Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

helenamach
26. únor 2010

Ahoj holky 🙂

mimunesko, mrzí mě to, taky nám první nevyšlo, vím, jaké to je, drž se, zase bude líp...

jani2, to si změnila úplně svoje zaměření, musím říct, že také přemýšlím o změně povolání, zdravotnictví jde od deseti k pěti...uvidíme co bude, příští týden jdeme na první schůzku ohledně IVF, takže nechám se překvapit osudem, jak to všechno dopadne...

Jinak denně se sem nedostanu, služby jsou do večera, pak cesta domů a pak to znáte...je večer.
Přeji hezký den všem a držím pěsti ať vše vyjde 🙂

sslunicko
26. únor 2010

cepecko,co to bylo za test-značka?

cepecek
26. únor 2010

Byl to test za 30,.- od DR. Maxe 🙂

ejviska
26. únor 2010

Heleno, ty jsi sestricka? A Jana taky? Tak ja jsem taky zdravotnik 😉

meleri
26. únor 2010

čaute holky!

Ejvisko,

a kde žiješ? já kdysi byla ve Walesu, na rok..nádhera! 😵

fiallinka
autor
26. únor 2010

Cepecek: to vypadá moc nadějně 🙂, jestli jsi neměla pregnyl, tak super! No a v tom balení od dr. M. je ještě druhý kousek, ne? Tak zítra šup šup znova, ať čárka roste...

Ejvisko - a na ivf tady asi jdete z důvodu financí, předpokládám...

No já jsem aspoň dneska poctivě absolvovala roční kontrolu u gynekologa, tak budu mít pocit, že jsem před ivf nic nezanedbala 🙂, zjistila jsem, že tam má nové křeslo - které je zatím půjčené, ale snad bude i koupené a to je taky dobrá zpráva - když si vzpomenu, jak se mi na to prastaré s tím dvojčatovým břichem lezlo... a dolů mne fakt museli chytat...

ejviska
26. únor 2010

Meleri, my v Severnim Irsku. Jsme tu cca 7 mesicu.

Fiallinko, ja nevim, jestli z financnich duvodu...ani jsem se tady o to nezajimala. Tady je ta zdravotni pece uplne jina, pekne postavena na hlavu. I ta pece o tehotne...tady jsou totiz zakazane potraty, takze je tu i hodne postizenych videt na ulici. Proste toto chci absolvovat urcite v Cechach. Ale opravdu netusim, jak je to tady financne narocne.

meleri
26. únor 2010

Ejvisko,

jej tak v Irsku tam je krásně určitě je to taková podobná krajina jako Wales (myslím zeměpisně)..ale není to tam trochu nebezpečné? Teda já znám jenom Derry a prý je to tam o hubu..ale nikdy sem tam nebyla..

holky pokusím se dočíst..mamka už je včudu.. 😢

chiwule
26. únor 2010

hoj holky, tak jsem dneska dostala výsledky z celodenního měření tlaku. A dopadlo to výborně, což je ta pozitivní zpráva! Tlak mám v pořádku spíš až někdy moc nízký. Medikaci mám jen trochu upravit - dávku co jsem brala večer mám brát odpoledne a to je vše. Ta špatná zpráva je, že s mimčem máme počkat půl roku aby se ověřilo, jak nová léčba zabírá. Možná do té doby nebudu potřebovat žádné léky... Vy tu už budete všechny těhule a my se teprve začneme snažit o KETík, ach jo! No zas pozitivní bude, že Anet budou v té době už dva roky, tak bude víc samostatná...

meleri
27. únor 2010

Chiwule,

super s tím tlakem! to jsou fakt dobré zprávy!
neboj s tím KETem, já si myslím že je to možná lepší po létě. já si taky říkám že jestli nám to ted v březnu nevyjde, tak to odložíme až po létě. chci si užít pohody, jezdit na kole, a tak a ne se na jaře ještě stresovat s KETem.
a nějak si myslím že to stejně napoprvé asi nevyjde.
a kdo ví třeba ti doktorka řekne že už můžete i dřív?

já mám zas strach. minulé těhotenství jsem ležela s častým krvácením kvůli placentě praevii a ted v pátek jsem byla u doktora a ptala se ho jestli se to může zopakovat a on řekl že klidně může... ☹ vím že doktoři vždycky říkají to horší aby s tím člověk počítal ale i tak mě to pěkně dostalo..takže i kdybych otěhotněla tak z toho radost mít nebudu, prostě na to budu pořád myslet.

fiallinka
autor
27. únor 2010

chiw, tak s tím tlakem jsou to dobré zprávy, ale půl roku je hodně..ale kdo ví, třeba bude stačit pár měsíců... nejhorší je, že člověk pořád má v hlavě to čekání a to nervuje... na druhou stranu si taky říkám, že jestli nevyjde tenhle pokus, tak do dalšího ivf půjdu až po létě, ať si to pěkně užijeme...

fiallinka
autor
27. únor 2010

A z opakování všech potíží mám strach jak sviňa...a když si představím, že můžou přibýt i všechny potíže, které jsem v těhu neměla, tak to je děs 🙂

fiallinka
autor
27. únor 2010

Teď si píšu pořád sama se sebou - ještě chci dodat, že kdybych věděla, že se nám ivf povede, tak bych do něj šla možná o něco později - Juráš je teď úžasný, začíná jaro a když si ho samotného budu užívat dýl, vůbec by mi to nevadilo...ale ženu se do toho radši už teď, právě proto, že to vyjít nemusí... a přece jen do těch tří let bych to ráda stihla, kvůli věku a hlavně kvůli práci.

Ejvisko, a ty jsi tam nastálo nebo přechodně? No jinak tě chápu, já bych v tomhle taky věřila radši našemu zdravotnictví - určitě není ideální, ale přesto... a finančně je to u nás taky určitě velice levné, i když i tak to stojí dost... a jak to máš s pojištěním, nejsi tu odhlášená?

meleri
27. únor 2010

Fiallinko,

jasně užijte si léta, já myslím že to člověku na škodu nebude..na další procedůru pak aspon budem víc v pohodě. teda doufám...🙂

ani mi nemluv, snad se nám problémy vyhnou!! jako já bych se fakt zbláznila znova ležet půlku těhu v nemocnici...

bereš mi slova....taky si chci užít malého atd, ale CO kdyby to vyšlo už ted a pak už máme na celýýýý život klid..

jani2
27. únor 2010

ahojte,
ja si tiež vravím, že ak toto KET neotehotniem, tak pre ďalšie mrazáčky si pôjdem až tesne po lete....chcem už konečne ísť s Jankou aj do ZOO, aj na kúpalisko...minulý rok sme ešte nikam nechodili, zdala sa mi malá...ak by som bola tehu, ktohovie ako by som sa musela šetriť a tým pádom by žiadne výlety asi neboli 😖 ....ale nechám to už na osud, najradšej by som už mala druhé bábo doma...pri prvom tehu som sa strašne tešila ako mi bude rásť bruško, ako si budem užívať tehulkovanie....no a teraz sa na prípadné tehulkovanie neteším...udialo sa toho zlého až moc 😔 ....už chcem mať doma donosené a zdravé bábätko, dala by som za to všetko!!!!!....tak verím, že sa mi to splní 🙂

fiallinka
autor
27. únor 2010

jani2, meleri: no holky, užít si léto je sice dobrý nápad, ale jen záložní 🙂, ostatně i s břichem si ho ještě užijem, tak velké snad nebude... fakt doufám, že to vyjde už teď 🙂

cepecek
27. únor 2010

Tak holky u mě to vypadá, že budü léto trávit s pupíkem 🙂 dneska mě to pěkně natahovalo a taky mám velmi citlivý prsa. Tak si myslím, že nám to vyšlo.
Která se ke mě přidá ??

meleri
27. únor 2010

holky , jani2

jo ta zima je letos fakt nekonečná...děcka jsou furt nemocné..já už ani nemám odvahu jít do k nihovny na čtení dětem, minule jsme tam byli a děcka tam byly nachcípané (je to fakt hnus že lidi prostě chodí s nachcípanými dětmi )a malý to hned chytl..naše činnost to je že na dvěhodky denně jdu na kopec nebo do parku.. 😒
už chci taky zoo, nebo bazén nebo někde na kolo... 😵

Fiallinko,

já mám obavy že břicho zas bude ležet v nemocnici a já s ním... 😖

Cepecek,

no super! 😵 já bych se přidala hned, ale my to máme všecko teprv před náma...mencky tu budou coby dup..

holky poradte, já fakt nevím, kdybyste měly na výběr, šly byste do přirozeného cyklu nebo stimulací puregonem na ten KET? nevím jak se rozhodnout..

chiwule
27. únor 2010

mel, fial, úplně mi berete slova, taky si říkám, užij si léto a čas, kdy už je Anet trochu samostatná - výlety, ZOO, koupando a tak. Už je to rozumbrada, chci si to s ní užívat
Taky se děsím, jak bude probíhat další těhu, v nemocnici se mi taky ležet nechce, zvlášť jak by to bylo s malou, manža musí chodit do práce! Měla jsem taky problémy s placentou, ale hlavně s čípkem, mám ho zkrácený, ale asi to máme rodový, máma to měla taky tak...
To jestli do přirozeného cyklu nebo se stimulací taky řeším, hlavně i kvůli penězům. Ale asi zkusím nejdřív nativ, nechci do sebe rvát zbytečně hormony a navíc máme dostatek mražáčků... Hlavně uvidíme, kolik jich zůstane po rozmražení v pořádku, podle toho se asi rozhodnu. Manža mě určitě podpoří, sám ví, co to se mnou udělalo při tomhle těhu všechny ty léky a hormony...

jani2
27. únor 2010

meleri - u mňa je to s Jankou podobne, tiež chodíme len na prechádzky do prírody....ale už sa skutočne teším na leto 🙂 😉 🙂 ...nuž a ohľadom rozhodovania: pri podpore liekmi máš istotu že ku transféru dôjde...v prirodzenom cykle doktor musí toho viac zladiť a nie je to tak jednoduché....ale ak by som bola úplne zdravá a dochádzalo by u mňa k ovulke, asi by som sa rozhodla pre prirodzený cyklus 😉
fialinka - bolo by úplne super, kebyže som v lete bezproblémová tehulka a môžem chodiť po výletoch....tak by to bolo úplne najideálnejšie 🙂 ...tiež pevne verím, že to takto u nás bude a v tejto témičke budú už len tehulky 😉
cepecek - ja by som sa tak rada pridala!!!!! 🙂 🙂 🙂

ejviska
27. únor 2010

Meleri, neni to tu nebezpecne.Navic my bydlime v primorskem meste, lidi sem jezdi na dovolenou.
Ad ta placenta praevia, rekla bych , ze doktor to myslel tak, ze proste ji muze mit kdokoliv kdykoliv. Takze bud klidna... 😉

Fiallinko, ja nevim, jak dlouho tu zustanem.Muz tu ma praci. Ale jeste nejmin dalsi skolni rok urcite. Jako pro dceru. myslim. Chci aby se naucila jeste anglicky. Oni tu chodi od peti let do skoly, takze je v P1.
Zdravotni pojisteni mam ceske, muz anglicke. On si bude platit vse.

chiwule
28. únor 2010

tedy, když si po sobě čtu, co jsem v noci napsala, je vidět že jsem na mateřšký! 😀 😉
copak chystáte na víkend? já dneska budu dělat asi vdolky nebo tvarohový buchty, máme tu ještě boršč, tak jen něco malého k němu...
ejviska, nebydlíte v Brightnu? To jsem v AJ navštívila a moooc se mi líbil, krásné měst

cepecek
28. únor 2010

Ahoj, tak mi dneska máme k obdu máme pečené krůtí stehno, brambory, kompot jablíčkový a žampiónový krém.

Jinak odpoledne jdeme s malou na karneval.

Udělal se mi na rtu opar, tak doufám, že to mimisku v bříšku nějak neuškodí? Jinak čárka je čím dál tím víc zřetelnější.

fiallinka
autor
28. únor 2010

Cepecku, to je krása 🙂, je dobře, žes to tu rozjela - máme pozitivní příklad, do toho venku svítí sluníčko 🙂, tož snad to všem vyjde... Oparu se neboj, nebezpečný je až když je dítě narozené 🙂

Dnes jsem si ovšem představovala, jak to těhu bude drsné, Juráš má záchvaty vzteku už teď a předpokládám, že se to bude zhoršovat 🙂...byli jsme venku a prostě nechtěl domů - takže řev a řev, pak doma zase řev a bouchání hlavou, ojojoj 🙂

Meleri: břicho bude ležet a já s ním 🙂, no výborná fráze, budu si ji pamatovat a vydávat za vlastní 🙂 🙂

Chiw, a vy máte ještě dost mražáčků, ne?

Ejvisko: tak to si myslím, že muž nebude platit skoro nic, celé ivf se vždycky eviduje na pojištění ženy...

Jani, já jsem si docela to dvojčatové léto ještě užila - sice jsem sotva lezla, ale ještě jsem zvládla pět dní na Filmové škole v Uh. Hradišti (no, byla jsem tam sice jako atrakce, možná měli lidi strach, že jim porodím přímo v kině 🙂) - to byl asi 27. týden, měla jsem problém přejít město a omdlévala jsem z horka a napuchaly mi nohy, ale ještě to šlo...a pak jsme ještě byli asi na čtyřdenním výletě autem, chodila jsem ze psem, za kamarádkama, byli jsme na chalupě... do nemocnice mne zavřeli myslím 9. září, tak to vlastně hezky vyšlo... akorát pak bylo výborné, že v září bylo nádherné letní počasí a když

fiallinka
autor
28. únor 2010

pokračování 🙂... mne 24. října propouštěli, byla skoro zima...byla jsem dezorientovaná, ukradli mi totiž podzim 🙂

chiw: o jídle ani nemluv, měli jsme návštěvu a jídla bylo mraky a přitom jsem tlustá jak...

jani2
28. únor 2010

ahojte,
tak ja sa pripájam: mali sme morč. prsia s brokolicou a sýrovou omáčkou a k tomu opečené zemiačky a čereš.kompót 🙂
fialinka - ja som si užila nemocnice hlavne na jeseň, bola som tam 6 týždňov a pustili ma tesne pred Vianocami, ale už bez bábätiek v brušku 😔 😢 ....ja pevne verím, že ak otehotniem, že už to bude v pohode a žiadna nemocnica (teda okrem pôrodu) už nebude....a k tomu Juráškovi - môj synovec má podobné stavy, tiež keď sa nahnevá, búcha si hlavou o zem, či o stenu...doktorka švagrinej vravela, že proste niektoré deti sú také a malo by to prejsť...len asi okolo toho 2-3 roku to budeš mať perné, lebo práve vtedy začínajú byť deti najviac trucovité...aspoň u mojej Janky to tak je 😒
ejviska - to že malá bude vedieť angličtinu je super, to ti tak tichučko závidím....tiež by som chcela malú učiť nemecky, však ju sama dobre viem, ale doteraz som sa bála, kedže Janka bola predčasne narodená...doktori ma strašili všeličím! 😒 ...ale už začala pekne rozprávať, tak asi aj začneme s nejakými slovíčkami 😉

fiallinka
autor
28. únor 2010

Meleri, já jsem ještě neslyšela o tom, aby na ket někdo stimuloval puregonem - většinou jsou to nějaké extrimaxy, estrofemy - ale možná je v tom puregonu ten samý hormon a budeš stimulovat jen malinko... já jsem do stimulace šla, přece jen - je tam skoro jistota, že ti sliznice naroste dobře a nebudeš muset ket oddalovat...

cepecek
28. únor 2010

Fial - jo jo je to tak puregon je na prasknutí folikul. Mě dali na sliznici stimulaci estrofern, ten se hlavně používá u žen v přechodu🙂) to mě pobavilo

meleri
28. únor 2010

fiallinko,

tak mi to řekl, nic víc nic mín, ale uvidím co řekne na té schůzce...krámy se mi blíží tak by to mohlo být už brzo.

taky jste měli dneska odpoledne tak krásně? jo oni si asi začínají uvědomovat že jim někdo zasahuje do života...🙂

já se na to ležení teda moc netěším..doufám že se tomu vyhnu. v nemocnici to není žádný med.. ☹

fiallinka
autor
28. únor 2010

cepecek: na prasknutí je pregnyl, ne? ALe to je jedno, stejně jsou to všechno stejné šmejdy 🙂 🙂

Meleri, Juráš si to uvědomuje až moc jasně, on se fakt hrozně vzteká...tak nechci vidět, co bude ve dvou letech - ale možná se vybouří už teď...no, asi ne, že... ale jinak ta placenta se opakovat určo může, ale je to spíš náhoda, ne? Třeba to druhé těhu bude předpisové, není důvod, proč by nebylo...

A je to fakt zajímavé, tu nemocnici jsme si tu zažily skoro všechny a stejně se do toho zas ženem 🙂

Jani, a kde tys přišla k němčině?