Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Inseminace, kdo z ní otěhotněl a jaké příznaky po ní?

marenka244
24. srp 2015

Snažíme se 2roky a máme jít na IUI do Iscare v Praze,pak na IVF,když se nepovedete

majenka34
24. srp 2015

Ahoj. My se snazime rok a pul. Zitra me ceka druha inseminace. A dr.nam rekl ze pokud se nam nezlepsi spermiogram pujdeme taky na ivf...Ona inseminace ma malou uspesnost.....

smallinka
24. srp 2015

Inseminace má malou pravděpodobnost úspěchu, samozřejmě se najde někdo, komu to vyšlo, ale je to opravdu výjimka. Podle mě se zbytečně trápíte a prodlužujete ten proces. Šla bych rovnou na IVF pokud by mi řekl mudr že jsou blbé výsledky. Ale záleží na vás, jaké máte nervy 🙂

zuzaapes
24. srp 2015

Ahoj, my na IUI byli v Pronatalu v Praze. Rika se, ze uspesnost je snad jen 18%. My absolvovali dva pokusy a na druhy jsem otehotnela.
Ale je pravda, ze vysledky jsme meli v poradku a jen nam to neslo.

marenka244
autor
24. srp 2015

No tak sem tam placu a jeste se ted v patek narodila dceruska segre,tak je to takove horsi ted s psychikou na mimi nemyslet ☹ a boli IUI??

marenka244
autor
24. srp 2015

Já mám tenkou děložní sliznici adoktor nám zrovna řekl,že to asi nevyjde,ale že to zkusíme max 2-3,když to hradí pojiš. a pak až IVF. Tak uvidíme

majenka34
24. srp 2015

Neboli to. Jen to trochu stipne.

merope
25. srp 2015

Co se týče úspěšnosti IUI tak doktoři rádi říkají, jak to má malou pravděpodobnost, protože zatímco za IVF mají tak 30-40 tisíc, tak za IUI mají 2000 za cyklus, 6 cyklů hradí pojišťovna = 12.000 a přitom za 6 cyklů IUI je zhruba stejná šance otěhotnět jako na jedno IVF.

Ale pokud máte špatný spermiogram, je to samozřejmě horší. Taky záleží jak moc špatný a zda to je stabilní stav. Já pořád nevím, co můj chlap dělal, ale při posledním odběru měl skoro desetinásobek co před cca půl rokem. A on jen povídá, že jak si tam zvykl, tak mu to jde líp.

IUI je podle mě mnohem méně náročné a "bolestivé" než stěry kvůli rakovině děložního čípku. A hlavně teda - člověk už se těší 🙂.

vera_vila
26. srp 2015

Měla jsem IUI, otěhotněla jsem hned napoprvé... Ale dost záleží, jaké jsou výsledky spermiogramu, pokud ten je dobrý, tak i IUI má velkou šanci na úspěch...
Jinak IUI nebolí, jen to může být trochu nepříjemné, jak tu "kanylku" strkají skrz děložní hrdlo (vlastně přivádí spermie přímo do dělohy, takže spermie nemusí absolvovat tu náročnou cestu přes děložní hrdlo a tím pádem jich přežije víc a mají větší "sílu")...

pavlakosec
26. srp 2015

No náš spermiogram byl opravdu dost špatný. Snažili jsme se přes dva roky a vyšlo to na druhý pokus, za měsíc čekáme chlapečka. Pohrozili nám, že pokud to ani do třetice nevyjde, tak na IVF. Myslím si, že stojí za to to zkusit nejprve takto. Nebolí to, jen je to trošku nepříjemné. Ale je to jen na každém páru. Držíme palečky. 🙂

karzuz
26. srp 2015

My jsme měli úspěšný první pokus, ale bylo to biochemické těhu. Druhá a třetí ani ťuk a čtvrtý pokus už byl úspěšný a jsem 34.týdnu 😉 Hlavu vzhůru, držím palce aby vám to vyšlo hned, bez zbytečných dalších stresů 🙂

kri
26. srp 2015

S prvním dítkem jsme se snažili taky 2 roky a pak nám doporučili IUI, otěhotněla jsem hned na první pokus, a to i přes to, že měl manžel hodně špatné spermio. 85 % spermií defektních a rovnou nám řekli, že by spíš doporučovali IVF. Druhé dítko jsme počali úplně přirozeně a ani nevíme jak. Takže bych do toho určitě šla. 🙂
Jo a příznaky jsem nijaké moc nepociťovala. Protože jsem ani nečekala, že se to povede, tak jsem se ani nijak nepozorovala. 😉

malenka3
26. srp 2015

Já měla v Iscare Praha celkem 6 inseminací. Až ta šestá byla úspěšná, ani jsem na ni už nechtěla jít, že to nemá cenu. Kdybych nechtěla čekat na prázdniny, abych si na IVF vzala dovču, tak bych do 6 pokusů taky nevydržela. Ale protože to je hrazený, téměř nenáročné proti IVF, tak jsem si říkala, že ty pokusy klidně vyplácám při čekání, než budou prázdniny. Pravdou ale je, že úspěch přisuzují spíš Mojžíšové. Po 4. IUI jsem začala cvičit, po dvou měsících od začátku cvičení jsem byla na mobilizaci, do dvou týdnů po ní 6. IUI a klaplo to. Jinak my měli všechny výsledky ok, žádný problém.

janii
26. srp 2015

My se snazili 2 roky, potom jjsme zacali jezdit do centra do Zlina. Po uvodnim kolecku vysetreni nam navrhli IUI a vyslo nam na poprve 😊

marenka244
autor
26. srp 2015

Spermiogram máme v pořádku,tak uvidíme jak to dopadne :-/

sweet81
26. srp 2015

Nám to vyšlo na podruhé. První bylo biochemické těhu. Já mám polycystické vaječníky, tak proto to nešlo normálně. Já strašně věřila, že to výjde a když to poprvé nevyšlo, tak jsem řekla, že ještě jednou teda IUI a pak IVF, už jsem byla smířená s IVF a nechtěla jsem dál čekat, a ono druhé IUI vyšlo😊

merope
26. srp 2015

Tak já zatím 6 cyklů IUI a 1 IVF a teď v rámci čekání na další IVF zvládneme ještě asi 2 cykly "samo-domo" a pak tak 1-2 cykly IUI, protože už zase bude platit pojišťovna, tak proč to nevyužít. Z hlediska chlapa je nejotravnější to podepisování všemožných papírů, z hlediska mého uklidňovat chlapa, aby moc nestresoval, když ty papíry podepisuje (má to prý podle něj vliv na spermiogram - tvrdí, že pořád lepší a lepší ho má, protože už si tam zvykl a tak z toho nestresuje). Vlastní IUI spíše beru jako "jupí, už jsou u mně a teď se potvůrky snažte".

kafr
30. srp 2015

Ahoj, přidávám se do klubu... jsem právě po 1. inseminaci v Iscare v Praze (26.8.2015) no a teď se cpu utrogestanem 😒 Bylo by pěkné, kdyby to vyšlo hned, ale nechci se upínat na plané naděje a pak být zklamaná. Všechny asi víme, co umí udělat hormony, že? 😖
Jinak co se inseminace týče, tak mi připadá víc protivný stěr z čípku při preventivce, než tento zákrok 😉
Pa a hodně štěstí

marenka244
autor
30. srp 2015

Aho, tak snad nám to(všem) dopadne dobře a někdy se třeba sejdem s vlastníma kočárkama 😉

lumcag
1. zář 2015

Ahoj já jsem po Iui otěhotněla.byl to po 7 letech zázrak.více v albu☺

kecka28
2. zář 2015

@marenka244 ahoj, můžu se tady zaháčkovat? Jdeme v říjnu do Iscar....

marenka244
autor
2. zář 2015

Tak vítej v klubu 😉 já byla minulé pondělí 🙂

kecka28
2. zář 2015

@marenka244 poprvé? napíšeš co mě tam čeká a u koho jsi byla? Klidně do zprávy - budu moc vděčná 🙂

kafr
2. zář 2015

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat, jak zvladate utrogestan? Mudr. rekla, ze je jedno, jestli horem, nebo dolem, ale v letaku je pro podporu tehotenstvi vaginalne... Tak zavadim 😒 Mimo klasicke vedlejsaky (nevolnost, zavrat, ospalost) mi asi nejvic vadi "to" co zbyte uvnitr, vymyvat to moc nejde a o sexu ani nemluve... Zkusila jsem i polykani, ale to zas musim hlidat hodinu po jidle...

kafr
2. zář 2015

Je a vitam dalsi, neboj, fakt to vubec nic nebylo a to mam pry hodne stazeny cipek. Vubec jsem to necitila... Mela jsem Mudr. Paškovou. Mezi od 10 h odber sperma, 13:00-14:00 provadeji inseminace, ale vzali nas driv (12:20 jsme se zapisovali dole na recepci a v 12:35 se zas odepsali). Fakt jsem byla v ordinaci max. 10 min.
Drzim palce pa

marenka244
autor
2. zář 2015

@kafr jen první den jsem byla hrozně unavená a celý den mě bylo na blití ald od druhéhotdne je mě dobře

marenka244
autor
2. zář 2015

@kafr a to ho ani nejím hodinu po jídle. To jsem se tam snad ani nedočetla :-/

malenka3
3. zář 2015

@kafr vaginálně je lepší, nemělo by po něm být blbě. Ale jestli se ti motá hlava i tak, řekni to příště a řekni si o Duphaston. Já to udělala a naprostá spokojenost. Ten se jenom polyká a žádný vedlejší účinky nemám. Až to jednou klapne, tak ho můžeš brát pěkně dlouho, tak ať zbytečně netrpíš 🙂

kecka28
3. zář 2015

@malenka3 také se chystám na Mojžíšovou 🙂 snad také pomůže

kafr
5. zář 2015

@marenka244 hodinu po jidle rikala lekarnice a nasla jsem to i v jine diskuzi. Jinak vedlejsaky uz me presly, byly jem prvni dny. V pondeli to mam dostat, tak jsem zvedava...

merope
7. zář 2015

@kafr Nám říkala doktorka půl hodiny po použití (vaginálním) nesexovat vůbec, aby se to nevymylo, pak že v pohodě. Pokud to bereš jen 2x denně, tak bych to brala prostě až po sexu - to mi přišlo, že toho moc už v pochvě není a pokud ti to i tak moc vadí, tak vymýt/vytřít by snad mělo stačit. Já po nějaké době poznala i to, že je tableta rozpuštěná a tak to, co mi zpočátku vadilo, že uleptá kalhotky, se nekonalo, protože jsem šla na záchod.

Sem začni psát odpověď...

Odešli