Darování vajíček. Jaký je postup a jak probíhá zákrok?

emakrul
21. dub 2021
Uživatel emakrul je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od emakrul.

Ahojky, holky, chtěla jsem se poptat na darování vajíček.. Jaký je postup a jak probíhá zákrok.. Ještě jsem si nic nehledala o tom budu ráda za vaše zkušenosti 🙂

loylii
21. dub 2021

@emakrul úplně stejne jako kdyby si šla na IVF. Akorat na konci daji tvé vajíčka někomu jinému.

sarkasv80
22. dub 2021

Kámoška byla vím,že si píchala nějaké hormony pak byl odběr vajíček,je to 10let,po dvou letech se snažila o dítě a bohužel,každá žena má omezený počet,takže bych si to ještě rozmyslela,je tam to riziko..

loylii
22. dub 2021

@sarkasv80 tak to není o tom, ze by ji vzali 10 vajíček a ubrali ji a ona pak měla o 10 méně. Jde o to, ze i když člověk jde darovat, nemusí z toho vzniknout těhotenství. Dozvěděla se, jestli někdo otěhotněl s těmi jejími vajíčky? Myslím, ze centra tyhle informace nedávají. Je to stejne, jako když žena jde na IVF a proste vyjde až xty pokus. Já byla na IVF 2x a nic a pak jsem celkem 3x otěhotněla přirozene, z toho jedny dvojcata.

leniczka23
22. dub 2021

@sarkasv80 takhle to opravdu nefunguje.

leniczka23
22. dub 2021

Já jsem byla. Mlada-blba. Přijdeš tam, nejdřív tenodeslou na genetické testy, když budou ok pak můžete začít termín. Vyfasujes injekce a ty si pichas. Nějaký sedmý den jdeš na kontrolu jestli do té rostou, pokud ano nějakých 24h před odběrem si pichnes poslední dobou njekci na uzrání vajíček. Ráno nástup. Pod celkovou narkózou ti je odeberou, zůstávás cca dvě hodiny a jedeš domu.
Pořádně si to.rozmysli, to co jsem zažila já bych nepřála.ani nejhoršímu nepříteli. Nela jsem hafo vajec neboli hyperstimulacni syndrom. Nemohla jsem pořádně dýchat. Bolest břicha veliká, zvládla jsem to doma jen s konzultaci s lékařem, ale byl to mazec. Ta částka za to je absolutně neadekvátní.
Nevím jaká jsi krevní skupina já jsem nulka takže mi neustále volají a přemlouvají mě ať jdu ještě. Ne díky.

sarkasv80
24. dub 2021

@leniczka23 já neříkám co jak funguje,ale měla pak nějaké problémy, zánět a děti mít nemohla,všude v papírech má,že byla na odběr vajíček,takže asi s tím,že mít nemůže děti to souvislost má 🤔 když měla předtím vše v pořádku a byla zdravá

sarkasv80
24. dub 2021

@loylii ne nedozvěděla se jestli s jejími vajíčky někdo otěhotněl,myslím,že ani takové informace nikdo nepodává,měla problémy pak, zánět, krvácení,problémy měla,neříkám že musí mít každý tohle,ale to riziko tam je,jak za pár korun si nechat devastovat zdraví s tím,že pak budu mít v budoucnu problémy by si měl asi každý rozmyslet dobře,není to je tak.

malanoha
24. dub 2021

V caru ti udelaji nekolik vysetreni. Klasické gynekologické, ultrazvuk, hormonální profil, i genetiku, jestli jsi zdravá. Pak dostanes soupravu injekci s hormony na rust a dozrávání vajicek. Mezitim musis chodit na ultr, jak na to reagujes a podle toho naplanuji odber v kratke narkoze. U obvodniho doktora si predtim musis jeste zaridit predoperacni vysetreni. Po odberu se v caru dospíš a jdeš domů. No, ale dobre si to rozmysli, ma to dost rizik. Naloz hormonu je opravdu velka a nekdo muze mit prehnane reakce, vedlejsi ucinky, hyperstimulacni syndrom (vygoogli si), je dost casta komplikace. Muze se to zdat jako snadno vydelane penize, ale neni to tak. A nemyslim, ze to za to stoji.

Naopak, ze by ti ubyly vajicka pro tvoji vlastni potrebu v budoucnu, jak tady nekdo plkal, se nemusis bat. To je nesmysl. Kazde zene, kazdy mesic, zanikne vice vajicek (treba 10) a jenom jedno vyroste do velikosti vhodne k oplodneni. Umelymi hormony se pouze donuti dozrat v jednom cyklu všechny.

konpetra13
24. dub 2021
Uživatel konpetra13 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od konpetra13.

@emakrul Jestli seš rozhodnutá do toho jít, tak doporučuji kliniku https://www.ivf-zlin.cz/darovani-vajicek, nejlepší bude si zavolat a zeptat se na své otázky odborníků 🙂

emakrul
autor
26. dub 2021
Uživatel emakrul je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od emakrul.

@konpetra13 o té klinice už jsem si něco četla, má dobré reference .. Já ti nevím, je mi to takové blbé si volat a ptát se jich jak to probíhá atak, to sem si chtěla přečíst od vás 🙂 Ale díky za informace, poinformuju se a ještě to zvážím 🙂