Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

siki26
22. čer 2009

Tak to je dobře 🙂 Mně je taky fajn, jen mě už 14dní neskutečně bolí prsa 😝 Vím, je to z těch všech hormonu, ale je to děs...

A už chodíš do práce nebo jseš na neschopence?

elana
22. čer 2009

Nené, jsem na PN...to by se nedalo🙂 Příští týden budem na dovče a potom nechám na doktorovi, jestli už mě pošle nebo mi prodlouží neschopenku.

Nejsem žádný flákač, počas celého IVF jsem chodila do práce...ale po tom, co se stalo jsem měla hodně času přemýšlet a zdraví je prostě přednější. Ráda bych na podzim jela i do lázní.

siki26
22. čer 2009

To je pravda, ty jsi nejdůležitější a práce nebo cokoli jiného počká.
Já plánuju, že po transferu budu do konce týdne doma a pokud se budu cítit dobře, tak příští týden bych šla do práce. Ten další pak jedu na dovču, tak si odpočinu. Mám klidnou práci, takže se nebojím, že bych byla v nějakém stresu.
Při 1.IVF jsem poctivě ležela doma 14dní a nevyšlo to, tak to tentokrát určitě nebudu tak prožívat.

elana
22. čer 2009

To víš, že mi pořád vrtá hlavou, jestli jsem tou aktivitou po ET nezapřičinila, že embryo putovalo kam nemělo 😝 Jako biologicky, logicky a všelijak -icky je mi jasný, že ne🙂, ale přesto si příště dám pozor a dva dny po ET budu doma. Ležet určitě ne, podle mě to vede akorát tak k blbým psychickým stavům, ale skákat jako srnka celej den taky ne.

siki26
22. čer 2009

dostávala jsem spoustu babských rad jako nohy nahoře apod. podle mě to blbost...Jediné, co si myslím, že má cenu, být opravdu tak ty 2 nebo 3dny po transferu v klidu. A potom jestli se to má chytnout, tak se to prostě chytne. To už je na tom mimískovi a trošku na štěstí. Pochybuju, že to ovlivňujeme přímo my.

aktaka
22. čer 2009

jéé, tady se kecá a já vysedávám na obědě 🙂

ahoj El!
jen pořádně odpočívej, do práce se nehrň, až jak se na to budeš cítit. a když tě mudr nebude chtít pustit, tak se nehádej, jasná? 🙂

elana
22. čer 2009

Siki, přesně to si myslím taky, že my to neovlivňujeme. No, já jdu vůbec ještě dál a prostě to mám tak, že věřím tomu, že dítě se narodí až tehdy, když je pro něj na tomhle světě místo...kdybych se narodila třeba jen o půl roku dřív či později, chodila bych do jiného ročníku, poznala jiné lidi, byla bych jiná (co víc, kdybych i jen vznikla o minutu později, byl by to někdo úplně jiný a dost možná bych byla chlap😀)...prostě v tomhle jsem stoik a trpělivě čekám, až bude místo i pro naše mimi. Ale je to dlouhý už, přiznávám 😖 A hlavně doufám že se dočkám. To je vlastně to jediný, oč mi jde.

Akty, jasan!😀 ale myslím, že už mě pak uschopní, práci mám sedavou a holt bude hlavně na mě, kolik si toho naložím. Ale jsou prázdniny,kolegyně budou chtít taky dovču...takže určitě nebudu doma zbytečně. Ale jak říkám, přes koleno to (už) taky lámat nebudu.

siki26
22. čer 2009

já bych se do práce taky nehnala, ale když jsem byla na neschopence 14dní, tak jsem měla o 6tis.míň, což je šílený a teď při těch výdajích v Iscare si to nemůžu dovolit 😝 A dovolený tolik taky nemám, tak pokud bude vše ok, tak se sem půjdu flákat 😀

elana
22. čer 2009

No o tom ani nemluvím, ty peníze jsou bída 😒 Tohle mě fakt štve, 3 dny neplacený...akorát to diskriminuje poctivý pracanty, nic víc. Lenoši se stejně flákaj, doma jsou s naraženou rukou měsíc, ale slušný člověk roznáší bacily, protože když by týden marodil s chřipkou, tak dostane zaplacený dva dny, ačkoli třičtvrtě měsíce maká poctivě.

siki26
22. čer 2009

jojo, my pracanti na to prostě doplácíme 😀

aktaka
22. čer 2009

holky já myslím, že se nic nemá přehánět. ani to ležení doma 🙂 jestli se má embrouš udržet, tak se udrží, i kdybychom padákem skákaly 🙂

elana
22. čer 2009

Akty, no však jo😀 mě se taky udržel, stále zastávám (musím) názor, že aktivita po ET je fajn. Ale aktivita maminky, nikoli embrouše😀, kterej nepochopil, že tam, kam ho dali, si má sednout na pr.el a sedět a ne bloumat někam do vejcovodů 😅

aktaka
22. čer 2009

heleď, to byl takový průzkumník, který tam teď nechal info pro další, že mají zůstat tam, kam je dají, páč dál je nic lepšího nečeká, takže ti další už budou vědět, že mají sedět na prdeli a čekat 😉 😀

elana
22. čer 2009

No, jen aby ten druhej nehodlal prozkoumat levej vejcovod, nezapomeń, že jsou to dvojčata😀

aktaka
22. čer 2009

neee, druhá bývají línější, takže to už se nikam hnát nebude 😵

siki26
22. čer 2009

teda holky, vy jste samá sranda, tady je radost pokoníkovat 😀 Ale vždyť jo, je to lepší než smutnit.
Optimismus, optimismus 😉

elana
22. čer 2009

Tak to doufám🙂 Tak nějak už mi to stačilo, fakt nemusím vyzkoušet lautr všechno. Dost na tom, kam jsme to dopracovali i tak 🙄 😉

elana
22. čer 2009

Siki, přesně tak🙂 Ono všeho moc škodí, i té péče o sebe🙂

Ačkoli, s tím optimizmem...já jsem obecně spíš pesimista, nebo líp, jsem skeptik, už mockrát se mi to vyplatilo, aspoň jsem pak byla příjemně překvapená...a tohle, když jsem zjistila, že jsem těhotná, tak poprvé v životě snad jsem věřila, že to vyjde až dokonce a o to větší to pak byl šok, páč potraty, a MA a kdovícovšechno, to se prostě stává...ale toto mi tak nějak vzalo vítr z plachet🙂 Ačkoli jsem pak četla, že po IVF se to stává v 0,5-3% úspěšných pokusů, což neni nijak málo.

siki26
22. čer 2009

to určitě není. a když se to chytlo jednou, tak aspoň víš, že to jde (to já ještě nezažila ☹ ) a ty další pokusy bereš určitě s mnohem větší nadějí než já. A to už je úspěch.

elana
22. čer 2009

Siki, já vím jak to myslíš, dva roky jsem čekala na // test a dočkala jsem se a byly (a jsou, mám je schovaný) krásný a byla to pro mě taková nedostižná meta. Teď už vím, jak vypadají, už po nich nebudu tak hrozně bažit a slintat a asi to budu opravdu brát víc tak nějak jinak (napsala bych jak, ale chybí mi to slovo 🤐 ).

Ale věřím, že za dva týdny už se budeš taky dívat na pozitivní test a potom Sonka, Akty a snad se za Vámi na podzim, nejdýl na jaře, podívám i já🙂

aktaka
22. čer 2009

El, já už jsem strašně moc slyšela, že první pokus bývá fakt jen takový "pokus", že druhý už je mnohem jistější. ono stejně, ať si statistiky říkají, co chtějí, nezbývá nám nic jiného než věřit a být trpělivé. já vím, že se mi to kecá, když jsem teprve na začátku, taky mám občas vztek, že proč zrovna my???!! ale život jde dál, snažím se se tím moc neužírat, neupínat se, páč bych se zbláznila. hold jsme silné, ženy, něco vydržíme!! 😀
a upřímně, koukete v ty dvojky věřit, páč jsme v tom všechny tři (já mám druhé iui 😅 ) 🙂

siki26
22. čer 2009

jo, holky, snad se všechny dočkáme. Bylo by konečně na čase 😉 To štěstí si vážně dává na čas.
já jsem si dělala test jen jednou a to v den, kdy jsem začla krvácet, abych se fakt ujistila, že je to ms. Tak doufám, že tentokrát si ho budu dělat z jiného důvodu
😉

elana
22. čer 2009

Akty, já jsem taky docela vděčná za to, že jsem tím celým proplula dost elegantně, nebylo mi nic během stimulace, v pohodě jsem zvládla OPU, ET (čehož jsem se bála, po svém IUI zážitku, tak hrozně bolestivou proceduru jsem nikdy nezažila, ještě hodinu potom jsem se nemohla postavit na nohy) a nakonec vlastně se to i povedlo, to, že to nezůstalo v děloze byla záležitost víceméně mechanická (aspoň doufám, že nebyl na vině můj myom nebo nějaký nehostinný prostředí) a koneckonců, to, že žiju (prý chyběla tak hodina), je vlastně největší úspěch ze všech.

Siki, já taky doufám, že nakonec se to nám všem povede. Reálně opravdu v dnešní době dnes nedobrovolně zůstane bezdětné malé procento lidí, tak doufám, že když my jsme v podstatě zdravý mladý baby, tak to by bylo, aby nebylo...

aktaka
22. čer 2009

tak to já za ty skoro 3 roky testila tak 5x, ale stejně jsem nikdy nepočítala, že by tam mohla být i ta druhá/, takže to bylo jen tak, aby se neřeklo, když jsem meškala. akorát jednou jsem jí tam viděla, to jsem se blížila ke stolu, pak jsem zjistila, že mi na něj něco hodilo stím, ale přestně tak, že to vypadalo jak ta druhá. no tak to se ve mně chvíli krve nedořezal 😀

siki26
22. čer 2009

taky jsem slyšela, že 1.pokus je takový "zkušební". Takže doufám, že 2.pokus vyjde a pokud ne, tak ten třetí určitě. Nám všem...

elana
22. čer 2009

Prý kumulativní úspěšnost (tj. IVF, ET a KET) z hrazených 3 cyklů je 95%. Tak to je fakt slušný číslo.

Já taky nebyla testovací maniak, vždy jen když mi meškala nebo když jsem ji chtěla přivolat. To funguje dokonale 😉

siki26
22. čer 2009

Akty, tak přesně si dokážu představit ten pocit, který jsi zažívala - srdce až v krku a bilo jak o závod 😒

Eli, jak pomůže testit, když chceš přivolat ms? Jsem asi trošku nechápavá 😅

elana
22. čer 2009

Siki, to bys koukala😀 Když mešká MS, kterou potřebuješ přivolat, udělej si test. Nejpozději do 48h (ale mám vyzkoušeno i do 15cti minut😀) je tu jak na koni🙂)))

siki26
22. čer 2009

Tak teď nevím, jestli si ze mě děláš srandu 😅 dokonale jsi mě zmátla 😀

elana
22. čer 2009

Nedělám😀 Jasněže je to blbost, ale asi 3x mi to fakt vyšlo a smluvily jsme se s kamarádkou na Koni, že má stejnou zkušenost 😅 Protože mrcha...je prostě mrcha😀

Jdu na chvilku zalézt, už sedím moc dlouho...a taky je mi zima, pže jsem se, já hanba, ještě nepřevlekla z pyžama 😨