Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

mishi
10. pro 2012

@jahodarka vidis, to jsme mely hodne podobne, ja mela embryo zamrazene po 5denni PK. ty jmena nejsou jeste vubec definitivni🙂 alzbetku vymyslel stepan, ja chtela tehdy vojtu 😀 😀 😀
magdalenku ma moje znama, rika ji majda

jahodarka
10. pro 2012

@mishi hahaha, tak to je vtipný 🙂 a ještě máš termín den před mýma narozkama.. 😉
ty jsi byla na utz až 8+0?

kaijko
10. pro 2012

@mishi precetla jsem tu nejakou diskuzi a holky psali, ze maji byt v cervnu uzavrene saly v Podoli. Bohuzel nemuzu najit na netu rok 2013.

baraf
11. pro 2012

@elana ale já Ti píšu z mobilu...... a děkuju 😉

mishi
11. pro 2012

@kaijko ted te tady ctu. no rovnou jsem tam zavolalla. na info 111 mi rekli co maji napsanop zatim tuzkou a neni to jeste ofiko 9-17.6. , na porodnim sale sestra hromadkova jeste vubec netusila. na netu maji na rok 2012 z 11.10., tady maji 2mesicni zpozdeni. uvidime, kdy to tam tady oficialne. mozna to maji na webu i jine prazske porodnice, kdyz i na UPMD se vyvsejuji terminy statnioch porodnic.
registraci by nam obema tedy meli udelat, ale nesmime porodit driv!!! 😎 😎 ja jsem bety porodila o 12dni drive a ted MUSIM porodit az po 21.6, jelikoz za zadnou cenu nechci dite blizence. znam jich nekolik v okoli i mezi pribuznymi a NENENE

mishi
11. pro 2012

@jahodarka tak jak pises, ackoliv se temer nezname, tak toho mame vicero spolecneho 😎 k hulvertovi jsem se objednala ne3tydny, ale 2tydny po prvnich pozitiv testech, takze mi potvrdil embryo v deloze 5tt+6 (podle dne posledni MS jsem mela byt 6tt+2), ale blikajici srdce tam jeste nebylo. to nam potvrdil az na dalsi kontrole 8+0.

kaijko
11. pro 2012

@mishi Me po posledni operaci Hanacek doporucil cisare a ten se pry dela cca 2tydny pred terminem..14+0 mam 22.12., tak se jeste zeptam Hulverta, kdyz tam jdu 19.
Kamaradka byla spokojena u Apolinare..
Koukala jsem na ruzny stranky a nide neni na 2013.

mishi
11. pro 2012

@kaijko tak zatim vychazej z toho, co mi rekli do telefonu. ty mas termin 22.cervna, tedy te normalne zaregistruji a to, ze budes mit planovaneho cisare 14dni predem se muze treba posunout o 16dni predem a saly budou volne. no budes vedet vic po schuzce s hulvertem.

ja se jedu registrovat urcite do podoli, chtela jsem tam porodit i alzbetku a ziskat nadstandard, coz se mi podarilo. apolinar pro me nema soukromi, ktere vyzaduji, jde tam vse slyset, jsou tam jen nejake plenty (vim vse od kamaradek - jedna 2 prirozeny, duhy skoncila cisarem, porod nepostupoval) v podoli jsou porodni saly jako samostatne pokoje s chodbou, koupelnou a pokojem, kde se vse odehrava, pres steny neni nic slyset (teda ja jsem neslysela) a fakt klid a soukromi pro tak diskretni a soukromou vec, jakou je porod. kdybych rodila drive a porodnice neprijimala, pak bych uz tolik nelpela na mistu a zkusila bych treba bulovku, kterou mam nejbliz

mishi
11. pro 2012

a teda doufam, ze i tentokrat to bude spontanni porod a vyhnu se cisari a s nim souvisejicimu dlouhemu hojeni, vetsi bolesti po operaci,...ctvrty den po porodu jsem uz na vse zapomnela a mluvila o tom, ze klidne porodim i druhe dite🙂)

jahodarka
11. pro 2012

ahoj holky, to je šílený, v tom podolí snad malujou pořád, to není možný... já tam s vojtou byla přes tlačenku, protože - světe div se - zrovna na můj termín malovali... tentokrát asi půjdu k apolináři, jednak mají hezčí novorozenecký oddělení a vzhledem k tomu, že budu muset jít císařem, tak sály, který jsou v podolí luxusní mě nezajímají a jednak zavedli registraci k porodu online, což je teda fakt velká deviza, fakt nejsem zvědavá na to, stát někde frontu od šesti od rána s nejistým výsledkem... 🙄
mmch @mishi já si vojtu odrodila (3 dny vyvoválavaček, 10 hodin na sále po ani ne minutových kontrakcích, 6xepidurál...) a nakonec byl akutní císař a i přes to je ta odměna tak velká, že já bych šla taky hned rodit znova 😵

kaijko
11. pro 2012

@jahodarka Taky uvazuju nad Apolinarem, kdyz mam tenhle TP, tak i nechci resit to jak to naplanovat, aby tam uz nebo jeste nemalovali..Ty saly mi muzou byt vlastne taky fuk 😉 Kamaradka sla prirozene a byla spokojena a to je docelala rejpalka 😀 Maji tam pry i dobry kurzy. Protoze to bude moje poprve, tak bych chtela na nejaky kurz nebo aspon cvico..

jahodarka
11. pro 2012

@kaijko na kurz se vyprdni, to jsou vyhozený prachy, já byla v podolí a byla jsem naštvaná, že jsem do toho investovala...
já byla v podolí hrozně spokojená na rizikovým, tam jsem byla několik dní před porodem a potom na porodním sále, to je všechno fakt super, ale šestinedělí je fakt dost hrozný a protivný sestřičky, to oproti tomu chválí u apolináře, takže já to asi prubnu... ještě prý motol, ale ten já mám dost daleko a nikam jinam bych asi nechtěla.

kaijko
11. pro 2012

@jahodarka Tak aspon cvico 😀 Jak jsem doma, tak mi hrabe..Ja byla v Podoli na laparve a popravde ksem byla spokojena jen s jednim doktorem a docela me rozcarovalo oddeleni a pokoje 😲
Podoli a Apolinar je ode me kousicek, jen sjedu kopec, bydlim na prazskym 😉
Jeste se poradim s Hulvertem (je to taky muj gynekolog).
Ale myslim si, ze Apolinarem se neda nic zkazit 😉

jahodarka
11. pro 2012

@kaijko cvíčo si dej, já chodila na těhotenskou jógu, ta byla celkem fajn, takový pomalý válení břicha ze strany na stranu :D a potom takový všeobecný cvičení na balónech s gumičkama atd. to bylo super. Já nebudu dělat tentokrát nic, budu mít určitě cukrovku, takže mi to zase zakážou...

baraf
12. pro 2012

ahoj holky,

já jsem před skoro 7 lety rodila Lukyho u Apolináře (císařem). Ležela jsem tam na riziku a to byla hrůza (ale to prej je teď úplně jinde). Na JIPce jsem byla spokojená a pak jsem měla "nadstandard" (byly jsme 2 na pokoji a měly pro sebe koupelnu-jinak jedna sprcha společná nevím pro kolik ženských..)ale až na jednu dětskou sestru a jednu na JIPce, to bylo dobrý.¨
No a Filípek je narozenej v Motole, protože už jsem mimopražská a mám to nejblíž., navíc jsem tušila, že to bude "zas průšvih" a narodí se brzo a na novor. JIPce tam pracuje moje švagrová. Tak rizikový oddělení super,císař taky dobrý, za to JIPka, kde jsem pak ležela 3 dny hrůza-sestřičky nás tam braly jako čísla a ne lidi, no hrůza.... tam jsem teda na šestinedělí neležela, bo malej byl v inkubátoru, tak jsem odpočívala na rizikovým a pak za ním každý den jezdila. a pak mě přijmuli k němu na jejich oddělení....
tak to jsou moje poznatky

mishi
12. pro 2012

holky z jineho soudku - pamatujete, jak jsem vam psala o foceni do casopisu a s rozhovore s hulvertem? tak pred chvili jse dostala sms od redaktorky, ze pripravuji special "cesta k materstvi" a ze by mi zavolala...no jo, jenze o soukromem pribehu nepadlo u hulverta v ordinaci ani slovo...to bych mu asi rovnou rekla ne......takze zjistim vic (delka clanku, anonymita, jaka reciprocita), troubit nejaky detaily ze sveho soukromi se mi extra nechce, kdyz ani nemam duvod. stejne to nikomu nepomuze, mozna jen doda odvahu do toho jit.

co vy, poskytly byste vas pribeh???

baraf
12. pro 2012

@mishi domluv se s redaktorkou na co se Te bude ptat,jak "hluboko"do soukromi poleze
Podle toho se rozhodni.

kaijko
12. pro 2012

@mishi Jak jsi to napsala, tak jsem si hned myslela, ze to bude rozhovor o soukromi..😉 Az jsem se divila, ze jsi na to kyvla, znam Te odtud a z tech "par" veci co jsi sem napsala jsem pochopila, ze nejsi jedna z tech co je ji jedno co pusti do sveta.. 🙂

mishi
12. pro 2012

@baraf
@kaijko

takze - bude special cislo o 70strankach, jake jsou moznosti, kdyz se dite nedari (IVF, alternativni lecba, cinska medici, kineziologie,....) info o CARech v CR, ceniky, atd atd, rozhovory se zastupcem daneho oboru (v pripade IVF to bude hulvert), 5 rodin, jedna z nich jarka rytychova (modelka vekove evy herzigove, novinarka, myslim, ze ji znate). profi foceni + vizazistka, asi v nejakem hotelu, kde maji i detsky koutek, v druhe pol ledna.o nas by tam byla fotka a par info - jak dloiho, co jsme podstoupili,....nic dlouheho, vse na stranku vcetne fotky. byla uplne v pohode a mela jsem z ni dobry pocit, sama mi priznala, ze je pacientkou hulverta a uz po tretim poikusu a zase potratila v 6tydnu. myslim, ze to bude mit odbornost i uroven, tak jsem ji na to kyvla🙂 uvidime, jake z toho budu mit pocity, az budeme videt vysledek🙂)

mishi
12. pro 2012

@kaijko preju ti, at ti zitra vse dobre dopadne u brestaka a podel se pak s nami o dojmy a vysledky! jsme zvedave

pajinkaa28
12. pro 2012

Ahojky holky,
tak Vás po delší době zdravim.
Dneska mám 5 den zpoždění a na testu nepatrný stín.Stejně si myslim že mrcha dorazí a kdyby ne,tak by to byl ten nejkrásnější dáreček 😉
Jak jsem tu dlouho nebyla,tak nejsem v obraze co se tu děje.

kaijko
12. pro 2012

@mishi Dekuju 😉 Zitra dam vedet a pak budu drzet palecky Vam s prdolou 🙂

elana
12. pro 2012

@mishi jsi statečná, ale určitě to udělá profesionálně, lidi s touhle lapálií (neplodnost, potrácivost...) bývají dost seriozní a pokorní, když přijde na tahle témata. Tak pak dej vědět, kdy a kde to vyjde, ať se s Tebou seznámíme i přes stránky časopisu 🙂

mishi
13. pro 2012

@pajinkaa28 to vypada nadejne! drzim ti palce. neuspechej to a dej tomu cas, dal testuj a davej na sebe fyzicky pozor, jako bys byla na uplnem zacatku tehu, abys pak treba nelitovala a nemela vycitky,kdyby to nevyslo.
tak jhestli mas nekolik dni zpozdeni, to uz by melo byt celkem fialove? co treba krevni test na hcg?

mishi
13. pro 2012

@elana bude to vydavat blesk pro zeny (to me prave na zacatku odrazovalo) a bude se jmenovat Cesta k materstvi. az budu vedet den vytisku, hodim vam to sem. tam vlastne budeme vsichni i se stepou, toho neznate 😎 no fotky bebe sem taky vlastne nedavam, jen ta v profilu

mishi
13. pro 2012

@kaijko jak se vlastne tento tyden citis?u me ted prevladaji ty krizove bolesti, skoro celodenne, s betynou jsem je vubec nemela. a vcera me misto boleni v podbrisku pichalo, jako kdybych mela hormonalne nadopovanou ovulaci a citila vajecniky. takze fyicky nic moc, ale da se to vydrzet. v pondeli sjem psala sms hulvertovi a vubec neodepsal 😠 no promijim mu to, asi uplne zapomnel, neni to u nej ojedinele

elana
13. pro 2012

@mishi ono z téhle fotky toho moc nevidíme ani na Tobě, já si teda tak matně pamatuju tu zblízka, co jsi tu mívala kdysi, ale na ulici bych Tě teda nepoznala 🙂 , tak se ráda podívám. Bebe je určitě krásná holčička, to nepochybuju vůbec.
@pajinkaa28 my jsme se na diskuzi asi už minuly (já jsem tu takový reliktní vetřelec, z Iscaru jsem odešla, dítko mám z Pronatalu), ale chodím sem za holkama, co jsme s nima bojovaly kdysi...tak taky držím palce, ať duch sílí a máte pod stromeček nejkrásnější dárek.

kaijko
13. pro 2012

@mishi Ahojky, mam to same..Kdyz uz jsem myslela, ze dobry, tak mi tam zaclo pichat..A presne jako bych byla po stimulaci. Vcera vecer dost, ted zase ok..Noo, za chvili uvidime co tam ten nas malej smudla a dela a jak je na tom..Porad me prepadaji zly myslenky, ufff..Ale pak pohladim "pupek" a rikam si to zvladneme do konce se zdravim!Jsem docela nervozni 😢 Mame tam byt v 11.40, takze za chvili pomalu pojedeme..

baraf
13. pro 2012

@kaijko držím palce
@pajinkaa28 tak snad je to na dobré cestě, držím palce,to by byl krásnej dáreček 😉

mishi
13. pro 2012

@kaijko netrpelive ocekavam tve radky. taky me zajima, jak to probihalo a trvalo, uz si to nepamatuju. dela se jen pres brisko nebo i vaginalni UTZ?a vzal vas na cas?