Institut reprodukční medicíny, Plzeň. Máte zkušenost?

hulda
12. říj 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti s tímhle CARem. Ja u nich v létě absolvovala ICSI a mám pocit, že jsem nevybrala dobře a že bych možná měla zkusit nějaký jiný.

mikira
6. bře 2008

Kropi, nám to pak taky Krmíčková vysvětlila, ale ten doktor ne (vímekdo to nebyl).

evamik
6. bře 2008

Musím se teda zastat dr. Užvíme, že teda nám fakt všechno vysvětlil - asi už se zlepšuje! 😲
Kropi, tak napiš, až sem pojedete, já Ti aspoň zamávám! 😀

renys
6. bře 2008

Kropi, to je mi líto!!

Holky, víte co mě udivuje? Že už jsem tady na koníkovi zjistila od ženských z různých koutů Čech, že automaticky k IVF dostali Prednison na snížení imunity a tady ho nedávají..mně ho tedy bohužel zapomněli dát i když to měli písemně od odborníka...ale nechci to tady propírat.

kropinka
6. bře 2008

Renys,děkuju 😉 jste hodný holky!

Končím,jdu na hematologii,zase budu chytřejší. 😉

Evi,domluveno! 😀

mikira
6. bře 2008

Kropi, držím palce, na té hematologii. Když něco nevychytáš, hned se pořádně ptej, jsou tam docela ochotní 😉 🙂

evamik
6. bře 2008

Kropi, tak pak hned napiš! Určitě to bude OK! 🙂

evamik
6. bře 2008

Kropi, tak jak jsi dopadla??? 😕
Nějak nám to tady usnulo, holky... 😉

dadulam
7. bře 2008

Holky, vy ještě spíte? Kropi tak jak jsi dopadla?
Dneska jdu zase na rehabilitaci a vzala jsem si sebou knížku. Tak snad konečně něco přečtu. Je to se mnou horší a horší pořád nemám čas a večer padnu a spím. 😝

saruska1
7. bře 2008

Ahoj holky, tak jsem vás dočítala zpětně za 2 dny a moc vás všechny zdravím!!!
My jsme měli k IVF jak ICSI tak prodlouženou kultivaci a asistovaný hatching. Na netu jsem načetla, že ICSI je dobré v tom, jak tu některé psaly, že vajíčko může mít tuhý obal, nebo mít na sobě protilátky proti spermiím a prý se opravdu snaží vybrat ty nejprogresivnější spermie, které se "chovají" nejlépe 😉 . Prodloužená kultivace je dobrá na to, že se nám dobře zesynchronizuje sliznice dělohy a stáří embrya a ten AH opravdu zvyšuje pravděpodobnost uhnízdění o nějaká procenta navíc. Mě když dávala dr. Krmíčková zpět dvě embrya, tak říkala, že "ukázkově hatchujou" a jsou velmi kvalitní, že tak pěkný ani nemá na obrázku a že se snad ani nemůže stát, aby se nechytili. No a jedno se stejně rozhodlo někam vypařit a dělá mi neplechu v hormonech dodnes.

Jinak v tu středu jsem byla na amniocentéze a zatím to vypadá dobře 🙂 . Celý zákrok - odběr - netrval déle než minutu. Prckovi dle UTZ to bylo totálně jedno, srdeční činnost měl stejnou jak před píchnutím, tak po něm a po celou dobu odběru se držel v "uctivé" vzdálenosti. No ale to čekání, to se nedalo vydržet... Nakonec jsem včera ve tři zvedla telefon a rozklepaná se jala zavolat... no a dawna nemáme a čekám chlapečka!!! Holky, toho jsem si přála už od začátku a nějak podvědomě si ale vůbec nepřipustila, že by to mohlo být jinak. Dr. Krmíčkovou jsem prosila, aby mi tam alespoň jednoho namíchali a ona se uculovala a říkala, že je to statisticky velice pravděpodobné (údajně se klučičí spermie v kupě ostatních jeví jako aktivnější) 😀 . Můj chlap to celé opět přijal s jeho běžným klidem, ale mě se z informace, že to bude kluk chtělo radostí brečet. 😅 .

renys
7. bře 2008

Saruskooo 😵 🙂 😵 , moc a moc gratuluju k výbornému výsledku a k chlapečkovi! Co to amnio, vůbec to nebolelo?

evamik
7. bře 2008

Sarusko, velká gratulace! To je super!!! 😀

saruska1
7. bře 2008

Holky! Děkuju moc! Já jsem z toho byla občas trochu na nervičky, když jsem zauvažovala, že bych měla řešit něco jako s prominutím debilní dítě...ale můj chlap neochvějně tvrdil, že to bude v pořádku, tak jsem dala na něj a byla téměř v pohodě.
Cítit to píchnutí bylo asi jako když berou krev (abych tady nedělala hogo-fogo), ta jehla měla tak 15 cm, brali 3 zkumavky (20 ml) a tím, že tam mám špek, tak to bylo takový pitomý, než se dostal k té plodovce, ale pak už v pohodě 😉. Na netu jsem četla, že to místně znecitlivujou... no možná jinde jo, ale v pražským Gennetu na to prdí, asi proto, že to trvá tak krátce 😉. Takže holky, kdyby náhodou... nebojte se toho, hlavně nečtěte hromadu diskusí k tomuto tématu. Po přečtení pár takových mi připadalo, že ty holky chtěj být spíš zajímavý a nebo si to trochu "přikrášlujou" či malují čerta na zeď. Když jsem narazila na takový zkušenosti jako: vytekla mi plodová voda dirkou po vpichu (což se mi jeví jako totální blbost, ani krev neteče z ruky po odebrání druhý den). Když už může unikat, tak dle dr. dirkou v plodovém obalu, stékat po děložní stěně a vytékat pochvou a dá se to zastavit klidem na lůžku. Pak jsem ještě četla někde na stránkách nějakého centra, že v drtivé většině, když žena po tomto zákroku potratí, tak to není vinou té amnio, ale poté se zjistí, že to byl defekt třeba na placentě nebo jiný faktory (ta amnio to jen jakoby urychlila), které by se pravděpodobně objevily i bez toho. Vím, že ten zákrok není samospasitelný, ale troufnu si tvrdit, že takový ty nejsmutnější věci to pozná a pak má člověk alespoň ještě volbu jak dál. Já se přiznám, že jsem slaboch na postižené dítě - hlavně mentálně.

evamik
7. bře 2008

Sarusko, naprosto Tě chápu... Je určitě dobře, že jsi tam šla a teď můžeš být klidnější! 😉

renys
7. bře 2008

Sarusko, no já slyšela o amniu od jedné známé takovou hrůzu, že to tady nechci psát, určitě bych na ní v případě potřeby šla taky a ani bych nezaváhala!

tetes
7. bře 2008

Sarusko: moc blahopřeji a teď už si konečně užívej krásné těhotenství bez starostí 🙂

saruska1
7. bře 2008

Holky, mě to připadá jako jedna moje zkušenost z nějakých 17 let, kdy jsem šla na trhání krčních mandlí.
Moje nejlepší kamarádka na tom samém byla asi o 2 měsíce dříve než já. Co ta mi navykládala... jak jí muselo 5 lidí držet, jak to bylo příšerný, jak jí přidělali ruce a nohy k sedačce a jiný horory. Já jsem z toho dostala takovou depku, že se mi zastavila ms 😀 . Pro mě je nejhorší pocit, když by mě měli nějak upevňovat, obzvlášť když absolutně nemám potřebu vyvádět a tak jsem se bála spíš toho. No a když jsem byla po zákroku, tak bych jí nejradši zakroutila krkem a od té doby jsem na potkání nevykládala jako ona horory, ale naopak jsem každému hned říkala, že taky nejsem žádnej hrdina, ale ať se toho proboha nebojí, protože strach má opravdu velké oči! Od té doby jsem informace od ní brala fakt s rezervou, protože vlastní prožitek většinou přesvědčí člověka o opaku. A po IVF stimulaci s OPU a amnio mám o "zážitek" víc a zase musím zodpovědně sdělit, že nejhorší je strach z nevědomosti a takový ty "tragický" řeči co a jak že bylo příšerný.

Síla pozitivního myšlení podle mě funguje spolehlivě, takže holky - samá sluníčka v dušičkách a všechno dobře dopadne 😉!!!!

mikira
7. bře 2008

Ahojky!
Sarusko, to je naprosto super!!!!!!!!!!!!!! Gratuluju!!!!! Ještě jak jsi psala o tom stékání polodové vody (pak vychází pochvou). Nedaleko nás bydlí paní a té se to stalo. Voda jí kapala až do porodu a nic se nedělo. Má zdravého chlapečka (jen se narodil o trošku dřív).

evamik
7. bře 2008

Holky, nevíte, co je s tou Kropinkou? Že se vůbec neozvala s těmi výsledky... 😕

dadulam
7. bře 2008

Saruško, taky moc gratuluju. Je to super zpráva. Tak teď si to už jenom užívej. 🙂

A je fakt, že to chce myslet pozitivně. Začínám číst tu knížku a je to fakt. Já po přečtení tý knížky budu chytrá jak radio. 😀

kropinka
7. bře 2008

Ahojky 😉 Saruško ,moc gratuluju k tak úžasnýmu výsledku!! 🙂 Užij si zbytek těhotenství v klidu a bez starostí! 🙂

Na hematologii jsem se dověděla že hodnoty mám mírně zvýšené , Mudr,mi řekla že kdyby záleželo na ní,tak si žádné injekce píchat nemusím ale že v Institutu mi je stejně naordinují. Prý to tam dávají každé pacientce ale ona s tím nesouhlasí a myslí že je to zbytečné. Měla takový nepříjemný poznámky na Institut,tak nevím jestli spolu nějak válčí. 😅
Papír s výsledkama dám v Institutu a uvidíme .
😉

kropinka
7. bře 2008

Evi,už jsem tady!!! 😉 Manžel večer dělal něco na PC a nechtěl mi pustit! 😠

hulda
autor
7. bře 2008

Sarusko, taky spěchám s gratulací 🙂 🙂 🙂 ! Je to paráda, číst tak pozitivní zprávy. Já jsem sice teprve na začátku, takže u mě by tyhle úvahy byly předčasný, ale myslim, že mě na amnio taky pošlou, páč je mi přes 30. Takže díky za uklidňující info 😉 . A proč jsi chtěla zrovna chlapečka, Saruš? Já jen, že já bych raději holčičku, ale neptej se mě proč. Nevim 😀

evamik
7. bře 2008

Kropi, to si děláš srandu, ne?! Já tady čekám, kdy přijdeš s výsledkama a manžel Tě nechtěl pustit na PC?!?! 😠 🙂
Já to moc nechápu, jaký injekce?? A co říkala na Inst. - to mě docela zajímá?!

renys
7. bře 2008

Kropi, a čehopak že máš zvýšené hodnoty?

Huldi, lepší je objednat se ve 12.týdnu na NT sreening, tam oni poznají toho Downa - protože mimi by nemělo nosní kůstku a při šíjovém prosvětlení je tam více vody 😖 . Holky z mojí diskuze na něm byly, a řekli jim, že když NT dopadne dobře, tak se na plodovku nemusí..

kropinka
7. bře 2008

Evi,dneska jede ke tchánovi,tak si to s ním vyřid! 😀 Prostě chlap !

Jestli to dobře chápu ,tak jsou to injekce na ředění krve aby v placentě se netvořili pucky.Je to ten mediálně známej HEPARIN. 😀 Myslím,že Mikr si to taky píchala,takže bude vědět víc.

Mudr říkala že ty injekce právě dávají každé kdo má zvýšené hodnoty a proč mě tam vlastně poslali z genetiky, že když mi ty injekce dají,tak budu muset chodit ještě k ní a že to pro mě bude zátěž. Tak já vůbec nevím co si o tom mám myslet. 😅
Přitom Lošan na gen. mi řekl že to vede k riziku potratu a ty injekce jsou nutnost. Paní doktorka zase ,že když jsem potratila jednou ,že to nic neznamená.
Tak si nechám poradit v Institutu. 😉

kropinka
7. bře 2008

Renys,jde o trombofilní mutaci v homozygotním stavu.

hulda
autor
7. bře 2008

Renys, díky za info. O tom screeningu jsem slyšela, tak snad mě tam můj Dr normálně bez problémů pošle... 😉

Kropi, Ty nemůžeš mít nic jednoduchý, viď? Neni nic horšího, než když si doktoři protiřečí. My laici abychom se z těch pochybností pak zbláznili 😠

mikira
7. bře 2008

Kropi, když jsem chodila na hematologii, taky nadávali na Institut, ale já si píchat musela, protože mám toho blbýho homozyhota.... ☹

Renýsku, taky jsem byla na NT a pak nemusela na amnio.

evamik
7. bře 2008

Kropi, můj osobní názor na Lošana je veřejně nepublikovatelnej, takže tím já bych se vůbec neřídila... 😠 Uvidíš, co Ti řeknou v Inst., ale tahle mutace je asi hodně běžná, ne?! Já ji myslím mám v heterozygotním stavu, ale moc tomu nerozumím... 😅

kropinka
7. bře 2008

Mikir,já to mám taky v homozygotním stavu,tak si myslím,že injekce jsou jistý. ☹

Huldi,přesně ,každej řekne něco jinýho...Tak jsem se rozhodla poslouchat Krmníčkovou,nebudu její první případ a už tam mají zkušenosti. Co řekne Krmníčková,bude priorita ! 😉

Holky,mě kdyby řekli 20 píchanců za den,já je poslechnu,nebudu nic komentovat,já chci prostě to mimčo!!! At se mnou dělají třeba psí kusy!! 😉 Všechny víte o čem mluvím...