3. IVF - tentokrát dlouhý protokol

fanunka
8. srp 2017

Ahojte Ženy, za měsíc bych měla začít dlouhý protokol a následně další IVF. Předchozí IVF byla neúspěšná :( první odběr 4 vajíček všechna oplodněna ale 3. den bez vývoje, 2. zvýšení dávek hormonů celkem 10 vajíček, ale povedlo se odebrat jen 4 do jednoho vaječníku se jim nepovedlo dostat :( nechápu!!! 4 oplodněna ale opět 3. den bez vývoje. Nyní mám jít na dlouhý protokol, ale četla jsem že se používá spíše u mladých dívek :( kdežto mě je 37 pryč :( a že hrozí hyperstimulační syndrom :( achjoooo Oba jsme zdraví nikdo neví proč nám to nejde :( hrozná bezmoc :(

jezz1e
8. srp 2017

@fanunka Mně je čerstvě 38 a taky začínám dlouhý protokol (1 IVF, 2x ZT). Dr. ho doporučuje, že se jím líp reguluje množství a rychlost růstu folikulů. Holt musíme doktorům věřit, že vědí, co dělají. Jestli u tebe krátké nefungovaly, musí něco udělat jinak. Snažila jsem se k tomu něco najít, na netu je studie, z níž vyplývá, že je o trochu úspěšnější než krátký. Tak snad...

fanunka
autor
8. srp 2017

Hmm ja jsem si o dlouhy protokol rekla sama, prave ze jsem si o tom taky neco precetla. V CARu si nemysli ze by minule IVF nebyli uspesne pry jsem reagovala dobre a vse slo jak melo... nedokazou rict proc se to dycky zastavilo ve 3. Dni proste se to pry stava nooo

fanunka
autor
8. srp 2017

@jezz1e kam chodite do centra?

jezz1e
8. srp 2017

Do Podolí. tak držím palce, ať jsme obě úspěšné 🙂

fanunka
autor
9. srp 2017

a spokojenost v Podolí? První IVF v ISCARu a pak jsem přešla k Apolináři, ale nevím jestli je jedno lepší než druhé asi je to jedno když to nejde tak je podle mě uplně jedno kam člověk chodí. Oba CARy mi příjdou nastejno u obou jsme jen číslo v pořadí...

be_ruska
25. srp 2017

Ahoj. Ja ted mela 2. Ivf taky dlouhy protokol. Odebranych 10 vajicek.oplodnenych 5 a cekam na vysledky. Porad je to u me jednou tolik nez při kratkem protokolu kdy mi odebrali 5 vajicek a zustalo mi 1, ktere nevyšlo. Drzim ti palce at je dlouhy lepší 😉 doufam ze i u me bude lepsi úspěch

@fanunka

fanunka
autor
27. srp 2017

No tak paráda 🙂 drzim palce a je ta stimulace bolestivejsi? Myslim jestli te bolely vic vajecniky?

linusha
27. srp 2017

@fanunka Ahoj, já to mám hodně podobné jako ty (co se týče celkového zdraví nás obou a s vývojem embryjek) jen s tím rozdílem že jsme měli 2x dlouhý protokol a pro 3. IVF doporučili zkusit krátký protokol. Při 1.IVF bylo 11 odebraných, oplodnilo se 6 a nakonec nezůstalo vůbec nic. Při 2.IVF 16 odebraných, oplodnilo se 10 a zůstalo jen jedno které nebylo dle CAR vhodné k transferu, tak jsme podstoupili transfer na vlastní žádost bylo to 50% na 50% že to vyjde ale nevyšlo to. Po každé jsem měla jeden lék jiný. Pro 3. IVF jsme se rozhodli změnit centrum, kde nám taky doporučují krátký protokol, do kterého půjdeme nejspíše v říjnu. Tobě přeji mnoho štěstí a úspěchu s dlouhým protokolem 😉

be_ruska
27. srp 2017

@fanunka stimulace neboli. Jen po opu kdyz je vic vajicek tak boli podbrisek, ale nic hrozneho 😉

fanunka
autor
15. zář 2017

@linusha a kam do CARu chodíš? a kolik ti je?

jezz1e
15. zář 2017

Jen ještě přidám výsledek:
Stimulovala jsem 225 jednotek Menopuru, po týdnu vaječníky téměř bez reakce ☹ Stimulace prodlužována, nakonec na 17 dnů (doplatek cca 15 000 ), OPU 20 den, 8 folikulů, 6 zralých vajíček, 5 embryí, 5 den se 4 přestala vyvíjet, 6 den vložena poslední zbylá blastocysta s tím, že by biopsii na plánované PGS stejně nepřežila. Takže podle mě spíš neúspěch a doufám, že pokud to nevyjde přirozeně, zkusíme příště jiný protokol.

fanunka
autor
15. zář 2017

@jezz1e týjooo jen za stimulaci si platila 15000kč? panejooooo teda.... a to je ono proč se to prostě přestane vyvíjet ???? na tuhle otázku není nikdo schopný odpovědět. Teď jsem byla na sezení u tradiční čínské medicíně a dlouhý protokol a IVF posouvám o 2 měsíce dávám šanci teď bylinkám. IVF a hormony mě vždy hrozně rozhodí a mám z toho hrozný nervy nespím mám zažívací problémy :(

fanunka
autor
15. zář 2017

@jezz1e tak dej vedět jak jsi dopadla - naděje umírá poslední. kdy budeš testovat zda se zadařilo? a jaký máš pocit z prvního IVF a stimulace? 🙂

jezz1e
15. zář 2017

Testovat budu asi ve čtvrtek, to bude 10 den po ET. Uvidíme, ale ten průběh ve mně moc optimismu nevzbuzuje. Snažím se to brát tak, že první IVF je trochu testovací, jak tělo reaguje.
Jinak stimulace, odběr i ET probíhaly v klidu, nic mě extra nebolelo, jen zhruba od píchnutí Ovitrelle jsem byla nafouklá a večer po OPU mě docela bolel podbřišek.

linusha
15. zář 2017

@fanunka byli jsme v Heliosu v Brně a je mi 26.

fanunka
autor
16. zář 2017

@linusha tyjoo takova mlada a uz toho mas tolik za sebou. Je to naprd kdyz clovek neco chce a nemuze s tim nic delat. Hrozna bezmoc. A tak ty mas spouuuustu casu

linusha
16. zář 2017

@fanunka je to bezmoc, ale věřím tomu že se všechny jednou dočkáme. Promiň ale s tvým názorem že ,,mám spoustu času,, nesouhlasím jednak ze zdr. důvodů a jednak taky proto že nezastávám dnešní domu mít děti až po třicítce a později. A na tento názor jsem už dost alergická protože mi jej vnucuvali i někteří doktoři v min. centru. Myslím že pronášet to že má někdo na něco spoustu času je maličko irevalentní, každý to má v životě jinak postaveno. Pro někoho je brzy třeba v 35ti a pro jiného je pozdě už v 20ti.

be_ruska
16. zář 2017

Ahoj holky. Tak me z 5ti oplodnenych zustalo opet jen jedno embryo. Takze u me dlouhy protokol zadne zlepšení. Transfer budu mit v rijnu.
@linusha uplne stebou souhlasim. Je mi tolik co tobě a mam to stejně. Sem rada za to ze jsem zjistila problem ted a ne po třicítce.

jezz1e
17. zář 2017

Holky, urcite to nebylo mysleno zle a nikdo nerika, ze mate na neco cekat nebo ze nesmite byt zoufale, kdyz se nedari. Chapeme, ze byste si mimco moc praly hned. Proste vam jen my, kterym je pres 35, zavidime, protoze mate "aspon" cas to resit pomoci mediciny 😊

fanunka
autor
18. zář 2017

přesně tak, pořád ještě máte do 40ti let více času jak my... Já taky chtěla děti dříve, jenže jaksi nebyl ten kdo by to se mnou sdílel... Vůbec jsem neměla štěstí na chlapy. Když po 9ti letech soužití jsem si dupla a že chci dítě, partner ze dne na den utekl :( a o druhém 5ti letém vztahu nemluvím. Někdo má holt život jak z pohádky a může plánovat děti už ve 20ti, já bohužel ne :(

petruska23
24. zář 2017

Ahojky, můžu se k vám přidat? Ja jsem teď začala s přípravou na dlouhý protokol. Dostala jsem injekci a 14 dní čekám na další utz, což bude 2.10. Pak začnu stimulovat.
Dlouhy protokol mám poprvé. Při prvním jsem měla krátký protokol a odebráno 10 zralych vajíček, oplodnilo se 8, do pátého dne došly 4 a biopsii se podařilo udělat pouze u dvou. Zdravé bylo jen jedno a ket nevyšel. Musíme na PGD, protože máme vážně nemocného synka.
Budu moc ráda, když se k vám budu moct připojit😘

fanunka
autor
25. zář 2017

@petruska23 Ahoj týýýjo a kam chodíš do CARu? já to pořád odkládám, nějak se mi do 3. IVF nechce :( měla jsem jít v srpnu a nešla jsem :( mě ty hormony a ta narkóza děla hrozně špatně po psychické stránce

petruska23
25. zář 2017

@fanunka ahojky...Chodím do Motola...my jsme dlouho cekali na výsledky a potom ten ket tak dlouho plánovali, aby to všechno bylo ve správný čas a nevyšlo to...Teď hned další měsíc začínáme znovu. Nějak se mi už nechtělo čekat..Ty hormony jsou hrozný, ale zase co by člověk pro to miminko neudělal😍
Jak to vidíš ty? A kam chodíš?

fanunka
autor
25. zář 2017

@petruska23 k apolinari chodim. Kdyz ja se bojim ze ve finale budu bez dotete a jeste z tech hormonu budu mit rakovinu :(

petruska23
25. zář 2017

Neboj, to určitě zvládneš...když to zvladnu i já😘
Nesmíš o tom asi tolik přemýšlet a skočit do toho..já se snažím na to vubec nemyslet..co do sebe cpu..a myslím jen na ten výsledek❤

fanunka
autor
26. zář 2017

@petruska23 tak dej vedět jak jsi na tom 🙂 a až budeš mít splín tak napiš. Mě na tom všem asi uplně nejvíc štvalo, že to nemám s kým probrat. Pro okolí to tajíme a mě pořád chybělo to s někým probrat co se ve mě děje :( pak jsem objevila toto forum a aspoň jsem se z toho trošku vypsala nebo si přečetla příspěvky od někoho kdo to prožívá podobně 🙂 tak hodně štěstí :-*

fanunka
autor
26. zář 2017

@jezz1e tak co? jak dopadlo testování přišla MS nebo boucháte šampaňské? 🙂

jezz1e
26. zář 2017

@fanunka Ahoj, bohužel nedopadlo. Takže teď dáme chvíli pauzu (možná proloženou domácími pokusy) a pak zkusíme další IVF, snad s jinou stimulací.

fanunka
autor
26. zář 2017

@jezz1e hmmm to me mrzi je to boj

tergal
24. říj 2017

Ahoj,taky budu začínat dlouhý protokol,trochu se toho bojim. Při 1IVF jsem měla krátký protokol,po KET jsem otěhotněla,bohužel skončilo to biochemickým tehu ☹ jak probíhá,prosím,dlouhý protokol? Vím,že se mám ohlásit k Dr. mezi 20-23dnem,četla jsem,že se pak píchá injekce a 14dni se čeká? Kdy se potom začíná stimulovat a jak dlouho? A pak,kdy je odběr vajíček? Děkuju za info