Diphereline, pícháte si některá?

marcyk
31. led 2013

Snažilky, pícháte si některá Diphereline? Jak to snášíte? Já píchám od včera a pořád zvracím 😖 .

bbibianca
21. říj 2014

@ewicka No, jednu skupinu na koníku jsem už skoro opustila a ted asi opustím i tu Heliosáckou poněvadž mi holky zkazily mé pozitivní myšlení... Je fakt že dneska jsem už studovala termín porodu, kdy se nám ten sněhuláček narodí, když to klalpne, tak jak má 🙂

ewicka
21. říj 2014

@bbibianca To se přiznám, že jsem už taky počítala 🙂 Ale už se snažím to nedělat, aby mi z toho "nejeblo". Prostě počítám se všema variantama, ale držím si pozitivní naladění 🙂

bbibianca
21. říj 2014

@ewicka No, já se dívala i na statistiky v heliosu a pochopila jsem, že úspěšnost je docela hodně vysoká, když ne při prvním pokusu tak při těch dalších. Ale nevím jestli to chápu dobře.. Píšou http://www.sanatoriumhelios.cz/nase-vysledky předposlední graf .... 3 ET během jednoho IVF cyklu Jeden IVF cyklus berou jako co?? to je jako odběr vajíček 3 pak oplodnění a transfer 1., pak 2. a 3.?? když se nezadaří hned na poprvé či na po 2.?? tady ty 3 transfery jsou jako v ceně těch plánovaných 20-30 tisíc nebo každej je extra??

ewicka
21. říj 2014

@bbibianca V tomhle právě mám taky zmatek. Ale myslím si, že jedním cyklem myslí zavádění jednoho embrya, nikoli stimulaci, OPU atd. Jestliže mají v průměru z jedné stimulace 3 embrya, tak by to mělo stačit. Texl nám vysvětloval, že při prvním ET je úspěch něco přes 50%, při druhém ET je úspěšnost přes 70% a při třetím ET 80 až 90%, což je dost. A myslím, že by se to mělo vlézt do těch 30 tisíc. To záleží, kolik si berou za transfer. V tom jeji ceníku to nějak nemůžu najít.

bbibianca
21. říj 2014

@ewicka tak už to vím, pokud se nezadaří v prvním cyklu tak potom se už doplácí jen 5 tisíc za každý další transfer 🙂 myslím si, že to je docela uklidňující 🙂

bbibianca
23. říj 2014

@ewicka Ahoj, tak ted jsem volala do Heliosu já začínám tedy píchat až 14.11. a asi první týden v prosinci odběr vajíček a v lednu transfer.

bbibianca
23. říj 2014

@ewicka A jak to vypadá u tebe s prací??

ewicka
24. říj 2014

@bbibianca Tak už ti přišla MS 🙂 Tak už ti to taky jede, už se to roztáčí. Hned je líp, když už má člověk nějaký plán. A máš to teda taky tak, že nejdřív proveru, pak dipherelin a pak stimulace, že?
Já jsem teď přijela po dvoudenní službě a jsem k.o. Sice tam v noci můžu spát, ale na dnešek to moc nešlo, mám za sebou jen tři hodinky spánku. Jinak diphereline zatím super. Aplikace je ok a vedlejší příznaky nepozoruju skoro žádný. Jen se v noci potím a trochu mě pobolívá v podbřišku, takový jakoby tlak. Migrény, kterých jsem bála, tak nejsou 🙂 Tak 14.11. se nemusíš ničeho bát. Je to fakt v pohodě 🙂

bbibianca
24. říj 2014

@ewicka jjo 7.11. začnu užívat Proveru a 14.11. Diphereline a pak jak dojde MS, tak mám asi volat do Heliosu a objednat se na UTZ a odběry. Předpokládám, že od 1. DC bych šla na neschopenku. A zrovna to hezky vychází. 14.11 je pátek začnu píchat, 15.11. k nám dojdou malíři, 17.11 je svátek a 19.11. bych to měla dostat takžeasi půjdu už od 18.11 marodit. A tys to vyřešila nebo vyřešíš jak s tím marodováním??

ewicka
24. říj 2014

@bbibianca Tak to budete mít pěkně čistý a vymalovaný pro miminko 🙂 S tím maroděním vůbec nevím... zatím to nechávám být. Možná bych šla až po ET, ale nevím... nechám si poradit v Heliosu a taky u mé neuroložky. Je možný, že mě stimulace rozhodní sklerózu, tak možná budu muset tak jako tak. V práci to je teď náročný, tak to hodně zvažuju. Ale asi fakt až po ET. Vedoucímu jsem to už řekla, tak o co jde... že jo 🙂 A u tebe v práci někdo ví, co podstupuješ?

bbibianca
24. říj 2014

@ewicka nene, já to tajím, ale myslím, že to tuší.. 😒

ewicka
24. říj 2014

@bbibianca Myslím, že něco takového se ani nedá úplně tajit. Jsem ale klidnější, že to ví aspoň ten vedoucí. Bude mi teď spojencem v tajení 🙂 Mám na něj fakt štěstí.

bbibianca
24. říj 2014

@ewicka Jjo, to máš pravdu, že se to moc utajit nedá, ale mě nic jiného nezbývá.. Jsme blbý kolektiv a nemám se komu svěřit. 😒

bbibianca
25. říj 2014

@ewicka Ahoj, prosím tě jsem celá nesvá pořád jsem čekala na MS a ted už zase nikde.. Asi to blbě počítám nebo co. Já nevím, poraď prosím. Od pondělí špiním ve středu jsem ráno objevila trochu krvavé stopy, ale pak to přešlo ve špinění černé výrazné dost.. večer už to začalo krvácet a to hodně, ve čtvrtek jsem skoro vykrvácela a v pátek jen takové slabé krvácení a dnes už nic. Jsem z toho na nic. Od kterého dne mám tedy 1 den cyklu počítat?? Počítala jsem od čtvrtka, protože, to začalo krvácet pořádně až ve středu odpoledne - večer. Ale to by znamenalo, že menstruaci jsem měla jen dva dny čtvrtek, pátek. Prosím, prosím poraď.

ewicka
25. říj 2014

@bbibianca Ahoj, omlouvám se že píšu až teď. Nebyla jsem na PC. MS určitě počítej od silného krvácení, tedy od čtvrtka. Někdy menstruace je takto krátká. Měla jsi ji někdy takto krátkou? Na tvým místě bych ale určitě volala a optala se, ať máš jistotu. Přeci jen mají víc zkušeností a jsou to profíci. 😉 Zítra tam jsou do 11:00, ale na těch modrých deskách píšou, že fungují dokonce 24 hodin denně. Tak zavolej a pak dej vědět!

bbibianca
26. říj 2014

@ewicka Ahoj, v pohodě nějak mě to přešlo. Asi jsem příliš začala hysterčit. Nakonec jsem nikam ještě nevolala je fakt, že mi řeknou počítat od čtvrtka, protože když minulý měsíc jsem tam jela na hormonální profil, tak mi taky řekli počítat od toho dalšího dne... No, uvidím třeba zase začnu stresovat, tak tam nakonec zavolám. Jinak zatím mám čas. A ty jsi teď v jaké fázi cyklu?? Už máš naplánovaný odběr vajíček??

ewicka
26. říj 2014

@bbibianca Jo jo, stresování, to znám 🙂 Ale tak hlavně, že už je dobře. A kdyby něco, volej. Tím nikdy nic nezkazíš 🙂 Odběr naplánovaný ještě nemám. Teď čekám na MS, ale už špiním a hned jak se to rozběhne, tak volám do centra, dají mi pregnyl a začne kolotoč odběrů a ultrazvuků. Snad už zítra 🙂

bbibianca
27. říj 2014

@ewicka No a nevíš, kdy se na ty odběry a ultrazvuky chodí?? Kolikátý den cyklu.. Já jsem totiž dnes začala uvažovat tak, že mám ještě 3 dny dovolené a že bych si tedy tu neschopenku vzala až od odběru vajíček.

ewicka
27. říj 2014

@bbibianca Mám pocit, že se chodí od 1DC každé tři dny, což je dost často. Vyškrtala jsem si služby tak, že první půlku listopadu skoro žádné nemám a pak OPU možná tu neschopenku. Je fakt, že tak časté kontroly by s prací nešly skloubit...

ewicka
27. říj 2014

@bbibianca Tak na první krev jdu ve středu, tak pak už budu mít víc informací a napíšu ti 🙂

bbibianca
27. říj 2014

@ewicka Nj, ale když se chodí od 1DC, tak to přeci nejde. To nechápu, ty víš, že 1 DC budeš mít ve středu??

ewicka
27. říj 2014

@bbibianca To nevím. Měla jsem volat až dostanu MS, tak bych tam stejně jela až x tý den cyklu, ne první. Teď jsem volala, že už špiním a zítra je svátek a ve středu mám 32 den cyklu, kdy se nejpozději má volat, tak mi řekla, ať už rovnou přijedu.

ewicka
29. říj 2014

@bbibianca Tak mám nové info. Včera jsem dostala MS, dnes jsem byla na krvi a po 13:00 mám volat. Podle výsledků mi řeknou, kdy mám začít píchat Menopur na stimulaci. Diphereline se píchá k tomu. Takže zároveň dvě injekce + já mám ještě třetí na RS. Tři injekce, to je masakr 🙂
Takže nemusíš píchat od 1.DC, ale podle výsledků krve. Žádný stresy 🙂

bbibianca
30. říj 2014

@ewicka Ahoj, děkuji moc za info. Já se včera nedostala k PC. No, tak s těmi injekcemi je to teda dílo. Já ještě nevím jak to zvládnu... 😒 ale snad do toho dojdu. Ségra se to taky musela naučit a to ze dne na den. Nikdo se s ní nebavil o tom a píchá si ted úplně všude. Já se posledně na to chtěla podívat jak to píchá a ani to mi nešlo.. ☹ bylo mi z toho zle a úplně jsem to cítila jak si tam tu jehlu strká... asi dělám z komára velblouda a příliš hysterčím 😀 No, já jsem z toho na nic, včera jsem začala lehce špinit a dnes ráno trochu krve, tak nevím co to má znamenat 😒 Ty už jsi doma nebo pracuješ??

ewicka
30. říj 2014

@bbibianca Injekcí se vážně neboj. Přesně jak píšeš, spoustu lidí si muselo začít píchat, na výběr neměli a zvykli si. Navíc tohle je jen krátkodobá záležitost. Ten dipherenil trochu štipká při vpichu, ale pak úplná pohoda. Co to je proti porodu 😀 To si při tom píchání říkej! 🙂
Jinak pracuju na služby, né každý den, tak mám v tomhle teď výhodu. Sloužím víkend a pak mám 10 dní volno, něco dovča a něco, že nemám napsanou žádnou službu. A co to špinění? Kolikátý den cyklu jsi?

bbibianca
30. říj 2014

@ewicka No, měla jsem vlastně MS jen 2 dny, dnes 8 DC tak je to asi nějaké doznívání, ale překvapilo mě, že odešla úplně a ted jsem začala špinit spíš, ale krev... To máš dobrý ty služby.. a kdy máš jít na další odběry nebo ultrazvuk??

ewicka
30. říj 2014

@bbibianca Tu tvou MS a teď to špinění bych probrala s gyn.. Zní to jako nějaká hormonální nestabilita... tak asi ať máš klid. Služby si nemůžu vynachválit. Sice tam jsem třeba tři dny v kuse, ale pak týden volno 🙂 Paráda. Další kontrola mě čeká teď v pondělí, krev a ultrazvuk, tak jsem zvědavá, co mi poví. Součástí prý bude i předoperační vyšetření, který si v Heliosu dělají sami. Jsem tam fakt spokojená (zatím) 🙂

bbibianca
30. říj 2014

@ewicka tj., ale asi až tam pojedu nebo myslíš, že tam mám cinknout?? Zítra zrovna jedu na školení do Brna. Nebo se tam mám stavit?? Co myslíš??

ewicka
30. říj 2014

@bbibianca Já bych asi zavolala a podle toho, co ti řeknou. Víš, třeba to vůbec nic neznamená, ale tak za zatelefonování nic nedáš a budeš mít klid 🙂

bbibianca
30. říj 2014

@ewicka prej mám zavolat zítra dopoledne a že mě přepojí na lékaře... tak ted nevím... co ted... dopoledne budu na školení 😒