Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

jitule
28. zář 2009

Elana: no zatim nevim ze bych mela brat neco od 7DC. 7DC jdu na tu kontrolu k Turkove, tak treba mi neco nasadi. Se Synarelem mam zkusenosti kdyz jsem se lecila s endometriozou. To jsem netusila, ze se dava i takhle k umelemu. A ty uz jsi byla na IVF?

Jste mi uplne prihnaly chut na pecene kastany holciny... teda 🙂

aktaka
29. zář 2009

hola hola

zdravím po krásném víkendu

El, to máš štěstí, že jsi ve františkách, tam se ti na tu manželskou postel asi nenakvartýruje žádný chlap 😀

jé, zvířátka z kaštanů, to už si ani nepamatuju, kdy jsem dělala. no asi ve školce, to už nějaký ten pátek bude 😅

Jitul, od sedmého dne se píchá antagonista (já měla centrotide, jeslti máš gonal, budeš ho pravděpodobně mít taky), aby se předčasně neuvolnila vajíčka
jinak mně po narkoze nic vážného nebylo, akorát ten den trochu unavená, druhý už bych mohla klidně do práce, ale já byla v pátek, takže jsem měla celý víkend na regeneraci

siki26
29. zář 2009

Ahoj holky, hlásím se po týdnu dovolenkování. Měli jsme opravdu nádherně, vůbec se nám nechtělo domů a mně dnes vůbec do práce 😝
Dnes jsem byla na ultrazvuku, jsme v pořádku, rosteme a jsme 17tt+3. Měla jsem být dnes podle minulého ultrazvuku 16tt+5, takže rosteme fakt dost 😀 A dokonce víme pohlaví.... 🙂 Jedno je s jistotou chlapeček, byl krásně vidět pindík a u druhého jsme pindíka nenašli, tudíž to bude nejspíš holčička 😀 Takže mám velkou radost, bylo by super, kdyby to byl páreček.

baraf
29. zář 2009

ahoj všem

Siki-tak to je super zpráva! moc gratuluju! a hlavně,že jste si užili dovču, chodili jste do lesa? zajímá mě, jestli rostou houby 😀

siki26
29. zář 2009

Děkuju 😀
Houby začly růst tak poslední 3dny, co jsme tam byli. To jsme nosili plný košík. jinak tak slabou půlku košíku. Chystáte se?

aktaka
29. zář 2009

Siki,gratulace,to je parada,jestli budete mit parecek,to bych taky chtela 🙂
a super,ze jste si dovolenou uzili

holky,me uz zase v sobotu prestaly uplne bolet prsa,tak jsem krapet plasila. Ted uz znovu trochu boli,ale jen vecer a o dost min. Snad je vsechno v poradku,musim to doklepat do pristi stredy,to mam utz

siki26
29. zář 2009

Akty, minule jsi taky plašila a úplně zbytečně. Tak se hlavně nenervuj, to bys teď ani neměla.

baraf
29. zář 2009

Akty-už zase plašíš? 😉 klídek, matko 😀

Siki-jo,jo ráda bych vyrazila na houby, tak snad se to povede....

aktaka
29. zář 2009

no plašit neplaším, teď už jsem byla docela v klidu, ale příjemné to není. ono totiž zase bolest prsou vystřídaly nevolnosti, není den aby mi nebylo aspoň trochu blbě 🙄 ale zase aspoň se něco děje, kdyby mi nebylo vůbec nic, byla bych na nervy 🙂

Siki a už jste nějak pořešili toho Standu? 🙂

aktaka
29. zář 2009

Baruš, ty jsi byla v těhu na PN?

baraf
29. zář 2009

Akty-jo,jo byla. no vidíš, tak je ti zle, tak se nenervuj 🙂

aktaka
29. zář 2009

a měla jsi neschopenku z caru nebo od svého dr?
jde mi o vycházky, já mám neschopenku teď na neplodnost, ne na těhotenství, mám 4h vycházek denně. sestřička říkala, že se nemusím bát, že na tuhle diagnozu kontroly nechodí, ale tak přeci jen úplně v klidu nejsem. navíc, jak mi začíná být blbě, tak spíš nevolnosti mi budou určovat, kdy se dostanu ven, než rozpis vycházek. tak se tam chci příští týden zeptat, jeslti to nejde nějak změnit, ideálně na neomezené 🙂

baraf
29. zář 2009

neschopenku jsem měla z caru a převedli mi ji pak na gyndu-tam tě pošlou př.týden po srdíčku..... a se svým dr. se pak musíš domluvit.......prostě jsem celý těhu byla na neschopence z caru- nikdy mi žádná kontrola nepřišla... a že jsem se doma moc nezdržovala 😀

baraf
29. zář 2009

jo a taky manžovi teď v caru říkali, že nejdou napsat neomezený vycházky-někdo zas tvrdí,že jo....

aktaka
29. zář 2009

aha, já jsem si to tak myslela, že by to mohlo být, že jí převedou na mojí dr. tak to s ní se pak domluvím, ona my ty neomezené napíše, to se zase nebojím

ono záleží na ochotě doktora, co jsem tak vysledovala. napsat je může, ale některým se to moc nechce

baraf
29. zář 2009

asi tak. manža mi byl v caru pro neschopenku letos... a právě mu to tam řekli, že jak napíšou neomezený, tak to nejni neschopenka....

aktaka
29. zář 2009

no tak uvidíme, co s tím udělá moje dr. já zase bych se nebála chodit ven i mimo vycházky, ale manžel strašně plaší a akorát mě tím nervuje

siki26
29. zář 2009

Akty, zatím jsme Standu neřešili, ale myslím, že nechám na Honzovi, jak chlapečka pojmenuje. Já si určím holčičku 🙂

aktaka
29. zář 2009

no tak hlavně, aby to druhé byla opravdu holčička 🙂

a co pohyby, zatím necítíš? žádné mravenčení, motýlí křídla? 🙂

siki26
29. zář 2009

Možná jo, jsou položeny nad sebou a dole něco cítím, jen si tím nejsem 100%-ně jistá. to víš, těhotná poprvé, tak nevím, zda to jsou pohyby nebo moje střeva 😀 Ale je to docela častý, tak bych spíš tipovala ty pohyby.

aktaka
29. zář 2009

tjo, tak to určitě budou pohyby. jestli jsi to nemívala už před tím, tak to by bylo divné, kdyby se tak najednou bouřily střeva 🙂
tak to je super 😵

siki26
29. zář 2009

Tak snad časem zesílí 😉
Jen se cítím čím dál tím víc nemotornější. A nejvíc to zjišťuju ve vaně při holení, to už je celkem peklo. Nebo než vyjdu Václavák na metro, tak funím jak zběsilá 😝

aktaka
29. zář 2009

zesílí určitě, to je jasné
ne že bych tě chtěla strašit, ale bude hůř 😀
já třeba na sobě cítím, že jsem doma a nic moc nedělám. výlet do prahy je pro mě stejně náročný, jak kdybych vyšápla na 20km tůru po horách 😅

siki26
29. zář 2009

jo, teď ti rozumím víc než dřív 😀
Tak já to pomalu balím a jdu domů. Mám hlad jako vlk, tak jsem zvědavá, co nám taťulda uvařil 😀 😀
Pa holky a hezký večer

aktaka
29. zář 2009

já mám dnes hlad celý den, se najím a do půl hodiny už lustruju lednici 😀
hezký večer a dej si pořádný dlabanec, přeci jen živíš tři krky 🙂

elana
29. zář 2009

Ahoj, vidím, že se to tu rozjelo, co se vrátila Siki😀

Gratuluju k párečku, ať takoví jsou-a zůstanou🙂 (teda ne takoví, ať hezky rostou, ale to je zaklínadlo z nějaký pohádky🙂)

Jitule, jo, já byla na IVF v květnu. Ale otěhotněla jsem mimoděložně. Pročeš se teď válím v lázních 😝 A měla jsem od 7.DC taky Cetrotide. Ty to budeš mít nejspíš stejně, kdybys měla stříkat Synarel, už bys dávno musela (opravdu se používá i u IVF, je to tzv. agonista, účinek víceméně stejný jak Cetrotide, aby předčasně nedošlo k popraskání folikulů, mechanizmus působení je opačný než u antagonisty Cetrotidu).

neme
29. zář 2009

ahojky,
omlouvám se, že vám sem lezu, ale mám prosbu. Kolik stojí IVF, pokud je v rámci hrazených cyklů zdravotní pojišťovnou? Spermio v pořádku, takže bez ISCI. Chystám se na své druhé IVF a slyšlela jsem, že v ISCARE mají velkou úspěšnost.Zatím jsem u Apoli, ale přemýšlím o změně. Děkuji moc a gratuluji vám. Nečetla jsem příspěvky zpět.díky

elana
29. zář 2009

Neme, záleží na tom, jestli chceš plně hrazené léky (tam bys pak platila vlastně jen 900Kč za katetr a pokud budete mrazit, tak 2500 za mražení a kdybyste dávali prodlouženou, tak 4000 za ni). Pokud chceš doplácet za Gonal nebo Puregon, tak každé pero (průměrně spotřebovaná jsou tak 4) stojí 1000Kč.

neme
30. zář 2009

Elana,děkuju.A v jakých jsi lázní? Moje kamarádka je nyní ve Františkových, po dvou nevydařených IVF.Také o nich přemýšlím. Pokud se nezadaří 2.IVF, tak tam asi vyrazim.Já měla loni taky mimoděložní, nemám levý vejcovod. Pak jsme se rok snažili, byl ET, KET a nic.Tak jsem před 3 týdny byla znova na laparoskopii a zjisitli, že ten druhý vejcovod je slepený. Prý se může zase kdykoliv slepit.
A děvčata, která jste otěhotněla po IVF, doporučujete prodlouženou kultivaci? u Apoli ji nedělají. Prostě do dvou, tří dnů se oplozená embria vrací zpět do dělohy. Mám známou, co má z Iscare dvojčátka a trochu mě nahlodala, abych přešla jinam. Jinak to cenově vychází podobně jako u Apoli, až na ten katetr.díky

aktaka
30. zář 2009

čau kočky

tak co El, jak je v lázních? co už máš za sebou za procedury? jsou tam na tebe hodní??

Neme, já rozhodně prodlouženou doporučuji, pokud je dost embryí, má určitě svůj význam. po dvou dnech akorát poznají, že je vajíčko oplodněné, ne zda se bude dál dobře vyvýjet