tvé situace prodělali, a málokdo to teď už řeší, radují se zdravého dítěte...

luciferka29
19. říj 2011

@fiallinka a neznáš někoho kdo redukoval ze tří na dvě? Většina redukovala na jedno nebo si nechala všechny 🙂

lenulinka21
19. říj 2011

Ahoj HOLKY prominte, že vám sem lezu 🙂
Ale nedalo mi to a musím se podělit o skvělou zprávu:
Veruleg porodila včera ve 22:30hod holčičku 🙂 🙂 míry po narození 3375g 50cm 😉
@luciferka29 ahoj já jsem podstupovala redukci ☹ jestli chceš napiš IP nebo i tady ...

mufinka26
19. říj 2011

holky čárka sílíí 😀

ejviska
19. říj 2011

@luciferka29 ja znam co redukovala ze tri na dve a deti se narodili nakonec v 32.tt, takze jeste ze redukci podstoupila

@lenulinka21 dekujem za uzasne zpravy!!! 😵

@mufinka26 😵 super!

lenulinka21
19. říj 2011

@ejviska Já šla na redukci ze 3 na 2, ale mimi byly trojvaječné a žádné jiné děti jsem neměla.
Podstupovala jsem jí ve 10tt a dvojčata jsem nakonec donosila do 37+1tt 🙂 váhy 3150 g a 2620 g.
DR mě to nedoporučili jednak na prvorodičku a pak hl. taky na zdravotní problémy u těch malých 😒
U i dvojčata jsou veliké riziko...

fiallinka
autor
19. říj 2011

@luciferka29 nevím přímo nicky, ale setkala jsem se s tím taky, a dopadlo to vesměs dobře. Akorát vzhledem k tomu, co už teď vím o dvojčatech, a hlavně jednovaječných, je potřeba to dobře promyslet - šance, že všechno bude dobré, je velká, ale taky jsou celkem velké rizika.

Chtěla jsem napsat o Veruleg a vidím, že jdu s křížkem po funuse 🙂

Tak dodávám, že malá se jmenuje ZOE a podařilo se porodit přirozeně 🙂

fiallinka
autor
19. říj 2011

@mufinka26 júú

luciferka29
19. říj 2011

@fiallinka bohužel se ale člověk musí rozhodnout na začátku, kdy neví jestli je všechno v poho nebo ne

fiallinka
autor
19. říj 2011

@luciferka29 je to na houby... hodně napoví i ultrazvuk, už se dá zkouknout šíjové projasnění, vím asi o dvou holkách, které byly na vážkách a pak se rozhodly jen pro jedno, protože už těch dvojčat byl ultrazvuk horší... taky se občas stane, že na dalším ultrazvuku už jsou třeba jen dvě mimča a příroda rozhodne za vás...

je to těžké, kdyby se mi to stalo minule, tak asi ještě jdu do dvojčat, teď už bych nešla....

ejviska
19. říj 2011

@lenulinka21
@luciferka29 jako mne se to keca, kdyz nejsem v te situaci, ale ja bych na redukci sla. Ze tri na dve. Bala bych se, ze prijdu o vsechny. A trojvajecne..to snad ani neni mozne, to jsou veci! 😵

lenulinka21
19. říj 2011

@ejviska 😉 to byla jsem po IVF a chytly se jak na potvoru všechny 3..
a to byl náš 1 pokus noo nevěřili sme tomu ale stalo se.. taky sem ráda, že sem TO podstoupila
trojčátka se rodí, tak hodně brzy a ze zdravotními problémy.. a je toho mnohem více.

luciferka29
19. říj 2011

@ejviska já mám na výběr nechat ty jenovaječné dvojčata ale my se toho bojíme protože je tam riziko větší nebo jen jedno

fiallinka
autor
19. říj 2011

@luciferka29 a kdy máš další kontrolu, dokdy se musíte rozhodnout? Možná fakt něco napoví...

ejviska
19. říj 2011

@luciferka29 takze jsou dva jednovajecni a jedno zvlast, jo? a to nemuzou nechat jedno a jedno?

luciferka29
20. říj 2011

@fiallinka kontrolu mám příští týden v úterý u mého doktora, jestli náhodou třeba jedno neuteklo, a když ne tak jedu ve středu na redukci ☹

luciferka29
20. říj 2011

@ejviska můžou ale mi se bojíme když ty jednovaječné rozdělí co bude dál

fiallinka
autor
20. říj 2011

@luciferka29 budu držet na úterý pěsti, ať se to nějak vyvrbí samo, dej vědět.

luciferka29
20. říj 2011

@fiallinka díky snad se příroda umoudří 🙂