Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

kuliskav
28. čer 2012

@pajinkaa28 tak se tam třeba uvidíme 🙂)) držím pěstičky

ramdy
3. črc 2012

@kuliskav Ahojky, včera mi paní doktorka Jaržembo zavedla dvě bublinky, tak snad se udrží. Jinak jsem tam byla moc spokojená s přístupem, ale já tam byla jen na odběru a na ET. Držím palce.

hanicinka
3. črc 2012

@ramdy ahoj nechodíš jinak do car v Teplicích? Taky nám bylo nabídnuto jít do iscare na ivf přes pojištovnu, aby nás to nestálo tolik, ale zatím nás čeká inseminace?! 🙂

ramdy
3. črc 2012

@hanicinka ahojky,nn já chodím k doktorce Fršlínkové a ta spolupracuje i ISCAREM v Praze a ještě s nějakou klinikou v Teplicích, nám doporučila Prahu. Tak dnes druhý den po ET, pobolívá mě břicho, ale to bude asi z těch injekcí. Ležet moc nevydržím, tak snad se bublinky udrží.

kiwisek
4. črc 2012

ahoj holky, jsem po 2 IVF v Motole a vypadá to, že to i na podruhé pěkně odflákli. 😖 Tak zvažujeme 3. pokus v zimě a zatím je favoritem ISCARE. Můžu se zeptat u jakých ste dr. a jak jste celkově spokojené s přístupem? zda máte pocit, že se opravdu snaží udělat maximum a není to pro ně jen biznis? 😉 moc díky za vaše názory!

evitaa
4. črc 2012

@kiwisek V Motole? Tam jsme byli na 1. konzultaci a i manžel, který je velmi mírný a nenáročný, ihned po odchodu prohlásil, že ho tam už nikdo neuvidí. Já chodím k primáři Hulvertovi, protože on jediný provádí zákrok, který my potřebujeme. Každopádně kdybych na tohle nebrala ohled, vybrala bych si asi někoho jiného. Hoooooodně mi vadí, že jsem objednaná na určitý čas, ale na řadu přijdu min. s hodinovým zpožděním. V pondělí má ordinovat od 10:00, ale už se nám 2x stalo, že začal až v 11:30. Je tam jen v po a út, takže při stimulaci musíš na kontroly chodit k jinému dr. Každý den ordinuje jen dr. Jaržembovská a většinou provádí OPU a ETy, takže kdybys chodila k ní, k nikomu jinému dr. bys nemusela.

pavlinka83
4. črc 2012

@kiwisek Tak já jsem to tu už psala, že já jsem byla spokojená s Dr. Jaržembovskou, ale hodně si chválí i DR.Mrázka a Hulverta (primář). Ale musíš tam počítat s tím, že třeba nebudeš celou dobu chodit k jednomu doktorovi. Ale na recepci se ti snaží vyjít vstříc, aby si doktori moc nestřídala nebo když jsi řekneš ke komu chceš, tak se ti snaží vyhovět.
Já jsem tam byla spokojená, milý personál i prostředí, to tě povzbudí na psychice. 🙂
Otěhotněla jsem na 1.IVF tak nemůžu moc posuzovat jak by se snažili kdyby nám nevycházelo.

kiwisek
4. črc 2012

@evitaa a můžu se zeptat u koho ste v Motole byli na konzultaci? jinak moc díky za názor. a jak jste na tom teď, jestli se můžu zeptat. a jaký zákrok vás /Tě čeká?

kiwisek
4. črc 2012

@pavlinka83 díky za info. To, že bych byla na UTZ během stimulace u různých dr. mi nevadí, ale myslím, že by měl být 1 hlavní, kt. řeší postupy, co dál a tak...
můžu se zepta, co jste měli za potíže a jaké metody jste využili?

pavlinka83
4. črc 2012

@kiwisek
@evitaa Já jsem si teda nezjišťovala jak který dr. ordinuje, ale je pravda, že celý IVF cyklus jsem prošla s dr. Jaržembovskou. Pouze jednou jsem čekala půl hodiny, jinak jsem šla na řadu ve stanovený čas.
Ještě jsem byla u dr. Turkové, taky nebyla špatná,ale musíš se jí hodně ptát, ta dr.Jaržembovská je sdílnější, vše řekne sama.

pavlinka83
4. črc 2012

@kiwisek Já mám lehkou formu endometriozy a manžel měl z pěti spermiogramů dva špatný. Zkoušeli jsme i 2x IUI.
Jinak u IVF jsme měli ICSI kvůli tomu spermiogramu a prodlouženou kultivaci, ale tu už má stejně asi každý. A stimulovala jsem Gonalem.
A když máte za sebou dva nezdařené pokusy, máte udělaný imuno a genetiku?

kiwisek
4. črc 2012

@pavlinka83 jo, to nam nastesti delali uz pred 1. IVF. u nas je problem hoooodne spatne spermio. Mela sem ted 22 vajicek, z toho 19 kvalitnich a oni nedokazali vybrat ani 19 dobrych spermii 😠 takze urcite bychom chteli PICSI, abychom zvetsili sance! a PK jsme chteli, ale nemeli jsme :( z 19 vajicek byli pouze 4 embryjka a z toho 2 se na 3. den prestali spravne delit, tak sem byla na 3 den na ET 2 bublinek! protoze prognoza byla, ze PK nezvladnou... 😢

pavlinka83
4. črc 2012

@kiwisek Takže tam se embryjka nevyvíjí asi pravděpodobně kvůli špatnému spermiu. A to PICSI jste už předtím měli? Ale co jsem tady četla na MK tak na PISCI nesmí být úplně katastrofální spermio, ale nevím. Myslím, že je v ISCARu i nějaký androlog, tak by mohl pomoct, aby se spermio zlepšilo než půjdete do dalšího pokusu.

hanicinka
4. črc 2012

@ramdy tak držím palečky,at´ta bolest vede k vytouženému mimi, hlavně odpočívej a pak dej vědět, ahoj. My chodíme do Stellartu v TP, tak proto jsem se ptala, jestli tam nechodíš také, dnes měření jeden folikul 14mm, tak snad se iui povede. 😒

kiwisek
4. črc 2012

@pavlinka83 ano, chodime jiz od unora k dr. Kocimu ( i proto zvazujeme prave ISCARE)- No na 1 pokusu nebyli zadne spermie, takze se ET nekonal. Kočí nasadil léčbu na zvýšení testosteronu a koncem kvetna nam rekl, ze spermio je lepsi a mohli bychom zkusit 2 pokus, ze uz se to nikam moc neposune k lepsimu... a v Motole PISCI nedelaji, tak jsem doufala, ze v ISCARE by to mohla byt nase nadeje...

pavlinka83
4. črc 2012

@kiwisek Tak v ISCARU dělají ISCI i PICSI. A co tu operativní metodu MESA/TESA tu vám nenabídli?

kiwisek
4. črc 2012

@pavlinka83 dr. rekl ze neni potreba - neresi pricinu. kdyz se netvori kvalitni spermie, tak operace by nejspis nemela nejake opodstatneni, ja nevim, jdeme k nemu na dalsi konzultaci ted 16.7, tak zkusime neco vymyslet... ale vsechno to leze pekne do penez 😖

ramdy
4. črc 2012

@hanicinka no snad to není předzvěst nic blbého. Držím ti palce ať se ti to vyvede. Mám trochu zmatek v těch zkratkách ivf,iui nebo co, takže používám obecně ivf

ramdy
4. črc 2012

@kiwisek Ahoj, já jsem byla v ISCARe na odběru vajíčet na ET a vše mi dělala paní doktorka Jaržembovská. Je perfektní i personál je velmi milý a ochotný, strašně moc se mi tam líbilo, tedy pokud se dá o nemocnici říct, že se tam člověku líbí, ale víte jak to myslím. Prostě ten přístup celkem, vybavení a zařízení - perfektní. Tak, jak by to v nemocnici mělo být. Držím palce ať je další pokus úspěšnější.

pavlinka83
4. črc 2012

@kiwisek Já vím jsou to pálky. Tak uvidíte co vám řekne na kontrole, to je za chvilku. A být váma tak se objednám do ISCARU na konzultaci, za to nic nedáte a uvidite.

hanicinka
5. črc 2012

@ramdy ahoj a jak je dnes, už je ti líp? Je všechno O.K.? 😎

evitaa
5. črc 2012

@pavlinka83 Já ordinační dny zjistila náhodou - během stimulace jsem byla u 4 dr. (Musilová, Turková, Ilčin, Jaržembovská).

evitaa
5. črc 2012

@kiwisek Byli jsme u dr. Hynka. Názory na špatné a dobré spermio jsou asi na každé klinice. Dokonce jsem četla tady na MK, že někde při výborném spermiogramu paradoxně doporučují ICSI. Asi aby spermijky neměly moc práce 😉 My měli 2x PICSI, protože jsem měla vždy jen 4 vajíčka, tak jsem nechtěla riskovat. Tady na MK najdeš diskusi, kde jsou holky, které mohou srovnat úspěšnost ICSI X PICSI. Většinou nedají na PICSI dopustit. Manžel má taky celkem špatné spermio a ještě ke všemu byl před 14 dny na operaci s močovým měchýřem a pořád močí krev (má ji i v spermatu). Mám začít stimulovat od 15. 7., tak se to snad zlepší. Já jsem tedy rozhodnutá využít dárce, kdyby se nezadařilo. Také jsem četla, že jeden pán neměl při ranním odběru žádné spermie, tak to zkusili v poledne, také nic. Při 3. odběru měl 4 spermie, no a byla z toho trojčata 🙂 .

ramdy
5. črc 2012

@hanicinka ahoj,jj dneska už dobrý, jen mě bolí bradavky, ale to se dá. Jak je tobě?

hanicinka
5. črc 2012

@ramdy čauky, já dobrý jen se bojím tak nějak všeho, zítra ultrazvuk snad to bude o.k. a pak se mi uleví, snad zvládnu injekci si píchnout. Je dobře že ti je fain, určitě to dopadne na 1*,bereš nějaké léky na udržení?

ramdy
5. črc 2012

@hanicinka zvládneš si je pichat, já to taky zvládla. Beru utrogestan.

pajinkaa28
5. črc 2012

Ahojky holky,
tak zas nakukuji 😉 A koukám že v Motole nic moc,my přemýšleli totiž zrovna o Motole na další pokus.Ale mám 4 den zpoždění,tak se snad stal zázrak 🙂

hanicinka
9. črc 2012

@ramdy ahoj bohužel se nic nepíchalo, iui v srpnu jestli bude folikul tak jak má a co ty vše v pohodě?? 🙂

ramdy
10. črc 2012

Ahojky, jj bolesti břicha ustoupily a prsa jsou taky lepší, jen mě nějak ubírána náladě absence druhé čárky na testu. Trochu jsem se nechala unést, že tam byly dvě, ale to bylo druhý den po ET a tak na to měly vliv asi ty injekce. No jsem blbka, jako kdybych nevěděla, že já to na první pokus mít nemůžu, stejně jako vše ostatní v mém životě 🙂 Prostě ta nejpichlavější cesta je ta cesta vytoužená a úspěšná, Takže snad budu moci v srpnu absolvovat hned druhé kolo, protože jsem astmatička a tak jsme chtěli, aby porod vyšel hned začátkem jara a to nejhorší období jsem měla přes zimu, tak uvidíme jak to bude. A ty jdeš na první nebo taky už druhý?

norisek
10. črc 2012

ahoj holčiny, nezbyly vám náhodou nějaké léky po IVF? Sháním puregon, merional nebo Cetrotide. Samozřejmě zaplatím. Jen Praha a okolí. Moc díky za cokoli - kontakt - norisek@centrum.cz