Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

peggy_5
26. únor 2018

@verunkablack ja chodim Lénertové a ta je skvela.. mila pecliva.... jinou jsem zatim nemela jen na IUI byla ta ruska a ta byla dost protivna a dost od ni bolelo jak mi tam strkala zrcadko a rejdila mi tam s nim..dokonce ji i kruplo.. k te bych uz nikdy nesla,kdyz bych si mohla vybrat..

petula2211
26. únor 2018

@peggy_5 souhlasim ze Lenertova je supr,zitra k ni jdu,jen nevim co me ceka,protoze jak uz jsem tu psala,pojistovna mi neschvalila puregon k prvnimu iui,tak se chci poradit co dal,jestli si zaplatit si to zaplatit,a pak samotba inseminace se pry nehradi,a nebo jit rovnou do ivf,mluvila jsem jen se sestrickou po tel.a ta mi rekla at se objednam k pani dr.a pak se s ni poradim co dal. Tak jsem ze zitrka napnuta,ale doufam ze zvoli tu nejlepsi variantu 🙂

peggy_5
26. únor 2018

@petula2211 a ten puregon mas kvuli cemu? Ja pred IUI mela jen ovitrelle a pak po IUI crinone gel a na oboje jsem neco doplacela teda..

kmotra87
26. únor 2018

@petula2211 koukala jsem, že ten Puregon je na podporu ovulace. Nevím jaký je mezi tím rozdíl ale já si píchla Ovitrelle a po IUI Crinone gel 15 ks + jsem si ještě v lékárně na recept vyzvedávala Clostilbegyt 10 tbl. a celkem jsem doplácena cca 196 Kč.

petula2211
26. únor 2018

@peggy_5 mam to na podporu ovu.ja totiz mam anovulacni cykly,tak proto. Nezabral mi ani clostyl. Pry ten puregon naky urcity davky 4.032Kč a to pry nemusi stacit. Tak uvidim co mi zitra reknou. Jestli si to zaplatit a jaky jsou u me sance,nebo jit spise rovnou na to ivf. No kazdopadne dam zitra vedet jak jsem dopadla. Dekuji za tvoje info 😉

petula2211
26. únor 2018

@kmotra87 jo jo presne tak,mam anovulacni cykly,viz odpoved u @peggy_5 🙂

kmotra87
26. únor 2018

@petula2211 uff tak to je docela pálka :-/

peggy_5
27. únor 2018

@petula2211 tyjo.. docela slusna cena.. to bych za sebe uz radsi sla rovnou do ivf.. pri tehle cena a pri Tvych obtizich.. ta sance,ze to vyjde IUI je dle meho pramala.. ale uvidis co Ti rekne.. dej vědět 🍀

nita1984
27. únor 2018

@petula2211 Jsou dvě možnosti.. sehnat si Puregon mimo CAR nebo jít rovnou do IVF, protože za tyhle peníze bych do IUI fakt skoro nešla ☹ Držím palečky, já se modlím ,co se dozvíme ve čtvrtek a pak v úterý....

petula2211
27. únor 2018

Ahoj @kmotra87 @peggy_5 @nita1984 tak je to jak jsem si myslela,lepsi rovnou ivf,Lenertova mi to navrhla,takze zase zadani na pojistovnu,tak za necele 2 mesice to vypukne 🙂 jsem zvedava co bude dal,a jak budu reagovat na lecbu Ovaleap,ze pry mam polycisticke vajecniky a je u me velike riziko OHSS(hyperstimulacni syndrom),no uprime se celkem bojim jake to bude,na Clostyl jsem reagovala silenyma návalama horka..a kdyz jsem si o OHSS cetla tak to zni ceklem silene..ale budu doufat ze to takove nebude. Takze zase napisu az to bude aktualni, hodne stesti a pevnych nervu vsem 🙂

lussinka88
28. únor 2018

@petula2211 zbytecne se niceho neboj. Ja treba PCO nemam a nakonec mi odebrali 30vajicek coz pry u PCO byva. Rikali, ze se OHSS nevyhnu a nakonec mi nic nebylo... moje kamaradka co PCO ma naopak mela 9vajicek a taky bez OHSS...pro zmenu moje zdrava segra OHSS mela a rikala ze to bylo neprijemny, ale dalo se to vydrzet. Nakonec nemusela do nemocnice jen ji sledovali ambulantne.
Problem s navalama u clostiku ma hodne lidi. Ovaleap jsem mela a nebyl s nim jedinej problem. Jen mi dr rikala ze kd konci stimulace ucitim tlak v pobrisku jak je tam hodne tech vajicek, ale necila jsem nic, myslela jsem si ze tam nic neni... 🙈
Takze tyhle veci jsoi hodne individualni a je zbytecny se jich predem bat

petula2211
28. únor 2018

@lussinka88 moc dekuju za povzbuzujici zpravy 🙂

fialka77
28. únor 2018

@petula2211 Ahojky, prosím tě, jak dlouho říkala Lenértová, že bude trvat než to pojišťovna schválí? Máš VZP?

fialka77
28. únor 2018

@petula2211 Ptám se proto, abych věděla, co mě příští týden čeká.

petula2211
28. únor 2018

@fialka77 zase cca 4 tydny.. proste mesic no.. ☹ takze ja musim pockat az na druhy cyklus..na prvni mi to nevychati..proto tam pujdu az cca za 2 mesice. Jo jo VZP,tak preji hodne stesti 🙂🍀

nita1984
28. únor 2018

@petula2211 my chceme posílat žádost v úterý. Uvidím si se dozvíme zítra u androloga ohledně manžela, zda to má vůbec smysl.

fialka77
28. únor 2018

@petula2211 Děkuji. Také přeji hodně štěstí. Tak to vidím schválení začátkem dubna. Vůbec nevím, jak to budu mít s cyklem, takže se uvidí, kdy nakonec budu moci začít.

nita1984
28. únor 2018

@fialka77 já doufala že stihnu stimulaci už příští cyklus. Dneska jsem 3 DC, tak uvidíme

fialka77
28. únor 2018

@nita1984 Já mám teď rozhašený cyklus po Medrolu. Takže vůbec nevím, jak čekat MS, právě kvůli tomu nevím, jak na tom budu v době schválení s cyklem.

nita1984
28. únor 2018

@fialka77 po medrolu? Já teda i a Medrolem cyklus jak hodinky. V úterý to bude 5 týdnů , tak jdu na kontrolní odběry

fialka77
28. únor 2018

@nita1984 Tak to máš dobré. Já zatím co beru Medrol, tak jsem dostala dvě MS, první přišla už po 29 dnech a druhá až po 43 dnech. Takže slušné rozmezí. Předtím jsem měla cyklus něco mezi tím.

nita1984
28. únor 2018

@fialka77 to mě vůbec nenapadlo, že by to mohlo mít vliv. Já zrovna doufala, že se MS trochu opozdí, aby se lépe stíhalo, ale jako vždycky přišla skoro na hodinu přesně. Ale co plasim, možná ani žádná stimulace nebude, záleží jak zareaguje tělo na NK buňky na ten medrol a také co se dozvíme zítra ohledně manžela. Zatím mi ty jeho výsledky nikdo nebyl schopný vysvětlit 😫😫😫😫

fialka77
28. únor 2018

@nita1984 Jinak mě léčba zabrala. S nižší dávkou Medrolu mám pokračovat dále. Přeji hodně štěstí, aby ti to zabralo a u manžela, to dopadlo v rámci možností dobře. Je to psáno ve vedlejších účincích nepravidelná ms. Což samozřejmě se objeví jenom u někoho.

kmotra87
1. bře 2018

Ahoj holky, tak dnes je to 14. den po IUI a test negativní. No nic jiného jsem ani nečekala 🙂 Dnes jsem si už ani nebrala Crinone, Máte některá zkušenost, že by Vám Crinone oddálil MS?

veronikaxxxx
1. bře 2018

@kmotra87 neztrácej, já jsem teď po druhém pokusu IUI,na třetí pokus máme už doma clostík,tak jsem zvědavá, jestli ten něčemu pomůže. Člověk nesmí ale propadat panice 🙂, jednou to vyjde

kmotra87
1. bře 2018

@veronikaxxxx naštěstí neztrácím naději úplně, ale kdyby to vyšlo u mě na první pokus, to by musela být sakra velké náhoda 😀 Já takové štěstí nemám 😀 Čekám až "teta Irma" zase dorazí a pak taky budu brát Clostík. Vzhledem k tomu, že doktorka, která mi dělala IUI si všimla, že jsem jednou potratila, tak mi nabídla imunologii a genetiku. Za což jsme moc ráda, Přeji ti hodně štěstí 🙂

fialka77
1. bře 2018

@kmotra87 To je dobře, že ti udělají imunologii a genetiku, protože většinou je to až po dvou potratech. Mně vyšlo první a čtvrté iui, bohužel to nedopadlo. Až potom mi udělali imunologii a genetiku.

kmotra87
1. bře 2018

@fialka77 Já jsem za to taky moc ráda, že se hlavně nikoho nemusím doprošovat 🙂 A můžu se zeptat jak dlouho jsi čekala na výsledky z imunologie? Vím, že genetika trvá někdy až 2 měsíce, ale u té imunologie netuším 🙂 Díky

fialka77
1. bře 2018

@kmotra87 Imunologii jsem věděla za 4 týdny. Výsledky můžou být za 3 týdny, chce to si zkusit zavolat. Genetika byla za 2 měsíce. Kdyby tyhle vyšetření udělali hned po prvním iui, kdy těhotenství nedopadlo. Tak už to teď mohlo být jinak.

kmotra87
1. bře 2018

@fialka77 To máš pravdu :-/ Všechno se tím akorát zbytečně prodlužuje. Co jsem koukala tak pokud si genetiku člověk hradí sám, tak v Gennetu mají cenu 22 tis. a co obecně vím, tak jí doktoři doporučují až po 3. potratu, což je úplně hrozný ☹ Mě stačilo mít zamlklé těhotenství jednou a skoro jsem se zhroutila :-/ Máš můj obdiv, žes to ustála ❤ Přeji hodně štěstí