Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

mishi
4. pro 2012

@jahodarka na krev bez klidne do iscare, udelaji ti test, kdyz si ho prejes, nejak do 9h tam doraz a odpo po 15h mozna i pozdeji budou vysledky

kaijko
4. pro 2012

@mishi Jj, uz jsem v klidu..Jedna znama me vydesila, ale hodne jsem si o tom zjistila a preci jsem v dobrych rukach 😀

mishi
5. pro 2012

tak jak vidite z fotoblogu, mam po kontrole. vsechno asi ok, i nahrani videa na flashku. nic to s emnou nedelalo, divat se na monitor, beru to tak nejak normalne, bez zvlastnich emoci. kdybych tam byla sama bez alzbetky, tak budu kozna namekko.no bebe to chudacek cele prorvala, mela desnej strach, ze ji budou v ordinaci neco delat. a to jsem jen lezela, utz uz byl pres brisko. behem odberu krve jsem ji mela na kline a pak i obvrecela v cekarne. diky te pardon pitome zubarce bezcitne nelidske k detem ma bety trauma ze vsech ordinaci, i kdyz ji nic nedelaji....stepan dnes nemohl, jinak by byla v jeno naruci a klidnejsi. priste musi s nami, nechci ji tam zase nechat mucit...

kaijko
5. pro 2012

@mishi Snad to malou prejde! Ty jo, chudinka! K mrnouskovi v brisku gratuluji 😉
Budes ji brat na ten screening? Na nejaky diskuzi jsem cetla, ze to ten doktor nema rad..
Platilas ten utz?My az priste..

mishi
7. pro 2012

@kaijko k brestakovi ji vzit musim, nemame zadnou chuvu, stepan pojede se mnou a eventuel s sni pocka v cekarne, kdyz bude problem. utz jsem jeste neplatila, ale asi o vikendu uz zadame platbu. jinak jsem si to tam kontrolovala, ze to tam mel vyvesene, mam to vyfocene v mobilu, kdybys chtela.
jo a budeme zmedializovana rodinka 😎 hulvvert me "navrtal" do foceni maminek/tatinku/deti z asistiovane reprodukce, bude delat rozhovor do jednoho casaku, pry koncem roku ci zacatkem, budou mi volat, tak jsem na to zvedava. stepan se tomu smal a nebyl proti, pry kdyz mi to udela radost🙂 ja to beru jako zpestreni a pamatku.
kazdopadne vam vysledek ukazu🙂

mishi
7. pro 2012

@jahodarka jak jsi dopadla??? byla jsi na te krvi? az budes neco malo pres 6tt, tak zkus uz UTZ u gyn, mel by videt srdecni akci a budes mit vetsi klid

kaijko
7. pro 2012

@mishi Jaky byl vlastne u Vas problem, ze jste museli podstoupit IVF?
Asi je malo paru, kterym se to podarilo, tak jako Vam.. 🙂
Coze mas vyfocene? My jeste ani nic na flasce nemame, Ty uz po druhe..Tak sem premyslela nad temi penezi. Nechce se mi davat o tisicovku vic, kdyz mame min nebo vlastne nic..Myslim, ze bych ted mela platit i ten rocni poplatek, nejsem si jista..Do toho screening..

jahodarka
7. pro 2012

@mishi ahoj! 🙂 já jsem se na to vyprdla, volala jsem tam, že mám pozitivní test a sestřička říkala, že když je pozitivní, tak na krev nemusím, občas si dělám test, tak vidím, že čárka sílí 🙂, tak na to asi prdím... dnes jsem 6+1, na utz do iscaru bych měla jít 21.12. ty jsi byla u svého gyn.?

mishi
10. pro 2012

@kaijko ahoj po ranu (bety vzhuru 4,45, mazala do obyvaku na sedacku a cekala, ze bude pohadka nebo mlicko, nastesti jeste na chvili usnula po nutraku)
vyfotila jsem si mobilem, co mel vyvesene na stene o poplatcich, co vse patri do 3D, mel tam i info, ze v tehotetsnvti 3D stoji 2500 prvni polovinu teho a 2500 druha polovina (do 20tydne a od 20tydne).
rocni poplatek nebudes platit, pokud zaplatis ty tehotenske.
na tu flashku musis myslet sama a vzdycky mu ji vrazit do ruky, on si na to nevzpomene. takze pred vysetrenim ho na to upozornim a behem cuceni na obrazovku si neco vybereme, co ulozi.

na tvuj dotaz - my jsme nemeli zadny 100% urcujici problem, spermio vhodne i na inseminaci (byla jsem 3x a nic), ale na imunologii mi nasli pozitivni anexin, tzn. ze nejsem schopna prijmout spermie, moje telo je "zlikviduje". ale nikdo mi nerekl - nemuzete otehotnet kvuli te imunite - nastesti telo embryo prijimalo a nedelalo si protilatky. osobne si myslim, ze manzelovi spermie nestacili na tu dlouhou trat az k oplodneni vajicka a k tomu ta imunita, asi od kazdeho neco malo.

mishi
10. pro 2012

@jahodarka muj gyn je primo hulvert, takze v iscare jsem byla jen na KET a vse dalsi u nej v soukr ordinaci.
jestli ti ta carka sili, tak to je dobry znameni, ze hcg roste, jestli mas iscare daleko. krev ti muze vzit ale jakakoliv ordinace ci laborator (u tveho gyn, prakticke,...)
drzim ti palce, at se vse vyviji, jak ma a zustan tady s nami!!!

mishi
10. pro 2012

jinak od patku me poboliva spodni brisko, je to od te doby cim dal castejsi, i ted po ranu. mam jen slaby vytok (typicky pro tehotne), nastesti zadne spineni ci krev. nevim, zda to mam pricitat roztahovani a zmenam v deloze nebo se tam deje neco nekaleho. ta bolest neni nic hrozneho, jakoby slaby nabeh pred menstruaci, ale je to neprijemne.
nevi,, zda mam psat hulvertovi sms a otravovat ho s dotazem, co mam delat, zda se objednat

kaijko
10. pro 2012

@mishi S tou bolesti briska to ted mam taky! A taky nevim co delat.. Mam i divnej pocit. ☹ Divnej pocit asi z toho, ze nevim co se to tam deje.. Ale neni to nic hroznyho jak pises.
Jdeme uz ve ctvrtek k Brestakovi, tesim se a zaroven mam strach..Ty jdes v patek, vid?

mishi
10. pro 2012

@kaijko tady maji podobne zkusenosti
https://www.modrykonik.cz/diskuse/1-trimestr/je...

jo jo, my jedeme k brestakovi v patek dopo. ja se ani netesim, nejak me to teho vubec nebere. asi to zacne byt pro me zajimave, az ucitim pohyby, ty jsem s bebe mela po ukoncenem 16tt, tak jeste 4 tydny🙂
dalsi kontrolu mam u hulverta 2.1 to by mohl uz videt pohlavi, jsem desne desne moc zvedava🙂

ze screeningu nemej strach, urcite to dobre dopadne, ber to tak, ze jsi mlada oproti me (ja jsem o 8let starsi, tudiz tehu rizikovejsi po vsech strankach). urcite si tom u nej uzijete🙂

mishi
10. pro 2012

@kaijko jo predpovidam ti holcicku lauru🙂

elana
10. pro 2012

@kaijko
@mishi holky nebojte, v tomto tt je to hodně typické-děloha opouští malou pánev a mění prostě polohu celkově, takže to bývá často. Je to ale nepříjemný, taky jsem to měla a taky si to pamatuju. A vůbec mě vždycky občas večer tak jako táhlo břicho a druhý den bylo větší-viditelně poporostlo 😉

kaijko
10. pro 2012

@mishi Diky 😉
Jsem si rikala, ze si konecne pripustim a zacnu se radovat z tehotenstvi ve 12tt, ten byl v sobotu, ale porad mam tak divny pocit ☹ Tak ted to mam zase po screeningu 🙂 Po nem tomu uverim 😀
Obcas mam i brisko tvrdsi, kdyz nekde dyl couram, ale jak si udelam pojodli na gauci, tak je zase ok 😉
Ty uz jsi citila pohyby koncem 16tt?Juu, na to se tesim..
Co mala tesi se na mimco? Myslis, ze bude zarlit?
My jdeme k Hulvertovi pak 19., tak to uvidim mrnouska chvilku po sobe 😉 A pohlavi snad priste, asi bych nevydrzela si to nenechat rict 😉

kaijko
10. pro 2012

@elana 🙂 Celkove rostu cela 🙂 Taky mi tam tahne.. Vecer me i bolelo i na dotek a dnes uz zase v pohode.. 🙂

elana
10. pro 2012

@baraf opět takto nepřímo děkuju za přání k svátku...fakt se mi nedaří na ten divný "email", co mi z něj psáváš, odeslat odpověď. No a tradičně 😔 pozdě přeju i já Tobě!

kaijko
10. pro 2012

@mishi A 33 je krasnej vek 😉 Jsi jeste mladice..V caru jsem.potkavala i zensky kolem 40tky!

mishi
10. pro 2012

@kaijko myslim, ze pro tebe bude ten meznik screening, jak pises, dej tomu cas. ty pohyby ma kazda jinak, nekdo treba az po 20tt, nekdo pri druhem uz po 13tt, a az to prijde, nebudes vedet, co to je, takovy zvlastni pocit🙂) jako simrani a jemne zatahani, casem to budou i neprijemne kopance, hlavne navecer🙂

alzbetce budou teprve 2 roky, nevnima, ze bude mit sourozence, nedokaze mluvit jeste o svych pocitech 😎 ale nedavno jsem ji rekla, ze mam dole v brisku mimi a nekdy si vzpomene a rekne - mimi tam. nechceme ji zbytecne motat hlavu, je jeste mala. jeste pred pul rokem zarlila na mimca a male deti, ktere jsem mela v naruci a dozadovalůa se pozornosti,ze chce ke mne, ted ji to uz nevadi. budou od sebe skoro presne 2,5 roku, to jeste dostane trochu rozumu. kazdopadne pocitam s tim, ze se ji budu hodne venovat a mazlit se s ni, bude na prvnim miste. nastavajici mimco se trochu poveze 😎

@elana diky za uklidneni. dnes me boli to brisko skoro nonstop, snad to je jen roztahovani te delohy. vlastne se mi k tomu pridaly i bederni vazy

elana
10. pro 2012

@mishi tím spíš se neznepokojuj (teda samozřejmě od oka Tě neuklidní nikdo, to umí jen dr. s ultrazvukem), ale když k tomu bolí i vazy, tak je jasný, že se zkrátka odehrávají velké mechanické změny 🙂 a je to vlastně jen dobré znamení. Blbý by bylo, kdyby se nedělo nic 😉 nebo krev, křeče atd. Vše ostatní k tomu prostě patří, ale nakonec to už znáš. Možná je to podruhé intenzivnější, většinou bývá i větší bříško, déle trvá, než se spadne atd.

mishi
10. pro 2012

@kaijko v jakem dni tehu budes toho 19, kdy jdes k hulvertovi? nejaky 14tt a neco? moooozna by mohl neco videt, zalezi na mimcu, jak se bude hybat a co ukazovat🙂 osobne myslim, ze ti jeste nic nerekne, ze bude jeste brzy

dite ve 40 dokazu pochopit, pookud je to druhy a delsi dobu se nedari,. samozrejme jsou (a ne ojedinely) pripady, ze nejdriv dlouha kariera, pak treba neni ten spravny chlap a problem je tady.
jak uz jsem psala, ja nejdriv nechtela o druhem ani slyset, ale pak jsem zmenila nazor, ze tedy ano, ale ze chci porodit do 35, pak uz na to nebudu mit fyzicky (natoz psychicky), ono dite umi pekne "vyzdimat" po vsech strankach. kdo uz deti ma, vi, o cem mluvim 😀
mela bych zacit dopredu uvazovat o moznostech, jak co nejlepe nabit baterky, abych vydrzela co nejdele 😎 s
e 2 detmi, bude to asi peknej zahul. ale nechci se na druhou stranu dopredu nejak stresovat, nejak se to zvladne, zvkladli to ostatni, zvladnu to i ja

mishi
10. pro 2012

@elana co si pamatuju, s bebe me bolelo bricho na zacatku a pak az ke konci 2trimestru a pozdeji.
no bricho mam vyfoukle pekne ☹ vypadam jak v patem mesici a jsem na konci tretiho. uz jsem vytahly dvoje tehu dziny z HM. varovaly me kamosky, ze to je sila s druhym. bolestivejsi i porod a tak vse kolem

kaijko
10. pro 2012

@mishi ty mas tehu dziny z Hm? Byla jsem v C&A i HM a nikde jsem nic nevidela ...

elana
10. pro 2012

@mishi to víš že to zvládneš, žádný strach. Je to tak, to druhý těhotenství (asi že si ho člověk tak neužívá, když se stará o jedno dítě 😅 , tak aby na sebe upozornilo nebo co 😅 ) bývá náročnější, to celkem potvrdily všechny moje kamarádky. Dřív vyrostlo břicho, víc různých neduhů (který taky člověk nemůže rozležet hned v počátku na kanapi, ale holt někdy je musí rozchodit na hřišti 😝 ), porod teda nevím-ten údajně je u druhého nejlehčí (naopak komplikace bývají u třetího), ale zavinování dělohy bolí podruhé (a pokaždé) víc a víc, na předtěhotenskou váhu se málokdo už vrátí a tak...Ale zas ty děti za to stojí, pro co jinýho na světě jsme, než abysme měly děti, no ne? 😉

mishi
10. pro 2012

@kaijko jedny svetle mam jeste po alzbetce, ty nove jsem si kupovala skoro hned po tom, co jsem mela pozitivni test, mela zrovna asi po zbozi v HM Letnanech a stejne jsem si nemohla vybrat, same slimky. ty moje jsou rovne, ale dost na telo, a az doma jsem zjistila, ze nemaji utahovaci gumu na knofliky v pase (coz ty svetle maji) a tak mi jsou volnejsi v tom nizouckem pase. jeste ze jsem nejake ale koupila, ve vetsich velikostech je maji brzy vyprodane:( CA nesnasim a nic se mi tam nelibi, a drzasiho jsem nic nechtela, zustala jsem tedy u HM. kdyz jsem tehdy shanela s betynou v brise dziny a kalhoty do prace, pochodila jsem v HM na prikopech.

mishi
10. pro 2012

@elana ty deti urcite stoji za to, jsme mnohem vic stastnejsi s bebe nez bez ni, hodne nam to obohatilo zivot 😎 ja jsem slysela, ze druhy a dalsi porod je rychlejsi, ale vic to boli. s bebe jsem si protrpela nejakych 19hodin kontrakci, na porodnim sale jsem stravila od 3cm do konce porodu asi 7h, takze doufam, ze to bude rychlejsi a snazsi prubeh

jahodarka
10. pro 2012

@mishi ty jsi tak hodná! 😵
já bydlím kousek od iscaru, takže pohoda, ale ta krev mi přijde zbytečná, hcg podle testů roste a nic víc se stejně nedozvím..
dnes jsem zjistila, že mi dochází crinone, takže jsem se přeobjednala rovnou i na utz na příští pondělí, to bych měla být 6+4, nevím, jestli už bude srdíčko, ale minimálně uvidím, že je tam kde má být 🙂

mishi
10. pro 2012

@jahodarka pokud jsi nemela KET nejak pozde v cyklu (ja treba az 22DC), tak by tam toho 6tt+4 mohlo byt videt blikajici srdicko.

a co vojtik, ten byl prirozenym sexem? je ve skolce nebo jeste s tebou doma?

jahodarka
10. pro 2012

@mishi měla jsem KET 21.DC, ale PK 4 dny.
vojtík je normálně, sice po roce snažení, ale normoš, ale s jiným partnerem...
a do školky ho bohužel nevzali, takže tady spolu válčíme.., ale už nám z toho oběma trochu hrabe.. 😅
máte krásná jména 🙂 , u vojty jsem se rozhodovala mezi vojtíkem a ondřejem a o bětce jsem přemýšlela taky 🙂