IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

petulke
10. led 2011

Ahoj holky, tak včera večer,už odepsala ahojkyy, mají malého Tomíka 2800g a 48 cm, a prý je všechno na dlouho, tak nám to potom povypráví sama tady na koníka. Ještě jednou jí gratuluji a přeji jím hodně zdravíčka, aby se brzy dostali domu. 😵 😵 😵

delf14
10. led 2011

jů pěkná zprávička po ránu paráda tak vše nej tmíkoj do života a mamince brzké zotavení.

nana.76
10. led 2011

@petulke vidím že se ti to kratí a brzy budeš mít ten uzlíček štěstí u sebe 🙂 chci ti popřat at ti vše dobře dopadne,at maš bezbolestny porod a jste oba v pořadku. 🙂 nemam ted moc času na net tak ti raději přeji už ted kdybych to nahodou propasla ahojky a moc se opatruj.a kdyby se ti zase špatně dychalo raději jet do nemocnice je to nebezpečne a mužeš mít stím problem u porodu tak opatrně ahojky

petulke
10. led 2011

@nana.76 ahoj, děkuji, jsi zlatíčko, jak jsi mě nešla vtéhle diskuzi? No místo toho aby mě trápil vysoký tlak, tak mám spíš opačný problém, abčas si ho přeměřím a mám 80/60 a špatně se mi dýchá jako bych měla málo kyslíku, zkusím se otom zmínit ve středeční poradně a uvidíme co mi poradí.
No důležité je, že jsme se nakonec dočkaly, vid,po těch nezdařených pokusech. A už se můžeme těšit stěch malých uzlíčků! 😵

lenca78
10. led 2011

@ahojkyy Moooooc gratuluju! A tesim se, az napises 🙂

petulke
11. led 2011

ahojkyy se snaží rozkojit a možná jí pustí ve čtvrtek nebo v pátek 😵

lenca78
11. led 2011

@petulke a co ty Peto, jak to zvladas?

petulke
11. led 2011

Leni já se modlím aby to uz přišlo, a taky měla toho tvorečka u sebe. nebo už je to nesnesitelné. a když si představím že takhle třeba budu muset vydržet ještě 3 týdny tak se mi oči převracejí jako hurvínkovi. 3 týdny tj. maximální doba kdy bych jí mohla nosit, pak už by se musela vytahnout. doufám, že to bude dřív!

snazilka_2011
11. led 2011

Ahojky holky, taky mě nejspíš čeká IVF, chtěla bych se zeptat, jak dlouho Vás stimulovali před IVF? Měli jste někdy cystu? A přibrali jste po stimulaci na IVF? Mám anovulaci, nedozrávají a neuvol|ňují se mi vajíčka. Příští týden bych měla jít do CAR. od července chodím na gynekologii a má za sebou 3 měsíce neúspěšné léčby clostilbegytem (naposledy se mi udělala ta cysta, kterou stále mám ☹ )
Děkuji za odpovědi 😵

delf14
11. led 2011

@snazilka_2011 no ono to je těžké jak dlouho stimulovli,někdo má krátký protokol někdo dlouhý já jsem po stimulce přibrala teda no.cysta pokud neodejde sama po krámech tak se musí odsát no odstranit bez toho by nemohla začít stimulka

snazilka_2011
11. led 2011

@delf14 a je pravda, že se odsaje i s částí vaječníku???? 😒 Byla jsi an to někdy??Snad se vstřebá:-/ a kolik jste v CAR platili? Ty jsi dellf ¨14 nepřibrala po lécích?

delf14
11. led 2011

já jsem taky trpěla na cysty teda ale vždy po krámech zmizela naštěstí tak jsem nemusela,jo jo přibrala jsem to si piš že jo.no kolik se platí jak kdo nás to stálo cca. asi přez 20 000kč

snazilka_2011
11. led 2011

@delf14 a jak dlouho u tebe trvala stimulace? Taky doufám, že se vstřebá...doufám v to🙂 A kolik jsi přibrala, během léčby? Nevíš, jestli je nějaká doba, po které pojišťovna na IVF přispívá? Jak tě gynekolog léčil, než tě poslal do CAR? Moc děkuji za odpovědi🙂

delf14
11. led 2011

léčil mě jak tebe ten clostil a duphaston teda.měla jsem dlouhý protokol teda to jest,že jsem dostala myslím kolem 20dc zastavovačku na hormony aby se úplně hodili do klidu no prostě mimo,během 14 jse dostala krámy a šla na odběr krve a na utz jestli tam je cysta nebo né,když bylo vše ok začala stimulka a myslím,že jsem si píchala asi necelých 14 dnů já už fakt nevím měla jsem jen 7 folikul hrozně málo a z toho 6 vajíček a jen 5 byli zralé a oplodnili je dvě zavedli a dvě zamrazili,chytlo ste teda jen jedno no.na ivf máš nárok do 40let to pojištovna přispěje

snazilka_2011
11. led 2011

@delf14 a jak dlouho jsi ten clost. brala? Ty cysty jsi měla z toho? Na jakou velikost ti dozrávali foliky s clostem?

delf14
11. led 2011

2 měsíce jsem brala,jenže nevím na kolik mě dozráli zda vůbec já ho jen brala a doktorka mi nedělala utz je to škoda a i jse nepochopila proč mě nepozroval brala jsem ho ty 2 měsíce a pak z vlastní iniciativ jsem šla do car radši aby se to hnulo ku předu

snazilka_2011
11. led 2011

@delf14 jo, tak to jsme na tom podobně, i když já na ultrazvuky folikul chodila, mám za sebou 3 měsíce. A přibližně jakou dobu tě stimulovali, chtěla bych právě vědět, kpo jaké době od nástupu do CAR jsi šla na IVF 🙂 Vím, že je to individuální, ale já už jsu tak moc nedočkavá🙂Jak dlouho jsi čekala na schválení pojišťovnou? 😕

snazilka_2011
11. led 2011

@delf14 a jak jsi na tom byla s tím přibráním? O kolik jsi tak přibrala? 😵

delf14
11. led 2011

@snazilka_2011 to je fákt individuální záleží na postupu car určo budou chtít výsledky spermii u tebe hormonální profil a podle toho se bude něco dít já byla 3x na iui a pak už jsme usoudili že zkusíme to ivf.no a kolik jsem přibrala to nevim ale než jsem začala stimulku tak jsem vážila 46 no 47kg a teď když už finyšuji v tehu tak vážím 66kg takže asi jsem přibrala po stimulce 5,6kg.no já jdu zalehnout zítra nás čeká perný den ráno,ale jestli tě ještě bude něco zajímat tak nápis jo.

snazilka_2011
12. led 2011

@delf14 jsi moc hodná, děkuji 🙂 A jaká byla léčby před tím IVI? Na to se taky doplácí?

nana.76
12. led 2011

@petulke myslím že tě tak dlouho přenašet nenechaji a víš co určitě to přijde samo 🙂 moc bych ti přala at to maš už za sebou 🙂 a drobečka u sebe 🙂

nana.76
12. led 2011

@snazilka_2011 u nas jsem ja za ivi doplacela 300kč takže pohoda 🙂

delf14
12. led 2011

@snazilka_2011 no ikdyby jsi mě mučila tak ted nevím kolik jsem dala za iui fakt nevím

petulke
12. led 2011

@snazilka_2011 já jsem festovně přibrala po jednom pokusu 6 kg a po druhém pokusu taky 6 kg 😝 Pokud chceš miminko, tak na váhu se vyprdni. Důležitá je psychická pohoda. První pokus IVF 30,000kč a druhý taky. celkem jsme dali 60,000. IUI jsme nedělali nemělo smysl. při druhém IVF dlouhý protokol se Synarelem ( sprej do nosu), vytvořili se kvalitní vajíčka a vyšlo to 😵

delf14
12. led 2011

@petulke souhlas s petulou důležité je dát se do pohody jinak to nemá cenu ono se říká,že při dlouhém protokolu jsou kvalitní vajíčka 😉 a někdo stříká ten sprej a někdo dostane ,jako já zastavovačku injekci.a co ty petule jak je?už aby to bylo vid 😉 já mám zítra kontrolu tak jsem zvědavá no a k tomu pásy teda,kéž by se už nález na čípku změnil herdek zatí mám 0 stále a u káji jse měla už 5 né-li 6

petulke
12. led 2011

@delf14 no jako klasickou středu mám dneska kontrolu na 12 hodinu, ale bojím se že opět udělají jen monitor, prohmatají bříško jak naléhá hlavičkou a řekne mi příští středu na kontrolu. ☹ nebo se u mě nic neděje, žádné kontrakce, žádní poslíčci nic. asi je špatná konstelace planet, anebo snad pomůže uplněk, který bude 19.1. no uvidíme. holky z jiné diskuze si dělají koktejl, z ricinu, slivovice a merunkového dzusu. ale neveřím ze to pomůže.

petulke
12. led 2011

já si zatím piji maliník a taky nic nepocituji. ani válení těsta nepomohlo, ani sex, ani teplá vana. nic. no jo, prostě se jí u mě líbí 😒

delf14
12. led 2011

@petulke těžko říct někomu to pomůže jsou taí kterým to vyjde,ale víš jak pokud porodní cesty nejsou připravené a ani mimi tak můžeš skákat 2 metry do vzuchu a nic

petulke
12. led 2011

tak jsem zde po kontrole. doktorka mě poslala domů že příští kontrola ve středu stím, že se jí to moje mimi zdá velké tak si mě i prohlídne a uvidí co dál, třeba nebudu muset přenášet 😝

delf14
12. led 2011

@petulke to se nemohla podívat už dnes?ach jo no já mám kontrolu zíta jsem zvědavá teda 😲