Dlouhý protokol. Proč se dává? Rady a zkušenosti?

saja13
26. čer 2020

Ahoj holky 🙋 kdy vám byl doporučen dlouhý protokol a proč? Kontrola 10DC foliky velikosti 18mm a 20mm hned ten den píchnout ovitrel a 12DC odběr ze 3 foliku 2 vajíčka ktera nebyla bohužel zralá a tolik sem Jim věřila 🙄🤔 máte to některá podobný? Byl vám doporučen dlouhý protokol? A jak to dopadlo?

adenka84
26. čer 2020

Ahoj. U nás dlouhý protokol měl úspěch. Čtyři roky jsme se snažili o miminko. Zkoušeli jsme 5x IUI, IVF-ICSI. Až čtvrtý pokus IVF - ICSI u nás vyšel a poprvé to bylo za pomocí dlouhého protokolu. Ale otázkou je co k tomu úspěchu tehdy pomohlo. Poprvé jsme si tehdy zaplatili nejen PK, ale i AH. Poprvé jsme si nechali zavést 3 embrya. Chodili jsme před tím k léčiteli, byla jsem před stimulaci v lázní. Stimulovala jsem necelý týden po příjezdu z lázní. Takže jsem ten spodek měla hodně připravený. Poprvé tehdy před odběr spermií manžel dostal injekci. Takže kdo ví co bylo tou nejdůležitější pomocí. Možná vše se vším.
A nebo právě i ten dlouhý protokol.
Držím palce.

saja13
autor
26. čer 2020

@adenka84 a jak máš dlouhý cyklus taky 28dni? A amh máš jaké? Já mám právě nízké😮 teď sem pichala 8 dní 300iu a jen 3 folikuly 🙄 a AH je prosím co?

adenka84
26. čer 2020

@saja13 je to už 9 let zpátky a cyklus jsem měla nepravidelný. Za další tři roky se nám už jen pouze za pomocí IUI narodila druhá dcera a za dalších 5 let jsem otěhotněla přirozeně, ale to bohužel nedopadlo dobře.
Hodně štěstí

saja13
autor
26. čer 2020

@adenka84 a taky nekvalitní vajíčka na prvním ivf? Nedozrálá? Jaké brát vitamíny na podpořeni kvality vajíček?

adenka84
26. čer 2020

@saja13 ano problém byl v růstu folikulů. Užívala jsem jen Femibion. A pak jen to co mi doporučili v Caru za ty roky to bylo mnoho léků. Manžel užíval na lepší spermiogram vitamíny od Swissu Energyman za pouhý měsíc měl spermie mnohem lepší.

saja13
autor
26. čer 2020

@adenka84 tak mě rostou celkem dobře u mě je spíš problém že nejsou zralá 🙄 spermiky máme v pohodě 😊 já užívala nosifol a teď chci přejít na inositol

raaketka
26. čer 2020

@saja13 ahojky, já příští týden začínám se stimulací v dlouhém protokolu, mám nízké AMH, první IVF jsem měla v krátkém protokolu, kde paní doktorka zhodnotila, že reaguji dobře (měla jsem 6 folikulů a z toho 4 vajíčka) a teď zvolila dlouhý protokol, protože předpokládá, že bude více kvalitních vajíček. Jaký máš AMH?

adenka84
26. čer 2020

@saja13 i mě rostli, ale nedozráli.. folikulu jsem měla dost, ale nekvalitní..

saja13
autor
26. čer 2020

@raaketka já mám amh 0,93 a ty? A cyklus MS máš jaký? Já mám 28dni😊 to já měla 3foliky a 2 vajíčka ktera nebyla zralá 🙄 a pichala sem 300iu denně myslela sem jak jich bude aspoň 6 a ono nic takže nevím jak sem reagovala... My teď budem mít asi pauzu 3 měsíce ..jak jste měly dlouho pauzu na další ivf?

saja13
autor
26. čer 2020

@adenka84 tak Snad to už konečně vyjde 🍀 teď pauzicka a pak hurá na další pokus

raaketka
26. čer 2020

@saja13 já mám amh 1,41, já měla dlouhou pauzu cca 2 roky, řešili jsme jiné zdravotní problémy, tak proto. Cyklus MS mám 28 dní. To byl tvůj první IVF?

saja13
autor
26. čer 2020

@raaketka tak ty nemáš amh vůbec špatný 😊ano tohle bylo naše první ivf 🙄 trvalo mi než sem se k tomu dokopala, ty chodíš do Caru někde v Praze? Uvidime co nám doktor řekne v úterý, každopádně teď odpocivam ve středu sem měla opu 🙄 a ve ČT volali ze nejsou zralá, tak sem z toho dost špatná, včera sem celý den probulela

raaketka
26. čer 2020

@saja13 dle MUDr. mám AMH na svůj věk nízké, ono se říká, že první IVF bývá pokus, aby zjistili, jak reaguješ na léky, neházej flintu do žita a nebuď z toho smutná, vím, že to není lehké, člověk se na to upne, čeká úspěch, ale je to běh na dlouhou trať. JJ, chodím do Gennetu, kam chodíš ty? A jak jsi snášela stimulaci a stav po OPU?

saja13
autor
26. čer 2020

@raaketka taky gennet Letná 😉 stimulaci sem snášela docela dobře až ke konci sem měla občas bolesti jinak v poho a stav po opu v pohodě, včera mě bolel vaječník a dneska podbrisek, bolí to vždy k večeru 🙄 a jak ty? Na sále sme bojovaly než mi dali kanylu mám žíly k.o ale nakonec to druhá ruka pobrala tak v pohodě

raaketka
26. čer 2020

saja13 já teda zatím vše také snášela v pohodě, ale uvidíme, co teďka ten dlouhý protokol...

saja13
autor
26. čer 2020

@raaketka tak dej určitě vědět 😊 a k jakému dr chodíš? Taky mám z toho dlouheho strach ale to k tomu asi patří.. A můžu vědět kolik ti je ze mas na svůj věk nízké Amh? Mě to řekli totis taky😊

saja13
autor
27. čer 2020

@raaketka a myslí že tech vajíček bude víc jak 6? Já sem si přála aspoň 6🙄 ale od 5dc se nic netvorilo navíc zůstaly jsme na těch 3

cuky_ducky
31. črc 2020

Ahoj, tiež sa pridám so svojou skúsenosťou. V červnu sme podstúpili prvé IVF - stimulovala som 350 jednotek Gonalu, vyzeralo, že ok reagujem, odber 12 den - 9 vajíček, len 1 zrelé...síce sa oplodnilo, ale prestalo sa vyvíjať, takže nic. Velké sklamanie.
Doporučili mi rovno ďalší cyklus IVF, vraj kým sú vaječníky "nastimulované" a reagujú a práve dlhý protokol - 21 den cyklu (toho samého v kt. bol prvý odber) som začala 2x denne aplikovat nosný sprej Synarel a klasicky od 2-dňa ďalšieho menzesu léky, tentokrát Pergoveris miesto Gonalu. Včera som bola na odbere, znovu 9 vajíček, ale 7 zrelých a dnes mi volali, že 6 sa podarilo oplodniť, tak teraz dúfam, že sa budú pekne vyvíjať, potom máme ešte PGT-A a snáď v září KET.
Mne teda dlhý protokol (a aj zmena liekov) pomohli, myslím, že ak si nemala zrelé vajíčka je dlhý protokol jednou z ciest. Jo a ešte pozdejší odber - teraz som bola na odber 14ty deň cyklu.

saja13
autor
1. únor 2021

Ahoj holky jak jste dopadly po dlouhém protokolu s nízkým amh? Povedlo se? ✊🍀 Kdy a jak jste začínaly a dlouhým protokolem? Děkuji za rady

saja13
autor
10. únor 2021

@adenka84 a čím jste stimulovala ba dlouhy protokol jestli se můžu zeptat?🙂

adenka84
10. únor 2021

@saja13 pamatuji si už jen Gonal.. ten zbytek už bohužel ne.. je to 10 let.. Ale vím, že to byli injekce klasické ne predplněné v péru

saja13
autor
10. únor 2021

@adenka84 já do první kontroly na utz bych měla mít buď menopur jako při krátkém a nebo pergoveris ještě se dr rozmysli co my prý dá, jde mi to že mám stimulovat jen jedním lékem a přijde mi to divný? Nebo se pak třebas v půlce s timulace něco přidává? A jaký máte názor mít stejný lék při krátkém a při dlouhém protokolu, děkuju 🙂

saja13
autor
10. únor 2021

@raaketka stimulaci sem snášela celkem dobře a stav po opu jen asi 4 dny bolest podbřišku ale nic strašného, teď řešíme dlouhý protokol, jak jsi na tom ty s tím dlouhým čím stimulujes? Já mám mít buď menopur jako při krátkém a nebo pergoveris jen jeden z toho, přidává se pak nějaký lék nebo nějaký injekce? Sem z toho jelen že budu píchat jen jednu injekci právě 🤔 a 300 jednotek

adenka84
10. únor 2021

@saja13 nejsem lékař, nerozumím tomu .. Já vždy stimulovala gonalem.. jen mi k tomu byl patři krátkém protokolu přidán cetrotide.. další léky si nepamatuji.. bylo toho ty roky dost. Bohužel už si na vše nevzpomíná.

saja13
autor
11. únor 2021

@raaketka a měla jsi stejný léky jako při krátkém nebo jiné? Já prý reagovala taky dobře měla sem 3 foliky 2 vajíčka a byly nezrale 😢 a teď budu mít možná stejný lék na stimulaci, tak doufám že mi ho změní sou 2 možnosti buď budu mít zase menopur a nebo pergoveris? Čím jsi stimulovala? A přidávala jsi pak nějaký léky nebo jsi měla jen jeden?

saja13
autor
18. únor 2021

Ahoj chci se zeptat při dlouhém protokolu jste začínaly stimulaci taky od 2dc? Já budu zítra 1dc a stimulace by měla být ve středu což je 6dc, ms přišla dřív než měla ale bojím se že ten 6dc už bude pozdě