IVF, centrum Sanus Hradec Králové. Máte zkušenost?

barca28
26. bře 2007

Ahoj holčiny,máte někdo zkušenost v Sanusu v Hradci Králové?Začali jsme tam chodit a tak by mě zajímalo,jaké máte zkušenosti s přístupem.A jestli se tady nějaké holčině podařilo oplodnění.

bassetlady
3. bře 2018

@anaid1 pichala jsem tuším Menopur a brala Clostik, stálo nás to tuším něco kolem 15 tis, bylo to komplet mimo pojišťovnu. Jinak postup je stejný jako u velkého IVF. A jestli je to vhodné u azospermii netuším, manžel má spermio špičkové.

anaid1
3. bře 2018

@bassetlady Dekuji ,s pritelem jsme se domluvili na darci spermatu .

mandlicka25
15. bře 2018

@barca28 já mám díky sanusu doma dva tydny stareho chlapecka 🙂

michalelka
15. bře 2018

My byli v SANUSu 2x, manžel tam pak už nechtěl nikdy jít a ani se mu nedivím, přístup nic moc.. na konec jsme dojížděli do Arlety. Jo a vlastně já tam byla navíc na hysteroskopii.
Na konec máme miminko (budeme mít za 36 dní 😁) bez jejich pomoci.

anaid1
15. bře 2018

@michalelka Gratuluju.Mohu se optat kolik vas stalo prvni ivf.

anaid1
15. bře 2018

@mandlicka25 Mohu se zeptat ,na kolikaty pokus se vam zadarilo .Dekuji

michalelka
15. bře 2018

@anaid1 na IVF na konec nedošlo. Díky špatným reakcím na hormony jsem i před pouhým IUI podstupovala “léčbu”, co vyšla na jeden pokus cca 2 500 Kč (už z hlavy nevím přesnou částku) za injekce a 1 000 Kč za samotný zákrok. No a pokusů jsme zkusili 4.

mandlicka25
20. bře 2018

@anaid1 až třetí

barcabunny
23. kvě 2018

Ahoj holky, jezdíme s manželem do Sanusu HK už tři roky. Máme za sebou nespočet spermiogramů i uz, laparoskopii, 4x IUI a z toho akorát jeden potrat hned v 6tt. O prcka se snažíme už 5 let. Teď začínáme uvažovat o IVF i když nám okolí tvrdí ze jsme blázni, že jsme mladý (já 93r. a manžel 91r.) jenže máme použitelný 3% spermií. Přemýšlíme zda najít jinám mluvilo se tu o genetice tu nám ale nedělali. Furt mě dopujou hormonama a ptají se zda IUI nebo IVF nebo zda počkáme. Nic víc neřeší a vůbec manželův problém i když nekouří, nepije a nějakou extra nadváhu taky nemá... Jaký máte názor, zůstat na IVF v HK nebo zkusit jinám? Moc děkuju za odpovědi. ☺️

efijil
23. kvě 2018

@barcabunny Taky za chvilku budeme mít 4 roky toho, co se snažíme o mimi. Víš, ono to o věku není... My jsme sice krapet starší a taky nás čeká první IVF. Bohužel jiná možnost není... Ke komu chodíte? Já jsem v únoru měnila lékaře v rámci CAR a věci dostaly neskutečný spád, do té doby u bývalého lékaře jsem byla "zdravá, jen to nešlo". Taky jsem uvažovala o změně CAR, jenomže Sanus máme nejblíž, ač tam dojíždíme 40 km, pak jsem dala šanci tomu, že jsem prostě přešla k někomu jinému... Máš nějakou diagnozu mimo těch spermií? A jaká další vyšetření Vám dělali? Nezkoušela jsi nějakou alternativní medicínu - tradiční čínskou medicínu, bylinky, detox atd.?

barcabunny
24. kvě 2018

@efijil Celou dobu jsem u MUDr. Šilhana. Neměla jsem ovulaci a vysoký prolaktin, ale to se vše srovnalo... Vlastně když tak přemýšlím jezdím jen na uz, byla jsem ještě před sanusem na laparoskopii ta byla v pořádku. Manžel spermiogram a jinak nám za ty roky nikdo nic nedělal. Což mě trochu fascinuje. Zkoušeli jsme bylinky, různé vitamíny, za ty roky toho bylo dost. Čínskou medicínu jsme nezkoušely. Od koho ke komu jste šli?

efijil
24. kvě 2018

Hele, my byli taky zdraví a po výsledcích reprodukční imunologie tomu tak není. Zkus toto vyšetření. Je to hodně komplexní, čeká se nějakých 6 týdnů na výsledky, ale stojí to za to. My jsme konečně objevili, kde je zakopaný pes... Prošla jsem i hematologií, tam je vše OK a ještě čekáme na genetiku - už je to 8. týden a kousek, takk snad se brzy dočkáme výsledků... Snad to bude také OK 🙂 @barcabunny

terijs
24. kvě 2018

@barcabunny neposlali manžela na andrologii? Tam by mohli zjistit, proč má málo spermií, a jestli s tím jde něco dělat. Vím, že jeden doktor je v HK, ale mimo sanus.

barcabunny
24. kvě 2018

Na ničem takovém jsme za 3 roky v sanusu nebyly... 😞 Pojedu na kontrolu tak se optám... Děkuju za info. @efijil držím pěsti ať jsou výsledky dobré. 😉

terijs
26. kvě 2018

@barcabunny už jsem taky hlava děravá.. manžel byl nejdříve na urologii (Tam neresili hormony), pak na andrologii, a nakonec ho poslali ještě na genetiku spermií. Koukam, ze jste jeste neabsolvovali ivf. Nas na tohle všechno totiž posílali až po neúspěšných pokusech

barcabunny
26. kvě 2018

@terijs takže jste vlastně peníze za IVF házeli do vzduchu místo aby oni nejdřív našly příčiny... 😞 To mě teda štve to se na to zkusím zeptat až tam pojedu. Nějaké obří konto nemáme....

terijs
27. kvě 2018

@barcabunny ta základní vysetreni jsme samozřejmě podstoupili a nevypadalo to, že by se to nemelo povést...zas tak tragické hodnoty spermiogramu jsme neměli. Ale zajímalo by mě, jestli by jiný CAR postupoval jinak

barcabunny
27. kvě 2018

@terijs To asi každého, taky to právě teď řešíme, ale asi ještě zůstaneme a zkusím se na to optat, protože není ani kam jinám moc jít aby to nebylo nějak daleko...

lilavatty
16. črc 2018

Ahojky, mohla bych poprosit-kdo se chce podělit o své zkušenosti se Sanusem-sepisuji blog, kde budou všechna centra. A chtěla bych tam dát co nejvíce informací. Pomůžete ??Klidně so SZ, nebudu nikde zvěřejňovat vaše jméno! Děkuji 🙂

anaid1
14. srp 2018

Ja sem se Sanusem v Hradci spokojena.Hned prvni ivf jsem otehotnela .

lilavatty
15. srp 2018

@anaid1 Ahojky, to je super... A mohla bych poprosit do zprávy, že bys mi o tom něco napsala? k jakému si chodila doktorovi, jaké jsou ceny.....

verunka009
17. srp 2018

@lilavatty Druhé IUI a máme desetitýdenního syna. Takže za mě taky velká spokojenost. Všichni byli vždy hodní, milí...Za jedno IUI jsem platila 1000,- , jinak za utrogestan a clostibeg nic. A chodila jsem k Mudr Šilhanovy. Jednou neměl svůj den, všechno bylo rychlé rychle a pryč, jinak vždy super přístup.

lilavatty
17. srp 2018

@verunka009 Ahojky, moc děkuji... Vložím to na blog,můžu? vše anonymně. . Povedlo se druhé IUI, jo?? to je super!! Já mám za sebou včera první a vše bylo úžasný, výsledky, folikul...Tak snad 🙂

verunka009
18. srp 2018

@lilavatty určitě můžeš 🙂 Držím palce aby to vyšlo 😍

lilavatty
19. srp 2018

@verunka009 dekuji. Ja jsem dnes 4 dny po IUI a poboliva me podbrisek... tak nevim... 🤔

verunousek
27. srp 2018

@lilavatty Ahoj, já byla 2x na IVF v Sanusu Pardubice a tam mě už nikdo nedostane, 2x nám umělé nevyšlo a přišla jsem si tam, že tam chodíme jako kravky na porážku a vůbec se nám individálně nevěnují. Vždy měla na stole papír se jmény na ten den a škrtala si je. Teď zvažují 3 IVF a přemýšlím, jestli mám dát šanci Hradci i když je to stejný CAR nebo raději na ty své dva pokusy někam dál dojíždět. :(, proto teď studuji různé diskuze a zkušenosti. Nedávám jim vinu, že to nevyšlo, ale ráda bych měla lepší přístup k člověku, kde budu mít pocit, že mají opravdu snahu mi pomoc.

lilavatty
27. srp 2018

@verunousek ahojky, zkus Prahu. Za to dojíždění to stojí. My to máme asi 70km,ale přístup úplně jiný... Chodíme do Gennetu. Mrkni na moje stránky www.denikbudoucimatky.wordpress.com

verunousek
27. srp 2018

@lilavatty vůbec nevím, pro koho se mám rozhodnout 🙂...juknu, děkuji

efijil
27. srp 2018

@verunousek Ahojky, já chodím do Sanusu v HK. Asi 1,5 roku jsem nadávala, chodila nespokojená, soustavně toho mého arogantního, nesympatického lékaře k něčemu "nutila" - k nějaké aktivitě, protože IUI nikam nevedlo. Nakonec jsem se jednou natolik naštvala, že 40 km domů jjsem probrečela, vůbec jsem nevěděla, co mám dělat. Chtěla jsem změnit CAR, ale od nás je to všude daleko (pak na případné UTZ atd.), nakonec jsem zůstala, ale změnila jsem lékaře - mladý, sympatický, trochu psycholog, vše vysvětlí, uklidní... Po půl roce u něj nás s manželem udělal hodně šťastnými - před dvěma týdny jsem viděla tlouct srdíčko našeho miminka. Teďka zpětně lituju, že jsem neudělala změnu dříve, ale jsem ráda, že jsem ji vůbec udělala. Drž se! Hodně štěstí! Ať se rozhodneš, jak se rozhodneš - důležitá, dle mého, je důvěra v lékaře. Tfuj, tfuj, tfuj 🙂

verunousek
27. srp 2018

@efijil krásně napsané 🙂 děkuji