Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

8karolina4
24. led 2017

@karlos12 ty jsi sla hned na iui a zadny vysetreni jsi nemela, ani hormonalni profil a phlavni nemoci a tak?

upuska
24. led 2017

@8karolina4 já mám jen ten prolaktin, štítná žláza vyšla v pohodě..na magnetickou rezonanci tě asi neposílal nebo jo? a imuno a genetiku udělá běžný gyndař? kdybych já si pamatovala, o čem to mluvil...
taky mám pocit, že není na co čekat..teď na jaře mi bude 32 a první dítko nikde 😎

lussinka88
24. led 2017

@upuska Iscare je super - doktori, sestry a celkove cely zarizeni. Chodila jsem tam strasne rada, protoze vzdy podporili a nic nakonec nebyl problem... kdyz se neco nevydarilo tak bylo spoustu dalsich moznosti, takze clovek nemyslel, ze by to snad nikdy nemohlo vyjit... Pokud treba do IVF nebudes chtit, tak te nutit nebudou. Vysvetli vam moznosti a podle toho se rozhodnete, oni to akceptujou..

Jak psala @8karolina4 za konzultaci nic nedas. Urcite vam vysetri vse znova nebo alespon to co je trosku starsiho data. Zezacatku vam urcite nabidnou IUI a mezitim vas odborne dovysetri, takze se porad neco bude dit 🙂 (pokud uz vas teda nevysetril gynekolog). Taky nejsem moc trpeliva, ale dalo se to snest 🙂) co by clovek pro ty deti nevydrzel ze? 🙂)

No a s tim chlapem... s nima je to tezky. Musis opatrne 😊, mohla bych vypravet 🙂))... jestli chces vem vysledky a zajdi na tu vstupni konzultaci sama. Stejne tam chlap k nicemu neni 🙂 vysetri te a uvidi se co se da delat dal. Nez dostanes termin tak to taky mozna potrva. Mezitim ho na to pripravis.

lussinka88
24. led 2017

@upuska genetiku gynekologove nedelaj radi. Stoji moc penez a vysledek je v 95% negativni. A ikdyby neco nasli neda se s tim nic delat... reprodukcni imuno ti gyndar napise, ale pocitej tak 3mesice objednavaci lhuta.. v iscare delaj normalni imuno asi driv.

ja mela vse vcetne pruchodnosti vejcovodu od gynekologa nez jsem sla do CARu...

8karolina4
24. led 2017

@lussinka88 ja jsem se objednala nekde v prosinci na imuno a cekala jsem na prvni konzultaci az do 9.1 a odbery az 31.1 a vysledky 20.2 🙂 dlouha cesta

karlos12
24. led 2017

@8karolina4 neměla, Teda hormonální profil jo, od mé gyndarky a asi 1,5 roku starý a manžel spermio asi také tak. Jinak nové výsledky žádné.

8karolina4
24. led 2017

@karlos12 tak to je fakt mazec, me delali prvni iui asi po 2 mesicich nez se vse srovnalo... a co ted, jak se mas?

upuska
24. led 2017

@lussinka88 no, on se vlastně včera na rozdíl ode mě tvářil nejvíc pozitivně..všechno bude dobrý, jsme v pořádku..😀 mě optimismus ale zrovna došel..za 14dní mám jít znovu na odběry, jestli klesnul ten prolaktin, tak uvidím k čemu dojdeme do té doby..

Holky kolem mě teď plodí jedna baseň, nejlépe na první dobrou a já mám pocit, že mi protejká čas mezi prsty..

na čem to vázlo u vás, jestli se můžu zeptat? @lussinka88

8karolina4
24. led 2017

@upuska co beres na prolaktin, dostinex jednu tabletu tydne? ja to dostala na ok hodnoty za 4 tydny 🙂

karlos12
24. led 2017

@8karolina4 no vidíš, naštěstí bylo a je vše v pořádku, jen byla šž a tu mám léčenou. Jinak já dobrý. Břicho mám plné modřín,už bolí jen přiblížení jehly, píchám si 2 injekce denně a zobu Prednison. Ještě chvíli píchat budu, na Ko jdu v pátek a uvidíme jak jsou velké folíky. Doufám že se jim daří, jinak už nevím. Bolí mě hlava a teď jsem asi chytla nějaký moribundus. Ale v pohodě. Co Ty? Jak jsi daleko?

8karolina4
24. led 2017

@karlos12 my jeste dalsi pokus iui, dnes jsem to dostala, takze 1.2 jdu na kontrolu a uvidime jestli uz do tretice bude vseho dobreho 🙂)

karlos12
24. led 2017

@8karolina4 hm, to je škoda, to mu nemůžeš domluvit? Ať nemusíš do hormonální orgie? Škoda, ale říká se do třetice všeho dobrého 😉 dej pak vědět.

8karolina4
24. led 2017

@karlos12 no a porad a porad nic 🙂) hehe

upuska
24. led 2017

@8karolina4 JoJo, přesně..jak jsi měla ty hodnoty vysoké? Mne řekl kolem 1000, ale nevím jakých jednotek..krom bolesti prsou jsem ale neměla žádné příznaky, cyklus mám 25, 26 dní..

8karolina4
24. led 2017

@upuska to uz prene nevim, ole nebylo to nic zavratneho , bylo to spojeno i s tou stitkou....

upuska
24. led 2017

@8karolina4 no u mě se právě divil, ze je stitka ok, tak prý by to mohl byt tumor, ale to prý asi taky ne, ze by ty hodnoty byly vyšší.. Ale byla jsem z toho cela divoká.. Ty jsi měla cyklus v pohodě?

8karolina4
24. led 2017

@upuska Jj jen později byla ovu

upuska
24. led 2017

@8karolina4 no, já ji mám taky až kolem 16. dne..na to jak mám krátký cyklus by podle apky měla být už někdy kolem 10.
A kvůli čemu jste museli do caru?

8karolina4
24. led 2017

@upuska rok a půl nejde. Není znám důvod kromě ty štítky. Teď uvidíme testy z genetiky a imuno.

lagina
24. led 2017

@upuska Ahoj. Mě do CARU poslala gyndařka s tím, že už jsem pro ní "drahá" aby mě sama vyšetřovala (ale měla jsem hotové - partner spermio (v pořádku), já rozbor krve, laparoskopie a byla jsem po Clostylbegytu). S tím, že mám PCO syndrom.
Volala jsem do Genetu a tam mi nabídli termín asi za 3,5 měsíce to jsem ji řekla, že je hrozně dlouho, že mi řekli že největší šance na otehotnění je půl roku po operaco a sestra mi říkala Vy si snad myslíte, že se tu z Vás všichni zbláznime, máme dva doktory, lidí nad hlavu my se z toho nezblázníme. Tak jsem ji rovnou řekla že s tímhle přístupem, ať mě rovnou zruší a že si zavolam do jiného CARU. Hned první volba byla ISCARE protože jedna spolupracvnice má od nich dva kluky i když nad ní všichni zlomili hůl. Zavolala jsem tam sestřička příjemná a hned za 2 dny jsem jela do Prahy, centrum bezvědně dostupné, všichni milý úsměvavý. Na první konzultaci mě chtěli s chlapem (ale u nás není problém v něm ale ve mě). Udělali mi nové odběry, ultrazvuk, domluvili jsme se na dalších postupech (zvyšovala jsem dávky Clostylbegytu). Mezitím vyšly výsledky krve, řekli mi že chtějí abych brala hormony štítné žlázy, že oni jsou přísnější. A objednala jsem se na imunologii na kterou se dlouho čekalo (člověk musí být zdravý a já několikrat marod) takže jsem čekala skoro 3 měsíce.
Přístup je super, všechno vysvětlí, netlačí, doporučí. Já třeba pořád čekám na ovulaci. Při poslední kontrole jsem se tam málem zhroutila, že pořád nic, ale doktor je frajer (Mudr. Lacheta) hned byl optimistický, sypal z rukávu další možnosti..
Určitě doporučuji 🙂
Jo a ještě jedna věc - tohle centrum má skvělé forum, holky tu jsou super a vždycky mě podrží 🙂

lussinka88
25. led 2017

@upuska u nas byl problem s imunitou. Nasli se u me protilatky proti spermiim (prezilo jen 10% partnerovych spermii) a protilatky proti trofoblastu (mela jsem je mimo o 47% oproti norme, takze pokud by se nejake embryo chytlo moje telo ho zlikvidovalo jako cizi skodlivou vec). Takze mi potlacovali imunitu aby se telo nebranilo 🙂)
aby toho nebylo malo, tak jsem mela jako ty vysokej prolaktin, kterej behem mesice srazili dostynexem... mela jsem cysty od clostiku - cysty mi zase zacaly zvysovat prolaktin, takze jsem nemela ovulaci. No proste magorfestival... 😊

Mam zasebou 2zamlkly a jedno mimodelozni (takze mam jen jeden vejcovod, coz mi taky snizovalo sance)... po tom poslednim nevydarenem tehu jsem nemohla otehotnet pres 2roky, IUI jsem mela jen jedno, protoze jsem bud mela cysty nebo vyrostl folikul na strane kde nemam vejcovod. No proste zakon schvalnosti. Nakonec jsme sli do IVF. Na druhy pokus se zadarilo 🙂).

8karolina4
25. led 2017

@lussinka88 no mela jsi toho az az 🙂 uz az se narodi 🙂))) bonifac 🙂

lussinka88
25. led 2017

@8karolina4 ja to dam bonifac, to bude Olaf nebo Filoména 😂

8karolina4
25. led 2017

@lussinka88 krasny jmena 🙂

lussinka88
25. led 2017

@8karolina4 nebo po tatinkovi Andrej 😂

8karolina4
25. led 2017

@lussinka88 no snad tvoje dite nebude babisovi podobny 🙂)))

karlos12
25. led 2017

@lussinka88 už zase? Ty můro jedna 😉 budeš mít fešáka 😉

8karolina4
25. led 2017

@karlos12 mini babise 🙂)

karlos12
25. led 2017

@8karolina4 fůůůj

lussinka88
25. led 2017

@karlos12 chichi, uvidime. Pristi tyden bych mela mit vysledky z toho neinvazivniho screeningu VVV. Tak si snad odechnu 🙂

Co ty???