Institut reprodukční medicíny, Plzeň. Máte zkušenost?

hulda
12. říj 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti s tímhle CARem. Ja u nich v létě absolvovala ICSI a mám pocit, že jsem nevybrala dobře a že bych možná měla zkusit nějaký jiný.

tetes
5. bře 2008

Měla jsi mu říct, že Tě bolí zuby, tak že proto tam jsi, to je fakt otázka, ach jo. Yetti, já nevím, když už bych šla do IVF, tak asi i ICSI, aby byla větší jistota, ale nevím, je to asi dost individuální.....

hulda
autor
5. bře 2008

yetti, já jsem se v Institutu nechala do ICSI ukecat, ale dost nerada. Jeden známý doktor mi říkal, že tím, jak při tom do vajíčka píchnou jakoukoli spermii (a ne tu nejkvalitnější a nejrychlejší, jako je tomu u přirozenýho početí), se zvyšuje riziko dědičných vad. Ptala jsem se na to Dr. Vitekoho a ten tvrdil, ž je to nesmysl. Totéž Krmíčková. Tak jsem dala nakonec souhlas, ale nebyla jsem zrovna přesvědčená. Ta metoda ve zkumavce, kdy spermijky musí přece jen něco samy předvést, mi víc připadá jako přirozený výběr. A pokud máte sperio ok...

mikira
5. bře 2008

Já jsem na téma ICSI s Krmíčkovou měla dlouhý hovor. Prý se snaží vybrat tu spermii, která se jeví nejkvalitnější.

mikira
5. bře 2008

Víc jsem to neřešila, nemělo to smysl.

yetti
5. bře 2008

Já jsem se rozhodla, že to nechám alespň trochu na přírodě. Když už mi musí vajíčka vypěstovat uměle, tak alespoň spermijky nechám "pracovat". Spermio máme ok. Až když nevyjde první IVF, tak pak bychom to zkusili i s ICSI. A teď už mi nezbývá než doufat, že jsme se rozhodli správně!

Huldi, zítra si zkusím koupit ten jeřáb ptačí, a to by bylo, aby už to nezabralo 🙂 . Zrovna si tady popíjím čajíček z maliníku a papám k tomu vitamíny, no tak to ještě rozšířím o tinkturu. Jsem už jako chodící lékárna 🙂 .

yetti
5. bře 2008

Jinak ještě k vaší včerejší debatě.....já taky pracuju ve školství 😀 a mám teď prázdniny. Nejdřív jsem taky přemýšlela, že IVF odložím na prázdniny, ale pak jsem si řekla, že už jsem mateřství odkládala z různých důvodů dost dlouho a že už to nebudu oddalovat ani o měsíc!!! Takže na prázdniny nečekám a až budu potřebovat po ET neschopenku, tak o ní řeknu své obvoďačce. Nikdy jsem pořádně nemarodila, chodím jak "vůl" pořád do práce, tak ono se to tam beze mě snad nezboří 🙂 .

hulda
autor
5. bře 2008

yetti, souhlasim, mysli teď hlavně na sebe. U mě to loni bylo složitější v tom, že už jsem tentýž školní rok podstoupila laoarku, tzn. chyběla jsem 2 týdny v kuse, proto mi bylo hloupé chybět znovu a naplánovala jsem si IVF na léto. Ale už bych to neudělala. Celý prázdniny jsem byla nepoužitelná, nikam jsme pořádně nemohli a neodpočala jsem si já ani manžel. Takže žádný velký ohledy na okolí, plánujte podle svého 😉 .

yetti
5. bře 2008

Huldi, děkuju za podporu. A když to tak vezmu, tak navíc svou absencí v práci zcela jistě potěším spoustu "dětiček" 🙂 .

mikira
5. bře 2008

Holky, kdybych tenkrát bývala mohla, také bych volila bez ICSI. Proto jsem psala, že jsem to dál neřešila... 😒 Naštěstí se to povedlo, jak se to povedlo 🙂 😀

renys
6. bře 2008

Ahoj holky,

Tak yetti, tak Tobě už se to blíží 🙂 !

Jinak s tím ICSI - také jsme se proti tomu "bouřili", jelikož manža má výborný spermiogram...ale vítekdo mi řekl, že když už podstoupíme takové peripetie jako stimulace, odběr, atd...tak by byla hrozná škoda, aby to pak na tom zbytečně krachlo, protože jsou případy, kdy vajíčko má buď hodně tvrdý obal, nebo ty spermíky odpuzuje 😖 .. Já mám zas dilema, jestli jít do AH, protože jsem se pak po loňském běsu dozvěděla od jiných dr, že AH právě může způsobit ty jednovaječná dvojčátka s jednou placentou, ale vítekdo to naprosto popřel, že je to kravina. Tak nevim...

evamik
6. bře 2008

Ahoj holky, jak už psala Yetti, včera Krmíčková nebyla, takže všechny bral dr. Užvšechnyvíme a přišli jsme na řadu o 2 hodiny(!) dýl - vzpomněla jsem si na Tetes, že to by asi nepřežila!!! Naznačil mi, že jsem psychouš a ani mi neřek, co bude příští měsíc - takže si "hezky" s manželem pokecali, že moc plánuju a že si způsobuju psych. blok! 😠 Ale jinak měl dobrou náladu a choval se celkem sympaticky - teda k manželovi.... Ale večer mě fakt hrozně bolelo břicho a měla jsem teplotu... 😖
Yetti, já si taky myslím, že když už IVF, tak s ICSI, ale pokud vím, tak v Inst. ho bez toho ani nechtějí dělat...

hulda
autor
6. bře 2008

Protože za to mají prachy! Ale je fakt, že nejsem doktor a že jsem se sama loni taky nechala do ICSI natlačit. Těžko říct. Kdyby pak nebyla žádná použitelná blastocysta, člověk by to svedl na to, že měl jít do ICSI a vyčítal by si to 😖 .

Renýsku, a proč Ti vlastně doporučují AH? Mně se o něm tenkrát vůbec nezmínili 😒 .

tetes
6. bře 2008

evamik: no to je fakt důležitý, že tě dokáží takhle podpořit, že ti ten psychický blok nezpůsobují oni svým jednáním 😉 . To já bych to čekání přežila to buď v klidu, až taková megera nejsem, a navíc si se sebou vždycky beru knížku,aby mi to rychleji uteklo.

evamik
6. bře 2008

Tetes, já nemyslela to čekání!! Ale to, že tam nebyla Krmíčková! Jinak jsi to napsala přestně! 😅
Huldi, já vím, ale myslím si, že fakt to hodně zvýší pp. úspěchu... Já bych asi šla určitě do ICSI...

tetes
6. bře 2008

Já bych ho i přežila, ale ta moje dole asi ne, ta je z něj úplně sevřená 😀

kropinka
6. bře 2008

Ahojky 😉 holky já se musím vypovídat...Mám tchyni v koma na ARO 😒 A právě že to vůbec není klasická tchyně ale strašně hodná paní, je jí už 75 a je to taková babička z pohádky. Takže je mi to moc líto.

A ted něco veselejšího! Včera jsme začali s vitamína,manžel se šklebil ale polykal 😀
Nám Krmníčková k ISCI řekla,že vajíčko může mít tuhý obal a ta spermie to neprotrhne. A nám ho naordinovala ,že máme mizerný spermie. Tak jsem dala na její rady. 😉

Renys,já nevím co je AH ?Asi budu za pitomce ale fakt to nevím? 😉

Evi,to bych manžela asi škrtila,kdyby si povídal o mě s Mudr a já tam seděla jako... To ti fakt pomůže. 😠

Tetes,knížky tahám taky,pohodlně se usadím ,čtu a čekám. 😉

tetes
6. bře 2008

Kropi: já taky nevím co je AH? Budeme za pitomce obě. Jinak tchyně je mi líto, to je vždycky na pytel,no.....

mikira
6. bře 2008

AH je asistovaný hatching - narušení obalu vajíčka, to se pak lépe uhnízďuje. zvyšuje se pak o nějaké promile možnost jednovaječných dvojčat (teď byly zrovna v Americe z toho trojčata 🙂

kropinka
6. bře 2008

Tets,tak jsme chytřejší! 😉

Děkujem,Mikir! 😉

mikira
6. bře 2008

Kropi, neboj, oni se ti o tu kouzelnou babičku postarají. A m ženský máme přece tuhej kořínek! 😉

renys
6. bře 2008

Huldi, oni ten AH taky dělají každé, oni ho mají v tom "balíčku", takže skoro bez diskuze...a ty jsi ho neměla???Tak to jsem z toho jelen, teda.

kropinka
6. bře 2008

To já vím,že ženský mají tuhej kořínek 😉 Doma říkám,kdyby chlapi měli rodit,tak vymřeme 😀

mikira
6. bře 2008

Není zač, holky, tohle mám nastudovaný 😀 😀 Ale z těch dvojčat si nedělejte hlavu, je to spíš vzácnost 🙂 A co vím, v Institutu AH dělají asi automaticky jako ICSI. Ale co se týká té pravděpodobnosti uhnízdění, tak ta se docela zvyšuje. Jo, kdybych takhle měla nastudovaný i to, jak říc tdětem, aby v noci spaly 😀

evamik
6. bře 2008

Holky, já jsem teda jednoznačně pro všechno - když už do sebe cpát hormony, tak ICSI, AH, mražení... ať se šance zvýší!! 😉
Kropi, to je mi líto s tou tchýní! To je ta moje sousedka?

tetes
6. bře 2008

Já si taky říkám,že když už bych šla na IVF, tak jdu do všeho,aby když by se to nepovedlo, tak jsem nelitovala toho, že jsem nevyužila celého "balíčku", že jsem pro to neudělala dost.

kropinka
6. bře 2008

Evi,je to ta tvoje sousedka,včera jsme byli za tchánem ,tak jsem koukala na váš barák a říkala manželovi ,tady bydlí jedna holčina z Koníka ,tak mi řekl,že mu to říkám pokaždý,když tam jedem 😀

dadulam
6. bře 2008

kropi: to s tchýní mě mrzí. Snad se z komatu dostane. Ona to zvládne. 🙂

Jinak včera jsem začala číst tu knížku Moc podvědomí a fakt jsem u toho usnula. Jsem poslední dobou nějaká unavená a bolí mě děsně klouby. Asi na mě něco leze. Tak začínám vitamínovat.

evamik
6. bře 2008

Kropi, vy sem jezdíte nějak často, ne?! 😉 To se pak budeme muset domluvit!

mikira
6. bře 2008

Renýsku, já jsem se o to, že jsme měli AH dozvěděla úplnou náhodou, a to když jsem trvala na tom, že chci ty embrya vidět. Dokonce jsem to neměla ani ve zprávě. A o ICSI jsem se dozvěděla až z lékařské zprávy. On nám dr. totiž vysvětlil celý proces IVF, ale bez ICSI a AH, pak nám dal papíry a řekl, že to je jen podpis k tomu, že souhlasíme s léčbou a že nám vše vysvětlil. Prostě nám podal papír a podepište (abych mu nekřivdila, dal nám o tom domů takový povídání, ale to už bylo podepsaný a stejně se v tom povídání psalo, že ICSI a AH se dělá za příplatek jen v případě potřeby). A my blbci jsme to podepsali a nečetli to (on nám na to stejně nedal vůbec čas - podepisovali jsme to v ordinaci před ním). Byla jsem ze všeho tak mimo, že mi to v tu chvíli ani nepřišlo. A pak jsem se nestačila divit. Ale co, naštěstí už je to pryč.

kropinka
6. bře 2008

Evi,ted co je mamina v nemocnici,tak tam jezdíme hodně. Takže není problém se domluvit. Kdyby jsi někdy viděla zrzavýho psa a dlouhovlasou tmavovlásku,tak mávej z okna 🙂

Mikir,tak to Krmníčková nám všechno vysvětlila i kreslila na papír,taky jsme tam seděli u ní hodinu. 😉