Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

iwuska19
8. dub 2010

Dobrou noc všem!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😲

fiallinka
autor
8. dub 2010

iwuš, já jsem si nechala taky zavést dvě a podle hcg tam ještě dvě bojují, uvidím, co bude za týden...

jinak s tím odumřením jednoho plodu - do 12tého týdne je to poměrně časté, říká se tomu syndrom mizejícího dvojčete a je třeba s tím počítat...

a s tím počtem embryí - to je otázka, víš - když si dáš jen jedno, šance se ti snižuje... ale pokud jsou pro tebe dvojky z jakéhokoliv důvodu nepřijatelné, tak je to jasné, to nemá cenu do dvou jít.

chiwule
8. dub 2010

fial, jasně, nemá cenu si mazat vzájemně med kolem pusy, všechny jsme toho už hodně prožily a nejsme zvyklé schovávat hlavu do písku
jestli si to dobře pamatuju, tak jsem byla na KO v 9tt, to bylo vše ok, srdíčka krásně tloukla. Ve 12tt už ale tlouklo jen jedno a mudr říkal, že se to druhé embryjko snažilo ještě dělit a že by to bylo náročné, kdyby vydrželo naživu. Takže nevím, kdy přesně se to stalo, jsou mezi tím 3týdny.

chiwule
8. dub 2010

jj, fial, do 3m těhu se s tím musí počítat v každém těhu, že může dojít k samovolnému odumření plodu.

iwuska19
8. dub 2010

tak jsem se musela ještě podívat co jste napsaly jo to je pravda že jedno se uchytit samo nemusí taky půjdu asi do dvou "risk je zisk" tak už ale jdu fakt spát dobrou...................................... 😅

fiallinka
autor
8. dub 2010

chiw: a kdo se má toho 12. týdne dočkat, že jo 🙂?

Mně právě docela udivuje, že by se začalo dělit až tak pozdě - vždyť to už není technicky možné, embrouši se dělí fakt hodně brzo, řekla bych snad do 8. dne po početí mám pocit...ale vím, že se na trojčata přijde později, tak si spíš myslím, že je to "zákrytem" nebo špatnou viditelností... a jeslti se dělilo, tak jestli to třeba nebyla nějaká vada... je mi to divné....

My jsme se doma včera fakt nasmáli - já jsem se snažila nastolit režím - do 12. týdne se budeme tvářit, jakože vůbec nejsem těhotná a potom taky nebudeme nic plánovat, radši...a za chvíli přišel manžel s tím, že by mu vůbec nevadilo, kdyby to byly holčičky, a že klidně i holku a kluka... a že on to na ty dvojčata vidí jasně, že to hcg je vlastně stejné jak minule a že to tak bude. Haha. Ale oba jsme během jediného dne zjistili, že to prostě nepůjde, tvářit se, jako že nic 🙂

jani2
8. dub 2010

ahojte,
tak som tu zas, všetci (manžel aj Janka) už spia, len ja tu buntoším 🙂
Ako ste písali o tej redukcii a tak, ja by som to tiež asi uprednostnila, je to strašne kruté, ale radšej dať šancu menšiemu počtu embryjok, nech vstúpia do života zdravé a donosené ako mať viacero detí a trápili by sa so zdrav. problémami (Janka je extrémny nedonosenec, tak viem o čom píšem 😔 )......čakala som dvojičky a mám len Janinku. Keby som vedela ako zle to s Julinkou dopadne, tak by som do dvojičiek nikdy nešla....ale keby človek videl dopredu 😒 . Ja si doteraz vyčítam, že som si pri tom úspešnom IVF dala vložiť dve embryjka...ale čo už, už to nezmením. Tiež nechcem strašiť Cepeček, hovorím len za seba...ja by som s mojimi zrastami po endometrioze a po 5. lapárkach mala isto problém dve či tri detičky vynosiť...a preto sa aj tak dvojičiek stále bojím. Na druhú stranu sú ženy, ktoré v pohode vynosia dvojičky i trojičky....nuž a to musí byť potom krásne mať taký rákoš deti. Síce zo začiatku asi dobrý zaberák....ale potom, prečo nie, 3-4 deti by som stále brala 🙂 🙂 🙂 ...taká malá škôlka 😉 ...no ja to už isto nestíham, škoda 😢
fial - ako som už písala, to dievčatko tam bude....chystaj ružové večičky! 🙂 🙂 🙂 ....a ak sa to potvrdí, tak ti niečo ružové aj pošlem! 🙂 🙂 🙂
iwuš - a prečo ty nechceš ísť do dvoch embryjok?...tiež nejaké zdravotné problémy?
chiw - ja si tiež myslím, že asi to druhé dvojčiatko malo nejakú vadu, nedelilo sa správne, tak odumrelo....a asi to tak bolo lepšie. 😔

fiallinka
autor
8. dub 2010

Jani, víš - jenže kdyby sis nedala vložit dvě, tak se to třeba ani nepovede a nemáš ani Janinku. Navíc sama víš, že to všechno byla spíš náhoda, než aby to bylo tvým tělem... Totéž si říkám o Jujovi... a musím říct, že každý den víc a víc děkuji, že ho mám. Jak teď začal říkat na všechno nenenene, tak bych ho uňuňala...

a řeknu ti, já mám fakt tak nějak pocit, že budu chystat minimum věcí a většinu pořídím až po porodu. Vlastně mám všechno po Jurčovi, a po minulé zkušenosti prodávání a zbavování se těch věcí, když jsem každou obrečela, už to ani nechci zažít....

Jani, co je to rákoš? Ta slovenština je fakt super 🙂.

chiwule
8. dub 2010

hele fial, třeba mi to schválně neřekli. Však museli vidět od začátkku, přesně jak píšeš, dělení se děje na začátku ne ve 3m. Možná chtěli počkat jak se to vyvine, asi viděli, jak jsme vypleslí z těch dvou a nebo že tam je něco divnýho 😎 to už se teď nedozvím 😉
taky jsem přemýšlela co bych dělala kdyby se nám chytili 3 embryjka. Nevím v jakém týdnu se redukce dělá, ale neumím si představit miminko zabít. Navíc, jak a kdo vybere jedno z nich? Podle čeho určit, které dítě zabít? A co když se pak po redukci stane něco s těma ostatníma a nakonec bych neměla žádný? Zas na druhou stranu vím, že by to velké riziko, už s Anet jsem proležela měsíc na rizikovém těhu v nemocnici... bála bych se zdravotních komplikací...

cepecek
9. dub 2010

Dobré ráno,
včera jsem odpadla jak zralá hruška.
Jinak já jsem nechala zavést jen dvě embrijka..... Jo a o té redukci jsme s dr. taky mluvili, ale nevím, zda bych do toho šla, pořád je to pro mě zabití a toje pro mne nepřipustné a co kdyby se pak stalo i ostatním dětem a já přišla o všechny a nebo kdyby se narodilo jedno postižené tak si budu vyčítat, že jsem nechala zabít zdravé. Tech otázek je hodně.... fakt . Já ale pevně věřím tomu, že tam jsou jen dvě.
Na ten UTZ se budu objednávat příští týden v úterý , tak jsem zvědavá. Manža to bere celkem dobře- byl u toho, teď to nesu špatně já. Díky všem za podporu a doufám, že to řešit nebudu muset.

krupice
9. dub 2010

Dobré ránko všem, dneska mám ofiko testovací den, tak zavolám do CARu a objednám se na konzultaci. Chci se domluvit, co a jak před tím 3.IVF.
Chiw, jak jsi dopadla u doktorky? Napsala ti to doporučení na Mojžíšku? Taky uvažuji o tom, že bych možná cvíčo zkusila...chtěla bych udělat maximum, takže začnu i s kontryhelem. Poradíte mi ještě něco dalšího?
Jinak k redukci, rozum mi říká, že je lepší redukovat, ale nejsem si úplně jistá, jak bych to zvládala "srdíčkem". Asi by u mě nakonec vyhrál rozum a chtěla bych dát byť třeba jednomu miminku co největší šanci na donošení v pořádku, ale...
Bee, dnes ráno jsem si u zrcadla vzpomněla na tvou story s odlakovačem. Včera jsem si nechala udělat chemický peeling. Nevím, jestli s tím máte některá zkušenost, každopádně já dnes vypadám, jak jdyž jsem si přinesla domů nějakou hodně exotickou nemoc...mám po celém obličeji červené fleky různé velikosti, které začínají vysychat a co nevidět se začnou loupat. Takže jsem kočka "až za roh" 😀

beeba
9. dub 2010

Cepecku, a ostatní děvčata, dobré ráno 🙂

Pročítám, co jste stihly napsat... Všechny máte pravdu, rozhodování, které má být správné, je v případě případné redukce asi hodně těžké. Cepecku, přeji ti, aby mimi byla dvě, přece jenom by to byla menší zátěž na organizmus než mimi 3. Ta rizika jsou velmi velká i v případě dvojčátek... Fiallinka i Jani ví své, bohužel.

Však cepecku uvidíš. Zkus se moc nenervovat, určitě to vše dobře dopadne. O víkendu jsem dostala od naší babi několik časopisů Bettynka (osobně bych jej nekoupila a ani nevím proč?!), nicméně je tam seriál o mamince, která porodila trojčátka a jak šel čas v prvních měsících jejich života. Píše tam, že by to bez pomoci manžela a své mamky, těžko zvládala, protože mimi byly nedonošené a každé z nich mělo odlišný režim. Jsem vizualista, tak mne spíše zaujala maximální vyhublost mamči a chudák skutečně vypadala hóóóódně unaveně, i když se snažila usmívat o sto šest. Je to sestra na oddělení pronedonošené děti, takže si dovedla poradit, ale stejně.....

Osobně bych k redukci přistoupila nekompromisně, kdyby mi hrozily velké zdravotní problémy a v případě, že by mimi nebyla v pořádku. Kdyby bylo vše o.k., tak by bylo pro mne naprosto nepřípustné a neetické ukončit život tím, že bych ukázala prstem na jedno z nich ☹

beeba
9. dub 2010

Krup, sorry, ale to musíš být kočka 😀 Napiš jak dopadneš na klinice a jak dopadne domluva na 3.IVF. Držím palce 🙂

evaav
9. dub 2010

Dobré u nás zamračené ráno.
Tak jsem si vás dočetla to jsou věc, dvojčata,trojčata, já budu ráda když dopadne jedno to bdu maximálně štastná,taky se doma bavíme co by jsme chtěli samozdřejmě kdy by to byl kluk měli by jsme párečk,ale manželovi jsem říkala,že počítám spíče s holkou že se zlobit nebudu a stejně holky jseou tátovi to vidím,já jsem si celý život prála chlapečka a dnes jsem ráda,že mám holku taky jsem si říkala,že je to sobecké upřednostnovat jen jedno pohlaví na jedné diskuzo jsem tady četla jak si holka tak stračně přála kluka poprvé ji to na ultr. potvrdili tak byla ráda po druhé se přikláněůi k holce a když jsem jí tak četla jak o tom mluví o té holčičce ,že dala na jevo že holku nechce tak se mi hrozně zprotovila a holčičku jsem předem litovala jestlise narodí,ale nakonec to bude kluk tak se jí ulevilo a mě taky já si říkám po tom všem ciota tady zažíváme múžem být rádi ,že se to vůbec povede. No ale to jen tak naokraj.Dnes je mi tak zlabo asi hodně nízký tlak až se mi hlava motá,ale kávu nemůžu tak co si má dát panáka ted ráno.?Já vždy té mohjí říkám já ti děkujii, že jsi tak bojovala,abys byla snáma 😉

krupice
9. dub 2010

Bee, to si piš, že jsem pořádná kočka. Se divím, že na mě nezavolal někdo na ulici nějkou odchytovou službu 😀. Úplně vidím ty pracovníky v takových těch skafandrech proti radioaktivitě, jak mě přemlouvají, že musím do karantény.
Na konzultaci jsem objednaná na 23.4., tak uvidíme 🙂

fiallinka
autor
9. dub 2010

Čepečku, fakt doufám, že se to vyvrbí jinak a ty tu redukci vůbec nebudeš muset řešit. Akorát mám o tebe už na dálku strach, hlavně kvůli tomu tlaku.

Ta redukce probíhá tak, že až kolem 12. týdne (dřív to nejde) se píchne vybranému miminku injekce, která zastaví jeho srdeční činnost. Miminko se během těhotenství vstřebá, zmizí... Ale jsou tam rizika, stejně jako u amniocentézy (ale víc procent), že dojde k potratu. Navíc většina doktorů se přiklání k tomu zabít ty dvě jednovaječné, než to jedno zbylé...já fakt nevím, jak bych se zachovala, já bych se hlavně hrozně bála o zdraví dětí. Ale na druhou stranu - jsou tu dvě holky, které mají obě po třech zdravých holčičkách, vše ok... pak znám holčinu od nás, ta byla na prvním ivf a má kluka a po druhém ivf taky trojčata, a je to v pohodě taky. A poslední případ, o kterém vím, je ten, kdy jedno dítě je hodně postižené a další dvě jsou ok...

iwuska19
9. dub 2010

Ahojte všichi 🙂 Jani2 já asi nechám zavést dvě embrijka ale jsem to konstatovala.No ale teď když vím že Čepeček si nechala zavést dvě a jsou z toho 3 no tak to teda potěš 😀.Já myslím že pořád se na to dívám trošku jinak než ostatní tady protože ta cesta je přede mnou ,pořád ještě nevím jak chutná ten neúspěch.Vidím jak jste rády za větší počet dětí což mě připadá no při nejmenším hrozný!Jste velké bojovnice a hlavně se nebojíte dvojčat trojčat a............ vícečetných těhotenství.Holky jste Super!

fiallinka
autor
9. dub 2010

Iwuško, ale já bych skoro naopak řekla, že se toho všechno hrozně bojíme...jenže hrozně moc chceme, aby se to ještě jednou povedlo, tak jsme ochotné to riskovat. Ale já se teda bojím jen ze zdravotních důvodů, jinak ne 🙂

iwuska19
9. dub 2010

Fiall to chápu na mimibazaru jsem se shodou okolností seznámila s paní která měla problémy s otěhotněním prvního dítěte ale nakonec se povedlo přirozenou cestou druhé ale ne a ne přijít a tak šla myslím 2* na IVF měla 9 měsíční dvojčátka a byla těhotná klasicky znovu,to asi ta příroda jak jí to napadne tak to udělá a na nic se nás neptá...... 😵

iwuska19
9. dub 2010

teď jsem trošku odbočila ale musela jsem Vám to napsat protože byla nucena jít na interupci protože jí doktor zakázal tak brzo po císaři a že by to ta jizva nemusela vydržet.Prostě je to nespravedlivost.... 😠

rena31
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jani2
9. dub 2010

iwuš - to sa divím, že jej doktor zakázal tehu....veď 9mesiacov po cisaráku je už celkom v pohode 😒 ...asi tam boli aj iné komplikácie, ktohovie!?
...a ohľadom tých viacpočetných tehotenstiev - ja by som brala aj dvojčiatka, myslím, že by som výchovu zvládla...ale toho tehotenstva a zdrav. problémov by som sa moc bála...preto dúfam, že u mňa žiadne dvojičky už nebudú...ale prosím, prosím tam toho hore, aby mi to jedno bábätko už poslal! 😵
fial - tá redukcia znie strašne kruto, zvlášť, keď sa to robí až v tom 12tt...veď to už je hotové bábätko, len dozrieť musí! 😔 ...ale ako som už písala, viem veľmi dobre akými ťažkosťami si prechádzajú nedonosené deti....to je fakt ťažké rozhodovanie! 😒 ..Cepeček, držím palce až to za teba príroda vyrieši, inak je to fakt sila, že to HCG si nemala až tak vysoké a bum dvojičky a možno trojičky!
krupice - tak ten chem. peeling vyzerá byť pekné drsná vec....tak len nech ti tie fľaky rýchlo zídu dole! 😉
evaav - to je moc pekné ako si napísala, že Veronike ďakuješ za to, že si vybojovala život s vami....mňa to vlastne pri Janke nenapadlo a vlastne by som mala byť šťastná, že to nevzdala ako Julinka....no raz je to moja malá bojovníčka a verím, že jej pri nás je dobre a je šťastná 🙂 🙂 🙂

chiwule
9. dub 2010

iwus, život občas dělá neuvěřitelné přemety 😎 co plánujete na víkend? my chtěli jít do zoo, ale má být hnusně. Rozmýšleli jsme, co se dá podnikat s malým dítětem vevnitř, kam jít, co navštívit aby jí to zaujalo a nic nás nenapadlo. Herny a mateřská centra jsou o vikendech zavřené, muzeum nemá cenu, venku bude zima, botanická zahrada jí nebude bavit... nemáte nějaký tip?

jani2
9. dub 2010

fialinka - ten rákoš detí to je hŕba, kopec detí 😉

fiallinka
autor
9. dub 2010

Jani, to jsem tak nějak tušila 🙂...

No jinak my máme velkou oslavu o víkendu, tak pro 80 lidí (20. výročí skautů na Vsetíně - jednu dobu jsem tam byla hodně aktivní), tak celý den zařizuju (organizuju já s kámoškou), byli jsme nakupovat, vyzvednout frgály, pekli jsme dort... a do toho písek a prochajda, dnes teda je fakt plodný den. Jak jsme jeli autem, bylo mi lehce divně od žaludku, ale nevím nevím, jestli na nějaké příznaky není fakt brzo...

Zítra teda omlouvám svou neúčast 🙂

Chiw, nic moc mne nenapadá...

jani2
9. dub 2010

chiw - teda ani ja nemám žiadny tip 😒 ....ak bude zajtra škaredo a bude pršať, tak si dáme upratovací deň v dome 😖

chiwule
10. dub 2010

holky, něco jsem po dlouhém hledání objevila. Cena teda nic moc, ale občas se to asi dá... http://www.beckiland.cz/index.php?id=10

iwuska19
10. dub 2010

chiw no tak to jsi mě dostala fakt vůbec nevím co bych teď s dítětem ve věku Anet dělala ale ten odkaz na ty stránky co tady máš,to by mohlo být dobrý malá se utahá a bude večer hezky spinkat ale nevím co ty jak se tam zabavíš u nás v Brně je něco podobnýho a jmenuje se to Bongo a ty ceny jsou obdobné. 😝

beeba
10. dub 2010

Ahoj, tak konečně se hlásím.... to byl teda dneska záhul, protože venku bylo pěkně hnusně, střídavě pršelo a foukal vítr, tak jsem nakonec nebyly s Terkou ani venku, aby zase něco nechytila. Dneska to byl vlastně první den, kdy byla poměrně v pohodě. Po třech týdnech. Chudinka je vyhublá, ale začala trošku více jíst a opět najela na své oblíbené "mí", v překladu mlíčko. Synek byl dopoledne tyranizující matkou přinucen k zopakování učiva, což nesl velmi, VELMI nelibě! Ve čtvrtek dostal k narozeninám novou pc hru a nedělá nic jiného, než že paří.... fuj. Naprosto neproduktivní činnosti...Ale když bylo venku tak jak bylo, tak jsem ho prostě ven nedostala. Tatínek nějak prudil, nebo spíš prudil mě, protože taky nic kloudného nedělal, pouze se staral co dostane do tlamy 😎
Upíři
Úplně mě dneska vysáli 🙂 😠

Holky, chci se zeptat, kolik jste potřebovaly v průměru jednotek puregonu ke stimulaci?

iwuska19
11. dub 2010

Bee já jsem si píchala při darování myslím že 225 jednotek ale teď už přesně nevím jestli to byl ten základ nebo potom co mi zvýšili v polovině a přidali další injekce.