IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

lenca78
1. lis 2010

ahoj holky, jsem zpatky od doktorky. Deti maji 1,5 a 1,6 kg, mackove. JInak asi v poradku. Na posledni kontrolu jdu za tri tydny, pak uz porodnice. A 15.11. jdu na materskou 🙂

@petulke Peto, hezke relace, zkoukla jsem je dnes v noci, kdyz jsem nemohla spat.

@petulke
@ahojkyy Videly jste ten dil o tech bavlnenych plenkovych kalhotkach? Jednak se mi o tom pak zdalo a pak me to zase nahlodalo, jestli to nekdy od jara nezkusim - musim rici, ze se mi ty kalhotky moc libily, navic kdyz se tam da ta separacni vlozka, tak by ani nemusely byt tolik spinave. Hlavne co ty na to ahojkyy, kdyz jsi to videla? Ja jsem odpurce klasickych plen, skladat by se mi je nechtelo, ale ty kalhotky se mi moc libily.

delf14
1. lis 2010

@lenca78 ahojky kočky taky jsem to schlýdla a supr,no tu separační vložku můžeš dát i do jednorázovky já to tak dělala,ale má to jen cenu pokud má hovínko tušší když je řádké tak to stejně proteče.

ahojkyy
1. lis 2010

@lenca78 - mne sa zdajú dosť drahé. Ak teda myslíme to isté.. asi ostanem pri tých jednorázovkách, ja neviem. Je to tiež dosť nákladné, ale ušetrí to to pranie.. neviem 🙂

ahojkyy
1. lis 2010

@petulke - dík. Zrušila som to. Nezvládam to 😀 Proste somsa doma zdržala s majstrom - dělníkom. ono totiž sme chceli mať hotové do konca tehotenstva zárubne, trebalo ich po rekonštrukcii dať do poriadku. Tak keďže manžel nemá čas, tak sme vzali na to dělníka - firmu. No a ako to urobili, tak sme zistili, že vypadajú blbo omietky, tak sme to už dali urobiť, máme už tri pokoje, chýba jeden. Včera zmývam obyvák a - no nedoničil nám podlahu? Celá doškrabaná, ako presúvali nábytok. Tak sme to dneska rozdebatovávali, kým som sa s nimi dohodla ohľadne náhrady škody, tak cez hoďku.. zmeškala som výučbu resp. nemala som čas sa pripraviť. Tak som prednášku presunula na iný dník..

lenca78
1. lis 2010

@ahojkyy jsou drahe, vid? koukala jsem na ceny, priserne. Ale premyslim o tom na to leto. Asi by mi nevadilo vyprat je jednou za dva dny. Ale uvidim, jak budu zvladat dvojcata, mozna budu rada, ze jim peru jen obleceni . Ale jak rikam, jak jsem to videla, tak se mi to moc libilo 🙂

lenca78
1. lis 2010

@delf14 aha, to jsem nevedela 🙂

delf14
1. lis 2010

@lenca78 jj dá to dávala do jednorázovek občas teda to víš někdy se mi stalo že se pokajdila a já tu plenu mohla vyhodit,takhle jsem sebrala jen tu separační vložku a vyhodila jsem jen tu s obsahem a plínku ještě mohla mít.a nebyli dahé a je jich tam dost,ale nechtěj po mě tu cenu tu už nevím. 😉

delf14
1. lis 2010
delf14
1. lis 2010

jé holky tak jsem tady bazaru viděla pěkný spací pytel a nevím zda ho mám koupit nebo né

ahojkyy
1. lis 2010

@delf14 - hm.. mne manžel veľmi nesúhlasí s bazárovými vecami, takže ak tak len načierno kúpim 😀

ahojkyy
1. lis 2010

@lenca78 - ta riadne drahé.. to už radšej jednorázovky a bez problémov, zadoček v čistom 🙂

delf14
1. lis 2010

to jo no 😀

petulke
1. lis 2010

@lenca78 Leni to je super, kolik váží 😉 to je moc dobře, vidíš to ještě tři týdny, to už zvládneš ne? a co ti řekli na čípek? Doufám, že se moc neotvíráš. a máš fotečky?

lenca78
1. lis 2010

Holky, jsem ostuda, prospala jsem cele odpoledne 🙂 Tak pisu az ted.

No ja mam stesti, ze bazarove veci mi manzel schvaluje - asi by to nechtel nakupovat nove a hned dvakrat. Takze se nemusim bat. Jasne je, ze obcas treba nejaka vecicka byla v horsim stavu nez psali na netu, takove jsem treba i vyhodila, kdyz byly moc zmolkate, jinak ale musim rici, ze spousta veci je jako nova. Hlavne ty male velikosti - je videt, ze mimino z toho vyroste rychle a nestaci se unosit.Takze delf - jeslti se ti ten spaci pytel libi, jdi do nej 🙂

No ty pleny jsou fakt hodne drahe, nechapu proc. Ma to prece neco usetrit. Ja si myslim, ze me ty ekologicke napady brzo prejdou, jen co uvidim co je s dvojcaty prace. Anebo naopak uvidim, kolik odpadu vznikne z nasich dvojcat diky jednorazovym plenam a pujdu do nich. Ale sla bych do nich jen pres jaro leto- kdyz budou moci rychle schnout na balkone, jinak by to bylo naprd.

@petulke Peto, nabraly pul kila kazdy za 3 tydny. Tak aspon vim, ze z tech 3 kil, co jsem nabrala ja, je kilo na deti. Dve si necham jako tukovou zasobicku na brise 🙂. Cipek ok, sice se zkracuje, ted je 22 mm (27 mm je v klidu a to je stejne jako minule, ale pri zatlaceni uz se hodne krati), ale doktorka rikala, ze na dvojcata a 31.tyden ok. Jen porad musim dodrzovat klid. Ja bych chtela vydrzet do zacatku prosince, pak uz snad radsi ani ne. Jestli budou porad tak pribyrat, tak budou mit kazdy pres dve kila a to uz mi prijde krasne. Nechtela bych je nosit az do toho 40.tydne, to je podle me sebevrazda maminky 🙂 Fotecky nemam, popravde ani na tom ultrazvuku nebylo nic videt, jen zmet pateri, kosti, hlav. Ja nevidela skoro nic, doktorka napsala zpravu typu viditelna srdecni akce u jednoho plodu, ledviny ok u jednoho plodu atp. Dvojmo videla poradne snad jen ty hlavy. Ten dole sedi prdelkou, tak cisar me asi nemine. Rikala, ze uz nema sanci se otocit, utiskuje ho ten co je vys.

ahojkyy
2. lis 2010

@lenca78 - to je krásna váha! Ani som netušila, že už sú také veľké. Som zvedavá, ako dopadnem ja v pondelok, len dúfam, že mi ten múdry Dr. niečo aj povie :/

Inak pekné ránko všetkým. Ja zase prednáška.. popoludní dělník. No jo, aspoň, že manžel sa vrátil o deň skôr 🙂 tak sme na to dvaja.
Kde ste všetky???

ahojkyy
2. lis 2010

aj tak baby pri jednorázovkách budeme potrebovať pár plienok, keď sa malé poblinká a tak.. koľko myslíte ich treba, ak budem používať jednorázovky? A kde ich kúpiť, aby boli aj dosť kvalitné? Už ste kupovali?

ahojkyy

ahojkyy
2. lis 2010

lenca - aj mne to už ide na nervy, čo Ty, keď sú tam dve.. ale pre ne čím dlhšie, tým lepšie, musíme vydržať! 🙂

petulke
2. lis 2010

@ahojkyy určitě je koupite i vtom vašem malviku, jinak se daji sehnat v kterémkoliv obchodě pro miminka. Jinak já mám plenky bíle asi 50, to jsem dostala. ale ještě dokoupím asi 4 nebo 5 s nějakým obrázkem. 🙂

lenca78
2. lis 2010

Dobre rano holky,

@ahojkyy jo, uz jsou pekne velci, co? pamatuju si na sousedku, jak tu ve 40.tydnu trpela, vse ji bolelo a malej mej 2,8 kg. Tak to uz jsem ji trumfla, mam v sobe 3,1 kg deti 🙂
At ti doktor neco rekne, i kdyz treba na ultrazvuku nebylo videt vubec nic. Jen zmet deti. Ale treba to u vas bude holky lepsi, kdyz je tam jen jedno, s tema dvema se to neda. Ani nebyla doktorka schopna zkontrolovat vsechny organy, rekla jen, ze to proste nejde. Tak se musim spolehnout, ze maji vse, co mit maji.

lenca78
2. lis 2010

K tem plenkam - ja jich koupila cca 20 a mamka mi nasla po nas dalsich 30 kusu. Vic zatim kupovat nebudu. Ale chci je davat skoro vsude, do postylky pod hlavicku, kdyz ublinknou, do kocarku, na sedacku a tak. Nezda se to, ale asi jich par spotrebujeme. Ono totiz hlavne to ublinknute mleko smrdi (nebo aspon zatim me ano 🙂, mozna si casem zvyknu ), tak clovek ty veci pere i treba jen proto, ze je tam par kapek, ale nevoni ti to.

lenca78
2. lis 2010

@petulke Peto , s obrazkem jich mam par taky, moc se mi libily 🙂 Jsem ujeta na ty nove hezke plenky, s potiskem. Lepsi nez jen bile.

petulke
2. lis 2010

no právě, a stím potiskem budu používat, když někam pujdu , na doma budou bílé 😉
Leni, hlavně at to všechno zvládneš, musíš to mít těžké už teď!

lenca78
2. lis 2010

@petulke Peto, co ti mam povidat, uz toho mam plne zuby. Hlavne poslednich par dni. Je to za trest. Ale dneska pujdu vecer s manzelem do bazenu. Ptala jsem se doktorky, co delat s krecema v trislech a pod zebry (tlaci se mi tam deti, nemuzu se skoro hnout ani dychat). A doporucila mi zkusit bazen. Nesmim teda plavat, ale pry jen na 20 min jit si lehnout na znak do vody a natahnout ruce dozadu, pry by mi to mohlo pomoci. Tak jsem zvedava. Jen ted mi doslo ,ze asi nebudu mit v cem jit, jdu hledat nejake plavky 🙂

ahojkyy
2. lis 2010

@petulke - už máme 30 tt!!!! Teraz som si to všimla..
inak ja som baby pribrala, za zhruba týžden dve kilá.. som bola v labáku, tak som sa zvážila.. tak nejak, mám 61,7 kg, takže sa priznám som trošku šoknutá, ale hlavne, že je malý zdravý 🙂

ahojkyy
2. lis 2010

@lenca78 - no tak to asi neoblečieš. Už sa vidím, ako by som obliekla tie moje s - ká 😀 😀

lenca78
2. lis 2010

@ahojkyy a kolik jsi prosim te vazila pred tehu? 62 kg je moje vysnena vaha 🙂))

Jinak holky do plavek se dostanu (mam takove starsi dvojdilne, uz jsem je chtela vyhodit, protoze mi byly vetsi), no ale pohled je to priserny, jak slonice pred slehnutim. Tak nevim, jestli tam vubec mam jit, vypadam hrozne :( A ja se tak tesila, ze se protahnu.

ahojkyy
2. lis 2010

@lenca78 - normálne choď, však to vidno, že si tehu a nie obézna! Každý Ti bude dvojičky závidieť 🙂
Vážila som 52 kg, zhruba.. mám 168 cm.. vždy som bola taká - menšia, útlejšia. Len raz, asi v 19-ich som po Vianociach pribrala na 60,5.. tak teraz som to prekonala :D

lenca78
3. lis 2010

ahoj holky, tak hlasim, ze jsem vcera nakonec do toho bazenu sla 🙂. A jsem nadsena, bylo to fakt super. Plavala jsem s prestavkama a snecim tempem tak 20 min a citim se suprove. Sice me dneska trochu boli ruce a zada, ale to je z toho, jak jsem dlouho vubec nic nedelala. Opravdu to bylo moc fajn. Nasla jsem zapadly bazen v Neratovicich, od nas tak 15 min autem, bylo tam tak 5 lidi - aspon jsem se nemusela bat, ze by me treba nekdo kopnul do bricha. Doufam, ze me manzel vyveze o vikendu zase. Sama bych tam radsi nesla, prece jen - kdyby neco, tak at me pomuze a nekam odveze. Navic v Neratovicich je vyhlasena porodnice 🙂, je tak 5 min od bazenu, takze jeho dalsi plus

lenca78
3. lis 2010

@ahojkyy Teda, ty jsi ale hubenour, to ja jsem proti tobe sadelnice. Merim 173 cm a vazim normalne 65 🙂. Ale idealne jsem vzdycky chtela mit tak tech 60. Jenze kdyz ja mam hrozne rada sladke 🙂.

Holky, ja nabrala od pondeli cele kilo ! Doufam, ze aspon ty deti ted hodne rostou, jinak nevim. A pak taky doufam, ze to po porodu nejak zhubnu. Kdyz ja bych ted porad jedla, mam fakt hlad. Nevim, kde se to ve me bere. Driv mi stacil k snidani jogurt s musli, pak za dve hodky jsem si dala kakao s rohlikem a syrem. Nekdy jsem ani ten jogurt nedojedla, jak jsem byla plna, ted ho dojim a muzu jit rovnou na ten rohlik....

ahojkyy
3. lis 2010

@lenca78 - mne sa ani nezdá, že by som veľa jedla, ale proste tá váha ide nahor, proste sa to nedá zastaviť 😀 asi to tak musí byť. Už vydržíme a potom sa stretneme na nejakom cvičení ohľadne chudnutia 🙂