IUI-nitroděložní oplodnění, jak dlouho celý proces trvá?

alika50
2. bře 2017

Ahoj, snažíme se o mimi již přes rok. Bohužel mám anovulační cyklus. Veškerá vyšetření v pořádku, ale i přes léčbu clostilbegytem se situace nezlepšila. Bylo nám doporučeno navštívit specializované centrum a IUI-nitroděložní oplodnění. Zajímalo by mě, jak časově náročné to je?Kolik cca návštěv a jak dlouho od první návštěvy může trvat první nitroděložní oplodnění. Děkuji všem za informace. jt

absintka19
2. bře 2017

@alika50 podminkou je ovulace, bez ni nemuze dojit k oplodneni. Je to individualni. Nejdriv se musi poresit ovulace, nevim co je veskera vysetreni v poradku- anovulace neni v poradku. Vysetrete si i spermio pripadne genetiku a hormon.profil at se vam proces neprodluzuje.

alika50
autor
2. bře 2017

Příčina anovulace neznámá. Hormon. profil v pořádku, průchodnost také OK i spermio super.

hanka99
2. bře 2017

@alika50 - první kontrola je spíš o seznámení a domluvě jak problém řešit. Hnedka se může partner manžel objednat na spermiogram a ty na průchodnost vejcovodů a hormonální profil. Když bude chlap v pořádku a profil i vejcovody taky ok. Můžete se hnedka na další cyklus domluvit na stimulaci ovulace, následují 2-3 kontroly UTZ aby viděli jak roste folikul a když je víc jak 17mm tak následuje injekce a do 24-36h IUI to trvá cca 5min a pak ležíš 10-30min ,záleží na mudr.

nita1984
2. bře 2017

@alika50 Samotné IUI trvá asi tak 30 vteřin 😀 Jinak obvykle se nasadi clostibegyt 3-7. den cyklu, pak si cca 10.-12. den cyklu píchneš pregnyl nebo Ovitrelle pro spuštění ovulace a druhý den nebo za dva dny jdeš na IUI. Partner ráno odevzdá sperma, za dvě hodiny přijdeš ty a za 30 vteřin je po všem 😀 Probíhá to cca jako běžné gyn vyšetření. V lepších CAREch tě nechají po IUI půl hodiny odpočívat s nohama nahoře, jinde jdeš okamžitě domů.

hanka99
2. bře 2017

@nita1984 - to jo ale znáš doktory vždy se se vším tak crcaj :D

nita1984
2. bře 2017

@hanka99 nevím, já žádného, který ba se s tím nějak crcal nepotkala. A to jsme jich pár vystřídala IUI 2x pokaždé jinde, IVF první aktuálně 2 dny po ET a všechno naopak letělo jak blázen

hanka99
2. bře 2017

@nita1984 - Já zrovna potkala jednu mudr. a sestřičku minulý týden v pondělí, já už na koze a sestra si teprve připravovala ,,šampióny,, :D a říkala doktorce tak já už můžu :D Ale máš pravdu samotný úkon je pár vteřin.

nita1984
2. bře 2017

@hanka99 njn, každý holt má jiné zkušenosti, u nás bylo vždycky všechno bleskem 🙂

hanka99
2. bře 2017

@nita1984 - držím place.

alika50
autor
2. bře 2017

Děkuji 👍

bludicka86
13. dub 2018

Já jsem dnes byla na iui zákrok opravdu trvá max 3 minuty.Pak jsem chvilku ležela na pokoji a jela domů.Nevim teda jak vás, ale mě to bolelo a nepřestalo do teď.Budu 14 dní čekat na kontrolu.Test si dělat nechci.Ale už včera jsem si řekla, že otěhotní, tak snad to konečně po 4 letech vyjde.