Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

fiallinka
autor
23. kvě 2010

veruleg: jj, já jsem taky hubla hrozně rychle, jednak depky a noční nevyspání, a hlavně žlučníková dieta, to bylo tak cca 4 měsíce nejezení sladkého a mastného...fakt jsem trpěla 🙂... ale už z té porodnice jsem šla skoro na původní váze...jenže holt to fakt nezůstalo dole, škoda...

ejviska
23. kvě 2010

Koukam, ze jsme na tom vsechny stejne 😀
Holky, prijedte do Anglie! To by jste koukaly, nejenom ze jsou tu mlade holky obezni, ale oblekaji se, jakoby meli o 30 kg min! Speky visi na vsechny strany. To vas pak eventuelni depka prejde 😀 😀 😀 :-

fiallinka
autor
23. kvě 2010

Ejvis: jo, o tom už jsem slyšela, asi tam někdy pojedu na terapii 🙂, ostatně Amerika by asi taky pomohla 🙂

chiwule
23. kvě 2010

Ahojda holky, tak píšu hlášení z úplně normální rodinky
😉 s sobotu jsme se šly s Anet podívat na farmářšké trhy na Kubáň, no byly tam šílené davy, tak jsme koupily 4 jablka a šly jsme zas domů . 😖 Cesta tam 3/4 hodiny , zpátky to samé, ujely nám všechny busy co mohly 😖 Ještě k tomu chvílema pršelo, Anet mi pak usnla v kočáře a vzbudila se, když jsem jí přendavala do postýlky, takže spala všehovšudy půl hodiny 🙄 Tátu jsme měli pracovně pryč, přijel až odpol a šli jsme všichni na hřiště. Tam Anet jezdila po velké kovové skluzavce, je tu udělaná z jednoho kopce dobrých 5m dolů, no je to sešup. Nakonec jezdila úplně sama a moc jí to bavilo .
😎
Dneska jsme tu měli moje rodiče, babi a dědu - opakování minulého víkednu, žranice, dárečky k svátku a předvádění dítěte . 😵 K obědu jsem dělala polreichovo kuře na šaljvěji s citrony a petrželovou omáčkou a brambůrkem, povedlo se, mňam
😝 🙂 Odpol jsme zase šly na tu velkou skluzavku, jenže Anet měla jiné tepláčky, co víc jezdily a vymázla se naprosto šíleně při první jízdě, takže má na pravém oku a tváři monokl a bouli jak hrom chuděra moje
😒 No a víkend v tahu a já bych měla žehlit, raději ale koukám na hokej s výmluvou, že u toho se žehlit nedá
😎 Tak zatím páček a příjemný start do nového týdne

fiallinka
autor
23. kvě 2010

tak se zdá, že jsem to bez úhony přežila, uff, a to jsem se na ten hokej nechtěla dívat 🙂

chiwule
23. kvě 2010

no já taky nechtěla koukat, ale ono to jinak nešlo 😉 😀

silvie13
24. kvě 2010

Ahojte holky, už vás delší dobu pročítám,ale ještě jsem nic nenapsala. Takže na začátku něco o sobě: mám za sebou už 3 neúspěšné IVF(1997,1999,3/2010) a asi 7 IUI, přičemž hned z té 1. (po 2 neúsp.IVF) máme Honzíka, kterému bude na podzim 7 let a půjde do školy.
Mám za sebou asi 3x léčenou endometriozu, různé cysty na vaječnících, jeden mám i částečne resekovaný , a jsem po elektrokonizaci čípku a asi 4 laparoskopiích.
Teď jsme ve fázi oddechu, protože se dávám dohromady po těch hormonech z posledního IVF a řeším co dál.
Jak jste tady probíraly vaše váhy, tak já jsem na tom podobně.Než jsem otěhotněla měla jsem 64kg, šla jsem rodit a měla jsem asi 78kg, po porodu jsem se dostala na 65kg. A teď po těch všech dávkách hormonů mám 75kg a nemůžu s tím hnout 😖 😖 Připadám si jak bečka od asfaltu 😀 😀 😀 .Půjčila jsem si od kamarádky orbitrek a snažím se na něm být ob den alespoň 30 minut .Ale zatím nic 😔 Chtěla bych se dostat, alespoň na nějakých 68-69kg, prostě aby na začátku nebyla ta 7!!!! 😎 😎
Tak tolik o mě ....
Přeji vám krásný dnešní den a všem co jdou na kontrolu, tak jenom samé dobré zprávy 🙂 🙂

beeba
24. kvě 2010

Ahoj, zdravím z Prahy a vítám silvii a jak čtu co napsala, tak si opět říkám, že to není možný co všechno žena vydrží....fakt jsme jak tažný koně... osobně jsem teď absolvovala 4.IVF a na další už nepůjdu. Nicméně, jdu ve středu do CARu, poptat se, zda-li by nešlo vymyslet ještě něco... Před 4.IVF jsem cca 3/4 roku hubla, dříve jsem o tom psala a dala jsem docela slušnou váhu na 67kg. No, opět po IVF mi naskočila dvě kila. Ale ještě nemám sílu opět začít býti střídmá...ach jo, to jsou boje....

cepecek
24. kvě 2010

Ahoj holky,
tak hlasim, že jsem doma od DR. - mimi i já jsem ok. Jen ten tlak 160/100, takže se musím stále přemněřovat a budeme doufat , že je to tím, že se k dr. bojím. Jinak mimísek A měří i s nožičkama 15 cm. Mimísek B nešel změřil, neb ležel v klubíčku

evaav
24. kvě 2010

Ahoj všem a zdravím nové příchodící
Tak ve středu jdu na OPU tak snad bude vše OK
Stou váhou to je zajímavé já před IVF měla asi 69KG a doktor,říkal at se pokusím schodit,Jsem se jen zasmála to je bezva a jak asi když beru asi rok furt nějaké hormony,Ale zadařilo se otěhotnět.Porodní váh ani nevím,ale dík tomu Help syndromu to pěkně stoupalo díky vodě v těle.Tak asi 15kg jem nabrala a to jsem rodila v sedmém měsíci,tak nevím kam by ta váha šla dál
no a domu jsem se vrátila úp čtrnácti dnech a měla jsem 62kg 🙂 Ted mám tak 65kg a tento doktor co ho mám ted tak vůbec na váhu nic neříkal.

Čepečku z toho tlaku mám taky strach jestli zase vysoký,ale snad mě budou lépe ted hlídat,no i když to jsem nějak moc napřed,nejdříve aby se spojilo to co má a dobře se vyvýjelo a hlavně,aby se to chytlo
Jdu vás dočíst

Jo a folikulů je prý hodně,tak snad se nerozjede hyperstim.s..Ani my neřekl kolik,tAK hlavně at jsou kvalitní

beeba
24. kvě 2010

Evo, tak se moc drž a držím palce moc a moc 🙂

fiallinka
autor
24. kvě 2010

Evi, držím palce! A prosím tě, kolik měříš?

evaav
24. kvě 2010

fiallinka,158cm takže mám taky nadváhu podle toho vzorečku 😉
Holky umřel Petr Muk to je co ☹ 😔

fiallinka
autor
24. kvě 2010

eva: no tak něco navrch tam máš, ale žádná hrůza teda 🙂

evaav
24. kvě 2010

Já už jsem zvyklá,to by musel být zázrak,abych byla jak lanka 😀 A doma mám taky chlapa,co se rád nají tak aspon si nic nevyčítáme,já jsem si ho vykrmila na 100Kg a měří 180cm. 😀

jani2
24. kvě 2010

evaav - takže v stredu už OPU? Veru to zbehlo veľmi rýchlo! Ale tie stimulky vždy tak utečú, len potom to čakanie je des!...ale treba veriť, že o 3 týždne už budú na testíku //...už by to fakt chcelo novú tehulku, bohužiaľ beebe sa nezadarilo 😢 (fakt je mi to ľúto, mali by sme totižto tehulkovať jedna za druhou!)
...a ohľadom toho tlaku, je dosť malá pravdepodobnosť, že by sa ti HELP syndrom opakoval, aspoň tak som počula 😉
...a to vážne Muk umrel 😕 , však bol ešte mladý nie?...ja som jeho aj jeho skupinu moc nesledovala, ale niektoré pesničky mal fakt nádherné!
Nuž a ja som sa dnes vybrala na tú gyndu, nech dr. skontroluje či nemám niečo v kultivácii, lebo sa mi tam dole niečo nezdá a tam žien na mraky!...no to by som sa načakala a keďže som bola ešte s Jankou, tak som sa len otočila na opätku a išla preč. Skúsim zas v piatok, možno to bude lepšie...len pri mojom šťastí na dr, neviem, neviem!...ja sa vždy na gyndu dostanem až na 3-4 pokus.
cepecek - tak drobci pekne rastú!..len ty kľúdek a nenechaj sa vytočiť svokrovcami! 😉

beeba
24. kvě 2010

Holky, musím se Vám k něčemu přiznat...jsem hrozná...včera jsme s přáteli grilovali a jednu přítelkyni našeho kamaráda jsem od zimy neviděla. No koukala jsem na ní a říkala jsem si, jak jí to sluší a potom mi nějak zrak sjel k jejímu bříšku a zdálo se, že se nějak boulí....no, řekla jsem si, že se asi hodně najedla...Potom, když jsme byli u nás na zahrádce a povídali o životě, tak ze začervenala a řekla, že čekají miminko a že je v 6 měsíci! Vypadala fakt super, ona je vysoká a štíhlounká a bříško jí mírně vystupovalo, ale fakt mírně. Samozřejmě, že jsme všichni gratulovali, ale já jsem měla takový hrozný knedlík v krku a potom slzy v očích, že jsem musela vzít Terezku a jít s ní na houpačku o kus dál, aby mě nikdo neviděl... Ještě mne to furt mrzí...doufám, že to rychle přebolí...

Silvi, chtěla jsem se zeptat, co dál plánujete?
Jani, tak se v pátek drž, ať se na gyndu probojuješ 🙂

jani2
24. kvě 2010

beeba - také niečo poznáme asi každá, čo túži po dieťatku....ja kade chodím, tam sa pozerám po guľatejúcich sa bruškách, a že je ich teraz dosť, keď aj slniečko vykuklo! Tiež v rodine mám 3 švagrinky, kde je dosť možné, že otehotnejú...prajem im to, lebo by to boli len ich prvé bábätka, ale viem, že keď to tu bude, tak ma pichne u srdiečka! NIekedy sa za to sama pred sebou hanbím, ale takto to prežíva asi každá žena, u ktorej to otehotnenie nejde a nejde! 😒 a proste tá túžba po deťoch nie je celkom naplnená!

ejviska
24. kvě 2010

Silvie, vitej! Teda taky jsi si pekne "uzila".

Cepecku, same dobre zpravy. A budete chtit vedet pohlavi?

Beebo, presne jak pise Jani. Taky po vsech koukam, ze srdce to vsem preju, ale vzdycky me napadne "Sakra a co ja?!" Ted jsem koukala na znamou, jestli pribrala nebo nam neco taji.. 🙂 A to mam jedno uzasne devcatko, jak je tem co nemaji zadne deti, ani si neumim predstavit. ☹

cepecek
24. kvě 2010

@ejviska pohlaví se nacháme překvapit, ale dneska se A tak předvádělo, že jsme viděli vše, i manža to viděl, tak asi víme na 80% co to je ale necháme si to pro sebe 🙂

silvie13
24. kvě 2010

beeba.... teď momentálně řeším, jestli si nedát na pár měsíců přes léto antikoncepci, aby si vaječníky a děloha trochu odpočinuly- je to ale paradox, že??! Při posledním IVF jsem měla málo vajíček , jenom 2 ☹ ☹ ☹ .Ikdyž se podařilo obě oplodnit, tak to nevyšlo. Manželovi jsem nasadil vitamíny + Maca+ homeopatika od lékařky , no a uvidíme jak to bude po létě.
Ale pořád si říkám, jestli by to nemohlo vyjít třeba???? samo, ale pak si zase řeknu, že ne.....nevím, jak se rozhodnout.

A ty pocity , co tu popisuje jani2 a ejviska naprosto chápu, moje sestra má přirozeně dvojčata ve svých 34 letech a když zjistila, že čeká 2 byla z toho strašně špatná, nemohla to strávit....a co bychom za to daly mi, které chceme a nejdeto 😢 😢
taky všem těm, co nosí bříško "závidím" , ale samozřejmě jim to přeju 🙂

beeba
24. kvě 2010

Čepečku, zapomněla jsem napsat, že mimi A je už pěkně veliký a mimi B je pohodář, má to pěkně na háku 🙂 Bereš na tlak nějaký léky? A vůbec...ani jsi nenapsala, jak máš veliký bříško, protože to už je asi pěkně vidět, že? A fakt nám neprozadíš pohlaví miminka A, že bychom se nechaly překvapit pohlavím miminka B? Zeptám se jinak, říkal manža..., že se těší až s ním mimi A bude létat????? 🙂

fiallinka
autor
24. kvě 2010

Holky, to tu známe asi každá, takové to bodnutí u srdce, když se dozvíme o někom jiném, kdo je těhu...asi s tím nejde nic dělat, holt to někde v koutku rozdýchat a přát jim to... i když to jde těžko...

Čepečku, já stejně tipuju na kluka, když bylo všechno vidět 🙂

jani2
24. kvě 2010

fialinka - ale aj pri dievčatkách mi dr. vravel, že je krásne vidno pipinku (vypadalo to ako kávové zrnko 😅 ), dnes sú tie UTZ tak kvalitné, že obe pohlavia možno dosť presne určiť. Ale ako píšeš ty, aj ja tipujem, že bábätko A je chlapček! 🙂
silvia - aj som ťa zabudla privítať, vitaj medzi nami. Mňa tá endo - pliaga tiež dosť niči, našťastie po tehu je to omnoho lepšie, ale aj tak medzi jednotlivými KETami si radšej dávam antikoncepciu, až sa nerozrastá. Prirodzené otehu som už vzdala, to by bol doslova zázrak a nechcem aby sa endo zas prebudila v celej svojej sile.
...no a počujem že vonku zas leje, to je otrasné!...vraj aj leto má byť upršané 😖 ...a to som si vravela, že toto leto si s Jankou užijem!...vraj je na vine ten sopečný popol, no ktovie!?

lenkace
24. kvě 2010

cepecek presne som chcela napísať aj ja, že už si nám to tým popísaním prezradila, že to bude chlapček, ale možno sa mýlime, ktovie

silvie ahoj medzi nami, chcem sa spýtať na tú Macu, práve nedávno sme ju tu preberali aj je poznať nejaký účinok? a kto ju berie, obidva či to je len pre chlapov? a koľko stojí atd., díky

a čo sa týka toho bodnutia u srdca pri správe, že niekto otehotnel a vy nie a nie, tak tiež mám kámošku, ktorá nemôhla otehotnieť a jej sestra-dvojča ked otehotnela tak ona ju úplne zato nenávidela, čiže z tej nenávisti chytila muža do parády a každý den musel s ňou sexovať a neverili by ste, že ozaj toho dosiahla, že zostala tehotná, to bola sila, možno to aj k niečomu prospieva sa takto naštvať, aspon máte o to väčšiu inšpiráciu 😎

silvie13
25. kvě 2010

dobré ráno všem, už pracuji ..... díky všem za přivítání 🙂 , je to fajn podělit se o své starosti, obavy a problémy
jani2 - taky už nevěřím na zázraky, ale zkoušíme teď i tu homeopatii, tak nevím, ale zřejmě si asi dám antikoncepci, ať si zbytečně každý měsíc nedělám nějaké naděje.A třeba mi potom naroste těch vajíček třeba víc. 😀 😀 😀

lenkace- tu Macu jsem manželovi koupila na základě vaší diskuse tady, jak jsem psala, už dlouho vás pročítám, takže výsledky zatím nevím, má ji teprve asi týden.A jak jsem si tam četla , tak je to asi na všechno, jak já říkám tak i proti smrti 😀 , ale určitě to zkoušíme....a kolik stála?- síla 500mg-30tobolet asi 120Kč, takže cena je velice příjemná.

Zatím hezký den, snad už nebude pršet, už tak mám zahrádku celou podmáčenou 😠

cepecek
25. kvě 2010

@beeba - manžel zatím nic neříkal o létání, ale říkal, že až pojedeme v neděli ,tak zkusíme vyšmírovat i B co to bude. Moc bychom chtěli páreček 🙂

Jo a pupík už mám fakt velký - i Dr. se divil, protože mimi jsou nad sebou a ne vedle sebe, tak má vrvchol dělohy 2cm nad pupíkem 🙂 no už je to na mě vidět. Večer přemluvím manžu a vyfotím

fiallinka
autor
25. kvě 2010

Silvi, taky tě vítám, ale my už se známe 🙂
čepečku, já už mám taky pupajz jak sviňa... jen ho vyfoť, já potom někdy hodím ten svůj...

fiallinka
autor
25. kvě 2010

Úsměvná historka: zatím se snažím před širším okolím těhotenství tajit, ví to jen rodina a asi čtyři holky, které zatím mají držet jazyk za zuby a docela jim věřím 🙂... no a dnes mi volala mamka od jedné známé, se kterou až tak moc nebývám (s tou holkou ani s tou mamkou), jestli bych jí nenapsala smlouvu... a prý: já vás nechci moc otravovat, Anita říkala, že čekáte miminko, tak nevím, jak vám je... jsem z toho PAF 🙂... a co nadělám, holt do příštího týdne nečekám a říkám to všem. Přitom Anita určo nechodí ani tady, viděly jsme se před půl rokem...no čumím 🙂

ejviska
25. kvě 2010

Fialli, toz normalka 🙂 Zvlaste v nasem kraji 😉