IVF. Co říct v práci?

bluehorse2020
22. únor 2021

Ahojte, tak zítra jdu na kontrolní ultrazvuk, zda budeme moci zacit se stimulací a ivf.
Jelikož dělám na recepci a má práce je víc jak 1,5 hod od CARu, nevím, jak to vyřešit v práci, co se týče kontrol a všeho, vzhledem k tomu, že má kolegyně, která mě mohla vždy zastoupit dala výpověď a je v práci posledních pár dní. Pravdu říct úplně nemohu, nemají pro tohle pochopení. Snažíme se 3 roky, mám ve 30 nízké AMH, takže nemohu dále čekat. Mám z toho
celkem těžkou hlavu! Dovolenou mi teď nikdo nedá a hlásit nemocenskou na 1 den, je blbost.. Nějaké rady?

pampeliska1313
22. únor 2021

My tedy neřešili IVF, ale k lékaři jsem jezdila dost, taky to mám cca hodinu a půl z práce, takže tu směnu jsem prostě nedala, nebo bych přijela na poslední půl hodinu.., když sdělíte lékaře a přinesete i potvrzení, myslím, že by to neměl být problém, vedoucí musí počítat s tím, že někdo odpadne/bude odpadávat, to není Váš problém. Když budete myslet na to, co si bez Vás počnou, tak aby jste se z té práce vůbec dostala. Ale neříkám, líbit se to asi nebude, taky jsem musela trochu zaštěkat, když jsem každý týden jezdila na gyndu a vedoucí měla řeči. Doufám, že Vám to vyjde a budete mít možnost občas odjet.🙂

piggy123
22. únor 2021

@bluehorse2020 Já jsem teď nedávno řešila podobnou situaci. Rozhodla jsem se po dlouhém přemýšlení nechodit kolem horké kaše a šla jsem úplně upřímně narovinu s pravdou ven. Vysvětlila jsem naši situaci od začátku, bez příkras, realitu. Moje šéfová projevila nad mé očekávání obrovské pochopení a řekla, že si nemusím vůbec dělat starosti a přidělávat si stres ohledně práce. Že vždycky stačí jen říct a můžu jít. Ještě dodám, že u nás v práci jsou vždycky velké organizační problémy, když někdo nečekaně nemůže přijít, ani pozdější příchody nebo dřívější odchody nejsou možné. Šéfová mě opravdu překvapila 🙂

Takže má rada zní - říct pravdu narovinu. Držím palce, chce to odvahu a důvěru 🍀

bluehorse2020
autor
22. únor 2021

@piggy123 to bych nejradeji udelala, ale bohuzel to opravdu neni mozne! Kdyby ta kolegyne neodesla, tak mozna ano... Ale vzhledem k tomu, ze nemame za ni nahradu a uz i s jejimi smenami bude velky problém, tak to rict nemohu... 😪

bluehorse2020
autor
22. únor 2021

@pampeliska1313 no vzhledem k tomu, ze jestli mi to vyjde, tak jsem okamzite doma, tak mne asi moc stesti nepoprejou. Uz ted maji problem najit nahradu za mou kolegyni... Natoz, kdyz tam nebudou mit nikoho a jim zkolabuje cely system 🙄

lentilkah
22. únor 2021

@bluehorse2020 Mas narok jit k lekari, nech si orazit propustku a nedelej si s tim hlavu. Zacni myslet na sebe. Je to starost vedeni, ne tvoje, ze nemaji personal.
Chapu, byla jsem stejna, ale casem jsem pochopila, ze to opravdu neni moje starost. Kazdy je nahraditelny.

bluehorse2020
autor
22. únor 2021

@lentilkah kde tu propustku dostanu? Ja delam v Nemecku a ani nevim, zda neco takoveho mame 🤔

piggy123
22. únor 2021

@bluehorse2020 Je jedno, že kolegyně odchází. Tady se jedná o tebe, ne o ostatní. Já jsem třeba ÚPLNĚ SAMA na naší pobočce... A problém to pro šéfovou nebyl, dokonce si dělala srandu, že i kdyby měla poslat do práce jejího manžela místo mě, tak můžu odejít na kontroly a IVF. Takže se neboj a všechno jim řekni.

bluehorse2020
autor
22. únor 2021

@piggy123 na jedne strane to samozřejmě vim, proto do toho chci jit.. Ale... No neco budu muset vymyslet a trochu to zaonacit... Bohuzel nase sefova kouka pouze na sebe, takze asi tak 😔

piggy123
22. únor 2021

@bluehorse2020 Nikdy nevíš předem, jak lidé zareagují. Já celá vystrašená se odhodlala s pravdou ven a bála jsem se reakce od šéfové. Ale vážně mě překvapila ve všech směrech a ukázala obrovskou dávku pochopení a vyjádřila mi podporu. To jsem nečekala. Zkus to a uvidíš. Já neumím lhát, nejde mi to přes pusu, proto jsem se rozhodla pro celou pravdu.

bluehorse2020
autor
22. únor 2021

@piggy123 no uvidim, taky neumim moc lhat, proto mam z toho takovou hlavu. Uvidim co rekne zitra Dr., zda budu moci zacit se stimulaci.. Pak asi rozhodnu

piggy123
22. únor 2021

@bluehorse2020 Já to řekla už před cyklem stimulace, aby šéfová byla připravená, že potom budu chybět docela narychlo a nebudu to vědět moc předem. Držím palce, ať má tvá šéfová stejné pochopení, jako ta moje 🍀

hance89
22. únor 2021

Řešila jsem před pár lety to samé ( časté návštěvy v car, volno po transferech nebo netahání těžkých věcí )...nakonec jsem šla s pravdou ven, šéf měl pochopení a vycházel mi vstříc, vždycky jsme se nějak domluvili. A to jsme tam byly jen dvě pracovnice, takže mě těch pár hodinek zaskakoval on nebo jsem si s kolegyní vyměnila směnu když to šlo.
Takže v tvém případě, bych to taky zkusila. Budu držet palce ať mají taky tolik pochopení 😉🍀

zelenaesmolda
22. únor 2021

@bluehorse2020
neni ale tvuj problem,ze sef nema nahradu.ma nekoho prijmout kdyz mu jeden zamestnanec odesel,casu mel na to dost.

lentilkah
22. únor 2021

@bluehorse2020
Tak to nevim, jak to funguje v Nemecku, tady si muzes o propustkach neco precist: https://www.mesec.cz/clanky/propustka-k-lekari/

pampeliska1313
22. únor 2021

@bluehorse2020 tohle je ale problém šéfa, ne Váš. Ať si tam stoupne on, pokud nikoho nesehnal. Nemůže přeci počítat s tím, že tam neustále budete sama. Normálně si vezměte propustku, pokud to jde a běžte.

hejluc
22. únor 2021

Nechápu, proč to nechceš říct. Sama píšeš, že pokud ti to vyjde, zůstaneš okamžitě doma. To mi přijde jako kudla do zad zaměstnavateli... Pokud mu nyní o IVF řekneš, může alespoň si uvědomí, že je načase narychlo začít hledat někoho k tobě. Hlavně si uvědom, že to napoprvé rozhodně vyjít nemusí a tvé návštěvy CAR se budou opakovat.

bluehorse2020
autor
22. únor 2021

@hejluc to, ze ma nekoho hledat mu rikam skoro denne. Problem neni ani tak v sefovi, jak v sefove... Na me pozici nevydrzel nikdo dyl jak par mesicu... A prave, muj strach je v tom, ze kdyz to reknu, a nevyjde to, tak zda me prece jen nejak nevysoupne... Proto jsem uvazovala o tom rict, ze mam zdravotni problem (coz nejsem daleko od pravdy) a ze proste budu mit terminy, ktere ja neovlivnim.

bluehorse2020
autor
22. únor 2021

@pampeliska1313 no je tam i sefova (jeho zena) která dela, ze dela

bluehorse2020
autor
22. únor 2021

@lentilkah dekuji kouknu

katule1990
22. únor 2021

@bluehorse2020 Já jsem v práci řekla, že mám gynekologické problémy, které se mi nedaří na gyndě řešit, a tak budu jezdit na specializované pracoviště, abych se dala do pořádku. Některé dny jsem si prostě vzala dovolenou a neříkala, proč.

janinne7
10. dub 2021

@bluehorse2020 jste az prilis zkromna. Koukejte se na vase stesti a nemyslete na praci nebo jak co komu prihorsite. Taky jsem byla takova a obcas to tak mam taky, ale je to vase stesti a myslim ze kazdej jsme nahraditelnej. Urcite nahradu najdou, dnes spousta lidi shani praci.
Myslete jen na sebe a tento stres vypustte, at mate klid, protoze ten je ze vseho ted nejdulezitejsi, aby vy jste byla v pohode! Preju moc sily a hodne stesti 🙂