Institut reprodukční medicíny, Plzeň. Máte zkušenost?

hulda
12. říj 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti s tímhle CARem. Ja u nich v létě absolvovala ICSI a mám pocit, že jsem nevybrala dobře a že bych možná měla zkusit nějaký jiný.

mikira
22. bře 2008

Holky, kdo že to tu žešil ty sperime? Kyselina listová - podle kalifornských odborníků by se této látce neměli vyhýbat ani muži, protože jinak řečeno foláty chrání jejich spermie před poškozením chromozómů.

Ze studie s 89 zdravými americkými muži vyšlo najevo, že jedinci konzumující potraviny či vitaminové doplňky bohaté na kyselinu listovou měli až o třetinu méně chromozomálních abnormalit u spermií než muži, kteří pojídali této látky jen minimum. Kyselina listová je důležitá pro rychle se dělící buňky a při syntéze DNA.

renys
22. bře 2008

Ahoj Mikirko, to by se mohlo hodit Kropince - můj manža má spermouše na jedničku, ale člověk nikdy neví, tak mu to asi naordinuju 😉 .

mikira
22. bře 2008

Můj manža to taky dlabal a byl ok 😀 jen jsem si vzpomněla, že tu někdo o tom mluvil, ale jsem blbá a nepamatovala jsem si, kdo to byl.

renys
22. bře 2008

Já tady mám taky občas chaoz..Mikirko, je mi nějak smutno, už toho všeho máme s manžou pokrk..proč to tak dlouho trvá 😢 ...

mikira
22. bře 2008

Renýsku, občas nějaká depka přijde, ale pak ta radost... Když to člověk nejmíň čeká, vždycky se něco děje 😉 🙂 Neplakej! Jak dlouho (celkově) miminko zkoušíte? Důležitý je, že víš, co si máš ohlídat.
Ale neboj, smutek přejde, to je asi jen tou situací teď a tím, že při MS jsou depky normálně, natoř když se zase nezadaří, k tomu nějaká naděje. Ale ty máš dobrý,žes měla aspoň náznak něčeho, velkou sliznici... Já tehdy neměla ani to. Nesmíš to vzdávat!!!! 😉

renys
22. bře 2008

Dobře Mikirko 😢 🙂 , tak já teda už nefňukam...zkoušíme to přesně 4 roky...někdy mam pocit, že už mi z toho hrábne...

mikira
23. bře 2008

Ahojky!
renýsku, 4 roky je opravdu už dost, ale ještě to zkus, jo? Já čekala na kluky 5 let. Vždyť máš před sebou další IVF, to je obrovská naděje 😉 🙂

kropinka
23. bře 2008

Ahojky,jdu Vás jen pozdravit,jedeme k našim na oběd a večer do divadla.
Mikirko, to jsem byla opravdu já ,zjištovala jsem vitamíny na podporu spermií.
Manžel kyselinu taky dlabe,já jsem mu to naordinovala tak nějak instiktivně,prostě když to mám jíst já ,tak on může taky a vidíš! 🙂 Děkuji za info,hned jsem mu to přečetla.
Holky,my si chodíme po divadle někam sednout,myslíte že si můžu dát skleničku vína na ty hormony? Možná se vám ten dotaz zdá pitomej ale já fakt nevím. 😅

kropinka
23. bře 2008

Renýsku,už je líp?

renys
23. bře 2008

Ahoj holky,

Mikirko, teď jsme si řikali s manžou, že tomu necháme v létě ještě volný průběh, dáme nějakou tu dovču a v září se do toho vrhneme 😉 .

Kropinko, přeji příjemnou zábavu, pěkně si to divadlo užijte a na do jdete? No už je trochu líp, menzes se né a né provalit..

Kropi, já jsem na tohle hrozně opatrná, já si loni dala asi jednu skleničku a měla jsem z toho pak výčitky, třeba to nevadí, ale já bych do toho radši nešla, protože právě alkohol u žen dělá chaoz v hormonech. Tak já si dám večer za Tebe, ju 🙂 ? A vlastně už k obídku si něco málo naleju, udělala jsem bramborový salátek a budou řízečky 😝 .

kropinka
23. bře 2008

Už jsme měli být na cestě a manžel je ve sprše! 😠

Renys,jdeme na klasiku, na Cyrana. 😉
Dneska je poznat,že máš lepší náladu,probrali jste to s manželem a je líp,vid! 🙂
Tak jsme domluvený,já budu na džusíku a ty si dej za mě vínko! 🙂

renys
23. bře 2008

tak to je jako u nás, manža je až chorobný opozdilec 😠 , tak ať to stihnete, tak zatim papa 😉

mikira
23. bře 2008

Kropi, já jsem si při stimulaci občas taky lízla nějakého vína. Sice jen trošku, ale myslím, že to nevadí.

tetes
23. bře 2008

renys: to je dobře,že už je ti lépe. 🙂
kropi:hezky si to užijte 🙂

tetes
24. bře 2008

Zítra jdu na utz. Tak doufám, že se mi opět ujme paní doktorka 😉

mikira
25. bře 2008

Ahoj všem!
Tetesko, to je jasný, že půjdeš k paní doktorce. Držíme palečky!

kropinka
25. bře 2008

Ahojky 🙂
Renys,jak je?

Tetes, jsi pacientka paní doktorky,přece nepůjdeš k němu? 😲 Držím palce a dej vědět!

Holky co máte za sebou IVF,potřebuju se zeptat. Fyzicky to snáším dobře ,nic mě nebolí ale ta psychika. Hormony pracujou,včera mi s... i můj klidný pohodový manžel. Vadilo mi všechno,že kouká do lednice,že přepne televizi. Vynadala jsem i čubině,která na to není zvyklá,protože je to moje dítě. Tak si vlezla pod postel a já z toho byla neštastná.Jindy takhle nereaguju,takže je to fakt těma hormonama.
Manžel mi řekl,že jsem emocionální bomba. 😅
Je zvyklej,že většinou si dělám srandičky a jsem v pohodě ale včera to stálo za to! Dneska už je to lepší,snad mi to vydrží.
Omlovám se že jsem to sem tak naházela ale potřebovala jsem se vykecat.

mikira
25. bře 2008

Kropi, řekla bych, že je to normální, bohužel. Nevím, co přesně dávají tobě, ale mně dávali nějaký svinstvo, který bylo z moče žen v přechodu. Fakt jsem byla jako v přechodu. Návaly horka, blbě mi bylo, pořád jsem měla pocit, že děsně smrdím, hnusně jsem se potila, pořád se mi chtělo brečet a tyhle depky jsem řešila tak, že jsem pořád něco jedla. Brrrr 😲 A když jsem přibrala ještě pregnyl (těsně před odběrem vajíček) a lezly ze mě tuny "vaječnýho bílku" (dokonce jsem musela nosit vložku, protože jsem byla pořád mokrá), připadala jsem si fakt nechutně. Ale na druhou stranu musím říct, že se to rychle srovnalo. Ale znova bych to celkem nemusela 😀 Takže v poho, co bys pro mimčo neudělala, že? 🙂

kropinka
25. bře 2008

Mikir,já píchám Decapeptyl a od příštího týdne přidám Puregon. Já trpím na PMS a ted je to všechno dohromady.
Taky nevím co bych snědla...Včera jsem zbouchala mísu popcornu a pak tabulku čokolády. 😠 No já budu vypadat.

Je to pro mimčo,šla jsem do toho s tím,že to bude síla,něco jsem už o tom věděla z Koníka ale odnáší to manžel,ten je nejblíž. Co by člověk neudělal pro mimi! 🙂
Mě pomáhá se vykecat a zase bude líp. Včera to byla krize ale dneska už jsem schopná komunikovat.
Je pravda,že toho řešíme dost dohromady,stavbu,tchyni, IVF ale dali jsme se na boj,tak ho vyhrajeme! 🙂

ramonaa
25. bře 2008

Ahoj Kropinko...po delší době jsem se připojila......to je normální po Decapeptylu máš navozenej umělej přechod, takže at se manžel těší, až budeš fakt v přechodu🙂 Já to na sobě taky cítíla, ale ne tolik jako ty. A neboj se až začneš s Puregonem, tak se to zlepší. A bud ráda, že sis zaplatila ten Puregon, já ho měla taky, je super narozdíl od tech svinstev nečistých co se dělají z tý moči jak píše mikira.

ramonaa
25. bře 2008

Jo a držím palečky at ti to vyjde 😉

mikira
25. bře 2008

No, koukám, že to máš, Kropi, taky "jednoduchý". My jsme do toho taky řešili stavbu, tchýni řeším do teď (ale trochu jinak než ty) a ještě jsewm chodila do školy. Možná je to ale lepší, než přemýšlet jen nad IVF a miminem. To by teprva byl cvokhaus 😀
Ten Decapeptyl neznám, tak nevím. Já si to taky vybíjela na manžovi. Hele, ale není to jedno? 😀 On nic jíst nemusí, neví, co to je pak za stavy z těch hormonů, tak ať to má aspoň zprostředkovaně. ještě by mu bylo líto, že o něco přišel 😀 😀 😀 je to sice drsně řečený, ale jinou omluvu pro to nemám 😀

kropinka
25. bře 2008

Ramonko! Tebe ráda vidím! 🙂 Mám radost,že jsi se objevila. Jak je ? Už máš za sebou to vyšetření?
Děkuju za držení palečků,já je držím tobě taky!

kropinka
25. bře 2008

Mikr,přesně jsi napsala 😀 At z toho taky něco má! 😀
Mě nevadí že toho řešíme víc,já bych jinak zblbla. To nejde dřepět doma a jen přemýšlet,jak je mi blbě a tak.
Včera prostě byla krizovka, dneska jdu do knihovny,zásobit se čtením,říkám si musím číst ,dokud mám čas,s mimčem to nepůjde! Pomáhá mi mít program,včera jsme celý den byli doma a možná proto jsem tak pěnila. 😀

A tobě už je líp? Co kluci? Zdemolovali zase něco? 😀

ramonaa
25. bře 2008

Díky kropinko, já vás ráda čtu holky, ale prostě si pak nemůžu pomoct, pořád myslím na tohle téma a to vůbec není dobrý. Byla jsem na hematologii a čekám na výsledky, jestli to bude závažný nebo ne. Ale znáš to jak dlouho jim to trvá. Jinak pomalu přemýšlím, že by jsme zase začali zkoušet mimčo, už mi to zase bere a to jsem si říkala, že si dám bůhví jakou dobu pokoj a nebudu o tom ani přemýšlet. Nejde to. IVF plánuju až tak na podzim, ale třeba se stane zázrak a povede se to samo 😉

ramonaa
25. bře 2008

Jo a jinak pořád cvičím mojžíšku a přeobjednala jsem se k tý Chalupský, co mi poradila Evamik. Bohužel jsem až na začátek května, má děsně plno.

mikira
25. bře 2008

Kropi, už docela v pohdě, konečně usnuli. Teď přemýšlím, že nám dochází zásoby jídla 😀 , tak asi vyrazíme dělat cirkus do Globusu 😀
Oni jsou kluci rozdovádění z Velikonoc. Děsně lpí na tátovi, ten s nima prákrát zablbne a oni se můžou zbláznit, když tu není. Vždycky jim trvá, než se uklidní.

kropinka
25. bře 2008

Ramon,vím jak jim to dlouho trvá 😒 taky jsem čekala. To nejde o tom nepřemýšlet. Ale vím proč jsi se na čas odmlčela. Kdykoli mi můžeš napsat Ip. Neplánujete dovču? To taky pomáhá. 😉 Odpoutat se od těch myšlenek.

Mikir,ty by jsi mohla vybírat vstupný. 😀 Je mi to jasný,chlap je rozdovádí a ty je pak dáváš do latě! 😀

ramonaa
25. bře 2008

Dovču plánujem v létě k moři, ale abych se přiznala tajně doufám, že nikam nepojedem, protože třeba budu těhotná. Ale samozřejmě se k moři těším, to zase jo 😉

evamik
25. bře 2008

Ahoj holky! 🙂
Ramon, ahooj! To je dobře, že ses ukázala! Říkala jsem si, jestli jsem ještě občas chodíš... 🙂
Kropi, tak to je docela drsný! Tak aspoň že fyzicky vše OK.