Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

monrougemerise
4. říj 2016

Já aktuálně čekám na MS. V noci mě tak šíleně bolelo břicho, že jsem ani spát nemohla, ale zatím nic. Tak snad už brzo, ať můžu rozjet party s Clostilem. 😀

salenas
4. říj 2016

@monrougemerise zíííítra ...

monrougemerise
4. říj 2016

@salenas paradni! Tak palecky drzim a fotecku chceme! 😍

monrougemerise
4. říj 2016

Tak si predstavte, co se mi zase stalo... Prave jsem dostala vypoved. 😢😢😡 Pry na me nemaji penize, ze firma ted nevydelava. Normalne na hodinu, protoze jsem ve zkusebce. Takze jsem totalne v hajzlu 😭 Nechapu, proc musim mit vsechno tak tezky, komplikovany a na hovno 😡

salenas
4. říj 2016

@monrougemerise teda :( to mě moc mrzí :(. máš něco v okolí, kam bys mohla jít ?

monrougemerise
4. říj 2016

@salenas Vůbec nemám. Jsme v Praze od července, takže tu ani nikoho neznám. 😢

lussinka88
4. říj 2016

@monrougemerise jeeeeezis brouku, to je mi lito!! A to jsi byla jeste ve zkusebce? Odstupny nedostanes? Me vyrazej v prosinci, jestli neotehotnim 😁...ja jsem okolo 😁

monrougemerise
4. říj 2016

@lussinka88 My jsem se přistěhovali v červenci a pak jsem hledala práci a od září nastoupila, takže jsem pracovala měsíc a zkušebku jsem měla do konce října. Takže nedostanu nic prostě. ☹ Je mi z toho úplně do pláče, fakt. 😢

jani1982
4. říj 2016

@monrougemerise To je mi lito :( ach jo, nemame to lehky :( Kdybych o necem vedela, dam ti vedet. Kde jsi delala, jestli se muzu zeptat?

Holky, ted jsem se vratila z Car Iscare a nezklamali me 🙂 jen to bude o malinko delsi, nez jsem predpokladala. Dostala jsem dlouhy protokol, posledne jsem mela kratky. Pry aby vytvorili paradni vajicka a ab zbyly embryjka i na zamrazeni. Takze za 17 dni zacnem... tri tydny si budu denne pichat Decapeptyl , pak kontrola a pokracovani jeste nevim cim.... Ptali jsme se, jestli to neni brzo a pry neni, ze je dulezite, aby probehlo v poradku sestinedeli, coz probehlo. Tak jsme zase o krucek dal 🙂

monrougemerise
4. říj 2016

@jani1982 díky, nejradči bych se opila a usnula aspoň na měsíc. 🙄 😀 Dělala jsem marketingovou manažerku. Ale asi bych teď brala cokoliv.
To mám radost, že ti to tak dobře dopadlo! 😵 Hodně štěstí! 😵

monrougemerise
5. říj 2016

Dobre rano! Tak MS je tu. 😭😢 Pokazde je mi z toho uplne na hovno 😒☹️️ Aspon ze od zitrka me ceka Clostik.

jani1982
5. říj 2016

@monrougemerise Hm, to věřím, že s tou prací je to na prd, ještě když teď máš jiný trápení.... Já to asi nějak vypustila....ale ty už jsi na jednom IVF byla?

lussinka88
5. říj 2016

@jani1982 tak to moc drzim palce! Cetla jsem ze dlouhej protokol je pro nekoho lepsi, protoze se ziskaji kvalitnejsi vajicka! Ja mela kratkej a z 27 nam zbylo 5 v 2. Kvalite (prej je to docela dobry, ale chvili to vypadalo, ze nevydrzi zadny na mrazeni. A kvuli te kvalite se uz zamrazili po dvou. Nevis na jak dlouho ten protokol je? A vis kolik te budou stat cca leky? Kdyby se naaaaaaahodou stalo, ze se nezadari tak bych asi taky chtela dlouhej protokol. Lepsi min vajicek nez dost nekvalitnich...

lussinka88
5. říj 2016

@monrougemerise kočko to bude dobry! Vis jak..., ted je proste blbej den, ale zitra to uz bude lepsi a pak jeste lepsi a pak treba budou //! Mas dve krasny deti, tak proc by to ted nevyslo? 🙂 volala jsem do CARu a mam naklusat na krev. A prej se uvidi... kdyztak to zitra vysadim...

monrougemerise
5. říj 2016

@jani1982 Nebyla. Zatím jen IUI a teď mě právě čeká další a když nic, tak pak už IVF.
@lussinka88 Díky moc za povzbuzení. Už je trochu líp. Jen to na mě nějak spadlo všechno. Držím palce moc moc! 😵 Jdeš teda už dnes? Nebo zítra?

jani1982
5. říj 2016

@lussinka88 Moc děkuju 🙂 Já právě měla předtím taky krátký protokol... vzali mi 16 vajíček, 10 oplodnili, zůstali 4 embrya a v den transferu jen jedno právě :( Takže mi teď automaticky dala dlouhý a ani se mě neptala....Prý je právě dlouhý zaměřený spíše na kvalitu, což je dle mě potřebnější.... třeba zbyde i něco na zamražení. Ještě nevím, kolik to bude stát, ale začíná se 22 den ms cyklu píchat každý den jedna injekce po dobu tří týdnů, pak jdeš 4-5 den ms na kontrolu a řeknou ti co dál... Prozatím mě ty injekce vyšli na 740 Kč. Takže bych řekla, že po těch třech týdnech asi pícháš ještě něco dalšího na vytvoření vajíček a pak je odběr.

jani1982
5. říj 2016

@monrougemerise Aha, tak to jo... Já tedy nevím, ale jak pročítám ty diskuze, tak mi připadá, že to IUI nění nějak moc úspěšné...nebo se mi to zdá? Co to vlastně obnáší?

Jsem zvědavá holky, jestli se někdy s někým z vás potkám na klinice 🙂 Ale asi vás vlastně stejně nepoznám 🙂

salenas
5. říj 2016

@jani1982 pořid si inositol, ten je na kvalitu vajíček 🙂

jani1982
5. říj 2016

@salenas Děkuju....jaký konkrétně? Vykouklo jich na mě v googlu tolik :D

salenas
5. říj 2016

@jani1982 no, já si kupovala fertipronu, protože v té je naštěpená kys. listová, ale pokud zobeš klasickou listovku, tak asi tenhle inositol : http://www.superprotein.cz/kategorie/vitaminy-a...

monrougemerise
5. říj 2016

@jani1982 No úspěšnost u IUI je asi 15 %, což je málo. Ale je to víc pravděpodobný než nic. 😀 Na začátku cyklu bereš většinou Clostilbegyt na tvorbu vajíček (ale nemusí být), potom přijdeš na kontrolu, jak rostou, dají ti domů Pregnyl a řeknou, kdy si to máš píchnout a kdy přijdeš na IUI. V den IUI partner donese sperma, hned ráno a oni ho nějak upraví a nachystají. Tobě to potom jen zavedou v ambulanci tenkým katetrem. Ani jsem to necítila. 🙂 A hotovo. Řeknou od kdy brát Utrogestan nebo Crinone a za 14 dní si máš udělat test. Když nic, tak vysadíš. Když to vyjde, tak si přijdeš pro další balení a všechno je boží! 😀 😵

monrougemerise
5. říj 2016

@salenas Díky za tip! 😵 To neznám vůbec!

salenas
5. říj 2016

@monrougemerise víc jak 4 gr denně není potřeba. pročti si o tom něco na netu, ať víš 🙂

lussinka88
5. říj 2016

@monrougemerise uz dneska, ale vysledek az zitra asi... no tak jako na testu ani ryha, ani puntik nic....

salenas
5. říj 2016

@lussinka88 tak ten správný bojovníček čeká, na správnou dobu 🙂

lussinka88
5. říj 2016

@salenas heled koukam na ten inositol pac vychazi asi lip jak fertiprona... myslis ze je to stejnej inositol? Nebo se pouziva ten myoinositol? Ja uz se v tom vubec nevyznam 🙂)

lussinka88
5. říj 2016

@salenas pila jsi tu fertipronu 2sacky denne?

lussinka88
5. říj 2016

@jani1982 ja te poznam 🙂 dala bych si sem fotku, ale nechci aby to v praci vedeli, nejsme moc dobrej kolektiv, tak proc to roztrubovat... takze jsem ji pak stahla... u jaky doktorky jsi byla?

salenas
5. říj 2016

@lussinka88 ano.kupovala sem ji pres net v akci

lussinka88
5. říj 2016

Tak jsem sla na recepci a ptala jsem se kdy mam zaplatit ten KET a recepcni mi rika, ze to nemam platit predem protoze jsou to zamrazeny embrya a casto se je ani nepovede spravne rozmrazit aby doslo k transferu.... tak jsem ji rekla "Tak fakt DÍÍK" 😁 ona to tak asi nemyslela, ale asi si neuvedomila co zpusobila...