Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

rea73
13. bře 2011

@jani2 já jdu až v létě.Ale to uteče.Děkuji.Tobě také držím pěsti také toho máš za sebou.Tak si to zasloužíme všechny.
U nás dělají také PK automaticky jen ten AH ne to musím říct.A ICSI my musíme mít.Ted chceme i PICSI kvůli spermogramu.No uvidíme.Budem věřit.

rea73
13. bře 2011

Mám překlep-spermiogramu.

fiallinka
autor
13. bře 2011

@ejviska no všem - co já jsem zažila, tak ti to prostě doporučí automaticky ( u nás k tomu speciální důvod nebyl), nijak zvlášť o tom nemluví, prostě fakt skoro všem - ovšem pokud se kultivuje až do blastocyst, tak se tam většinou AH nedělá, ony hatchují už samy, takže to asi tím mysleli, že je to v ceně... nebo jestli jim mírně pomůžou, nevím... ale ti, co znám a ve Zlíně byli, tak těm AH taky dělali...

cepecek
13. bře 2011

Ahoj, tak moje ostatní diskuse odešli, tak já jsem nucená jít s nima, ale budu sledovat i vás - jestli teda můžu.Jinak posílám fota našich miláčků při krmení

ejviska
13. bře 2011

@fiallinka je expandovana blastocysta a pak je dalsi stadium hatchujici blastocysta. Ona mi je vlastne ukazovala na obrazku a to teda myslim ten obal poruseny nebyl a ani nic takove nerikala, rikala proste ze jsou to blastocysty. Priste se preptam lepe🙂

ejviska
13. bře 2011

@cepecek ti jsou bozi!!!! A kam ty diskuze jdou? Na emimino? Cepecku a to mate vsechno dvakrat nebo je v sedacce vymenite? 🙂

fiallinka
autor
13. bře 2011

@cepecek jsou krásní...

@ejviska většinou na e-mimino...

holky, klidně tam přejděme, ale všichni prosím... Jani, Veru, Čepeček, Eyael, Beeba, Medvěd, Ejvis, a ostatní....

cepecek
13. bře 2011

@ejviska - díky. Máme vše dvakrát a krmím je najednou, ale dneska Tomík spal nějak dýl a Aninka měla hladík, tak jedla jako první a pak Tomík, tak mají sedačku stejnou. Jinak má každý svou. JJ všechny jsou na emiminu, ani pořádně nevím důvod, ale nerada bych o ně přišla jsou to holky z mého CAR a se stejným datumem porodu. Fakt nevím,proč odcházejí?

cepecek
13. bře 2011

Jestli chcete přejít, tak tam můžu založit skupinu a zamknout ji, aby k nám nikdo jiný nelezl. Já mám špatné zkušenosti s jednou špionkou ☹
Já se Vám podřídím, mě je to jedno ....

ejviska
13. bře 2011

@fiallinka mne se moc odchazet nechce, ja moc nezvladam ruzne diskuze na ruznych serverech, staci mi MK a FB 🙂

fiallinka
autor
13. bře 2011

@cepecek píšu ti ip k tomu odchodu, radši 🙂

ale je pravda, že já bych tu asi zůstala...

cepecek
14. bře 2011

@fiallinka - díky za vysvětlení a proč se ta jedna osoba prostě uzavře a je od všeho pokoj ne?
Já se přizpůsobím, jak budete chtít. doufám, že taky nebudu bloklá.....

medved09
14. bře 2011

@ejviska nová fotečka - pěkná 🙂

ejviska
14. bře 2011

@medved09 dekuju 🙂

beeba
14. bře 2011

@ejviska - holky jste obě kočky
@fiallinka jestli chcette někam přecházet, tak prosím dejte vědět 🙂 🙂 🙂 Díky

ejviska
14. bře 2011

@beeba diky🙂

medved09
14. bře 2011

ještě dotaz na všechny - dávaly jste vždy 2 embrouše? Mě ty dvojčátka straší... Jak moc se sníží šance, pokud se dá jen jedno??? Máme poslední IVF, asi dáme dvě, ale ...

fiallinka
autor
14. bře 2011

@medved09 jestli si to ještě dobře pamatuju, tak u vkladu dvou je to cca 50%, u vkladu jednoho cca 30% - ale ty informace můžou být zastaralé a navíc t y % vyjadřují jen hcg v krvi, ne prosperující těhotenství. Ale je pravda, že podruhé jsem sice dvojčata chtěla, ale zároveń jsem se dost bála - převážil ale pocit, že mám větší šanci při vkladu dvou. Jenže ono hodně záleží i na tom, jaké jsou kvality a v jaké fázi - takže je možné, že se rozhodneš až podle toho, co řekne embryolog...

katy2
15. bře 2011

@medved09 pri 2.IVF sme vkladali 3 embryjka - cakali sme dvojicky, jedno to vzdalo hned na zaciatku.... pri 2.IVF sme vkladali 2 embryjka - hcg vysoke a cakame len jedno babo..... Ja by som sa vkladu jedneho dost bala..... Predsa pri dvoch je vyssia sanca... drzim palce

fiallinka
autor
15. bře 2011

@katy2 kdo ví, jestli to druhé není někde schované 🙂

katy2
15. bře 2011

@fiallinka buduci utorok idem na poradnu, mozno bude aj uzv, tak uvidim... ale mylsim ze v 8tt by sa uz ukazal, keby tam drobec bol... skor si myslim, ci to nevzdal hned na zaciatku a dr. mi to nespominal... v kazdom pripade sa pri dalsom uzv popytam....

medved09
15. bře 2011

@katy2 jj, díky za info. My si napíšem také ty dvě. Jen jsem potřebovala ujistit, že to "automaticky" nebudou dvojky. Samozřejmě to racionálně vím, ale jsem od přírody plašan.

ejviska
15. bře 2011

@medved09 ja mela dve a neni ani jedno, ha ha.. 🙂 Ale asi jak rika Fiallinka, zalezi trosku i na tom, co rekne embryolog. Nam zbyly dve embryjka, takze v tu chvili - vlozit jedno a jedno zmrazit je kravina, ze jo?

fiallinka
autor
15. bře 2011

@ejviska no a navíc by ti dvě nevadily... spíš kdyby mi řekli, že nám zbyly 4 extra dobré, a dvojčat bych se bála, tak možná nechám vložit jedno a zbytek zamrazit...

ejviska
15. bře 2011

@fiallinka to mi prijde rozumne 🙂

marione74
15. bře 2011

@medved09 ja by som si dala isto vlozit dve 😉 ved uz samotnym mrazenim sa embryjku znizuje sanca na prezitie 😔 a ak sa nakoniec to jedno cerstve neuchyti, bude Ti to luto, ze si neskusila dve 😒 myslim, ze sanca na dvojky je tak 30%... nam sa sice chytili dve, ale jedno to vzdalo v 8 tt, takze aj keby sa zrovna chytili dva mimisky, neznamena ze ich oboch donosis 😒

marione74
15. bře 2011

@katy2 tesim sa s vami 😉 a mas este nejake mrazaciky? kolko si mala vlastne vajok a kolko sa oplodnilo?

katy2
15. bře 2011

@marione74 mali sme 4 vajicka - z toho dve embryjka a obe vlozili.... hcg bolo vysoke ale je len jeden drobec.... tymto sme s ivf skoncili... nemame uz ziadne mrazaciky.....

paja1
17. bře 2011

@cepecek Jsou moc krásní ti Vaši drobečci.Často na tebe myslím,jsi statečná ženská-je to záhul 3 dětičky.Klobouk dolů.Hlavně at jste všeci zdraví,ale je vidět ,že jsou dětičky spokojené. 🙂

mikesova25
17. bře 2011

35756+**/-g,h zkj zrktý i 😵 😵 😵 😵 🤐 🤐 🤐 🤐 😨 😨 😨 😨 🙄 🙄 🙄 🙄 😕 😕 😕 😕 😅 😅 😅 😅 😅 😔 😔 😔 😝 😝 😝 😀 😀 😀 😢 😢 😢 😵