Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

cepecek
1. říj 2010

Ahoj holky,
musím Vám napsat co se nám stalo. Nevím jestli je to k smíchu či k pláči. Na začátku jsem brečela ale teď se směju
Minulý týden nám zamřel na Maruščiny narozeniny křeček. Tak jsme hned šli a Maruška si koupila nového křečka (tada křečici). V obchodě jsem byla ubezpečená, že je to mladá křečice a že nemůže být těhotná no a co čert nechtěl, dneska se jí narodilo 7 malích křečků
!!!! Hned jsem volala do obchodu a tam mi řekli, že křečky si od nás nevezmou a že se na toto nevztahuje ani záruka, tak jsem volala majiteli a najednou vše šlo a dokonce si pro ně přijede nějaká paní, která je pak rozveze po obchodech. Jen musíme počkat, až budou sami jíst. Jinak měla ještě jedno řešení, že si je odveze hned i s maminkou,ale to Mája nepřipustila a plakala, tak jsme vymysleli toto řešení. No ale řekněte, kdo má takové štěstí a koupí si těhotnou křečici??

ejviska
1. říj 2010

@sslunicko
Sluni, jak pokracujete?

ejviska
1. říj 2010

@cepecek
no ja se teda smeju 😀 To je neuveritelny!!! Vy teda netroskarite s nicim 😀 Prosim te a jak se budes o ty krecky starat nebo to asi ta mamina sama,co? Jeste, ze to nemusis vencit 😀 😀 😀
Nam kdyz vloni umrel krecek, byl hodne ochoceny, tak jsme to Terezce nerekli a koupili noveho. A delali, ze nic. Ona prijela, hned se za nim hnala a on ji kousl. 😒 Tak jsme museli s pravdou ven, protoze ona byla smutna, ze ji jeji krecek nepoznal. Ale teda jsme ji rekli, ze utekl a zije asi ve sklepe. 😎

cepecek
1. říj 2010

@ejviska - no tak u nás to bylo tak, že jsme Máje řekli, že křeček umřel, a ona to vzala. Protože jsem jí odmala říkali, že když někdo nebo něco umře, tak za něho narodí někdo nebo něco nového. A když umře někdo nám blízký tak na nás kouká z hvězdičky a dává pozor aby se nám nic nestalo. takže u nás smrt broběhla docela dobře .

fiallinka
autor
1. říj 2010

@ejviska teda kůže na řemínku mne nebarví, asi proto, že mám zas období nenošení hodinek... no jinak snad ms nedostaneš, ale jinak stačí jít do CAR 3. den cyklu, snad ti to vyjde...

fiallinka
autor
1. říj 2010

@cepecek fakt nejste troškaři 🙂

ejviska
1. říj 2010

@cepecek
to je moc spravne, s tou smrti. Uz jsem zmenila nazor, taky rikam, jak to je. Prece jenom je smrt soucasti zivota.
@fiallinka
diky!

lenkace
1. říj 2010

ejviska- moc ďakujem!

meleri
2. říj 2010

holky zas mimo mísu trochu,

je fakt už v čr taková zima že vozíte v těch fusácích? mamka mě furt tvrdí že jak ted přijedu že si ho musím vzít..ale nevím využiju to?

meleri
2. říj 2010

cepecek,
to jsou starosti teda s křečkama! 😅 vidím že toho máš až nad hlavu! no od toho obchodu mi to přijde sprosté ale ještě že ten majitel se ozval....je to přecejen jejich problém!

fiallinka
autor
2. říj 2010

@meleri no zrovna teď se tu dost ochladilo, ale zase to má být lepší, já osobně už Jurču do fusaku dávat nehodlám vůbec - bude spíš chodit než se moc vozit, a když se bude vozit, deka snad bude stačit 🙂

meleri
2. říj 2010

fiallinko
to jsem si taky myslela naši mají doma dek dost, nechci to tahat zabere to v báglu dost místa...dík....

ejviska
2. říj 2010

@meleri
a kdy jedete domu a na jak dlouho? Letis letadlem?

meleri
2. říj 2010

ejvisko,

na pár týdnů...jo letadlem, právě autem by mi to bylo jedno ale letadlem....a nazpátek chci nakoupit nějaké ty věci..

holky já mám fakt strach dneska ze mě teklo až sem se vyděsila že je to krev...ale jen výtok....v noci se mi zdálo že ležím v kaluži krve v posteli jako při Samovi, prostě se mi vrací zpátky paměť....20 tt se blíží a já mám fakt strach..nechci to už zažít...

fiallinka
autor
2. říj 2010

@meleri ani mi nemluv, dnes jsem se dozvěděla, že jedna vzdálená známá přišla o miminko, velice podobně jako já, někdy 3 týdny před termínem... a důvody nevím, ale asi taky podobné... naštěstí už bylo třetí, tak aspoň ji ti dva trošku podrží, ale tak se mi to oživilo a vrátilo, že se fakt bojím... a navíc se pořád něco někomu v okolí děje...

a ten fusak neber 🙂 a přijeď na Vsetín na kafe 🙂, přibereme i Ejvisku a bude sraz 🙂

meleri
3. říj 2010

fiallinko,
tak to věřím že jsi nanervy, to je fakt hrozné. Já to nechápu takové věci...prostě někdo si to těhotenství užívá jako super zážitek života a nic takového mu vůbec neskříží cestu, ale pro mě je to těhotenství odzačátku jen břemeno a prostě nechcu nic jiného než už to mít zasebou hlavně aby tu už bylo miminko. četlas to někde že druhé těhotenství už bývá lepší protože to tělo je na to zvyklé, prostě že poprvé je to takový "pokus" a proto to občas nedopadne dobře? no tím se pořád uklidňuju že to tak snad je!

jej to já bych přijela ale je to dost zruky! škoda holky aspon v Brně! 🙂 ale děkuju moc za pozvání!

ejviska
3. říj 2010

@meleri
fuj takove sny.
@fiallinka
@meleri
Uplne vas chapu. Mne se behem tehotenstvi nic spatneho nestalo a i tak jsem byla celou dobu pekne vystresovana. V 27.tt me tak bolelo bricho, jsem brecela doma, ale ne od bolesti, proste nervy, byla jsem u rodicu, tak jsem sla na kontrolu na gyndu tam a bylo to akorat, ze v ty dobe tam hodne pribyva plodove vody, tak se deloha roztahuje, tak to boli.... 😒 Jsem se porad sledovala, pohlo se - nepohlo se....fuj, byla to hruza. Nastesti ted na blbiny nebude cas, kdyz mam malou 🙂
JInak MS zatim nikde, uz se zacinam zklidnovat 🙂 Ale bricho teda citim porad.Prsa velke, asi jsem tehotna! Myslim celkem po 36-te za posledni 3 roky 😀 😀 😀

meleri
3. říj 2010

ejvisko,

no vidím že taky sis zažila stresy, no možná že stresuje nakonec každý a když ne kvůli těhotenství tak třeba kvůli porodu. já teda fakt musím říct že od toho druhého trimestru mi bylo hrozně dobře, jen jsem měla tu smůlu s placentou, ale fyzicky fakt pohoda, energie, atd, akorát pak sem porodila dřív no tak vlastně ani nevím co od toh 3 trimestru čekat, např. kamarádka tady jak jsem za ní ke konci chodívala vypadala jak zombie a celé dny jen spala, to jsem si říkala ježíšmarjá to taky taková budu ke konci, jak budu zvládat starost o Sama který už bude mít spoustu sil a bude určitě jen chtít běhat za balonem, popravdě toto mě ted taky hodně trápí, že to nebudu zvládat...a pak i po porodu, s malým mimčem, to se bude beztak Sam nudit protože to už nepůjde podle něho...:( každý mi tu radí vem si chůvu aspon na jednou týdně ale já nevím mi je s ním dobře nechce se mi ho dávat k cizí ženské....

fiallinka
autor
3. říj 2010

@ejviska to by byla prdel, kdybys fakt byla 🙂, no možná bys fakt ještě měla udělat test, než nasedneš do letadla, ne? Ale jinak ve Zlíně si sraz dát můžem, asi tam stejně pojedu s Jurčou na boty...

@meleri taky vlastně nevím, co mám čekat, minule to už bylo blbé někdy od 20. týdne 🙂... a teď paradoxně pohoda, necítím nic divného, jen se pořád pozoruju...

meleri
3. říj 2010

fialinko,
to věřím s dvojčaty to musí být pěkně náročné...já dokud jsem čekala dvojčata tak mi bylo hrozně v tom prvním trimestru...a to byl teprve začátek....
jej ve Zlíně bude sraz? tak to by aji šlo, mám tam kamaráda mohla bych to spoijt, sejít se s ním i s váma. mám mobil můžem se domluvit ale kdy? jen je blbý spoj z Ostravy se tam musí dost přestupovat, ale možná bych to zvládla!

ejviska
3. říj 2010

@fiallinka
ja poletim domu urcite v tu stredu, my letime vsichni, mame tam jeste jine vyrizovani. Akorat, ze oni leti v pondeli zpet. A prca je, ze muz mi odbavil letenky na pondeli taky. 🙂 Prej automaticky.
Ja je mam koupene uz davno, hold by propadli.
JA teda dam vedet, kdybych se vyskytovala doma a kdy pojedu do Zlina a muzem se domluvit, to by bylo prima.

dagi33
3. říj 2010

@markett_a Marketko,pravdepodobnost otehotneni bez vejcovodu prirozene je nula.Ale to asi vis a na to ses neptala..
Co se tyce umeleho,tak úspesnost je dle dr.velmi dobra.Co tak slycham od ostatnich i tady,tak pokud není jiny problem ani u partnera,tak se zadari i napoprve.Vetšinou se v tomto pripade par ditka dočká behem tech třech pokusu.Oplodneni mimo telo bylo puvodne vynalezeno nejprve pro ženy,ktere nemely vporadku vejcovody Az pozdeji se touto metodou zacly lecit i jinak neplodne pary 🙂 preji hodne uspechu 😉

dagi33
3. říj 2010

@stazina My mame jeste 3 mražaky,ale ja jsem na tom tak,že asi zustanem u jednoho ditete.Jjeste je budu mit zamrazene do konce pristiho roku a pak se definitivne rozhodnu

fiallinka
autor
4. říj 2010

@dagi33 a to myslíš fyzicky nebo psychicky nebo obojí 🙂?

ejviska
5. říj 2010

Tak dneska uz malinko spineni a i malinko krev, ale zitra letime, takze jsme to ustali!! 🙂 Akorat trnu, ze se to zase bude rozjizdet x dni a ja tam budu brzo...nebo nevim. Chtela bych tam jit ve ctvrtek.

fiallinka
autor
5. říj 2010

@ejviska super, no brzo nevadí, když už tu budeš, tak tam holt můžeš jet i dvakrát za sebou, když bude potřeba, pozdě by bylo horší 🙂

meleri
5. říj 2010

ahojte holky tak mám za sebou tu kontrolu, a vše je zatím ok, i placenta, a bude to chlapeček... 🙂

ejviska
5. říj 2010

@fiallinka
Ty me vzdycky uklidnis.🙂 Uz jsem se objednala na ctvrtek hned brzo rano krev a pak k dr. A pak vyrazime na dva dny do Prahy 🙂

@meleri
gratuluju, parada! Bude partak pro maleho!

fiallinka
autor
5. říj 2010

@meleri tak ještě 9 dalších a bude Klabzubova jedenáctka 🙂. Gratuluju, navíc bych řekla, že se placenta už neposune, takže super 🙂

@ejviska já už to ve Zlíně dobře znám 🙂, takže uklidňuju podle vlastní zkušenosti 🙂

beeba
5. říj 2010

Ahoj
@meleri , gratuluji k chlapečkovi. Tak Sam bude mít spolubojovníka 😉 . Moje sestra má dva kluky rychle za sebou a jsou to super dvojka, stále v jednom šiku proti rodičům 😀