Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

leoseeeek
5. led 2018

@thebe my v Heliosu doplaceli 32tis.a ted si nejsemm teda jista, zda my meli vysetreni emryjka🤔... Jinak, my too sane, zdravi, velka uspesnost, v Heliosu 2transfery blastocyst a bohuzel nic😏.. Odpoved bylo: priroda a stesti... Ted to teda zkousime jinde, uz jako samoplatci, sesty pokus, takj uz nevim😔...
A holky, myslite, ze kdyz jsem teda uz starsi 38, ze mi delali to vysetreni embrii?

pipinka
5. led 2018

@leoseeeek myslím že určitě ano

kyticka569
6. led 2018

@leoseeeek
Myslím, že kdyby ti to PGS /genetické vys. embryí/ dělali, tak by ti volala cca 1-3 týdny po zmrazení embryí doktorka, a řekla by ti, jestli jsou embryjka v pořádku. Mně teda volali asi 10 dní po tom, co byla embrya zamrazena. Ale určitě se na to zeptej...

leoseeeek
6. led 2018

@kyticka569 hmmm, to si nejsem teda jista, zda mi to v heliosu delali. Volat volali, a ty dve embrijka dosly do te blastocysty...
Ted jeste nevim, pac jsem pred odberem.
Urcite se teda poptam. Mooooc dekuji za info

linusha
6. led 2018

@leoseeeek na PGS a PGD bys musela podepisovat navíc souhlasy. A po prodloužené kultivaci by jsi musela ještě čekat cca 14 na výsledky z toho. A určitě by jsi něco doplácela. To že došla do blastocysty je po kultivaci. 🙂

linusha
6. led 2018

@tynka75 90% úspěšnost určitě ne, to by jim nemohly vyjít statistiky. Vydávají ročenky tak se koukni na úspěšnost tam. A nás první IVF v Heliosu stálo cca 23 tis (klasická metoda splynutí a prodloužená kultivace), druhé 55 tisíc (ICSI,MACS, prodloužená kultivace, mnoho léků) pro obě IVF jsem měla dlouhý protokol a ani jednou to nedopadlo, ač jsme dle testů oba zdraví. Nebylo provedeno PGS/PGD to by bylo plus cca 35 tisíc protože mám pojišťovnu Ministerstva vnitra, která jim toto vyšetření neproplácí. V heliosu nám byl po druhém neúpěchu nabídnut max. dárcovský program. Nyní jsme jinde kde jsme měli více metod - ICSI, PICSI, MACS, prodlouženou kultivaci, krátký protokol a PGS a nyní čekáme na KET a celkem nás to stálo 47 tisíc.

kyticka569
6. led 2018

@linusha
Ahoj, tak to mě mrzí, že se nepovedlo, z toho mám docela strach. My už jsme tam nechali taky spoustu peněz. Taky jsem měla dlouhý protokol. Můžu se zeptat, kolik jsi tam měla transferu? A v jakem caru jste teď? Nabídli vám v Heliosu ten dárcovsky program ve smyslu spermií, nebo vajíček? Mně ty statistiky, co mají na stránkách, přijdou až moc "dobré" tak uvidím, jestli to vyjde u mě.

linusha
6. led 2018

@kyticka569 pouze jeden jediný transfer, nám to v heliosu vždy zabalila embrya mezi 3. a 5. dnem. Vnucovali nám dárcovský program pro vajíčka ale nechtěli mi to lékařsky podložit že je k tomu opravdu důvod. U mě jejich statistiky 100% nevyšly. Přešli jsme do Repromedy, kde jsem zatím moc spokojena, nepřipadám si že na mě koukají jen jako na zdroj příjmů, ale i lidsky. I embryím při kultivaci se vedlo líp než v Heliosu. Držím pěsti aby Ti to vyšlo 🙂

kyticka569
6. led 2018

@linusha
Díky, já mám 3 vyšetřena embryjka. Takže snad to vyjde. Kolik ti je let, že ti už nabízeli dárkyni vajíček?

linusha
6. led 2018

@kyticka569 když mi to nabízeli tak mi bylo čerstvých 26. Chtěla jsem zkusit např. změnu protokolu atd. ale bohužel si mluvili jen tu stejnou písničku.

kyticka569
6. led 2018

@linusha
Ve 26 už dárkyni, to je hrozný. To jsi o dost mladší, než já. A kolik máš teď embryí k transferu? Máš vyšetření PGS?

linusha
6. led 2018

@kyticka569 njn takový je hold život. Nyní máme 1 embryjko v top kvalitě a dle PGS absolutně zdravé, ostatní embryjka nám nedoporučovali po kultivaci mrazit byla o maličko horší a dle pana doktora a paní embryoložky a genetičky by s nimi transfery nedopadly dobře. My je poslechli. Takže doufám že s tímto to vyjde až do šťastného konce.

kyticka569
6. led 2018

@linusha
tak držím pěsti, ať to vyjde 🙂

leoseeeek
6. led 2018

@linusha... aha😏..tak ted aspon teda vim, ze jsme to nemeli.. Ale ani si nevzpomiam, ze by mi tam v Heliosu, neco takoveho nabidli... Jo, jo, nam taky nabizeli spermie a vajicka.
Ted jsme jinde, vjinem CARU a ja uz mam taky vek, a nervy z toho uz tsky😊, tak jsem predhodila, zda neni chyba ve me a jestli by jsme nemeli zvazit dar. vajicka a doktor ihned, ze nevidi duvod...
Tak jsem teda ted fakt zvedava a doufam v uspech ✌😊

leoseeeek
6. led 2018

A holky, myslite, ze je mozny uspech i bez PGS???

hanyas
6. led 2018

@leoseeeek rozhodne je bez PGS sance!

thebe
6. led 2018

@leoseeeek Urcite, nemeli jsme a uz rok nam nase detatko dela radost ;)

leoseeeek
6. led 2018

Dekujii😍👍

mirda79
6. led 2018

Ahoj. Taky bych se ráda přidala se zkušenostmi. My jsme teda přešli z Repromedy do Heliosu a nepřijde mi,že by z nás tahali peníze, tento pocit měl přítel právě v Repromede,to je jedno. S nikým se tu nechci příst. V Heliosu nám bylo naopak vše vysvětleno a na takový přístup jsme nebyli zvyklí. Pan doktor se nás ptal,jestli budeme chtít PGS, takže samozřejmě,že jo,nejsme už nejmladší. Navrhli mi krátký protokol a teď už jen čekám na menstruaci.

linusha
6. led 2018

@leoseeeek právě mě taky jinde (několik doktorů) řeklo že není pro dárcovství důvod, podstupovali jsme i další testy které dopadly na výbornou takže opravdu asi pro to není důvod. Hodně štěstí 🙂

@mirda79 též se s nikým nepřu. Napsala jsem svůj pohled jaký jsem z celé situace měla 🙂 Každý má na to svůj názor. A je zcela běžné že jeden z jednoho centra odejde a druhý tam odjinud přijde 🙂

mirda79
6. led 2018

Jasně. Proto sem chtěla taky napsat svoje pocity, které jsem měla po naší schůzce. Uvidíme, jaký bude úspěch v Heliosu. Nevím,jestli by jsme pak šli do 4 IVF. Je to všechno dost finančně náročné

leoseeeek
6. led 2018

Tak my byli v Heliosu po zkusenostech z Caru Zlin taky spokojeni. Ja zase nemam dobrou zkusenost ze Zlina... A znam holky, co nedaji na Zlin dopustit. Takze Helios u nnas za 1, ovsem nam se tam proste nedarilo😔, 2 transfery a proste nic. Vysledky vysetreni dobre, ve finale receno, mrzi nas to, je to priroda a taky je to o stesti.. Nechcete zkusit darcovske embrijka?...

Tak zkousime posledni pokus jinde.
No a ceny jsou silene vsude. Nekde je neco levnejsi, nekde neco drazsi... Kazdopadne je to byznys.. Coz je velmi, velmi spatne 😔😔....

mirda79
6. led 2018

Kamarádka mi říká,že to je též jen byznys. Souhlasím,ale když to nejde přirozeně,tak se nedá nic dělat. My zatím dárcovství využívat nebudeme. Teď budu stimulovat jinými léky,tak sem zvědavá,jak tělo bude reagovat. Předtím to bylo Gonalem

tynka75
8. led 2018

@linusha tady se mi nezdá těch 90%....jdeme tam ve čtvrtek, tak jsem zvědavá co mi řeknou a jaký bude plán. Já mám zjištěné protilátky proti spermiím a taky štítné žláze...jinak zatím na přístup si nemůžu stěžovat 🙂

tynka75
15. led 2018

tak jsem dostala dlouhý protokol. Provera, Diphereline, Menopur.....ptala jsem se proč dlouhý a je to proto, že jsem mladá, u starších se dává krátký. Tak uvidíme. začínám asi za 14 dní. Je tu někdo, kdo měl stejné léky a kolik stály?díky. T.

wendissek
15. led 2018

Já si taky na přístup nemůžu stěžovat a hlavně ne ted v těhotenství co pro nás dělají je úžasné

mirda79
17. led 2018

Ahoj. Můžu se tu zeptat. Vypada to, že v sobotu půjdu v Heliosu na odběr vajíček,v papírech je napsaný,že si mám vzít noční košili a přezůvky. To si fakt mám brát? V Repromede měly jednorazvou košili i přezůvky. Jak to chodí tady? Dík

hanyas
17. led 2018

@mirda79 urcite si vezmi. Ja osobne jsem se ve svych vecech citila mnohem lip, nez kdyby me navlikli do eraru 😉

linusha
17. led 2018

@mirda79 určitě vem😉

leoseeeek
20. led 2018

Holky, je tu nektera, ktera stimuluje???
Ja ano a jedu z prvniho ultrazvuku a zadna hitparada. Foliku malo a male😑.. Na jednom 2 a na druhem vajjecniku 3... Asi zatim nejmine, co jsem kdy mela a rozmer 7mm... Takze pridavame...
Mela jste nektera pri tak malem poctu foliku dber?