• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

18. prosince 2017 
@zabbkakvak Já měla krátký. A bylo to všechno rychle, určitě příjemnější než dlouhý :slight_smile:. Sice bez úspěchu, ale držím palušky, určitě se podaří.
22. črc 2016 v 06:20  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2018 (32. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cadem čím te bavil zlato ? Je to tak beru prostě roli tehule sem zkusila zed už chci tu roli maminy :grinning::grinning:
22. črc 2016 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendissek Že už ti od minule chyběly injekce;)Ale je super, že to bereš takto pozitivně.Já už zase pomalu nacházím pozitivní přístup, protože jinak bych se z toho musela zbláznit:slight_smile: Za týden jdeme k Texlíkovi na konzultaci, tak už se těším, že se zase bude něco dít:slight_smile:
22. črc 2016 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tomik1234 jo jsem i ráda že to bude rychlí a snad i uspěšný :wink: :grinning:
22. črc 2016 ve 14:57  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červenci 2017  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cadem musím to tak brát jinak bych se zhroutila a mela nervy na pochodu doufám ze budou jen dobre zpravycky :grinning::grinning:
22. črc 2016 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cadem Jj Texl vždy dokáže pozitivně naladit. A upně chápu, že to potřebuješ. A mužu se zeptat, kolikáté IVF jsi ted podstupovala? Nějak si to nepamatuju. Jinak přeju hodně štěstí :slight_smile: na konzultaci
22. črc 2016 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisik10 Já měla 1.ivf, z toho 4 embryjka,chytlo se jen jedno ale v 8tt jsem o něj přišla, takže nás výhledově čeká další ivf.
22. črc 2016 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky muzu se uplne blbe zeptat jak probiha to vložení vajíčka nebo embrijka do dělohy?
22. črc 2016 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holčiny, dělá se v Heliosu před OPU předoperační vyšetření? Děkuji :slight_smile:
22. črc 2016 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dragina Dělají to v rámci těch odběrů, když dělají kontroly
22. črc 2016 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misula29 Je to skoro jak když jdeš na gyndu. Ležíš na koze, zavedou ti takový ty kovový zrcadla a pak přinese embryoložka takový katetr, na konci je stříkačka, je to taková tenoučká tyčinka, tu ti zavede doktor dovnitř a zmáčknou pak tu stříkačku a embryjko je vevnitř. Ani to skoro necítíš
22. črc 2016 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ještě otázečka děvčátka :slight_smile:, když se píchá Pregnyl na konci, tak kolik dávají 5000 nebo 10000? a píchá se do zadečku nebo do bříška?
22. črc 2016 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, můžu se zeptat jaký vyšetření vám v Heliosu dělali před IVF?? Na stránkách toho mají teda popsanýho hodně, zajímalo by mě jak je to v praxi. Jestli ty vyšetření dělají všem nebo až máte nějaký problém??? Jedná se mi o imulogii a hematologiii mě i manžela, hormonální profil, spermiogram a hlavně o genetiku. Jak z krve, tak pohovor s genetičkou. Z Heliosu jsme odešli jinam, ale jestli se nám ted nepovede KET, tak velmi vážně uvažuj, že se tam vrátíme. Chci mít opravdu všechno vyštřené před 2 IVF. U nás v CARu to automatické není. Ještě jeden dotaz: chceme určitě u 2. IVF vyšetření PGS. Ale zcela na pojišťovnu. Měla jste to některá?? Má Helios přísné podmínky pro toto vyštření na uhrady VZP?? Moc děkuju za odpovědi a přeju všem hodně štěstíčka :slight_smile:
23. črc 2016 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jennyy12 v heliosu nám udělali úplně vše a podle toho co se našlo jsme řešili teprve ivf a abo hned napoprvé jsme měli pgd jenže naše embryjka nebyla dostatečně vyhatchovana tak se to nedělalo doufám ze ted u toho druhého už se povede
23. črc 2016 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jennyy12 proč si od gama utíkala ?
23. črc 2016 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendissek děkuju za odpověď. Upřímně jsme nakonec zvolili jiné centrum, protože jsme tam byli na konzultaci asi před 4 nebo 5 lety u primáře Texla. tenkrát jsme byli pouze sebe nechat vyšetřit jak na tom vlastně jsme, protože nás to zajímalo a pan primář byl velmi netaktní, protože nám hned na druhé konzultaci zamával ceníkem před nosem a prostě, že IVF je jasná a jediná volba a to jsme ten problém měli tenkrát minimální. nechtěli jsme to tenkrát ještě řešit IVF metodou. Dost mě to tenkrát vzalo. Ale od té doby se situace dost změnila a problém se zhoršil a vlastně už i vím co chci, tak je to jiné. Velice se mi líbí v Heliosu ta všechna vyšetření a jejich nastavení celého procesu :slight_smile:. Rozhodne, ale jestli nám tam udělají to PGD nebo PGD na pojišťovnu. Náš Car je taký dobrý, věřím jim, ale štve mě, že si o každé vyšetření prostě musím říkat, že to nedělají automaticky. Ted prostě zjišťuju co a jak a pak se rozhoneme :slight_smile:
23. črc 2016 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jennyy12 aha no my když jsme tam přišli v lednu s našem a problém a má z anim a já se ptala esi h ed začnem tak.me řekl ze rozhodnout az výsledky jak postupovat ze třeba ivf nebude potřeba a ono stejně je jen tu hematologie nás posílal obvodak se zadankou
23. črc 2016 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendissek Jé mužu se zeptat. Na tu hematologii tě poslali kvuli výsledkum co jsi měla v HP z Heliosu?
23. črc 2016 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisik10 Nene už tam chodim delší dobu poslala me tam moje obvodacka pote co mamce ,a babičce zjistili lajdena nakonec ho máme všichni a já ještě poruchu mthfr
23. črc 2016 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendissek Aha já se v tom vubec nevyznám víš. Mužu se uplně pitomě zeptat. Co to muže zpusobovat za problém s početím?
23. črc 2016 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisik10 porucha mthfr to je ze moje tělo neumí zpracovávat kyselinu listovou a laidenska mutace může způsobovat potraty proto se Pícha fraxiparin nebo clexane
23. črc 2016 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendissek Tak hlavně, že ti na to přišli a maj to pod kontrolou. Plus pro tebe další injekce k dobru :grinning: O to víc si to užiješ
23. črc 2016 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisik10 Nene já to zas nemám tak strašný jedna se o poruchu krevní srážlivosti já jsme hlídána teta si taky v trhu nepichala injekce jen ke konci az před porodem ani jedna to nemáme tak jak mamina s babičkou máme to u nás v ženským rodě
23. črc 2016 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misula29 odběr vajíček je ,,maličkost" jedná se v podstatě o krátkodobou narkozu - 10-15minut. Ani nemusíš mít klasické předoperační vyšetření. Na sal si odejdeš po svých a do postele te odvezou na pojízdým křesle :slight_smile: Za dve hodinky po odberu mužeš jit s doprovodem domu. Odběr se děla přes spodek. Potom vlastně citíš trošku to břísko, ale nic hrozného :slight_smile:
Transfer je zase jako klasická gynda. Daji zrcadla- tim se jim umožní vstup do dělohy. Očistí čípek. Mezitím na obrazovce před tebou promítaji to tvé embryjko jak je ješte v kultivační misce a popisují ti ho. Pak ho embryoložka natáhne do speciálního katateru, přinese a doktor zavede pod ultrazvukem. Na ultrazvuku vidíš ten katetr a bilou tečku- to je tekutina, ve které je embryjko. Dají ti první ultrazvukovou fotku a fotku přímo toho embryjka a 15 minut tam v klidu ležíš, těhotníš si a posloucháš relaxační hudbu :slight_smile:

No taky těch narkoz mám až až. Za poslední rok 4 narkozy. Už aby z toho byl alespoň nějaky pozitivní výsledek :grinning: :slight_smile:
24. črc 2016 v 11:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jawuna
@lenusaak díky holky za podrobnej popis :slight_smile: Prej v klidu si těhotníš :grinning: A tam u toho může být i manžel u toho transferu? Aby se na tom těhotnění taky podílel :slight_smile: A pokud s to nepovede , zbydou nějaký ty vajíčka k zamražení tak pak nemusíš podstupovat celou tu proceduru znovu a jdeš tam jen na to vložení a tomu se říká ten Ket jestli to dobře chápu?
24. črc 2016 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misula29 Manžel u toho bohužel být nemůže, dle nějakých vyhlášek či co, to Helios neumožnuje.
Jinak pokud ti zbydou embryjka tak se zamrazí. A pak záleží na Vás , kdy si na KET půjdete. Ale když se rozhodnete, musíte volat prvni den cyklu, pak jdeš na kontrolu 14 den cyklu a oni ti určí, kdy bude KET, podle sliznice a podle ovulace :slight_smile:
24. črc 2016 ve 12:31  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenusaak no pokud se rozhodnem tak doufám,že to klapne na poprvé :slight_smile:I když jsem četla ,že na poprvé nejsou moc velký šance
24. črc 2016 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misula29 u nekoho se zadari hned na poprve musis verit ja uz podstoupila 3ket dnes jsem 5 den a moc doufam ze uz to tentokrat vyjde.Preji hodne stesticka :slight_smile: a drzim palecky
24. črc 2016 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Tak jsem byla na ultrazvuku. Dnes 14ty den cyklu. Sliznice 9 mm. Texl mirne spechal.2 ale i tak jsem se dozvěděla behem chvilky vse potrebne....ne jak minule od pani ehm doktorky F. Takze v patek KET. Uz se těším. Tak rychle to utíká. A zase ten strach.....
24. črc 2016 v 15:25  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doubravka62 to už bude do třetice to nejlepši!!! :slight_smile: držim pěsti
24. črc 2016 v 15:55  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek