Institut reprodukční medicíny, Plzeň. Máte zkušenost?

hulda
12. říj 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti s tímhle CARem. Ja u nich v létě absolvovala ICSI a mám pocit, že jsem nevybrala dobře a že bych možná měla zkusit nějaký jiný.

hulda
autor
4. bře 2008

No, tak to jsme obě humaniti 😀 . Já učim na gymplu 😉

evamik
4. bře 2008

Hele Huldi, to by mě tada dost zajímalo, jak jsi to dělala ve škole - všechny ty vyšetření, zákroky a tak... Já jsem z toho docela už teď ve stresu, prot. mi vždycky musí přešoupat půlku rozvrhu a tváří se, jako že je hrozně obtěžuju...

hulda
autor
4. bře 2008

Evi, u nas je to totéž 😠 . Proto jsem taky IVF absolvovala v létě o prázdninách, takže se to chodu školy nijak nedotklo. Ale jinak když potřebuju, tak prostě jdu a říkam si - trhněte si nohou! Pro mě je dítě teď to nejdůležitější. 😉

evamik
4. bře 2008

Jj, já si to říkám taky, ale mám furt blbej pocit - navíc se mi rozhodně nechce to tam s někým probírat... Taky si říkám, že bych si dala IVF na prázdniny. 😅
A Ty jsi teď na PN?

hulda
autor
4. bře 2008

Evi, jsem doma od čtvrtka. Chtela jsem se vyhnout chripce, tak jsem Dr poprosila o PN a on říkal, že je to v mém případě samozřejmé. Jenže bohužel jsem hned v pátek se mi spustila rýma 😠 . Ale pokud mi Dr v pondělí řekne, že je vše ok a že je zbytečný zůstávat doma, půjdu normálně do práce. To bych se cítila jako flákač 😒 . Jéé, češtinářko, to abychom si dávaly pozor na hrubice,co? 😀

mikira
4. bře 2008

Taky jsem učitelka.....

tetes
4. bře 2008

Jé, teď mi to připomělo ten vtip a ta třetí taky byla učitelka 🙂 .Holky, sorry 😀

hulda
autor
5. bře 2008

Teda Tetes, Ty jsi číslo 😀 !

Mikirko, co máš vystudováno za obor?

mikira
5. bře 2008

Hudebku a psychologii

evamik
5. bře 2008

Tetes!!! 😠

dadulam
5. bře 2008

Tetes, tys mě pobavila. 😀 😀 😀

evamik
5. bře 2008

Abyste se nepotrhaly smíchy! 😠 😀

kropinka
5. bře 2008

Ahojky 😉 tady je veselo,koukám 😀

Potřebuju poradit!! Manželovi potřebuju koupit vitamíny,doporučila to Krmníčková. Co mám koupit,vím že už jste se tady o tom mluvili.

Díky za radu! 😉

evamik
5. bře 2008

Kropi, holky většinou mluvily o něčem vše v jednom, ale my jsme měli zvlášť vit. E (z přírodního zdroje) + selen a zinek od Nord Pharma (já od nich beru i listovku, prot. by to mělo být fakt kvalitní...) - oni ty levnější preparáty často nejsou vstřebatelný (upozorňovalo mě na to už víc lidí)... Manža navíc přestal nosit obtažený prádlo a nekoupe se v horký vodě...

mikira
5. bře 2008

Kropi, Evi má pravdu, nám také doporučili E, zinek, selen (někdo ještě radí železo, ale to my neměli). NAopak se mnou baštil listovku. No a pak ty rifle, sauny, koupele, dlouhý sezení.... A cvičit Mojžíšku 😀 😀 😀 Prostě přesně, jak říká Evi 😉

kropinka
5. bře 2008

Tak ty vitamíny ho donutím jíst ale Mojžíšku,to nevidím moc dobře 😀

Díky za tipy,odpoledne běžím do lékárny 😉

mikira
5. bře 2008

Kropi, u nás to bylo stejný 😀 😀 😀 Nakonec ale cvičil se mnou (ale nechtělo se mu 😀 😀 😀 )

tetes
5. bře 2008

Ale všechny jste ten vtip znaly 😀 😝 . Hele a když beru babyplan, myslíte, že tu listovku ještě k tomu, nebo by bylo lepší ho změnit, páč baby plan do sebe cpu už dva roky.

hulda
autor
5. bře 2008

Tetes, ja bych na Tvém místě brala chvíli jen listovku. Všeho moc škodí, ale možná tyhle doplňky stravy dlouhodobě nevadí 😒 . Já taky brala Calibrum, chvíli dokonce listovku ještě k tomu, pak jsem se naštvala, nebrala ani jedno a otěhotněla. Samozřejmě ne díky tomu 😉 .
Jo, holky, slyšely jste o jeřábu ptačím? Já četla na netu, že upravuje hormonální rovnováhu, že podporuje OVU atd. Jelikož jsem měla vždy parádní pre-menstruační syndrom, koupila jsem si tinkturu z něj (za 49Kč!), jestli mi třeba tu hormonální nerovnováhu před MS trochu nesrovná. No, a ten cyklus, co jsem to začala brát, jsem otěhotněla 🙂 . Netvrdím, že je to nějaký zázrak, díky kterému jsem po letech snažení a nevydařeném IVF nakonec otěhotněla, to ne, ale za zmínku to stojí...

evamik
5. bře 2008

Tetes, souhlasím s Huldou (nakonec je to taky učitelka! 😀 ) - dala bych si od Babyplanu chvíli pauzu a brala jen listovku... Já babyplan beru taky - tak 3x týdně, ale většina gyn. doporučuje jen listovku.

kropinka
5. bře 2008

Tetes,souhlas s holkama, můj gyn. mi taky řekl že jen listovku...

kropinka
5. bře 2008

Evi,ty jdeš dneska na IUI,nebo už to máš za sebou? 😉

mikira
5. bře 2008

Tetesko, já to měla takhle: Dlouho jsem brala gravital, ale Dr. mi řekl (a Ulčová taky), že nejlepší je Femibion, tak jsem ho brala (docela mi i sednul, takže poho - není po něm zácpa). Jenže jak mám tu trombofilku, tak mám větší pravděpodobnost rozštěpu a potratu, tak jsem ještě baštila acidum folicum (listovka) po celé těhu. Jinak bezrizikovým maminám prý stačí ta zvýšená dávka listovky jen v 1. trimestru. Ale to určí až dr. 😉

mikira
5. bře 2008

Huldi, jeřáb jsem taky měla, ale bylo mi po něm blbě 😀 A po gynexu taky... Já jsem asi úplně mimo tabulky 😀
A ještě k těm vitamínům - někteří dr. je úplně zavrhují - viz Koutecký (nebo tak nějak) na porodnici.cz. takže si vyber. Na hematologii mi zase řekli, že po vitamínech se rodí velký děti (možná i jo, když se kluci narodili tak brzo a měli tolik - kdo ví...)

kropinka
5. bře 2008

Já beru listovku už od ledna co mi jí napsal gyn.
Za chvíli mi začínají vycházky,mastím do lékárny pro vitamíny,ukážu se večer 😉

A zítra mažu na hematologii,tak konečně budu vědět jak jsem na tom s tou trombofilií.

tetes
5. bře 2008

tak dneska si dojdu pro listovku!!! díky za radu. 🙂

mikira
5. bře 2008

Listovka je na předpis, ne?

hulda
autor
5. bře 2008

Mikirko, neni, je volně prodejná. Minulý týden jsem si zrovna pořizovala nový balení 😉

mikira
5. bře 2008

Ty jo a mně jí nedali! Ale já měla přímo napsáno acidum folicum - bylo to balenó jako léky. A není to jedno? Hlavně že jí máme, ne? 😉 😀

yetti
5. bře 2008

Ahojky holky,

dnes jsme byli v Institutu, Krmíčková (ke které normálně chodím) tam asi nebyla, tak všechny bral dr.Vítekdo! Ptal se mi co mám za problém!!!!! Na to, že tam chodím skoro půl roku, tak to je slušný. Berou to tom jako housky na krámě! Štve mě, že pokaždý tam někomu jinýmu musím opakovat, co mám za problémy. Mohli by si to před tím, než tam člověk vleze, alespoň přečíst! Jedno pozitivum - nebylo tam moc lidí a šlo to rychle.

Na konci dubna začnu se stimulací na IVF a když to dobře půjde, tak v květnu IVF. Udělají nám ho bez ICSI, i když se jim moc nechce. Ale trvala jsem na tom, spermio máme ok, tak nevidím zatím důvod, proč dělat ICSI! Můžu se zeptat, jaký máte názor vy na ICSI?